Přejít na obsah


Fotka

Spacák


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#21 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2012 - 4:33

Jezdím léta a nikdy mně nenechal ve štychu tento spacák. Kam si lehnu tam spím. Nevadí louže, prostě nic. Samozřejmě, že do větších mrazů není, ale jinak pro mně naprosto vyhovující. Armádní věci jsou prostě pro mně, zárukou kvality.

http://www.army-shop...html?kat=armady
  • 0

#22 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2012 - 7:04

kapsa napsal/a:
Jako obvykle povazuju vsechny zde uvedene navrhy za vyhozene penize. Naprosto super je aktualni USmy spacak. Tenky na leto, silnejsi na jaro a podzim a v zime se tenky zapne dovnitr tlusteho a je z toho zimni do -20°C. K tomu celemu pasuje Goretexovy obal, do ktereho se spacak soupne. To cele nove stoji 2.500,- Kc, za coz nekoupite v Hudy a jim podobnym ani ten samotnej obal ....

P.S. - K tomu se da dokoupit Therm A Rest karimatka, ktera pasuje do toho obalu dovnitr pod spacak, takze z ni nelze v noci sjet. Pouzita cca 450,- a nova cca 900,-Kc, coz je opet asi tak 1/3 ceny oproti predrazenym outdooooooooooorovym verzim, ktere jsou stejne jen odvozeninami tech armadnich. ;)


NA-PRO-STO a PŘESNĚ TAK. Koneckonců málokdo naspal ve spacáku za veškerého počasí tolik jako trempi.

K tomu varianty: jako lehký spacák použít izrael, je levný, extrémně kompresní a dost slušný. Goratexový žďárák US je bomba, vzdrží déšť i několik hodin, ale musí být malé kapky. Velké těžké ho už prorazí. Má slabinu zespodu, tak pozor na i malý důlek - spí se z kopečka :) Podobný žďárák dělá i anglická armáda, výhodou je, že je lehčí a nemá "slabší spodek", ale také je tenčí a nemá zipy, je to jen pytel. Fungují oba spolehlivě - naposled ověřeno tento týden dvě noci v Alpě, propršely a profoukaly a žďáráky (oba typy) držely. Podobný žďárák lze už sehnat i jako turistický, ještě jsem ho neověřil (teď ho má s sebou kluk v Toteskách).

Pro mne je důležitá modularita (počasí se mění a jednotlivé kusy se dají použít různě). Takže žďárák, lehčí spacák dle roční doby a dekový spacák (fleeska se zipem) jako případná vnitřní vrstva, anebo, přijde-li smršť, vložka do bundy, večer na záda k ohni. Doplněno americkým lehkým rip-stop pončem (já tedy černé), je to téměř dokonalé.

Karimámy nevedu, jen v Alpě proti kamínkům, a tak tedy tlustou.
Někdo nosí i tu lehkou kapesní hamaku. Pro mne je to zbytečnost, seš moc na větru.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#23 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2012 - 7:13

tomy.22 napsal/a:
Jezdím léta a nikdy mně nenechal ve štychu tento spacák. Kam si lehnu tam spím. Nevadí louže, prostě nic. Samozřejmě, že do větších mrazů není, ale jinak pro mně naprosto vyhovující. Armádní věci jsou prostě pro mně, zárukou kvality.

http://www.army-shop...html?kat=armady


Ten bundeswehr jsem si vzal na Brd v lednu, bylo tak nějak akorát (kolem deseti pod) . Spali jsme na Tuláku, resp. na Sobím (vedle Krkavců) na nasekaným chvojí. Ráno říká Kubánec (večer se jen smál a já nevěděl proč) Spals dobře? Měls rukávy? A byla ti zima, co? :)
Vono to má zip na nohy, u kolen, takže v noci můžeš jako vstát a jít se vyscat, ale mě je tak akundrát, a tak jsem tam napasovanej a ty nohy prakticky nedostanu ven. Leda tím otvorem pouštět psa. Na ruce musíš mít rukavice, jinak ztuhneš. I s dekou navíc je v tom kosa a je to těžký jako kráva. Na prudkým dešti to promokne spolehlivě.
Je to roztomilá a tradiční věc, ale beru to sebou už jen někdy pro srandu. Možná dobrý pro odstřelovače, aby ležel za flintou v teple, ale na spaní moc ne :D

PS: podobný systém mívali i Maďaři, akorát spacák zvlášť, nohy myslím úplně odepínací a obal taky zvlášť, dost batrevně maskovanej. Normální prošívanice. Dost nic moc. Teda kromě toho, že s drobnějma krejčovskejma úpravama sto moh nosit jako bundu a pláštěnku.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#24 wolfien

wolfien

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2012 - 8:23

tomy.22 napsal/a:
Jezdím léta a nikdy mně nenechal ve štychu tento spacák. Kam si lehnu tam spím. Nevadí louže, prostě nic. Samozřejmě, že do větších mrazů není, ale jinak pro mně naprosto vyhovující. Armádní věci jsou prostě pro mně, zárukou kvality.

http://www.army-shop...html?kat=armady


Jak starý je ten spacák? Materiál používaný u nových spacáků už bude asi o kousek dál. Jinak ten obal je jen přepravní, nebo se v něm i spí? Píšou, že je z pvc. To se musí dost pařit.
  • 0

#25 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2012 - 8:26

Ještě jedna faktická: já prostě nemusím mumie. Málo místa pro nohy. Nechávám si tam nějaké věci, fusekle, někdy i psa. Dost se krčím. Mumie mi prostě nevyhovuje. Koukal jsem na ten Extrém a došla mi další moje špatná zkušenost: mluvíte tu furt o dýlce, ale pozor!!! velice důležitá je i šířka. Koupil jsem si nějakou zimní mumii před časem (asi jsem zblbnul) koukal jsem na dýlku, koupil 195, a pak jsem se tam nevešel RAMENAMA!!! S tím je dost problém. Do 80cm se nezapnu, 85 jo, ale jsem v tom našponovanej a tím pádem jsou izolační vlastnosti veprdeli. Dejte na to pozor, tuplem pokud hodláte spát oblečený.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#26 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2012 - 8:28

wolfien napsal/a:
Jak starý je ten spacák? Materiál používaný u nových spacáků už bude asi o kousek dál. Jinak ten obal je jen přepravní, nebo se v něm i spí? Píšou, že je z pvc. To se musí dost pařit.


To je hoodně starý typ bundeswehru, je těžký jak prse a není to PVC, spíš jako poguma. Obal je vlastně vrchní vrstva, nedá se oddělit - není to tedy jako "kabát na spacáku", to ne. Pařit se to ani nepaří (maš ksicht v díře venku). Náplň nějakej starej vatovanej sajrajt. Seženeš jen starý skladovky. Viz co píšu vejš.

PS: ááále zpět, koukám, že Němci asi inovovali. Tak to tu popisuju jeho předka, toho spacáku.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#27 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2012 - 8:33

K tej váze a horám: samosebou ty nóbl spacáky jsou klasa, ale: bez žďáráku bych dneska už nejel. Stan nevozím, on běžně třeba v Alpách ani není třeba (spím max. do 3000 metrů). Žďárák ti (kromě izolace od větru) přidá tak 5° k subjektivnímu komfortu, ta lehoučká fleeska dovnitř také nejmíň tolik. S lehkým spacošem - kdybych spal níž v lese - to dá dohromady max. 2,5 kg. To je sice hodně, ale zase není to tragický. (spacák asi 80 deka, no ať nežeru kilo, žďárák US asi kilo - ten engl je o kus lehčí - fleeska mizivá, 20? deka? ) 20° mrazu se v tom slušně přežije, víc už by byl boj. Do nějakejch já nevim 8°pod nulou pohodlí.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#28 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 637 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2012 - 10:27

Verim tomu, ze US armadni komplet bude dobra volba. Nicmene ja jsem sel cestou jinou, Prima TrekXP, rada lidi, co ma spacak od Primy doporucuje, predevsim perfektni pristup co se tyce pripadne reklamace nebo opravy i po zarucni dobe. Spacak je uzasne teplouckej a pohodlnej. Ted jeste resim dilema s karimatkou. Asi jsem dospel k tomu, ze bych z klasicke penovky presel na nafukovacku. Na vystave stanu jsem to prohlizel, moc me zaujali modely od Jurka, L31+38 a M31+38, predevsim diky kompaktnim rozmerum po sbaleni. Stejne tak o malinkato drazsi modely od Yate a Aven jsou libive. Jeste me zaujali modely od Pinguin, ty jsou sice o malinko vetsi sbalene, ale zase s cenou pod tisicovku. Ale co vsude ctu, nejlepsi volba je Therm-a-rest. Jenze tam co koukam na ceny, je to az nekolikanasobek ceny vyse zminenych. Tak jsem na vazkach... Mozna tu US nafukovacku? To by mela byt taky Therm-a-rest? Nebo nejake jine doporuceni? Sorry za odboceni od hlavniho tematu, ale ono to tak nejak spolu souvisi :)
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#29 Loschuanos

Loschuanos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 258 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2012 - 10:55

stenli007 napsal/a:
Ahoj, nemůžu se rozhodnout který z těchto spacáků vybrat. Buď Hannah http://www.hannah.cz...ite-159103.html nebo Husky http://www.huskycz.c...erna-d2668.html nebo http://www.huskycz.c...-modra-d99.html nebo http://www.huskycz.c...inova-d101.html Jde mi o takové to občasné přespání jako je voda apod. Díky za radu. Mě osobně se líbí ten Hannah

Kdyby jsi měl cestu do prahy, tak dej vědět a já ti řeknu v které prodejně Husky pracuji a můžeš si je tu pořádně vyzkoušet a prozkoumat ;)
  • 0

#30 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 637 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2012 - 11:32

Jeste si dovolim reagovat sam na sebe. Prohlizel jsem ty thermarestky a preci jen me neco zaujalo, model Trail lite regular se zda byt parametry podobny tem co jsem jmenoval predtim, jen o malinkato vetsi sbaleny (podle katalogovych udaju), ovsem s omezenou dozivotni zarukou a zarukou overene znacky. A za cenu jen minimalne vyssi, nez zminovane Jurek nebo Yate. Predpokladam spravne, ze by to z toho co jsem jmenoval mel byt jasny vitez? :)

Colonel74 napsal/a:
Ted jeste resim dilema s karimatkou. Asi jsem dospel k tomu, ze bych z klasicke penovky presel na nafukovacku. Na vystave stanu jsem to prohlizel, moc me zaujali modely od Jurka, L31+38 a M31+38, predevsim diky kompaktnim rozmerum po sbaleni. Stejne tak o malinkato drazsi modely od Yate a Aven jsou libive. Jeste me zaujali modely od Pinguin, ty jsou sice o malinko vetsi sbalene, ale zase s cenou pod tisicovku. Ale co vsude ctu, nejlepsi volba je Therm-a-rest. Jenze tam co koukam na ceny, je to az nekolikanasobek ceny vyse zminenych. Tak jsem na vazkach...
Mozna tu US nafukovacku? To by mela byt taky Therm-a-rest? Nebo nejake jine doporuceni? Sorry za odboceni od hlavniho tematu, ale ono to tak nejak spolu souvisi :)


  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#31 hrabenka73

hrabenka73

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2012 - 11:46

Když už se tady řeší spacáky,zrovna řeším dilema u dcery,odrůstá z dětského spacáku,takže hledám něco po dětském,varianta na délku 2metry mi přijde moc,existuje něco mezi?Hodně je důležitá váha,jelikož to tahá na zádech,takže max do 1,5kg (spíš méně),cena rozumná pro aktivitu spaní pod stanem na táboře a výjezdy se skauty.
  • 0

#32 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2012 - 13:10

Citecka napsal/a:


PS: ááále zpět, koukám, že Němci asi inovovali. Tak to tu popisuju jeho předka, toho spacáku.


Ano, inovovali. ;) Ale jinak s tvými názory plně souhlasím.


wolfien napsal/a:
Jak starý je ten spacák? Materiál používaný u nových spacáků už bude asi o kousek dál. Jinak ten obal je jen přepravní, nebo se v něm i spí? Píšou, že je z pvc. To se musí dost pařit.


Jak už jsem psal, větší mrazy bych v něm nezkoušel, ale jaro, léto, podzim dávám v pohodě. K obalu. Jestli myslíš obal do kterého spacák zabalíš na cestu, tak ten se oddělit nedá. Po rozbalení zůstane v místech hlavy a když ho něčím vycpeš, můžeš ho použít jako polštář. No a jestli myslíš ten nepromokavý obal na spacáku po rozbalení, tak ten se dá sundat. A samozřejmně, pokud v tomhle spacáku usneš třeba po prohýřené noci přes den na sluníčku a předtím nesundáš vrchní nepromokavou vrstvu vzbudíš se mokrej jak myš. No a k velikosti. Vozím 50l alici a tam se mně tenhle spacák vejde v pohodě i s dalšími věcmi co potřebuji.

A ještě jedna věc. Ono i záleží na tom jak se do spacáku člověk oblékne. Pousmívám se, když vidím jak člověk na sebe rve dva tlusté svetry, na to bundu a cpe se do spacáku. Takovéhle kombinace jsou zárukou nepohodlného vyspání, protože člověk se většině těchto případů během chvilky zapotí a to je to nejhorší co se může stát.
  • 0

#33 ouvalak

ouvalak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2012 - 13:26

hrabenka73 napsal/a:
Když už se tady řeší spacáky,zrovna řeším dilema u dcery,odrůstá z dětského spacáku,takže hledám něco po dětském,varianta na délku 2metry mi přijde moc,existuje něco mezi?Hodně je důležitá váha,jelikož to tahá na zádech,takže max do 1,5kg (spíš méně),cena rozumná pro aktivitu spaní pod stanem na táboře a výjezdy se skauty.

Nejlepší je zeptat se vedoucích, s čím mají zkušenosti. Většinou vědí, do jak náročných podmínek jezdí a dokáží poradit. Tady by byla dobrá volba Prima Tulák - značkový YKK zip (často podceňovaná záležitost), slušná hmotnost a pro letní a lehce jarní a podzimní pobyty ideální teplotně. I cena je příznivá, tady nic nezkazíš a spacák bude sloužit ku spokojenosti. (už 20 let pořádáme letní stanové tábory, nějakou zkušenost jsem nabral)


citecka napsal/a:NA-PRO-STO a PŘESNĚ TAK. Koneckonců málokdo naspal ve spacáku za veškerého počasí tolik jako trempi.

Jak typické. Tenhle argument je tak konfrontační, ale nedá mi nereagovat. Ortodoxní tramp v zeleném ze svého postoje málo kdy sleví, protože tak to prostě má být. Ale svět jde dopředu a s ním i materiály. Vojáci opravdu používají špičkové vybavení, to je ale uzpůsobené pro jejich potřeby - např. rukávový spacák Bundeswehru je pro držení zbraně i při spánku. Co bych asi chtěl v noci držet já? Do kanad (i těch moderních) by mě dneska už nikdo nedostal, stejně tak do maskáčů (ty mám místo montérek a jsou úžasný). Vším jsem si prošel a na vandry jezdím pořád. Jen přemrzlá treková bota za pár minut chůze hřeje, stejně tak, když je vlhká. Maskáče vodu přijímají, trekové kalhoty ji odpuzují. A to samé platí o spacáku. Vojenské technologie jsou převzaté ve většině z nich, ale jsou uzpůsobeny pro civilní použití. Je pravda, že všechny ty materiály jsou většinou dražší a náročnější na údržbu, taky se lépe propálí, ale vše je jen o určení si priorit.
Na druhou stranu je nutno dodat, že žádná membrána není nepromokavá (pokud to není igelit) a odvod potu a vlhkosti je taky diskutabilní. Ale v kombinaci s funkčním prádlem se dá vše vyladit. Je pravda, že když letmo spočtu všechno, co mám na sobě na vandru, snadno se dostanu přes 25.000 Kč (včetně batohu, spacáku a karimatky) nemusím ale většinou řešit vodu, vlhko a zimu.

Šířka spacáku je důležitá, ale ne pro pohodlí, ale pro udržení tepla. Kvalitní mumie jsou prostě užší. Taky se melu ve spánku, rád se roztahuju přes celou postel, ale ve spacáku se o tyto radůstky dobrovolně ochuzuju a nevadí to. Je to o zvyku a určitě nejsem ten typ, co si lehne na záda, stáhne otvor jen na nos a celou noc spí v této poloze. Usínám na boku a pak spím většinou na břiše.
A pozor. Výška spacáku neznamená výška postavy. Je třeba připočítat tak 20 - 25 cm. Už jsem to psal, je dobré si spacák vyzkoušet v prodejně. V dobrém obchodě se ne takového zákazníka nebudou koukat divně, ale poradí.

Karimatku mám Husky Fuzzy 3,5 cm a spokojenost, i když teď jsem jí někde propíchl. Co jsem slyšel Yate jsou dobrý, taky Jurek. No a Therm-a-Rest (ale ta cena, uvažuji o Therm-A-Rest Trail Lite 1.500Kč).
  • 0

Přátelé - chvátám, chvátám, nemám chvíli klid. Já tam, já tam dávno už měl být. Ne, ne, ne nesnídám, nesvačím, nestihnu to nestačím...


#34 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2012 - 15:56

ouvalak napsal/a:
Jak typické. Tenhle argument je tak konfrontační, ale nedá mi nereagovat. Ortodoxní tramp v zeleném ze svého postoje málo kdy sleví, protože tak to prostě má být....


Ano, jak typické. Zelenej tremp je prostě křupan, kterej se vobleče jen podle svýho přesvědčení, nikoli užitně, kdežto ti, "co si tím prošli", šli dál a rozumně se vyvinuli.
Hele, to je taková floskule, až to tluče kaprem vo zem. Především se podívej, o čem píšu já. Že by žďárák z goratexu jedno jaké armády či turist patřil k výzbroji ortodoxe, to se dá předpokládat dost těžko. Stejně tak lehkej izrael. Ten mám kvůli odolnosti a rozumnýmu teplotnímu rozpětí a hlavně kvůli ceně. A že by na trempu nějak tradičně působila vnitřní fleeska z IKEI, to nemůžeš ani myslet vážně.
A přitom se tady vy odborníci na nějakou ochranu před větrem a deštěm vůbec nekoukáte.
Na druhou stranu odhodíš všechny zkušenosti stranou a lezeš ven za cenu ojetýho auta. Jak chceš, prosím, ale jestli já ortodox, tak ty turistickej snob. Jestli teda nelezeš na pět tejdnů v Himaláj, tak nevím za co ty prachy.
Kanady nepomlouvej, protože poslední typ, českej, 2000, celokoženej bez goratexu, ale s vibramem, už se mnou prošel po Alpách hodně přes 1500 km. Vydrží daleko víc, než jakýkoli treky včetně drahejch mamutů a jánevim co ještě, a nemusej hřát mokrý, protože to za á hřejou vlněný fusekle (BTW, mám FALKY) a za bé nepotřebuju, protože promočej fakt málokdy, na rozdíl od slavnejch HI-TEC pěnou nastříkanejch membránovejch treků, do kterejch navíc vleze sníh při prvním přechodu svahovýho jazyka. Navíc jen některý treky maj žlábky pro mačky, nevydrží tolik otěr o spraš a podobně. Na skluz se jakýmkoli trekům vyrovnaj.
Takže dolů z jahody o tej přisleplej tradicionalitě. Mě prostě goretex v botě nevyhovuje, zkoušel jsem to dost vytrvale a nohy se mi potí a puchýře a otlaky naskakují daleko ochotněji. Každýmu sedí jiná bota, je to individuální a každej slušnej prodavač ti to potvrdí, musí se to prozkoušet. Když jsem konečně našel boty, ve kterejch vydržím v těžkým terénu měsíc, už fakt nebudu testovat jiný.
Teď jsem na skok zpátky z Alpy a přesně tahle situace, co popisuju, se zase potvrdila: počasí proměnlivý, spousta kamení a sněhových jazyků a já v pohodě a suchej a ten druhej mokrej a smekal se. Nějaký cojávim boty za 4 litry, spešl horský trek.

Tradiční trempský věci si beru na Brdy. Do hor to, co jsem si ověřil a co vydrží a s čím vydržím já měsíc venku. Jasně, s péřákama a HI-TEC by to šlo taky, ale je to s kanónem na šneka a pětkrát dražší.
A v maskáčích nelezu ani na ty Brdy, on ostatně málokdo. Tak vypadaj trempi jen v představách paďourů. A do hor nosím lehkej WINDSTOP a nepromok, navíc s podobným pončem. Celtu fakt neberu.

Takže když jsem něco řek, tak ze zkušeností, nikoli z tradicionalismu. Jestli někdo upřednostňuje jiný vybavení, prosím; já ty ostatní rady (kromě bundeswehru ;) ) nehanil.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#35 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2012 - 17:25

Colonel74 napsal/a:
Jeste si dovolim reagovat sam na sebe. Prohlizel jsem ty thermarestky a preci jen me neco zaujalo, model Trail lite regular se zda byt parametry podobny tem co jsem jmenoval predtim, jen o malinkato vetsi sbaleny (podle katalogovych udaju), ovsem s omezenou dozivotni zarukou a zarukou overene znacky. A za cenu jen minimalne vyssi, nez zminovane Jurek nebo Yate. Predpokladam spravne, ze by to z toho co jsem jmenoval mel byt jasny vitez? :)

Colonel74 napsal/a:
Ted jeste resim dilema s karimatkou. Asi jsem dospel k tomu, ze bych z klasicke penovky presel na nafukovacku. Na vystave stanu jsem to prohlizel, moc me zaujali modely od Jurka, L31+38 a M31+38, predevsim diky kompaktnim rozmerum po sbaleni. Stejne tak o malinkato drazsi modely od Yate a Aven jsou libive. Jeste me zaujali modely od Pinguin, ty jsou sice o malinko vetsi sbalene, ale zase s cenou pod tisicovku. Ale co vsude ctu, nejlepsi volba je Therm-a-rest. Jenze tam co koukam na ceny, je to az nekolikanasobek ceny vyse zminenych. Tak jsem na vazkach...
Mozna tu US nafukovacku? To by mela byt taky Therm-a-rest? Nebo nejake jine doporuceni? Sorry za odboceni od hlavniho tematu, ale ono to tak nejak spolu souvisi :)

Se podívej také tady http://www.geocachin...ort=&rowstart=0
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#36 Bahno_6

Bahno_6

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2012 - 17:33

Citecka: Který český kanady 2000 maj Vibram podrážku? Měl jsem v ruce tři typy (celoroční, zimní a bez podšívky) a ani jedny rozhodně neslibovaly Vibram. A osobně se taky nejlíp cítím v čistě kožený botě, jsou to jediný boty kde mi nesmrdí nohy..
  • 0

#37 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2012 - 17:47

Bahno: tak to jsem se zarazil a šel hledat a vono jo, vibram maj jen ECWCS. Sem se splet. No, rozhodně ale na dolomitu dobře držej a vcelku slušně tluměj, ať už jsou z čeho chtěj (se staršíma typama neporovnatelné).
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#38 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2012 - 20:10

Ahoj, jestli je to ještě aktuální, tak spacák je nutné vybírat podle:
1. materiálu výplně
Není duté vlákno jako duté vlákno. Některé se výhřevností blíží peří - samozřejmě za cenu většího objemu, hmotnosti a kratší životnosti, ale na druhou stranu jim neškodí tolik vlhkost a jsou levnější. Jiné jsou kvalitou někde... jinde - krátká životnost, malá výhřevnost. Dále je třeba rozlišovat mezi dutým vláknem a mikrovláknem (to má větší výhřevnost při menší hmotnosti, ale kratší životnost)
2. počet vrstev
na zimu mám 4x100g, cyklistické mají 1x100g, 2x100 na léto, 3x100 třísezóňák
3. způsob sešití vrstev
prošití jedné vrstvy, sendvič, šindel... - to jak jsou vrstvy uspořádány.
4. vrchní materiály
některé jsou příjemné na omak, jiné působí více šusťákově - tady jde o osobní pocity, ale jde tu i o hmotnost, tady se dá ušetřit.

Takže vybírat spacák, který váží co nejméně a má co nejlepší teplotní rozmezí nemá smysl - teplotní rozmezí si výrobce napíše jaké chce, aby se mu lépe prodávalo, vám pak bude zima, chce se zamyslet nad tím, čím se toho hřání má dosáhnout.

Když vybírám spacák, tak koukám po co nejkvalitnějším vlákně, koukám kolik vrstev ho je, aby byly správně sešity, aby to vyrobila firma, ke které mám důvěru a aby mi vyhovoval střih.
Oba své spacáky mám momentálně od Primy - česká firma, ve výprodeji (starší modely) se dají koupit za zajímavé ceny. Jediné co mi na nich nevyhovuje, je že jsou trochu prostornější (což je u letního super, u zimního zbytečné) - ale to je na osobních preferencích, mám v tomhle smůlu, že nejsem zas až tak objemná. Dále mají všechny spacáky se zipem až k nohám - u letního super, u zimního zbytečná ztráta tepla (opět může někomu vyhovovat).
Šla bych do spacáku z Polarguardu nebo Climashieldu do 2 či 3 vrstvého, 2 vrstvé se pohybují kolem váhy 1200-1300g.

U Husky bych si koupila max. oblečení do města nebo na kešky, stan nebo spacák určitě ne. Spousta lidí si ovšem chválí od nich i tyto výrobky, přičítám to tomu, že při příležitostném použití (týden dovolené, pár víkendů) nestačí dojít k rychlému opotřebení. V době za studií jsem strávila ve spacáku a pod stanem víc než 1/3 nocí v roce a to i na sněhu a to se pak pozná jak dlouho co vydrží. Záleží tedy jaké nároky na spacák pisatel má.

Tady je podrobně hezky popsáno na co se zaměřit:
http://www.prima-spa...-vyberu-spacaku

Ještě poznámka k zimnímu - dneska bych u spacáku na sníh a pod převis šla už spíše do peří a ne do čtyřvrstvého dutého vlákna, tam to nemám ale ještě prozkoumané :-), u letního podle mě u dutého převažují výhody, co se nenáročnosti na údržbu týče. Mikrovlákno bych už nekupovala, měla jsem ho a rychle ztrácí loft (mikrovlákno obsahuje například spacák od Hannah v prvním příspěvku).

Taky záleží na tvé zimomřivosti, my zmrzlé slečny se údajům o komfortu v -10 st. srdečně zasmějeme, koupíme si těžší, ale o to teplejší spacák (komfort -22) a pak si v -5 libujeme B). Chlapi to maj jednodušší, firmy, které se snaží poctivě své spacáky popsat, co se teplot týče počítají s "mužem průměrné postavy, dobře najedeným a neunaveným" což je všechno, jen ne já večer na čundru:D. BTW - extrem je nejnižší teplota, při které v noci neumřeš ;) a nedá se říci, že by se při tom člověk vyspal.
Přeji šťastnou ruku při výběru a snové noci ;).
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#39 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 9:05

Majus napsal/a:
Ještě poznámka k zimnímu - dneska bych u spacáku na sníh a pod převis šla už spíše do peří a ne do čtyřvrstvého dutého vlákna, tam to nemám ale ještě prozkoumané :-)


Já nevím, tady je poměrně nehezky popsáno to peří: howadoor.wz.cz:)
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#40 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 9:39

Howadoor je vcelku frajer, jak vidno je s ním sranda a von sám se s ničim moc ne... ehm, nedere, ale pořád ještě pár věcí neumí ;) Ošetřování bot má ještě malinkou chybku, spí především ve stanu (což já naposled udělal s pionýrama v Bulharsku, když mi bylo šestnáct) (pravda, v Himalájích jsem nebyl, to by asi byla jiná), naprosto nesouhlasím s vařičema atd. Ovšem, výsledek je takový - a v diskuzi zde je to jasně vidět: není TAK důležité, jaké vybavení máš, ale CO S NÍM UMÍŠ. Jasně, lepší cajk je... prostě lepší cajk. Hlavu ale nenahradí.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka