Přejít na obsah


Fotka

Mobilní telefon


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
38 odpovědí na toto téma

#21 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 12:52

Smrk napsal/a:
Podle mě se telefon s navigací nemůže srovnávat. Byl jsem už mockrát na odlovu ve skupině, kde byli kačeři s telefony a většinou je brzy vypínali a jen se nechali vést. Navíc na celodenní nebo celonoční odlovy aby měl člověk dvě baterie.


Hm. A ja zase jeste nevidel kacera, kterej by mel jen navigaci a nemel telefon. Telefon musis mit vzdy, jako bonus si muzes poridit jeste navic navigaci ktera je v necem lepsi, ale spoustu veci neumi (proto musis mit stejne ten telefon). Predstava ze bez navigace se neda lovit je naprosto zcestna, zrejme prezitek z doby kdy telefon mel jeste sluchatko na drate mechanicky vytaceni. Prestente uz tem novackum mast hlavu tim ze musej mit nejakou navigaci. Muzou si ji casem poridit, az to budou povazovat za nutny.

Ja osobne mam myslim odloveno uz docela dost a vsechno s telefonem.

P.S.: jo, dve baterky mam. Co je na tom za problem?
  • 0

#22 tuxidou

tuxidou

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 12:54

Pokud je cenovy limit do 5000, tak ve hre zustava telefon s Androidem nebo nejaka "hloupa" Nokie se Symbianem. Vzhledem k tomu, ze Symbian je mrtva platforma a taky vzhledem k aplikacim, ktere jsou na Android v neprebernem mnozstvi at zadarmo (c:geo, Locus) nebo za penize, tak nejrozumnejsim resenim zustava Android. Vim o cem mluvim, na Nokii s Javou jsem taky zacinal a po prechodu na Android je to kvalitativni rozdil ne o rad, ale o dva rady nahoru :-) Jako nevyhodu chytreho telefonu bych mohl uvest vydrz na baterii, ovsem kdyz jsem na Nokii zapnul navigaci a mapy, tak se mi za pul dne vybila taky.
  • 0

#23 qdo

qdo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 12:55

MODRAK: "Prestente uz tem novackum mast hlavu tim ze musej mit nejakou navigaci. Muzou si ji casem poridit, az to budou povazovat za nutny." Presne! a pro zacatek nemusi mit ani telefon staci mapa :)
  • 0
HTC ONE + Etrex 30

#24 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 13:00

Ani mapa nemusí být. Stačí si podle mapy na Seznamu napsat poznámky. Já tak našel poměrně dost, i v lese (60 kroků od kraje lesa po cestě a pak 20 kroků doprava, pařez...), na delší měření fungovalo dobře cyklopočítadlo, pokud to bylo v terénu, kde se dalo kolo alespoň vést.
  • 0

#25 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 13:04

tuxidou napsal/a:
Pokud je cenovy limit do 5000, tak ve hre zustava telefon s Androidem nebo nejaka "hloupa" Nokie se Symbianem. Vzhledem k tomu, ze Symbian je mrtva platforma a taky vzhledem k aplikacim, ktere jsou na Android v neprebernem mnozstvi at zadarmo (c:geo, Locus) nebo za penize, tak nejrozumnejsim resenim zustava Android.
Vim o cem mluvim, na Nokii s Javou jsem taky zacinal a po prechodu na Android je to kvalitativni rozdil ne o rad, ale o dva rady nahoru :-)
Jako nevyhodu chytreho telefonu bych mohl uvest vydrz na baterii, ovsem kdyz jsem na Nokii zapnul navigaci a mapy, tak se mi za pul dne vybila taky.


I když s tou mrtvostí Symbianu bohužel vcelku souhlasím, tak ty nejlepší aplikace pro Symbian javové nejsou a tam už to zas tak moc velký skok oproti konkurenci nebude. Sám na Symbianu nemůžu javové aplikace vystát a vůbec je nepoužívám. Jinak baterky nejsou problém, pokud jdou vyměnit. Náhradních si každý může sehnat kolik jen potřebuje.
  • 0

#26 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 13:06

Mně se líbí, že používám-li navigaci v telefonu, mohu v něm krom navigace používat i další aplikace, které navzájem spolupracují. Na druhou stranu přiznávám, že do terénu jsou mobily poněkud choulostivější než voděodolné a nárazuvzdorné Garminy apod. Jinak k baterce - ani není potřeba dokupovat náhradní, stačí founa připojit k něčemu podobnému jako toto: pohotovostní nabíječka .
  • 0

#27 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 13:14

Zerthe napsal/a:
Mně se líbí, že používám-li navigaci v telefonu, mohu v něm krom navigace používat i další aplikace, které navzájem spolupracují. Na druhou stranu přiznávám, že do terénu jsou mobily poněkud choulostivější než voděodolné a nárazuvzdorné Garminy apod. Jinak k baterce - ani není potřeba dokupovat náhradní, stačí founa připojit k něčemu podobnému jako toto: pohotovostní nabíječka .


Tak ta nabíječka je opravdu luxusní (hlavně těch 175 Kč). Sice mám dost náhradních baterek, ale jeden nikdy neví. Bohužel pro Nokie N-Series soudě dle jejich výčtu nefunguje. :|
  • 0

#28 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 13:39

Modrak napsal/a:

Smrk napsal/a:
Podle mě se telefon s navigací nemůže srovnávat. Byl jsem už mockrát na odlovu ve skupině, kde byli kačeři s telefony a většinou je brzy vypínali a jen se nechali vést. Navíc na celodenní nebo celonoční odlovy aby měl člověk dvě baterie.


Hm. A ja zase jeste nevidel kacera, kterej by mel jen navigaci a nemel telefon. Telefon musis mit vzdy, jako bonus si muzes poridit jeste navic navigaci ktera je v necem lepsi, ale spoustu veci neumi (proto musis mit stejne ten telefon). Predstava ze bez navigace se neda lovit je naprosto zcestna, zrejme prezitek z doby kdy telefon mel jeste sluchatko na drate mechanicky vytaceni. Prestente uz tem novackum mast hlavu tim ze musej mit nejakou navigaci. Muzou si ji casem poridit, az to budou povazovat za nutny.

Ja osobne mam myslim odloveno uz docela dost a vsechno s telefonem.

P.S.: jo, dve baterky mam. Co je na tom za problem?


Podepisuji... ja mam vsechny me odlovene i zalozene kese absolvovane s telefonem, HTC Dream a pak HTC Desire... Presnost v norme, stejne je to tema na diskuzi, jelikoz ne kazda kes lezi primo na metr na souradnicich z listingu, co si budem povidat. Mobilni net, aplikace atd navic, takze oboji ma svoje pro i proti. Pokud telefon clovek ma, a kesing mu na nem bezi, nemusi nutne letet koupit navigaci a tak to proste je:).
  • 0

brundi
 


#29 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 13:48

Norbert_G napsal/a:
Tak ta nabíječka je opravdu luxusní (hlavně těch 175 Kč)

To bylo první, co se mi podařilo vyštrachat :-D, samozřejmě existují dražší a kvalitnější varianty s větší kapacitou; tohle bylo jen na ukázku, co mám na mysli :)
  • 0

#30 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 14:00

Zerthe napsal/a:

Norbert_G napsal/a:
Tak ta nabíječka je opravdu luxusní (hlavně těch 175 Kč)

To bylo první, co se mi podařilo vyštrachat :-D, samozřejmě existují dražší a kvalitnější varianty s větší kapacitou; tohle bylo jen na ukázku, co mám na mysli :)


No vzhledem k tomu, že kapacita baterky v mobilu je tak 1200 mAh (někdy víc, někdy míň), tak ta jedna tužkovka, která má běžně víc jak dvakrát tolik, by teoreticky mohla aspoň na jedno nabití stačit, ne? Nebo se mýlím?

Dalo by se to navíc zkombinovat v případě Nokií s tímto:
http://nabijecky-mob...ka-nokia-dt-33/

Pak by člověku stačila jedna náhradní baterka do mobilu, a tu vybitou by nabíjel v batohu ;).

edit:
tak pro Nokie jsem našel toto:
http://nabijecky-mob...cka-nokia-dc-8/

ale nejsou tam na to moc dobrý ohlasy
  • 0

#31 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 14:16

Norbert_G napsal/a:
No vzhledem k tomu, že kapacita baterky v mobilu je tak 1200 mAh (někdy víc, někdy míň), tak ta jedna tužkovka, která má běžně víc jak dvakrát tolik, by teoreticky mohla aspoň na jedno nabití stačit, ne? Nebo se mýlím?

Mýlíš. Ještě to musíš vynásobit napětím a tužkovka má 1,5V a mobilní baterka 3,7V. Pak máš výsledek ve Wh (watthodinách). Aby to vůbec nabíjelo musí ten bazmek z 1,5V udělat nějak 5V a to taky neudělá zadarmo.
  • 0

#32 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 14:45

Díky za upřesnění. To tedy podporuje moji původní myšlenku, že je výhodnější (prakticky i finančně) si prostě pořídit několik baterií do zásoby než utrácet za nějaké dobíjítko během cesty (snad s výjimkou auta).
  • 0

#33 ana.bella

ana.bella

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 14:46

Děkuji všem za jejich příspěvky. Jen malé vysvětlení pro MA-FI-AN a podobné: Momentálně jsem na dovolené a odešel mi telefon, k internetu se téměř nedostanu, ale chci keškovat, proto prosba o radu ohledně nového telefonu. Nemám možnost prohlížet všechny diskuze. S navigací samozřejmě lovím, ale nemám v ní opravdu stažené všechny kešky v místě momentálního pobytu. Tímto považuji toto téma za uzavřené. Pokud některé z vás můj dotaz obtěžuje, omlouvám se, ale stačí nereagovat.
  • 0

#34 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 14:53

Dalsi originalni vymluva proc necist odpovedi a rovnou zalozit novy vlakno, asi sty, ktery tu opet zustane aby jeste vic zneprehlednilo cely forum.
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#35 ana.bella

ana.bella

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 15:03

Evidentně máš nějaký problém. Něco podobného by se dalo napsat i o těch, kteří jen, aby byli za chytré nebo denně urazili alespoň jednoho člověka zahlcují vlákna planými plky, v domnění, že tím vynikne jejich nekonečná inteligence. Pokud bys měl zájem, můžeme ti poslat pár foteček z včerejších a dnešních odlovů jako důkaz.
  • 0

#36 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 15:51

Jeste k tem mobilnim dobijeckam - neni to tak jednoduchy jak to vypada. Krome jiz diskutovane energeticke bilance kapacitaxnapeti atd jsou jeste dalsi aspekty. Ja napriklad s tim co jsem mel jsem dojel na samovybijeni. Mizela z toho energie i bez zateze tak rychle, ze to bylo na nic. Za par dnu byl prazdnej. Dalsi vec je jaky to da vystupni proud, moderni telefony sezerou pri nabijeni klidne 1A, kdyz maji min, nabijeji se pomalu. I pri normalnim provozu spotrebovavaji (dle situace) az stovky mA. Tedy nabijecka pokud neni schopna dat proud alespon 0.5A, ale spis vic je pomerne na nic. Podobne to plati s nabijeckama do auta - musej dat poradnej proud. Naopak prekvapive velice dobrou zkusenost jsem udelal s nahradnima akumulatorama do mobilu. Stojej par kacek, pritom uz jsem jich mel nekolik (vzdy neoriginalni noname) a zadny netrpel samovybijenim. Bezne udrzej 100% nabiti i radove mesice.
  • 0

#37 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 16:15

Modrak: Aha, tak já právě nějakou nabíječku zvažovala, a to proto, že kvůli zkušenostem druhých se stejným typem mobilu se obávám toho, že se častým sundáváním kryt baterky omele a bude vrzat - sundává se dost špatně (a koleduje si o ulomení) - a najdou se lidé, kteří si nabíječku nemohou vynachválit..nevím ale, zda i u GC, tak tedy dík za zkušenost. :)
  • 0

#38 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 16:30

Příspěvek o nabíječkách jsem si přečetl až teď. Solární jsem vyzkoušel loni (dokázala dobít telefon o 30% a slunce jí plně nabije asi za dva dny :D). Letos jsem koupil tu mobilní dobíječku 5000 mAh. Vyměňovat baterie mě nebaví a stejně bych si musel koupit nějakou stojánkovou nabíječku, aby byly obě baterie nabité. Takže uvidíme, jak si povede ta mobilní dobíječka.
  • 0

#39 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 16:32

ana.bella napsal/a:
Evidentně máš nějaký problém. Něco podobného by se dalo napsat i o těch, kteří jen, aby byli za chytré nebo denně urazili alespoň jednoho člověka zahlcují vlákna planými plky, v domnění, že tím vynikne jejich nekonečná inteligence.
Pokud bys měl zájem, můžeme ti poslat pár foteček z včerejších a dnešních odlovů jako důkaz.


Mam problem s tema co nez aby se obtezovali trochu hledat zalozi novy vlakno ktery tafy bude strasit zas az do konce internetovyho veku. A zitra prijde dalsi ktery opet z jakyhokoliv duvodu nebude chtit hledat odpovedi a budeme to tu mit opet..a tak to mate kazdy den..a ja se ptam.proc....proc kdyz mam.cas chut a umim hledat plastovy krabicky schovany v jednom ze sta parezu v lese pod jehlicim a borovyma siskama nejsem schopen najit odpoved na otazku zde stokrat rozebiranou..nic vic, nehledej v tom nic osobniho.
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama