Přejít na obsah


Fotka

Mobilní telefon


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
38 odpovědí na toto téma

#1 ana.bella

ana.bella

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 9:18

Ahoj, prosím o pomoc s výběrem telefonu pro geocaching. Cen.limit do 5000,-. Prosím o rady. Android, Symbian......???? Díky
  • 0

#2 HanzsCZ

HanzsCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)
  • LocationChlumec, Ústecký kraj

Publikováno 25 červenec 2012 - 9:21

Co člověk, to názor. Mně se kupříkladu velice osvědčila Nokia E66 (Symbian):
schroupe Handy Geocaching (odkaz níže vlevo), OpenWIG (Wherigo), běží tam i Garmin mobile XT (mapová navigace) a víceméně záleží na uživateli, co si do telefonu dokáže nahrát a použít... :)
  • 0
Není Ústí jako Ústí. Ale to naše Ústí je nejlepší...

#3 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 9:34

Kesky hledat umis? Tak se nauc hledat i odpovedi na tyhle stale se opakujici dotazy tady na foru! ---------------LOCK--------------
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#4 ana.bella

ana.bella

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 10:02

Hm, drsné jméno, drsné chování....... Když tě to obtěžuje, tak nečti, nereaguj. Tobě taky krásné léto!!
  • 0

#5 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 10:15

V podstatě jakýkoli MT v této cenové relaci. Teda vyjma laciných bez GPS modulu. Já mám Android, jsem spokojený. Spousta programů na kešování je na marketu. Jen počítej, pokud budeš hledat v lese s horší přesností a také MT mají při zapnuté GPS-ce malou výdrž. Budeš ráda za půl den. Za mě jakýkoli SE nebo ted nově jen Sony, spíše při té horní hranici, spíše přes ;-) Ale podobných témat je tu každý měsíc několik a co člověk to názor, nakonec to stejnak zbude na tobě ;-) edit: Mladej má nějakýho Samsunga za trojku a taky funguje. Jen je trošku línější a horší displej, než moje Xperia Ray
  • 0

#6 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 10:17

Víš, ana.bello, to je těžký.
Podobný dotaz je tu měsíc co měsíc... stačí si fórum projít a poznáš...

Každopadáně, vyber si telefon pro život, a až pak řeš geocaching... S androidem to jde, se symbianem to jde, s iPhonem to jde ... i třeba s odolným Sonimem ...

Já mam např. jak Andorid, tak iPhone ...
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#7 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 10:22

ana.bella napsal/a:
Hm, drsné jméno, drsné chování.......
Když tě to obtěžuje, tak nečti, nereaguj.
Tobě taky krásné léto!!


raděj drsnej než neschopnej .
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#8 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 11:50

Hlavně si vyber něco, u čeho jde za pochodu vyměnit baterie, protože zaplá GPS ti hodně rychle vybije baterku (klidně i za 4-5 hodin při hodně intenzivním využívání, ale záleží na telefonu) a náhradní baterka se vždycky hodí. Jinak je pravda, jak se píše výše, že nezáleží příliš na OS. Android, Symbian, všechno to má své vlastní programy vhodné na keškování. Já osobně mám Symbian (Nokia N95 8GB) a pokud se třeba rozhodneš pro telefon se Symbianem, tak na navigaci v terénu můžu doporučit SmartComGPS (jen je do toho třeba sehnat mapy). Na prohlížení kešek pak SmartGPX. Obojí jsou nativní programy pro Symbian. Javovým programům bych se spíš v případě Symbianu vyhnul (jsou strašně pomalé). Pokud se rozhodneš pro Android, tak ti zasvěceně poradí zas někdo jiný, není to moje parketa. :)
  • 0

#9 unionjam

unionjam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 11:51

Osobne mi vyhovuje motorola defy, protoze je vodotesna a odolna proti poskrabani. Jaky zvolis za os je asi fuk. Ale android je v tohle asi nej diky locusu. Iphone nevim, mel sem taky a na gc nic extra... samy problem. Nokia nebrat, zaspali dobu co se tyce vyvoje sw, dle meho nazoru. Android
  • 0

#10 Mira_B

Mira_B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 12:15

Zdravim, Ze sve nekolikalete zkusenosti bych doporucil Nokii E52. Symbian, Java (Handy Geocaching), 3G, WiFi, pametove karty (pouzival jsem 16 GB) micro SD, DLOUHA vydrz baterie - pri kazdodennim poslouchani MP3 cca 2x hodinu, surfovani pres 3G a Wifi (dohromady cca 4 hod.), skype, ICQ, nejake volani (cca 5-10 minut) a cca 10 SMS mi vydrzela 4 dny bez vypinani na noc. Bez MP3 cely pracovni tyden. Celodenni kesovani (cca od 10 do 18 hod.) - GPS, Handy Geocaching + obcasny dalsi pristup na net (Opera) - v klidu cely vikend. GPSka citliva a presna ve meste i v lese (v porovnani s GPS Garmin eTrex H nepresna o cca 3-5m).. Kdybych nemel BlackBerry, nemel bych.
  • 0

#11 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 12:28

Telefon je na telefonování, na geocaching je navigace.
  • 0

#12 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 12:29

Smrk napsal/a:
Telefon je na telefonování, na geocaching je navigace.


Doby, kdy byl telefon jen na telefonování, už jsou hodně dávno pryč B)
  • 0

#13 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 12:30

Telefon bez navigace patří maximálně tak do muzea. :D
  • 0

#14 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 12:36

Podle mě se telefon s navigací nemůže srovnávat. Byl jsem už mockrát na odlovu ve skupině, kde byli kačeři s telefony a většinou je brzy vypínali a jen se nechali vést. Navíc na celodenní nebo celonoční odlovy aby měl člověk dvě baterie.
  • 0

#15 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 12:37

Už jsem taky viděl kačera lovit s tabletem, vypadalo to, že si nese televizi :-) Ale šipku měl parádní.
  • 0

#16 BlackReider

BlackReider

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 12:40

Mam obyc GPS tu nejlevnejsi.. casem mi odesel tel, tak jsem xi koupil jsem si i obyc tel s androidem Samsung galaxi mini.. sice nadale pouzivam na GC GPS, ale na wherigo, nebo jako pomocnik v nouzi se tel s androidem maximalne vyplati ;) tel co mam, mohu vrele doporucit ;) jednoduchej malej levnej atd..
  • 0

#17 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 12:40

Takze to uzavrem: bud android, nebo nokii, nebo gps a ne telefon. Na nicem vic se tu nikdo nikdy neshodne, a je to logicky.a to i kdyby se zakladaly kazdy de dalsi ctyri takovyhle temata.
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#18 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 12:42

Je fakt, že se to tady omílá pořád dokolečka :-) A závěr je pak většinou takový, co tady teď zazněl. Hledat s navigací a telefon mít jako doplněk. Buď na wherigo, pokud ho navigace neumí a pak kvůli internetu, kdy je něco zapotřebí rychle zjistit.
  • 0

#19 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 12:50

Smrk napsal/a:
Podle mě se telefon s navigací nemůže srovnávat. Byl jsem už mockrát na odlovu ve skupině, kde byli kačeři s telefony a většinou je brzy vypínali a jen se nechali vést. Navíc na celodenní nebo celonoční odlovy aby měl člověk dvě baterie.


A co přesně má ta GPS co mobil nemá, abys toto mohl ospravedlnit? Baterek si každý může nosit kolik chce, vyměnit baterku je otázka minutky (já sám mám dohromady 4 - s tou v telefonu). Mám i GPS (eTrex Vistu HCx) a při intenzivním používání mi na celodenní výlet taky nevydrží (vybila se třeba už po 12 hodinách)
  • 0

#20 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 12:50

Smrk napsal/a:
Je fakt, že se to tady omílá pořád dokolečka :-)
A závěr je pak většinou takový, co tady teď zazněl. Hledat s navigací a telefon mít jako doplněk. Buď na wherigo, pokud ho navigace neumí a pak kvůli internetu, kdy je něco zapotřebí rychle zjistit.


Já to mám přesně naopak - navigaci mám jako doplněk ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka