Přejít na obsah


Fotka

Spacák


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#41 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 9:43

PaWcz napsal/a:

Majus napsal/a:
Ještě poznámka k zimnímu - dneska bych u spacáku na sníh a pod převis šla už spíše do peří a ne do čtyřvrstvého dutého vlákna, tam to nemám ale ještě prozkoumané :-)


Já nevím, tady je poměrně nehezky popsáno to peří: howadoor.wz.cz:)


Přesně jak tam píše, nemá čas a ani nechce zkoušet. V něčem má pravdu v něčem podle mně ne.
Pro příklad: http://armyshop.cz/z...?id=48&IID=1421


Já bych spíše "vypíchnul" z té stránky jinou část.

nevěřte různým Light, Super Light a jiným pitomým marketingovým lžím, kterými se vás budou snažit v obchodě nakrmit. Nevěřte takovým těm nejapným teplotním údajům Extrém-Komfort, které výrobci lepí na své zboží spíše podle fantazie než podle čeho jiného. Jsou firmy a obchody, kde se vás budou snažit přesvědčit, že spacák z dutých vláken, který váží kilo dvacet, kilo a půl, můžete bez obav použít do teplot okolo -10°C. Použít je můžete, ale moc se nevyspíte.

Do kamene tesat.
  • 0

#42 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2012 - 19:48

tomy.22 napsal/a:

PaWcz napsal/a:

Majus napsal/a:
Ještě poznámka k zimnímu - dneska bych u spacáku na sníh a pod převis šla už spíše do peří a ne do čtyřvrstvého dutého vlákna, tam to nemám ale ještě prozkoumané :-)


Já nevím, tady je poměrně nehezky popsáno to peří: howadoor.wz.cz:)


Přesně jak tam píše, nemá čas a ani nechce zkoušet. V něčem má pravdu v něčem podle mně ne.
Pro příklad: http://armyshop.cz/z...?id=48&IID=1421


Já bych spíše "vypíchnul" z té stránky jinou část.

nevěřte různým Light, Super Light a jiným pitomým marketingovým lžím, kterými se vás budou snažit v obchodě nakrmit. Nevěřte takovým těm nejapným teplotním údajům Extrém-Komfort, které výrobci lepí na své zboží spíše podle fantazie než podle čeho jiného. Jsou firmy a obchody, kde se vás budou snažit přesvědčit, že spacák z dutých vláken, který váží kilo dvacet, kilo a půl, můžete bez obav použít do teplot okolo -10°C. Použít je můžete, ale moc se nevyspíte.

Do kamene tesat.


- jj, přesně tak nevěřit číslům ;), jít po logice věci - kolik a čeho má člověka hřát. A jak řikáte s tím peřím, možná zůstanu ještě chvíli u svého nového objevu - na běžky beru oba své spacáky - letní 2 vrstvý do staršího zimního 4 vrstvýho, má to sice lehce přes 3 kila, ale ta noc, i když ještě ráno v 10 h bylo na Smědavě -15, ta byla snová. Nic jinýho stejně na zimní čundr netahám, tak co bych si nenacpala batoh spacákama :). Jo a 14mm Eva-zotka pod sebe, samozřejmě :P.

BTW ad howadoor - do Thinsulate bych už nešla, měla jsem ho a životnost je omezená (mikrovlákno...), i když novej hřeje, ne že ne.
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama