Přejít na obsah


Fotka

GPS-na houbaření-prosba o radu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 liborek23

liborek23

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2012 - 13:48

Zdravím,potřeboval bych poradit při koupi GPS na houbaření,moje zkušenost s HTC telefonem-špatný signál,od kamaráda jsem si půjčil geko 101 taky nic moc,moje požadavky jsou,fungování i hustém lese,ukládání trasy a zpětné navigování,rád bych taky magnetický kompas ale jak sem dočetl tak jeho funkčnost nic moc,cena asi do 5tis(když bude potřeba tak si připlatím)nerad bych si koupil věc která nebude fungovat a proto se ptám odborníků,za odpovědi předem děkuji.
  • 0

#2 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2012 - 13:55

Hmm, uz zakladame i houbarsky tema.. Doporucim Ti vybornou stranku.google.com Jsou tam.fakt supr informace.
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#3 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2012 - 14:00

eTrex H, eTrex 10 - nemapove, to by asi mohlo stacit
  • 0

#4 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Publikováno 23 červenec 2012 - 14:01

Hlavně si pořiď navigaci co fotí. Můžeš si tak ukládat souřadnice i s fotohintem. V lese je přesnost navigací obecně horší a pokud hledáš houby na strmém svahu budeš překvapený kolik míst odzhora dolu odpovídá zadaným souřadnicím. Každopádně si po sběru hub doma prohlídni záznam trasy bloudění po lese. To je pro příští houbaření dost nepoužitelný chaoz. Mám kolegu houbaře a jednoznačně zvítězila metoda pořizování fotohintů. Wetu
  • 0

#5 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2012 - 14:08

Není potřeba navigace co fotí. Stačí si doma záznam trasy přiřadit k fotkám, což umí třeba GeoSetter. Pouze je třeba, aby čas v GPS byl stejně nastavený jako čas ve foťáku.
  • 0

#6 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2012 - 14:28

wetu napsal/a:
Hlavně si pořiď navigaci co fotí. Můžeš si tak ukládat souřadnice i s fotohintem. V lese je přesnost navigací obecně horší a pokud hledáš houby na strmém svahu budeš překvapený kolik míst odzhora dolu odpovídá zadaným souřadnicím. Každopádně si po sběru hub doma prohlídni záznam trasy bloudění po lese. To je pro příští houbaření dost nepoužitelný chaoz. Mám kolegu houbaře a jednoznačně zvítězila metoda pořizování fotohintů. Wetu


No, ony ty houby nerostou stále na stejném místě, takže kolikrát stačí přibližně na několik metrů. A něco si snad i pamatuješ, ne ?
A fotohint je v hustém lese na .....

Já si, na zajímavých místech, dělám WP a pokud jedeme do stejné oblasti tak to zkouším zkontrolovat.

Základ je, že by to měla být GPSka, co má SIRF nebo nějaký jiný citlivý přijímač, když má fungovat v lese, to ostatní je jedno.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#7 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2012 - 15:09

:) Nemohl byste mi nekdo pripravit hru na principu houbareni podle fotohintu? Vy me fakt bavite.
  • 0

#8 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2012 - 15:43

kvapa napsal/a: :) Nemohl byste mi nekdo pripravit hru na principu houbareni podle fotohintu? Vy me fakt bavite.

Uz existuje wherigo, kde se virtualne sbiraji houby : GC1XJTR
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#9 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2012 - 16:05

Nemohl byste mi prosím někdo zdarma poslat svoje GPX těch nejlepších houbových lokalit? (promiňte neovládl jsem se)
  • 0

#10 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2012 - 16:24

Bože, tady někdo neví roupama co by, že? Chodím na houby rok co rok a pokaždé rostou úplně jinde, takže nějaké souřadnice v GPS jsou nanic. A to chodíte pokaždé jinam, že si nedokážete zapamatovat, kde cca rostly? Tak pak není ale bod pro návrat potřeba, že? Ale když se neví co s prachama...navíc naprosto zbytečný dotaz. Tady je několik témat, kde se řeší GPS a přesnost je vždycky na prvním místě, protože to je u hledání krabiček o dost důležitější než u nějakých hub. A ještě na to potřebujete magnetický kompas? Já se bavím.
  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#11 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2012 - 16:51

no tak chce nekdo gps na houby. a co? dorcadion zacal, ze onehda chtel gps na brouky :D. jako delate, ze hledani pixel ve vlhkejch igelitacich je na tom s tema roupama nejak jinak :D aneb "I use multi billion dollar military satellites to find tupperware hidden in the woods... And what do you do?" ;)
  • 0

#12 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2012 - 18:37

Na houbaření potřebuješ něco, co umí tracklog a navigovat nazpět. Nebo spíš uložit waypoint a pak se na něj navigovat. Abys našel, kde jsi nechal kolo nebo auto, případně kde je nádraží. Houby rostou pokaždé jinde. A nemapový přístroj tě za šipkou zavede do plotů, za řeku, přes oseté pole, atd. V mapovém si najdeš cestu po pěšinkách. To co chceš, umí všechny navigace.
  • 0

#13 liborek23

liborek23

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2012 - 20:41

děkuji za odpovědi ale spíš sem čekal doporučení na konkrétní přístroje který budou fungovat v hustém lese nebo v udolí,a k těm houbám je jasný že nerostou na tom samím místě ale GPS chci spíš používat na to abych nezabloudil v lese kde sem nikdy nebyl a popř se sem mohl někdy vrátit
  • 0

#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2012 - 20:57

Většina novějších přístrojů v lese fungovat bude. Staré jako eTrex Legend od Bédi Trávníčka budou signál ztrácet. Ale přesnost v lese nebude nic moc. Ale předpokládám, že ani chyba 20 metrů by ti z principu nevadila. A to s tím kolem myslím vážně. Hledal jsem sice kešky, ale ještě bez navigace a na Kaprovi, kde jich několik je v lese, jsem ušel 300 metrů a své kolo jsem nemohl najít.
  • 0

#15 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 060 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2012 - 21:18

já chodím na hřiby s montanou v kapse .. je tam funkce muž přes palubu .. nebo něco podobného :))
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#16 liborek23

liborek23

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2012 - 21:26

takže třeba eterex vista hcx bude v pohodě
  • 0

#17 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2012 - 21:38

Asi jo. Vistu neznám, ale měl jsem v ruce Legenda HCx (což je totéž bez kompasu) a v druhé ruce svůj Oregon a nemůžu říct, co bylo přesnější a citlivější. A s Oregonem po lese chodím, občas mě při dohledávání na metry povodí za nos, ale opravdu až když dohledávám na metry. Signál snad ještě neztratil, pokud nevlezu někam pod střechu. Pochopitelně v hustém lese a v rokli bude přesnost na nic, ale z lesa vyvede.
  • 0

#18 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2012 - 21:47

liborek23 napsal/a:
děkuji za odpovědi ale spíš sem čekal doporučení na konkrétní přístroje který budou fungovat v hustém lese nebo v udolí,a k těm houbám je jasný že nerostou na tom samím místě ale GPS chci spíš používat na to abych nezabloudil v lese kde sem nikdy nebyl a popř se sem mohl někdy vrátit


mas je hned ve tretim prispevku :) tj co se tyce nemapovych.

pokud mapove, tak vyssi stupne tech uvedenych rad tj:

etrex legend/vista hcx, dakota 10, etrex 20

vsech tech pet je citlivych, citlivejsi je uz jen stara gpsmap 60csx s cipem sirf III.
  • 0

#19 kalcium

kalcium

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2012 - 6:57

Dain a Olik napsal/a:
eTrex H, dakota 10, eTrex 10 - nemapove, to by asi mohlo stacit



Dakota 10 je mapová navigace.
  • 0
Nudíte se? Pojďte hledat.

#20 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2012 - 12:13

kalcium napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:
eTrex H, dakota 10, eTrex 10 - nemapove, to by asi mohlo stacit



Dakota 10 je mapová navigace.


mas recht. nejak stárnu a nepamatuju si řady :D.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama