Přejít na obsah


Fotka

Liberecka jesterka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
37 odpovědí na toto téma

#1 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2012 - 23:18

Hledam spolecnost na tuto nedeli na Libereckou jesterku. Jsem zde na soustredeni a rad bych tuto serii prosel. Prida se nekdo, pokud tedy bude slusne pocasi ?
  • 0

#2 mikelord

mikelord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 193 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 7:29

Ahoj, Pokud na to mas den, tak vyjdi radsi driv, teren je docela narocny ;) a vem si dost piti! Pekny lov
  • 0

#3 Ladvanice

Ladvanice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 413 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 8:19

Jo jo 3,5 litru bylo pro mne akorát ;) , pokud jdes na celou.
  • 0

#4 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 9:14

Zdravim Chtel bych se zeptat, jak je to casove narocne? A druha otazka by byla na zpusob hledani. Je lepsi chodit po vrstevnici ci nahoru proti vrstevnicim a za se dolu? A posledni otazka je zda je tam vlhko? :-)
  • 0

#5 mikelord

mikelord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 193 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 9:30

jesterka = nahoru - dolu - nahoru - dolu- nahoru - dolu- nahoru - dolu- nahoru - dolu- nahoru - dolu- nahoru - dolu :D cesty sice uvidis, ale jen je prejdes na pric :D a my to sli na 2x, ale jsou borci co to chodej za pul dne, coz nechapu :D za den se to da, ale je to docela zahul a asi nic pro deti, ale stoji to za to.
  • 0

#6 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 9:39

Podle našich přístrojů jsme měli čas chůze 5,5 hodiny a čas odpočinku 5,5 hodiny. Ale bylo děsný vedro a úžasně velký borůvky, takže asi to jde rychleji.;);) Ale on terén nahoru-dolu-nahoru-dolu je drsnej. Jinak k dětem - před námi šla jedna rodinka - dětem nemohlo být víc jak 10 let a všichni šlapali, jak fretky. Jsme na ně koukali, jak můžou mít tolik energie. Byli jak králíček Duracell.:D Ale to je určitě extrémní příklad.
  • 0

#7 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 9:44

Myškin napsal/a:
Zdravim
Chtel bych se zeptat, jak je to casove narocne? A druha otazka by byla na zpusob hledani. Je lepsi chodit po vrstevnici ci nahoru proti vrstevnicim a za se dolu? A posledni otazka je zda je tam vlhko? :-)


Chodí se po vrstevnici, kolmo na vrstevnice, šikmo na vrstevnice.
Za den se to dá, ušli jsem to relativně v pohodě, ale známe terén.

Je tam vlhko i sucho, prolezeš to tam důkladně. A není tam hospoda a vodu asi taky nedoplníš, leda z potoka.

Já si mírně upravil pořadí, na závěr se to ukázalo prozíravé, chce to u odlovu myslet.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#8 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 9:49

Toho jsem se bal! Takze to byla velice naivni predstava, ze usetrim sily chozenim po vrstevnicich. Cesta nahoru-dolu, nahoru-dolu slibuje narocny vykon. Jak se znam, tak bych mel blato az za usima, moc prijemne bych nevonel a mezi navonenymi a citouckymi cestujicimi zluteho autobusu by me asi nepustily :-)
  • 0

#9 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 10:17

Myškin napsal/a:
Toho jsem se bal! Takze to byla velice naivni predstava, ze usetrim sily chozenim po vrstevnicich. Cesta nahoru-dolu, nahoru-dolu slibuje narocny vykon. Jak se znam, tak bych mel blato az za usima, moc prijemne bych nevonel a mezi navonenymi a citouckymi cestujicimi zluteho autobusu by me asi nepustily :-)


Zase až takové drama to není :-)

Jestli máš mapu, tak se podívej, jak to vede, ne ? Jsou to tradičky, ažý na pár bonusovek a ty jsou opravdu cestou.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#10 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 10:36

Samozrejme, ze trochu prehani. Tedy s tim blatem. ;-) Bohuzel, ted mapu pred sebou nemam, ale nedavno sem nad ni dumal, jaka tu jesterku obejit a pritom se neuhnat, protoze bych chtel stihnout autobus. :-)
  • 0

#11 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 10:53

U pravý zadní, pravý přední máš možnost přehodnotit a vrátit se pak to je malinko dál.
  • 0

#12 Kankys

Kankys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 15:49

My to sli cely nakejch 8h i zepsem hlavne piti a taky dlouhy kalhoty.
  • 0

#13 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 19:25

Já měl 3litry vody a docela mě ke konci chyběla a to nebyl žádný pořádný hic. Hlavně celá levá strana je docela teréní záhul, začalo mě na ní bolet koleno a špatně se mě šlo z kopce. Takže z Výpřeže zase zpátky na Výpřež to bylo za 12 hodin.
  • 0

#14 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 19:43

Tak to je zajimavý rozptyl od 5 a půl hodiny až ke 12 hodinám. ;) Když se tak dívám na ty vrstevnice na mapě, zmiňované v mých příspěvcích výše, je zřejmé, že se systému nahoru dolu prostě nelze vyhnout. Domníval jsem se, že bych to zvládl na otočku a připojil se ke kolegovi který pro to založil toto vlákno, ale raději bych to šel na pohodu, žádná křeč a dal si to asi na etapy ;)
  • 0

#15 Kankys

Kankys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 19:57

No já měl krizi u tretiho bonusu sem si rikal ze stim uz seknu.A pak u dvou předposlednich kesi kdyz me navigace tahala nahoru dolu.
  • 0

#16 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 20:14

Dali jsme to za 8 hodin celkem na pohodu, ale je pravsa, že jsme kešky vždycky nalezli celkem rychle. A neřekla bych, že to bylo tak hrozný :-). Měla jsem možnost to poravnat s jinou keškou, která byla kratší, ale nahoru dolů to bylo mnohem víc.
  • 0

#17 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 21:44

Nějak mi tu chybí kapsa, že by tu sdělil, že loveni takových nesmyslně rozházených krabiček po lese, které nemají žádnou přidanou hodnotu a nejsou umístěny na okapu, nemá vůbec smysl. No neva, za týden se možná na ještěrce potkáme :D
  • 0

#18 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 21:47

Myškin napsal/a:
Tak to je zajimavý rozptyl od 5 a půl hodiny až ke 12 hodinám. ;)

Čti důsledně: těch 5,5 hodiny bylo uvedeno jako čisté chůze. Za tu dobu se to nedá stihnout včetně lovu. Navíc já těch 12hodin uvedl od parkování zase nazpátek, někdo měří od první keše serie k poslední.
  • 0

#19 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 22:23

Kdybych byl skutečně důsledný, vyžádal bych si od každého přesné hodnoty. které by se týkali celkové vzdálenosti, převýšení, nastoupaných metrů, sestoupaných metrů, tlaku vzduchu, vlhkosti vzduchu a podobně. A podle toho bych se pokusil naplánovat trasu atd. :) Zatím jsou úvahy pouze v oblast teorie a k praxi je ještě daleko. Anžto bydlím v zapadlé vísce kde není nejlepší dopravní spojení je pro mě čas důležitý. A čas jsou také peníze. Liberecký se mohou pěkně vyspat a ještě se královsky nasnídat, ale já bych musel vstávat ve čtyři hodiny, abych se složitě dostával do Prahy a pak do Liberce atd. Z toho všeho plyne, že snažím číst důsledně, ale je mi to houby platné, neboť co kačer to jiná délka kroku, jiná kondice a také samozřejmě zkušenosti. A včíl mudruj! ;)
  • 0

#20 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 23:01

Myškin napsal/a:
Kdybych byl skutečně důsledný, vyžádal bych si od každého přesné hodnoty. které by se týkali celkové vzdálenosti, převýšení, nastoupaných metrů, sestoupaných metrů, tlaku vzduchu, vlhkosti vzduchu a podobně. A podle toho bych se pokusil naplánovat trasu atd. :)


Začínal jsem cca v 8:30 z Výpřeže a vrátil jsem se v cca v 17:50 tamtéž.
Pokud by jsi chtěl ještě pokračovat dál něčím do Prahy, tak Ti musí jet něco dolů, autobus jede cca každé 2 hodiny. Nebo musíš pěšky.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama