Přejít na obsah


Fotka

Tip na výlet - Wherigo "Na Blaník!"


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2012 - 7:57

Pokud někdo hledáte tip na víkendový výlet ve středočeském kraji, tak doporučuji skvělé wherigo GC3DTFF - "Na Blaník" od Xichteria.
O Blaníku jsem pak sesmolil i podpůrný článek :

http://www.michalkup...-blanik-53.html
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#2 Jabar Team

Jabar Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2012 - 8:11

Wherigo nás sice míjí, páč nemáme odpovídající hardware, ale ohledně návštěvy Blaníku vřele doporučujeme začít (nebo skončit) v hospodě/řeznictví v Kondráci, protože takové řízky jako mají tam, to se jen tak nevidí :-)
  • 0

#3 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2012 - 11:01

Díky za tip. Hledal jsem nějaké normální wherigo na pěší výlet, které bych si vyzkoušel, a našel jsem noční, nicnedělací, zabijácké nebo vlakové a dál mě hledání přestalo bavit.
  • 0

#4 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2012 - 11:48

Na Blaník jsme se chystali asi před měsícem a půl. Bohužel místní hoteliéři jaksi odmítají ubytovat dva lidi na jednu noc. Nevěřím, že by všechny ubytovací kapacity v okolí byly před prázdninama naplněné. V tomhle nás Blanik zklamal, takže třeba někdy příště.
  • 0

#5 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 6:39

Vláček napsal/a: Díky za tip. Hledal jsem nějaké normální wherigo na pěší výlet, které bych si vyzkoušel, a našel jsem noční, nicnedělací, zabijácké nebo vlakové a dál mě hledání přestalo bavit.

Tak tohle je na začátek úplně ideální, pohodová procházka k rozhledně a můžeš si zvolit i různou délku trasy. Doporučuji ale tu nejdelší .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#6 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 12:59

kapsa napsal/a:
Tak tohle je na začátek úplně ideální, pohodová procházka k rozhledně a můžeš si zvolit i různou délku trasy. Doporučuji ale tu nejdelší .... ;)

Super! A řeší se tam nějaké úkoly nebo jenom jde? Jde mi o to, jestli to nebude otravné pro mudly, kteří by šli se mnou.
  • 0

#7 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 13:37

Vláček napsal/a: Super! A řeší se tam nějaké úkoly nebo jenom jde? Jde mi o to, jestli to nebude otravné pro mudly, kteří by šli se mnou.

Neco malicko se tam resi ale nic, co by stalo za rec. Naopak myslim, ze kdyz vezmes mudly tou nejdelsi trasou, tak budou nadseni - aspon jim ukazes tu Verejovou skalu, kudy rytiri jednou vyjedou ven. Pokud by jsi sel rovnou na vrchol, tak kolem ni nepujdes ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#8 jaghut

jaghut

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 8:42

Díky Kapso za tip ! Ještě, že jsou tady i takováto témata, jinak bych začal přemýšlet k čemu takové diskusní fórum je. Technické záležitosti a povídání o keších. Ať už odlovených, či plánovaných. Tomu rozumím. Blábolení různých postpubertálních grafomanů a podvodníčků v obecných diskusích mně unavuje a nebudu už to ani číst. Takováto témata budu naopak vyhledávat, to je panečku závazek, co? B) V neděli jsme s geokolegou vyrazili na Blaník i na základě tvé pozvánky. Místo je krásné, pro nás známé, oba jsme tam už několikrát byli, takže šlo o keše. Wigo je pohodové, jednoduché a nehoní člověka zbytečně nahoru a dolu. Finálka docela pěkná, dal jsem ho do favoritů a byl spokojen. K tomu pár místních keší, výlet jak má být. Díky Kapso za tip a za sebe ten výlet doporučuji také.
  • 0

#9 jaghut

jaghut

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 9:16

noe1 napsal/a:
Také jsem si jej na začátku roku dal, a vydržel sem to až do včerejšího večera :-))))) Ale bylo to silnější než já :D:D:D


Nesmí se do toho člověk začíst, já vím, dobrá rada nad zlato, že? B) Nicméně dobrý tip na dobrou keš, to je to pravé téma pro kačery, není liž pravda? Přidali jsme k tomu ještě wigo od stejného autora na nádraží ve Vlašimi. Blanické je lepší už kvůli tomu Blaníku B). Navíc je to něco jako Říp, národní hora. Každý by si na něj měl jednou vylézt, třeba budou jednou veřeje u skály otevřené a člověk si bude moci do hory zaskočit na férový souboj na meče B)B)B)
  • 0

#10 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 10:57

jaghut napsal/a: Díky Kapso za tip !

Ještě, že jsou tady i takováto témata, jinak bych začal přemýšlet k čemu takové diskusní fórum je ....

Já díky, to jsem rád, že se článek líbí.

Právě smolím další kousek, abych se odreagoval od těch duševních zvratků, co tu poslední dobou vidím.

P.S. - Owner Blaníka prý chystá další a dokonce hned několik .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#11 Slashiik

Slashiik

    Slashiik

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 11:56

Tak jsem tam po letech znova vylez ;), mel jsem to v planu uz dlouho, ale clanek a wherigo bylo to posledni postouchnuti, dik.
  • 0

#12 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 16:55

Slashiik napsal/a: Tak jsem tam po letech znova vylez ;), mel jsem to v planu uz dlouho, ale clanek a wherigo bylo to posledni postouchnuti, dik.

Ja diky, jinak kdyby jsi potreboval zase stouchnout, tak jsem hodil ven dalsi tip na vylet .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#13 Slashiik

Slashiik

    Slashiik

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 12:45

Vím, taky jsem ten clanek hned precet ;). Na vyhlidky se chystam uz dlouho, nemam to daleko, ale nemohu se nejak dokopat :(.
  • 0

#14 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 9:50

Slashiik napsal/a: Vím, taky jsem ten clanek hned precet ;). Na vyhlidky se chystam uz dlouho, nemam to daleko, ale nemohu se nejak dokopat :(.

Tak na tohle snad ani "dokopavani" neni potreba, ta posledni vyhlidka je skoro drive-in .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#15 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 10:35

kapsa napsal/a:

Vláček napsal/a: Super! A řeší se tam nějaké úkoly nebo jenom jde? Jde mi o to, jestli to nebude otravné pro mudly, kteří by šli se mnou.

Neco malicko se tam resi ale nic, co by stalo za rec. Naopak myslim, ze kdyz vezmes mudly tou nejdelsi trasou, tak budou nadseni - aspon jim ukazes tu Verejovou skalu, kudy rytiri jednou vyjedou ven. Pokud by jsi sel rovnou na vrchol, tak kolem ni nepujdes ....

Za 14 dní se taky chystám na Blaník, ale s wherigo ještě nejsem kamarád a učit se to, když budu mít s sebou 20 mudlů moc nepůjde. Ale rád bych šel tou trasou, která vede okolo té skály. Můžu prosím někde získat trasu té cesty nebo alespoň souřadnice té skály?
Ď.
  • 0

#16 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 11:03

poohDA napsal/a: Za 14 dní se taky chystám na Blaník, ale s wherigo ještě nejsem kamarád a učit se to, když budu mít s sebou 20 mudlů moc nepůjde. Ale rád bych šel tou trasou, která vede okolo té skály. Můžu prosím někde získat trasu té cesty nebo alespoň souřadnice té skály?
Ď.

Verejovou skalu najdes snadno, je tam tradicka : GC1H9XM
Klidne ale zkus i to wigo, je fakt jednoduchy .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#17 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 11:14

kapsa napsal/a:
Verejovou skalu najdes snadno, je tam tradicka : GC1H9XM
Klidne ale zkus i to wigo, je fakt jednoduchy .... ;)

aha, díky. To jsem si moh taky najít sám. :-) Wigo zkusím, ale nechci se na něj spoléhat a navíc stejně asi přijdem ze špatné strany.
  • 0

#18 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 11:35

....aspon jim ukazes tu Verejovou skalu, kudy rytiri jednou vyjedou ven....

Já si jsem jist, že tam žádní rytíři nejsou. Kdyby byli, už by uháněli na Strakovku.
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#19 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 11:36

poohDA napsal/a: aha, díky. To jsem si moh taky najít sám. :-) Wigo zkusím, ale nechci se na něj spoléhat a navíc stejně asi přijdem ze špatné strany.

No, pokud muzu radit - tak v tomto pripade pouzij parkoviste doporucene v tom mem clanku :

http://www.michalkup...-blanik-53.html

Tam je vychozi bod wiga. Cestou nahoru pouzij nejkratsi variantu, ktera vede bez zdrzovani rovnou nahoru, tak nebudes zdrzovat mudly. No a zpatky dolu to vem oklikou pres tu verejovou skalu.

P.S. - Pokud s wherigem opravdu zacinas, tak si nezapomen vypnout zaznam trasy a pred spustenim nakalibrovat kompas a zkontrolovat, zda mas dostatecne plny baterky. Pak to jiste das, ta nejkratsi verze je fakt pro zacatek primo idealni ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#20 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 11:47

a muzu se zeptat na casovou narocnost ty nejdelsi trasy? samo s odlovem okolnich tradicek...a tempo postupu pocitam spis rychlejsi, nebo prumerny...diky
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama