Přejít na obsah


Fotka

Seznam.cz spustil nové mapy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
53 odpovědí na toto téma

#21 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2012 - 15:54

Arne1 napsal/a:

Norbert_G napsal/a:
Tady je ten odkaz:
http://www.4shared.c...uZYMx/ZM10.html


a co se tam má stahovat ? Mně to akorát vnucuje nějaké download managery a podobné podivnosti.


Klikneš na to velký modrý tlačítko, pak počkáš než to dopočítá do nuly a nahoře se ti tam objeví velký link na stažení. Uznávám, není to asi nejlepší download server, ale co už.
  • 0

#22 mmatuli

mmatuli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2012 - 16:11

Jde to stáhnout v pohodě, už to mám hned i odzkoušené v Mobacu a super, dík.
  • 0

#23 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2012 - 16:23

Horní modré tlačítko mi stáhne jakejsi sweetimsetup.exe a to nalevo uprostřed vede na stránku kde se mám zaregistrovat
  • 0

#24 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2012 - 16:28

Tak jsem to hodil na uložto:
http://ulozto.cz/xEnA1fu/zm10-bsh
  • 0

#25 Tabi

Tabi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2012 - 17:20

Tak to je rozumné. Díky , funguje super.
  • 0
Garmin Colorado 300 / Samsung Xcover 271 / Xperia Active + kolo + batoh + ... vše co je potřeba

#26 kryshtof

kryshtof

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2012 - 17:56

Norbert_G: paráda, po ZM10 v MOBACu jsem toužil hodně dlouho...díky edit: ať nejsme tak Off topic - mapsource pro mapy.cz do MOBACu náhodou někdo nemáte?
  • 0
Motorola MB526 Defy+ (Locus) + Qstarz BT-Q1000X a geopesa Naru

#27 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2012 - 22:38

Hmm, tak bych řekl, že u větších měřítek (těch stávajících) jsou změny spíše na škodu... Škoda, že nenechali stávající rozlišení tak, jak bylo a nepřidělali pouze mírně upravené pouze větší rozlišení... Teď jsem zjistil, že při větším oddálení už se nezobrazují turistické a cyklotrasy, takže když chce člověk plánovat cestu, musí si to přiblížit :-( A popravdě řečeno v tom max. rozlišení, které bylo původně mi teď ty mapové podklady se zdají titěrné...
  • 0

#28 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2012 - 23:16

No jo, turistické cesty jsou jen do 50000. Kdysi jsme chodili podle 100000, ještě jich balík mám. Doufám, že alespoň na toto měřítko je přidají, aby bylo vidět, odkud kam delší značená cesta vede. Co se týče podrobností, kolem té 25000 jsou už skoro stejné, jako při větším přiblížení. A pro tisk nemá větší přiblížení cenu, to by člověk měl balík papíru. Ideální, když se mi celý výlet vejde na jeden list. Ovšem co jsem si začal mapy ze Seznamu tisknout, mi turistické padesátky připadají hodně nepodrobné.
  • 0

#29 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2012 - 6:35

Při plánování jsem zjistil, že přibyly možnost pro pěší. A dá se zase vložit více průchozích bodů, před změnou jich bylo jen 5, nebo 4. Takže v tomto ohledu je to pro mě velká změna k lepšímu. Ještě aby se tam daly zobrazit i kešky a budu nadmíru spokojený ;)
  • 0

#30 vop.cz

vop.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2012 - 14:09

davidb11 napsal/a:... Ještě aby se tam daly zobrazit i kešky a budu nadmíru spokojený ;)

to by byl VELMI ZAJIMAVY addons pro Firefox ... :o)
  • 0
geoBrnění 2012, 28.-29. září v Brně:
Vložený obrázek

------------------------
OziExplorer support and Czech language editor
OziExplorer + Garmin Oregon 300 | Nokia E51 + BT GPS + HandyGC

#31 hajass

hajass

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 8:38

Norbert_G napsal/a:
Jinak já mám zas plugin pro zobrazení ZM10 map v MOBACu (Mobile Atlas Creator), kdyby někdo chtěl.


Ahoj, stáhl jsem si plugin na ZM10, chvíli to fungovalo, ale dnes už ne. Nevíte někdo náhodou, kde je chyba? Díky ...
  • 0

#32 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 9:50

hajass napsal/a:

Norbert_G napsal/a:
Jinak já mám zas plugin pro zobrazení ZM10 map v MOBACu (Mobile Atlas Creator), kdyby někdo chtěl.


Ahoj, stáhl jsem si plugin na ZM10, chvíli to fungovalo, ale dnes už ne. Nevíte někdo náhodou, kde je chyba? Díky ...


Počkal bych. Ono jim to občas nefunguje. Nicméně je možné, že tu verzi, kterou používá ten skript, vypli a funguje už jen ta novější. V takovém případě by bylo třeba provést změny.
  • 0

#33 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 11:04

Už to zase jede.
  • 0

#34 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 12:24

davidb11 napsal/a:
Při plánování jsem zjistil, že přibyly možnost pro pěší. ...


To plánování pro pěší mi přijde zatím úplně na nic. Po polňačkách to stejně nenaviguje, takže buď jen po silnicích, nebo i po značkách, ale to si to raději vymyslím sám. A podobné je to s plánováním pro cyklisty, taky to většinou nenajde nejvhodnější trasu.
  • 0

#35 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 12:42

zir37 napsal/a:
To plánování pro pěší mi přijde zatím úplně na nic.

Tak ono to taky nejsou mapy pro kačery. A to, že mohu změřit délku turistické trasy, aniž bych musel naklofat celou lomenici, mi přijde rozhodně fajn.
  • 0

#36 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2012 - 19:18

Ahoj, uměl by někdo dát dohromady mapsource soubor pro nové mapy.cz do programu MOBAC?
  • 0

#37 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2012 - 20:19

Obávám se, že to nejde. Taková snaha je tu už hodně dlouho. Stejně jako dostat turistické mapy jako podklad pro mapu keší na GS, povedlo se to zatím jen s A-mapou.
  • 0

#38 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2012 - 20:42

Měl bych dotaz, nechci dělat další vlákno. Zkoušel někdo do listingu vložit mapu přes API map ze Seznamu? Kdybych chtěl třeba ukázat trasu? Pochopitelně to lze udělat pomocí statického obrázku a trasu domalovat v editoru, ale přes API by to bylo zcela legální, to lze i pro komerční účely. Jenomže se to vkládá pomocí javaskriptu a to asi na GS nejde. Zkoušel to někdo, než se tím začnu prokousávat? Zkoušel jsem ten vygenerovaný odkaz, ale ten nedokážu zobrazit. Asi by to šlo v iframu, ale ten na Groundspeaku (pochopitelně) nelze použít.
  • 0

#39 rincewindcz

rincewindcz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2012 - 11:38

Hmmm tak tady v okolí UL jsme šli na tři výlety a u všech měly tyhle nové mapy.cz špatně namalované turistické trasy. Například hned u Větruše vede zelená už několik let zásadně jinudy, než je na mapy.cz. Přitom minimálně amapy, shocart, smartmaps to mají správně. Na turistiku tedy opatrně a s rezervou.
  • 0

#40 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2012 - 13:23

To chce klid., vypustili nedodělanou věc - před pár dny v oblasti Jablunkovska zcela chyběla značka vedoucí pohraničním hřebenem Slezských Beskyd přímo po hranici, nyní ji postupně zakreslují, zatím se dostali z Velké Čantoryje nad Beskydské sedlo. Dokonce domalovali i značku úbočím Velkého Polomu + je i nějaký drobný přesah na Slovensko, značky směřující do Polska nejsou stále ani naznačeny...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama