Přejít na obsah


Fotka

GC3KQBF Chroustni chrastala


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
217 odpovědí na toto téma

#161 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2012 - 10:05

Ahoj kolombo.
Tak jsem se zamyslel.
Tady ale snad nejde o "kvalitu" hesel.
Tady jde o to, že nějaký Franta, nebo Pepa úmyslně, ne náhodou, nabořil (možná) něčí účet. Asi měl nějaký důvod. Jaký? Charitu? Nebo ho má malýho?
Proč to tak neděláme všichni? Vždyť to byla mysterka, takže je to vlastně v pořádku?
Konečné pravdy se stejně nedočkáme. Franta ani Pepa se k tomu nepřizná, retrívři nám všechno říct taky nemůžou.
Takže nakonec z toho máme zpestření právě probíhající okurkové sezóny.
  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#162 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2012 - 12:25

Jakožto člověk, kterej tuhle "mysterku" několik hodin luštil se cejtím dost povedenej. Už předtím jsem si o některých reviewrech myslel svý, ale teˇse můj názor slušně upravil k horšímu. Jde to do prdele, tahle hra. :)
  • 0

#163 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2012 - 12:28

naceste napsal/a:
Jakožto člověk, kterej tuhle "mysterku" několik hovin luštil se cejtím dost povedenej. Už předtím jsem si o některých reviewrech myslel svý, ale teˇse můj názor slušně upravil k horšímu. Jde to do prdele, tahle hra.

Nechci se nějak navážet, ale jsi si jistý, že jsi pochopil, kdo je v tomhle případu ten podvodník?
  • 0

#164 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2012 - 12:31

geoFukar napsal/a:
Ahoj kolombo.
Tak jsem se zamyslel.
Tady ale snad nejde o "kvalitu" hesel.
......


O tom já nepolemizuji,

Jde jen o to, neusnadňovat Frantům ty útoky. To by jste nevěřili, kolik slovníkových útoků za den na takový server může dorazit.

Takže dát si do hesla normální slovo, bez jakýchkoliv úprav, je vlastně pozvánka k návštěvě .....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#165 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2012 - 12:34

poohDA napsal/a:

naceste napsal/a:
Jakožto člověk, kterej tuhle "mysterku" několik hovin luštil se cejtím dost povedenej. Už předtím jsem si o některých reviewrech myslel svý, ale teˇse můj názor slušně upravil k horšímu. Jde to do prdele, tahle hra.

Nechci se nějak navážet, ale jsi si jistý, že jsi pochopil, kdo je v tomhle případu ten podvodník?


Podvedení jsou hlavně kačeři. Jestli má GS díru v systému a nebo jestli reviewři nepoužívají silná hesla, za to Tiskař94 nemůže, ten to jen využil k získání souřadnic, proč ne? B)
  • 0

#166 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2012 - 12:36

naceste napsal/a:

poohDA napsal/a:

naceste napsal/a:
Jakožto člověk, kterej tuhle "mysterku" několik hovin luštil se cejtím dost povedenej. Už předtím jsem si o některých reviewrech myslel svý, ale teˇse můj názor slušně upravil k horšímu. Jde to do prdele, tahle hra.

Nechci se nějak navážet, ale jsi si jistý, že jsi pochopil, kdo je v tomhle případu ten podvodník?


Podvedení jsou hlavně kačeři. Jestli má GS díru v systému a nebo jestli reviewři nepoužívají silná hesla, za to Tiskař94 nemůže, ten to jen využil k získání souřadnic, proč ne? B)


A jsme zase na zacatku.
Protoze prece umrou ty kotatka. Nebo kralicci.
  • 0

#167 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2012 - 12:38

poohDA napsal/a:

naceste napsal/a:
Jakožto člověk, kterej tuhle "mysterku" několik hovin luštil se cejtím dost povedenej. Už předtím jsem si o některých reviewrech myslel svý, ale teˇse můj názor slušně upravil k horšímu. Jde to do prdele, tahle hra.

Nechci se nějak navážet, ale jsi si jistý, že jsi pochopil, kdo je v tomhle případu ten podvodník?


Dobrá otázka :-)

Jedna parta se k podvodu, podle zásady účel světí prostředky přiznala, druhá strana je neusvědčena pro nedostatek důkazů.

Těžko v tom nějak soudit a rozhodovat ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#168 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2012 - 12:48

naceste napsal/a:
Podvedení jsou hlavně kačeři. Jestli má GS díru v systému a nebo jestli reviewři nepoužívají silná hesla, za to Tiskař94 nemůže, ten to jen využil k získání souřadnic, proč ne? B)


Obávám se, že otevřené dveře nezakládají právo krást.

Pokud necháš otevřené dveře, tak jsi neopatrný a to je trestuhodné, ale postup druhé strany je horší.

A nezapomeňte na jednu věc, je spousta míst, kde se prostě nezamyká a stejně se tam věci neztrácí !!!
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#169 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2012 - 12:53

Něco o síle hesla se píše tady.
http://xkcd.com/936/
  • 0

#170 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2012 - 12:58

a tady o SQL Injection:
http://xkcd.com/327/
:-)
  • 0

#171 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2012 - 13:05

A tady o realne bezpecnosti jakychkoli hesel:

http://xkcd.com/538/
  • 0

#172 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2012 - 13:10

Stejně prý nejčastější prolomení přístupu nastane, když někdo ukradne firmní noťas s trvalým přihlášením.
  • 0

#173 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2012 - 13:34

mpik napsal/a:
Stejně prý nejčastější prolomení přístupu nastane, když někdo ukradne firmní noťas s trvalým přihlášením.


Proto je taky ve většině firemních politik tohle zablokované :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#174 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2012 - 13:40

naceste napsal/a:

poohDA napsal/a:

naceste napsal/a:
Jakožto člověk, kterej tuhle "mysterku" několik hovin luštil se cejtím dost povedenej. Už předtím jsem si o některých reviewrech myslel svý, ale teˇse můj názor slušně upravil k horšímu. Jde to do prdele, tahle hra.

Nechci se nějak navážet, ale jsi si jistý, že jsi pochopil, kdo je v tomhle případu ten podvodník?


Podvedení jsou hlavně kačeři. Jestli má GS díru v systému a nebo jestli reviewři nepoužívají silná hesla, za to Tiskař94 nemůže, ten to jen využil k získání souřadnic, proč ne? B)

Nechápu. V první větě považuješ za podvod, že existovala jen nelegální cesta k řešení a na na konci schvaluješ, že ji někdo použil.
  • 0

#175 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2012 - 13:42

Nějak nevím, o co v téhle diskuzi jde...
  • 0

#176 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2012 - 13:44

...
Jde jen o to, neusnadňovat Frantům ty útoky. To by jste nevěřili, kolik slovníkových útoků za den na takový server může dorazit.

Takže dát si do hesla normální slovo, bez jakýchkoliv úprav, je vlastně pozvánka k návštěvě .....

Kdysi jsem zdědil poštovní server s asi 3000 uživatelskými účty. Když jsem na to pustil "John The Rippera", tak jsem měl za několik hodin kolem 300 zjištěných hesel typu marie-marie, david-fucker123 apod. :D
  • 0

#177 TLukanCS

TLukanCS

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2012 - 13:54

Smrk napsal/a:
Nějak nevím, o co v téhle diskuzi jde...

Na jednu stranu o to, že Tiskar94 je vůl (ale jen ve směru porušování pravidel etiky a geocachingu, jinak moc dobrej kamarád, odsud ho znám asi jako jeden z mála fakt moc dobře), na druhou stranu o to, že reviewři s úpžehnáním Groundspeaku porušili pravidla na odchycení Tiskaře jen na základě různých podezření a pár restů z minulosti.

Hamaci napsal/a:
Kdysi jsem zdědil poštovní server s asi 3000 uživatelskými účty. Když jsem na to pustil "John The Rippera", tak jsem měl za několik hodin kolem 300 zjištěných hesel typu marie-marie, david-fucker123 apod. :D

Si děláš srandu, ne? :D "david-fucker" :D
  • 0

#178 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2012 - 14:02

poohDA napsal/a:

naceste napsal/a:

poohDA napsal/a:

naceste napsal/a:
Jakožto člověk, kterej tuhle "mysterku" několik hovin luštil se cejtím dost povedenej. Už předtím jsem si o některých reviewrech myslel svý, ale teˇse můj názor slušně upravil k horšímu. Jde to do prdele, tahle hra.

Nechci se nějak navážet, ale jsi si jistý, že jsi pochopil, kdo je v tomhle případu ten podvodník?


Podvedení jsou hlavně kačeři. Jestli má GS díru v systému a nebo jestli reviewři nepoužívají silná hesla, za to Tiskař94 nemůže, ten to jen využil k získání souřadnic, proč ne? B)

Nechápu. V první větě považuješ za podvod, že existovala jen nelegální cesta k řešení a na na konci schvaluješ, že ji někdo použil.


Já jsem byl podvedenej tím, že revieweři vypustili kešku bez řešení. Schválně byla vytvořená tak, aby to vypadalo, že řešení má. To, co udělal Tiskař mě vůbec nezajímá, to jde mimo mě
  • 0

#179 Nemluva

Nemluva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2012 - 14:27

Víte někdo jestli je tu někde, nebo jinde, vyjádření k věci od Tiskař94?
  • 0

#180 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2012 - 14:30

čti od začátku - 1. příspěvek B)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama