Přejít na obsah


Fotka

Seznam.cz spustil nové mapy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
53 odpovědí na toto téma

#41 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2012 - 14:02

Přitom minimálně amapy, shocart, smartmaps to mají správně.
Tak to je ještě docela dobrý. Já mám spíš zkušenost, že je to na každé mapě jinak a na žádné správně.
  • 0

#42 hajass

hajass

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2012 - 13:46

Norbert_G: Ahoj, chtěl jsem si stáhnout okolí Plzně-jih, a tentokrát to jde pouze do určitého měřítka, podrobnější měřítka stahnout nejdou. Můžeš se na to prosím podívat, ev. upravit plugin? Díky...

edit: zapomněl jsem napsat, že mám na mysli mapy ZM10 :), ale asi to bylo jasné...
  • 0

#43 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2012 - 14:25

bajass: Vím o tom. Jedna věc je, že přestal fungovat layer s názvy ulic. Druhá věc, co jsem zjistil, je, že to přestalo brát projekci EPSG:3785. To druhé opravit tak snadno nejde. Prostě je vidět, že tam probíhají změny, tak bych asi chvíli počkal. To, nebo lidi začli masivně stahovat a oni to vypli.

edit:
Tak jsem na to přišel. Stačilo změnit EPSG z 3785 na 3587, což je, zdá se, stejný typ. Jen stále nejdou ty ulice.

http://ulozto.cz/xLceMdk/zm10-bsh
  • 0

#44 hajass

hajass

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 6:53

Ahoj, díky. Ty ulice mě až tak nevadí, snad to zase nezkomplikují. Jsi dobrej.
  • 0

#45 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 8:06

Tak nevím. Já tam mám EPSG:4326 a mapa se mi stahuje. A nevím jak jsem na to přišel, mám to tak od začátku. Ulice tam ale nejsou.
  • 0

#46 monterjirka

monterjirka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 8:49

hrabosata napsal/a:
Na oko pěkné, ale se spoustou nepřesností - ať už jde o cesty, turistické rozcestníky, místní názvy, památné stromy. Alespoň v blízkosti mého bydliště.

Na Domažlicku je těch chybiček taky víc než dost.
Především turistické cesty, občas nějaká existující cesta není v mapě a naopak je v mapě něco, kdyby byste asi neprošli, jedině že by před vámi jel tank a "obnovil" průchodnost cesty!
  • 0
Jestlipak já si najdu chvilku, abych taky něco objevil v terénu. Asi bych měl, není dobré jen sedět u kompu...

#47 micska

micska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 20:27

Norbert_G napsal/a:
bajass: Vím o tom. Jedna věc je, že přestal fungovat layer s názvy ulic. Druhá věc, co jsem zjistil, je, že to přestalo brát projekci EPSG:3785. To druhé opravit tak snadno nejde. Prostě je vidět, že tam probíhají změny, tak bych asi chvíli počkal. To, nebo lidi začli masivně stahovat a oni to vypli.

edit:
Tak jsem na to přišel. Stačilo změnit EPSG z 3785 na 3587, což je, zdá se, stejný typ. Jen stále nejdou ty ulice.

http://ulozto.cz/xLceMdk/zm10-bsh


Ahoj, zni to krasne. Ale. Mohu poprosit o navod, co s tim v MOBACu provest? Diky
  • 0

#48 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 20:31

micska napsal/a:
Ahoj, zni to krasne. Ale. Mohu poprosit o navod, co s tim v MOBACu provest? Diky


Nahraješ to do adresáře "mapsources" v adresáři MOBACu a pak MOBAC zapneš :). Pak se ti to objeví mezi dalšími zdroji.
  • 0

#49 hajass

hajass

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2012 - 9:26

Norbert_G: Ahoj, mám na Tebe (nebo i ostatní) dotaz ohledně stahování map ZM10. Občas mi to vyhodí hlášku, např. "Transient download errors: current map: 5 total: 5", ale když jsem prohlížel stažené mapy, žádnou chybu jsem neobjevil. Nevíš, co to vlastně znamená a jaký to má vliv na stažené mapy? Díky, jsem dlužníkem.
  • 0

#50 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2012 - 9:49

nechteli byste si na to ZM10 udelat samostatne tema? S mapy.cz to preci nijak nesouvisi!
  • 0

#51 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2012 - 17:51

hajass: Transient znamená dočasný, takže dočasná chyba snad nevadí. Pravděpodobně šlo o to, že se nějaký dílek nestáhl na první pokus (jejich server občas pošle chybná data).

HaLuMa: Máš naprostou pravdu. Ono to jako relevantní téma začalo (porovnávání seznamích map se ZM10 mapami), ale zvrhlo se to později. Proto každého, kdo by měl další dotaz na toto téma, žádám, aby pro to založil nový topic, kde by dal odkaz i na tento starý.
  • 0

#52 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2012 - 9:42

Pozor na hodně podstatnou nepřesnost v oblasti Moravskoslezských Beskyd. Nejen na mapy.cz, ale i na cykloserver.cz je uvedena červená značka zpod Malého Polomu na Okrouhlici, rovněž zde nesedí barva značené trasy směr Slavíč. Skutečná situace je v současnosti tato: z rozcestí pod Malým Polomem vede na rozcestí Kozí hřbet, Václavičky modrá značka, červená značka z Malého Polomu na Okrouhlici neexistuje, na Okrouhlici se lze dostat až z rozcestí Kozí hřbet,Václavičky po červené značce. Vzdálenost mezi Malým Polomem a Okrouhlicí je tudíž místo původních cca 3km 6,5 km! Vzhledem k dosti špatné dostupnosti dlouhého údolí Morávky veřejnou dopravou je tato změna dosti podstatná a je třeba se dle ní při plánování zařídit!
  • 0

#53 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2012 - 21:32

Mimochodem, vsimli jste si, ze turisticke trasy zacaly byt v turisticke mape natvrdo vykreslene, a ze jsou v trochu jine verzi nez ty turisticke trasy, ktere lze zapnout jako prekryvou vrstvu na zakladni mape?
  • 0

#54 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2012 - 12:32

No, tak změna dorazila už i ke mně. Off-line geokuk mi to na pár týdnů odstínil, dneska si chci natáhnout nějakou další, doposud nepotřebnou lokalitu a nestačím se divit. Barvy pryč, kontrast pryč, skoro přečíst se ta mapa nedá, vypadá to, jako když z turistické mapy udělali vyšisovanou automapu B. Nečitelný hnus... :@
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama