Přejít na obsah


Fotka

Spacák


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#1 stenli007

stenli007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 21:01

Ahoj, nemůžu se rozhodnout který z těchto spacáků vybrat. Buď Hannah http://www.hannah.cz...ite-159103.html nebo Husky http://www.huskycz.c...erna-d2668.html nebo http://www.huskycz.c...-modra-d99.html nebo http://www.huskycz.c...inova-d101.html Jde mi o takové to občasné přespání jako je voda apod. Díky za radu. Mě osobně se líbí ten Hannah
  • 0
Nedělám to pro body, ale pro zábavu.

#2 KKcko

KKcko

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 21:13

Já bych volil tento: http://www.huskycz.c...-modra-d99.html ten úchyt na karimatku je věc k nezaplacení. Zvlášť na vodě, kde není člověk zrovna střízlivej se i ráno probere se spacákem na karimatce.
  • 0

#3 sinpa

sinpa

    sinpa

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 21:15

Já mám http://www.e-army.cz...orig-e1453.html a vubec si neztěžuji vždy si vezmu část podle počasí ale skusil bych sehnat nepoužitý výšel mě asi o 1000 více
  • 0

#4 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 22:57

stenli007 napsal/a:
Ahoj, nemůžu se rozhodnout který z těchto spacáků vybrat.


Z těchto dvou bych osobně preferoval Husky - přece jen je to těžší spacák, takže bude měkčí a nadýchanější.
V takových spacácích je tepleji a spánek připomíná víc ležení pěkně doma v pelechu. A to je pocit, který je i na čundru k nezaplacení:)
Navíc velký měkoučký spacák umožňuje nahradit karimatku alumatkou, čímž ve výsledku paradoxně můžeš ušetřit nějaké to místo (minimálně je o jeden neforemný krám na krosně méně).
Jinak kdybys uvažoval touhle cestou, zkus mrknout pro srovnání i na "expediční"spacáky LOAP, které mají taky celkem dobrý poměr "cena/výkon".

KKcko napsal/a:
Zvlášť na vodě, kde není člověk zrovna střízlivej se i ráno probere se spacákem na karimatce.


Co ty o tom můžeš vědět? :D
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#5 hrabosek

hrabosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 360 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2012 - 6:25

já mám výborné zkušennosti s tímhle: http://www.hannah.cz...-x3-307738.html
  • 0
a to je (asi) vše přátelé... :D

#6 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2012 - 6:36

Je zajímavé, že ani u jednoho neudávají teplotu, při které se v něm komfortně vyspíš. Což je důležité, protože udávané údaje, např. -11 nám vyzradí asi nejnižší teplotu, při které ve bdělém stavu přes noc ve spacáku neumrzneš. Tak promysli, kdy na vodu pojedeš, protože ranní teploty kolem -2 nebývají problém ani v září.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#7 Lubos_H

Lubos_H

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2012 - 7:44

já mám již několik let tento spacák a nemohu si ho vynachválit. V létě je to v něm sice občas jako v sauně ale to se dá vyřešit rozepnutím a jen že se tím spacákem přikreješ ale v chladnějším počasí je k nezaplacení. Já ho mám otestovaný v -10 za vychřice a vánice na vrcholu Velké Deštné letos v Lednu
http://pinguincz.cz/...mfort-navy.html
  • 0

#8 petratur

petratur

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2012 - 8:13

http://www.spacaky-stany-batohy.cz/ Podivej se na Tulaka od Primy, do Husky bych nesel.
  • 0

#9 blatta

blatta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2012 - 20:01

Určitě z osobní zkušenosti můžu doporučit spacáky Prima.Mám Tuláka s náplní climashield xp a i když není uváděný jako třísezonní,tak jsem v - 1°C v něm spal jen v triku a trenkách a zima mi nebylo.Údajům na na spacácích od výrobců moc nevěř,ber je s velkou rezervou.Mimochodem i sebelepší spacák nenahradí dobrou karimatku.Alumatka je na nic.Pokud investovat,tak do Therm A Restky.
Na druhou stranu,pokud to chceš fakt jen na příležitostný přespání a nebudeš chodit po túrách a nebude ti vadit větší objem a váha spacáku,tak je dobrá volba např:
http://www.spacaky-s...ld-compact-400/
je tlustší a zahřeje i v chladnějších dnech a za "pusu".Zrovna je v akci.
Hodně štěstí při výběru.
  • 0

#10 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2012 - 20:17

Jako obvykle povazuju vsechny zde uvedene navrhy za vyhozene penize. Naprosto super je aktualni USmy spacak. Tenky na leto, silnejsi na jaro a podzim a v zime se tenky zapne dovnitr tlusteho a je z toho zimni do -20°C. K tomu celemu pasuje Goretexovy obal, do ktereho se spacak soupne. To cele nove stoji 2.500,- Kc, za coz nekoupite v Hudy a jim podobnym ani ten samotnej obal .... P.S. - K tomu se da dokoupit Therm A Rest karimatka, ktera pasuje do toho obalu dovnitr pod spacak, takze z ni nelze v noci sjet. Pouzita cca 450,- a nova cca 900,-Kc, coz je opet asi tak 1/3 ceny oproti predrazenym outdooooooooooorovym verzim, ktere jsou stejne jen odvozeninami tech armadnich. ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#11 stenli007

stenli007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2012 - 20:24

Všem moc díky za tipy. Compact nevypadá špatně líbí se mi, ale s mou výškou 195 vlézt do spacáku 190 nevím, ale asi by to možná šlo. Hodně se mi libí ty expediční LOAP, jen je škoda, že u nich není napsaná výška postavy, ale pouze rozměr spacáku. Ale přes googla jsem zjistil, že LOAP ST. MORITZ má výšku postavy 200.
  • 0
Nedělám to pro body, ale pro zábavu.

#12 ouvalak

ouvalak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2012 - 1:12

Nedá mi to, abych tě na něco upozornil! Compact 400 má v parametrech údaje +15 až -17 st.C. To je úsměvné rozpětí, které nesvědčí nic dobrého o této firmě. Též neuvádí plnění spacáku. Obecně je teplotní komfort velmi subjektivní, ale nešel bych do spacáku pod 1.500 Kč a s takovýmito hodnotami. Nevydrží, rozlámou se vlákna a po dvou letech budeš koukat večer na měsíc skrz dvě vrstvy šusťáku.
Taky názor Petratur: "do Husky bych nešel" je úsměvný. Většina firem má dobré kusy a ty slabší. Tulák není špatný, Hannah nevím, ale mám horší reference od kamarádů (i horolezců) - ti ale haní dražší modely. Vojenský univerzál je dle mého názoru moc těžký.
Na vodu určitě ne péřák, i když je lehký a skvěle hřeje a hledal bych někde okolo 2 - 2.500 Kč, aby trochu vydržel. Taky jde trochu o štěstí, kvalita se může lišit kus od kusu. Doporučuji dojít do pár obchodů, kde si nech spacáky rozbalit vedle sebe a porovnej. V dobrém outdoorovém obchodě ti vyjdou vstříc a poradí. Já osobně spím už 4 roky v HUSKY EMBER (http://www.huskycz.c...-modra-d92.html) a velká spokojenost. -15 st.C na sněhu šlo přežít, kolem -5 až -8 st.C je úplně v pohodě. Pokud je nad + 15st.C, je v něm dost horko, ale to se dá očekávat. Vychytávka je kapsa na karimatku a protiskluzové pásy, jelikož se v noci dost melu. Takto se ráno budím stále na karibábě a zipem nahoru. A délka spacáku 220 cm je pro mých 193 cm ideální. To jsou jen postřehy a zkušenost. Asi by stačil i HUSKY ENEMY (http://www.huskycz.c...-cerna-d93.html).
Měl jsem péřák a to bylo něco!!! Jenže je vysoká cena. Pak levný za 1.200 Kč, po dvou letech rozlámaná a sesypaná vlákna, to samé jsem viděl u mnoha jemu podobných. Pak jsem měl půjčený Hannah expediční a to se nedá srovnávat, ovšem cena vysoká a nevyužiji jeho vlastnosti. Hlavně nedej na blboviny, jako kapsička venku, kapsička uvnitř a podobně. Kvalitní náplň a kvalitní materiály vně i uvnitř, aby se tak snadno neroztrhal a uvnitř nestudil po vlezení a nešustil do ucha celou noc.
Ještě jeden tip - tady i poradí s výběrem: http://www.hanibal.c...magma-rf/#popis
Snad jsem to nepřehnal s délkou, pokud ano - omlouvám se.
  • 0

Přátelé - chvátám, chvátám, nemám chvíli klid. Já tam, já tam dávno už měl být. Ne, ne, ne nesnídám, nesvačím, nestihnu to nestačím...


#13 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2012 - 6:57

kapsa napsal/a:Tenky na leto, silnejsi na jaro a podzim a v zime se tenky zapne dovnitr tlusteho a je z toho zimni do -20°C. K tomu celemu pasuje Goretexovy obal, do ktereho se spacak soupne.

Hmm, že bych si udělal výlet do Holoubkova? :D
Loap už přestává sloužit...
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#14 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2012 - 9:59

kapsa: To vypadá zajímavě. Má nějaké konkrétní označení nebo postačí, když se v armyshopech budu ptát po aktuálním USarmy spacáku a budou rozumět?
  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#15 ouvalak

ouvalak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2012 - 10:18

Pontiac_CZ napsal/a:
kapsa: To vypadá zajímavě. Má nějaké konkrétní označení nebo postačí, když se v armyshopech budu ptát po aktuálním USarmy spacáku a budou rozumět?

Pokud jsem správně hledal, zas taková bomba to není. Váží komplet přes 3 kg, cenu za 2.000 abys pohledal (našel jsem přes 3.000 Kč) a je ještě použitý. Pokud mám špatné informace, opravte mne, taky mě chvilku zaujal...
  • 0

Přátelé - chvátám, chvátám, nemám chvíli klid. Já tam, já tam dávno už měl být. Ne, ne, ne nesnídám, nesvačím, nestihnu to nestačím...


#16 Lubos_H

Lubos_H

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2012 - 10:26

to co jsem postoval já mám již 7 let a byl otestován v extrémních podmínkách od léta u vody po zimu na sněhu žádné problémy s popraskáním vláken všichni kdo maj nový spacáky z dutých vláken či jiného moderního materiálu nikdy neskládají spacák jak se skládaly dříve. Vždy se spacák vezme a nacpe se do vaku. tak aby se ohybem při balení nenámáhalo pouze jedno místo.
  • 0

#17 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2012 - 10:52

ouvalak napsal/a:
Váží komplet přes 3 kg, cenu za 2.000 abys pohledal (našel jsem přes 3.000 Kč) a je ještě použitý. Pokud mám špatné informace, opravte mne, taky mě chvilku zaujal...

Musíš počítat, že to je modulární systém. Za dva spacáky a kvalitní žďárák k tomu je to cena podle mě dobrá.
Osobní zkušenosti mám jenom s tím ždárákem samostatně, tak nevím, jak jsou na tom spacáky termoizolačně. Ale jestli se v kompletu člověk vyspí v -20°, jak píše Kapsa, tak takový spacák bude stát a vážit hodně vždycky.
Docela by mě zajímaly spíš rozměry sbaleného kompletu.
  • 0

#18 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2012 - 13:14

alkes napsal/a: Osobní zkušenosti mám jenom s tím ždárákem samostatně, tak nevím, jak jsou na tom spacáky termoizolačně. Ale jestli se v kompletu člověk vyspí v -20°, jak píše Kapsa, tak takový spacák bude stát a vážit hodně vždycky.
Docela by mě zajímaly spíš rozměry sbaleného kompletu.

Presne tak, pokud chces opravdu dobrej zimni spacak, tak nikdy nebude malej a lehkej. Respektive celkem maly a lehky jsou zvlast, pokud ale v zime potahnes oba, tak to proste maly neni. Jinak pokud jde o cenu, tak za tech 2.500,- Kc se to da koupit pouze v Holoubkove, ktery slouzi jako velkoobchod pro vsechny ostatni armyshopy v CR :

http://www.us-armysh...uemart&Itemid=3
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#19 blatta

blatta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2012 - 19:43

kapsa napsal/a:
Jako obvykle povazuju vsechny zde uvedene navrhy za vyhozene penize. Naprosto super je aktualni USmy spacak. Tenky na leto, silnejsi na jaro a podzim a v zime se tenky zapne dovnitr tlusteho a je z toho zimni do -20°C. K tomu celemu pasuje Goretexovy obal, do ktereho se spacak soupne. To cele nove stoji 2.500,- Kc, za coz nekoupite v Hudy a jim podobnym ani ten samotnej obal ....

P.S. - K tomu se da dokoupit Therm A Rest karimatka, ktera pasuje do toho obalu dovnitr pod spacak, takze z ni nelze v noci sjet. Pouzita cca 450,- a nova cca 900,-Kc, coz je opet asi tak 1/3 ceny oproti predrazenym outdooooooooooorovym verzim, ktere jsou stejne jen odvozeninami tech armadnich. ;)


Ehm....,nedá mi to nereagovat.....Polemizovat se dá o spacácích donekonečna.Ale před nákupem spacáku je důležité si říct,v jakém ročním období ho budu používat,jestli ho budu nosit na túry na zádech nebo vozit v autě.A kolik chci investovat.Takže je potřeba skloubit pokud možno tyto věci a podle toho vybírat.
Nebudu na zádech po horách tahat těžký a objemný army spacák...,tudíž nepokládám peníze za Tuláka a ThermARestku za vyhozený peníze.Tím spíš,že Tuláka mám z brněnské Primy ze superakce,kdy cena byla třetinová oproti současné.A ThermARestku Regularku 3,8mm jsem splašil ve výprodeji za rovný litřík.Taky nemám rád předražený věci a průběžně sleduji různé akce a podle toho občas nakoupím to,o čem vím,že budu v blízké době potřebovat.
Každý člověk má stupen tepelné pohody ve spacáku jiný.....
Jinak spacáky sportworld na obyčejné použití nejsou špatné za ty peníze.Není to o tom,že levný spacák musí být špatný.Má jen v sobě levné obyčejné duté vlákno,které je ve větším množství.Určitě lepší než např.mizerné supermarketové Totemy...,což není nic jiného než značka pod kterou dodává do těchto sítí Husky.
A ještě k náplním z dutého vlákna.I sebelepší duté vlákno ztrácí rokama svoje vlastnosti.Kdo chodí na túry a má za svůj život vyzkoušených více spacáků,tak ví o čem mluvím.At si někdo porovná novej spacák a ten samej třeba 4-5let používanej...,bude se divit jaký je rozdíl v izolačních vlastnostech.
Prostě jsem jen doporučil spacáky z vlastní zkušenosti,tot vše.
  • 0

#20 ouvalak

ouvalak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2012 - 1:34

kapsa napsal/a:
Presne tak, pokud chces opravdu dobrej zimni spacak, tak nikdy nebude malej a lehkej...

Takhle jednoduše to neplatí - je to zase jen otázka peněz a priorit. Péřáky Sir Joseph váží jen kolem 1,5 kg při extrému -40 st.C a komfortu -20 st.C., sbalený je do válce 40x25 cm. Jen ta cena je jinde (10.000 Kč). Ale i vláknové zimní spacáky váží lehce přes 2 kg a jsou sbalitelné do malých rozměrů a jsou cenově mnohem dostupnější. Ale o tom původní dotaz nebyl. Plně souhlasím s Blatta a vlastně mi názor sebral z úst (klávesnice).


blatta napsal/a:Polemizovat se dá o spacácích donekonečna.Ale před nákupem spacáku je důležité si říct,v jakém ročním období ho budu používat,jestli ho budu nosit na túry na zádech nebo vozit v autě.A kolik chci investovat.Takže je potřeba skloubit pokud možno tyto věci a podle toho vybírat.

Tak to je. Celý příspěvek Blatta může brát tazatel jako návod k použití.

Ještě pro spořivé - možná mě ukamenujete, ale překvapivě slušný spacák jsem koupil pro dceru na tábory v Lidlu za 600 Kč. Pro spaní květen - září naprosto v pohodě. S Totemem a jim podobnými super - hyper marketovými značkami nelze srovnávat.


A nedá mi nereagovat na Lubos_H. Skládáním to až tak není. To, že vlákna praskaj je prostě fakt - ty levnější víc a dřív. Mnohem víc vadí, jak je spacák uskladněný během roku (zavěsit, případně položit volně na polici) a hlavně, jak často v něm spíš.
  • 0

Přátelé - chvátám, chvátám, nemám chvíli klid. Já tam, já tam dávno už měl být. Ne, ne, ne nesnídám, nesvačím, nestihnu to nestačím...





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama