Přejít na obsah


Fotka

Rastrová mapa celé ČR

garmin firmware

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
496 odpovědí na toto téma

#41 Bubaczech Gang

Bubaczech Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 20:35

CreAtive_34 napsal/a:
Stáhl jsem ten soubor, přejmenovat na GUPDATE a nahrál do složky Garmin v paměti přístroje. Po zapnutí se začne instalovat.


Díky.
  • 0

#42 CreAtive_34

CreAtive_34

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 20:37

Ale pozor na ten kompas. Oproti .87b mi přijde neskutečně pomalej... :@
  • 0
Garmin eTrex 30 (trackovatelný :D ) + Topo 2013 PRO
HTC Radar + Maaloo geocaching + Geopoint
Pokud by někdo měl zájem, mohu poskytnout lepší češtinu pro eTrex 30, kterou se snažím vytvořit (lepší překlad některých věcí).

#43 Bubaczech Gang

Bubaczech Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 20:55

CreAtive_34 napsal/a:
Ale pozor na ten kompas. Oproti .87b mi přijde neskutečně pomalej... :@


Vyzkouším a uvidím, dík.
  • 0

#44 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 22:33

No tak to som teda zvedavý... až mám obavu to skúšať. Ja som mal v 2.87 beta ešte jeden problém a celkom som naň zabudol, ale je možné že bol už aj v 2.80 - nezaregistroval som kedy to začalo...

Zle ukazuje nastúpané metre (Total Ascent) deje sa to ešte niekomu?

Niekedy to dokonca ukazuje menej než je rozdiel medzi najnižším a najvyšším bodom t.j. aj ak by stúpanie bolo lineárne, bolo by viac než to ukazuje. Zvyčajne ukazuje tak polovicu reálnej hodnoty.

EDIT: ja som asi prepracovaný - teraz vidím improved ascent/descent calculation, takže predpokladám že je to fixnuté. Bol som slepý. Ospravedlňujem sa.
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#45 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 318 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 01 březen 2013 - 20:25

Jsou už nějaké postřehy z terénu ?
  • 0

#46 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2013 - 21:35

Postrehy z terénu nemám, ale dnes večer som update nainštaloval, a zdá sa mi rovnako pomalý, ako 2.87 beta. Niekto tu spomínal pomalosť kompasu - schválne som to porovnal s 2.87 beta a 2.90 a je to rovnaké. Prekreslenie trvá 1-2sekundy. Ak ho na stole otočím o 90° tak po prvej sekunde sa prekreslí, po druhej ešte upresní. Ak išiel rýchlejšie, tak zrejme v predošlých stabilných verziách, keďže som betu používal pár mesiacov a v zime ho nosím v batohu len ako datalogger na bežky, veľmi to neregistrujem. Ale čo sa pamätám, tak po prechode na 2.87 beta sa mi systém zdal pomalší, a po prechode na 2.90 sa mi zdá rovnaký ako s tou betou. Rovnako som skúšal prekresľovanie mapy SK TOPO 3 pri priblížení 120 a 300m pred aj po update a v oboch prípadoch to bolo 2.5-3s. Ďalšia vec, ktorá je takmer rovnako pomalá ako pri bete je štart systému. Trvá u mňa 1:35 a s betou to bolo 1:45. Mám tam len jeden 6MB GPX s asi 800 keškami a prázdny Current.gpx. Už od bety som si všimol, že ten progress bar "Loading maps, waypoints, routes" sa tam zobrazuje pri každom spustení - dávnejšie som ho väčšinou postrehol len po zmene GPX súboru alebo máp, ak sa nič nemenilo štart býval rýchlejší. Ale aby to človek zmeral definitívne, chcelo by to prepracovanejšiu metodiku, a vrátiť sa ku starým verziám, porovnávať, atď, a to momentálne nestíham. Možno sú niektoré moje dojmy čisto subjektívne - neviem... Myslím, že HaLuMa je v tomto lepší, tak snáď sa zo zisteniami po inštalácii ozve tiež.
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#47 CreAtive_34

CreAtive_34

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2013 - 21:54

S načítáním či startem u mě problém není, mám v gps cca 450 keší v jednom GPXku a pak asi tři samostatné a progressbar se mi neukazuje, systém startuje stejně. Překreslování mapy v terénu je stejně pomalé jako vždy, systém +/- stejný.
  • 0
Garmin eTrex 30 (trackovatelný :D ) + Topo 2013 PRO
HTC Radar + Maaloo geocaching + Geopoint
Pokud by někdo měl zájem, mohu poskytnout lepší češtinu pro eTrex 30, kterou se snažím vytvořit (lepší překlad některých věcí).

#48 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2013 - 22:04

A ako dlho vám trvá pripojenie ku PC? U mňa kedysi nabiehalo celkom rýchlo, ale teraz sa vždy najskôr zapne GPS (prejde normálne celým cyklom - loading maps, atď, na konci dokonca na sekundu blikne trasový počítač a potom napíše že ukladá trasy a waypointy, a až potom sa prepne do USB režimu v ktorom sa pripojí ku počítaču). Celé to trvá tiež nejakých 1m45s a viac. Mám pocit, že pred betou mi toto nerobil a po pripojení USB kábla normálne prešiel rovno do USB režimu.
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#49 Bubaczech Gang

Bubaczech Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2013 - 22:19

osnica napsal/a:
A ako dlho vám trvá pripojenie ku PC? U mňa kedysi nabiehalo celkom rýchlo, ale teraz sa vždy najskôr zapne GPS (prejde normálne celým cyklom - loading maps, atď, na konci dokonca na sekundu blikne trasový počítač a potom napíše že ukladá trasy a waypointy, a až potom sa prepne do USB režimu v ktorom sa pripojí ku počítaču). Celé to trvá tiež nejakých 1m45s a viac. Mám pocit, že pred betou mi toto nerobil a po pripojení USB kábla normálne prešiel rovno do USB režimu.


Mně dělá to samý, dřív to skočilo hned do USB, teď nabíhá a pak se teprve přepne do USB.

Jinak startuje ještě o něco dýl než s 2.80, mapu překresluje taky o něco pomaleji, na mapě naviguje asi stejně a kompas jsem nezkoušel.

Jinak jsem měl problém s chirpem, když se načetl a pak jsem dal "zobrazit podrobnosti..." , tak se etrex vypnul, no to se nezměnilo.

Jediná dobrá změna je ten tempe sensor, jinak všechno k horšímu asi.
  • 0

#50 CreAtive_34

CreAtive_34

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2013 - 22:21

Ten problém s chirpem je tam od 2.70... Proto ho nechávám vyplý.
  • 0
Garmin eTrex 30 (trackovatelný :D ) + Topo 2013 PRO
HTC Radar + Maaloo geocaching + Geopoint
Pokud by někdo měl zájem, mohu poskytnout lepší češtinu pro eTrex 30, kterou se snažím vytvořit (lepší překlad některých věcí).

#51 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 318 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 02 březen 2013 - 9:43

Jak tak čtu postřehy, asi opravdu zůstanu u vyzkoušené 2.80. Jinak přes web updater mi to tu 2.90 nabízí. Ještě se vrátím k navigaci po silnicích. Mám v profilu automobil Atlas czech a v profilu rekreačním a hledání pokladů mapu Topo Czech Pro. Teď jsem vyzkoušel navigování na trase 160 km a zpět trochu jinudy a navigování v autě naprosto v pohodě. Zobrazení mapy mám Trasa nahoře. Odhadovaný čas dojezdu je poměrně přesný, líbí se mi narozdíl od Visty to, že vidím výškový profil trasy i dopředu. Je trochu nepochopitelné, že amíci vyvinou a oficiálně uvolní nový firmware, který je horší než ty předchozí.
  • 0

#52 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2013 - 9:49

nokiak napsal/a:
Jak tak čtu postřehy, asi opravdu zůstanu u vyzkoušené 2.80.
Jinak přes web updater mi to tu 2.90 nabízí.

Ak by som nepoužíval tempe, vrátil by som sa ku 2.80 tiež... kalibrácia kompasu nebola až takým veľkým problémom. Tiež som inštaloval cez WebUpdater.
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#53 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2013 - 9:52

ja jen pripomenu, jake problemy byly s tou betou - evidentne tam neco zvorali, a neco tam zralo procesor. Zcela vse bylo znatelne pomalejsi. A u pripade prace s mapou byla ta pomalost markentnejsi, kdyz se pouzila slozitejsi mapa. Treba u TopoPRO to bylo tak pomale, ze se pri jizde autem nestihala mapa pri posunu prekreslovat! (Zatimco u 2.80 se mi stiha ta PRO mapa prekreslovat i kdyz jedu 160km/h v rychliku.) A ackoliv jsem to Garminum rozsahle reportoval, vcetne konkretnich mereni, na kterych byla ta zvysena pomalostjasne videt, nedostal sjem zpet zadnou odezvu. A jak vas tu ted ctu, tak se bojim, ze se nezmenilo vubec nic a nejak se mi to nechce ani zkouset, vracet tam zpet stary firmware je docela otrava.
  • 0

#54 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 318 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 02 březen 2013 - 10:01

Co přesně mysleli tím zachováním trasy z BaseCamp ? Fixed issue with preserving routes imported from BaseCamp (identical maps required). Mám tomu rozumět tak, že co přesně si naplánuju v BaseCamp tak to přesně tak spočítá i navigace v terénu?
  • 0

#55 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2013 - 10:11

Bubaczech Gang napsal/a:
Jinak jsem měl problém s chirpem, když se načetl a pak jsem dal "zobrazit podrobnosti..." , tak se etrex vypnul, no to se nezměnilo

Ako je to s tým chirpom - padá vám to úplne vždy keď nejaký objaví? Ja som keš s Chirpom ešte nehľadal, ale mám v eTrexe Chirp zapnutý. Teraz som skúsil vytiahnuť Chirp ktorý mám odložený a vložiť do neho baterku - zdetekovalo ho a ponúklo zobraziť podrobnosti, keď som ich zobrazil, normálne mi vypísalo správu z chirpu, a ponúklo navigovať na súradnice v ňom.
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#56 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 318 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 02 březen 2013 - 10:13

Mě to taky při nalezení Chirp normálně fungovalo a navedlo na souřadnice uložené v Chirp. Verze 2.80
  • 0

#57 CreAtive_34

CreAtive_34

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2013 - 10:33

Problém s padáním kvůli chirpu nebyl paradoxně u chirp keší... Pokud to načetlo chirpa, normálně to navigovalo. Problém (u mě) byl ten, že pokud jsem nechal zaplý chirp a projížděl seznam keší, čas od času se navigace vypla. Někdy při projetí víc kešek a někdy při kliknutí na kešku při otevírání listingu. Občas mám chuť jim za ty prachy toho etrexe omlátit o hlavu.:@
  • 0
Garmin eTrex 30 (trackovatelný :D ) + Topo 2013 PRO
HTC Radar + Maaloo geocaching + Geopoint
Pokud by někdo měl zájem, mohu poskytnout lepší češtinu pro eTrex 30, kterou se snažím vytvořit (lepší překlad některých věcí).

#58 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 318 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 02 březen 2013 - 10:40

Nevím, proč nechávat zaplé vyhledávání Chirp, když vím, že v okolí žádná Chirp keš není, když je jich zatím jako šafránu. Vždyť to zákonitě musí zbytečně žrát baterky.
  • 0

#59 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2013 - 10:42

nokiak napsal/a:
Nevím, proč nechávat zaplé vyhledávání Chirp, když vím, že v okolí žádná Chirp keš není, když je jich zatím jako šafránu. Vždyť to zákonitě musí zbytečně žrát baterky.

Určite to nejakú spotrebu má, ale badateľne zhoršenú výdrž som nezaznamenal, tak som to nikdy neriešil.
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#60 Bubaczech Gang

Bubaczech Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2013 - 10:59

Ako je to s tým chirpom - padá vám to úplne vždy keď nejaký objaví? .


Mně osobně jde chirp načíst, ukáže se na displeji, ale to je vše, navigovat nejde a zobrazit znovu taky ne, vzdycky se přístroj vypne.

Jinak vyhledávání zapnutý nastálo nemám, pravděpodobnost, že bych někde cestou chytil náhodou chirp je stejná asi jako vyhrát ve sportce.
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin, firmware

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama