Přejít na obsah


Fotka

parkování v Praze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
19 odpovědí na toto téma

#1 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 12:17

Kde zaparkovat, nejlépe okolo Černého Mostu, aby to moc nestálo ale auto bylo po týdnu v pořádku? Našel jsem p+r parkoviště dopravního podniku, ale nevím jak to tam je s tou bezpečností. Jak to tam je v reálu s nějakým hlídáním? Kouknou občas na auta nebo jen hlídají aby jim neujel někdo bez placení?
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#2 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 13:04

Me hlavne prijde ze ty P+R parkoviste nejsou delany na trvaly parkovani. Viz. http://www.praha.eu/...a_20_korun.html, Pisou neco o stovce za auto nechany po zaviracce, je otazka co se stane s autem za tejden, jestli Te jen skasnou o 7x100, nebo o 7x120, nebo ho za par dni odtahnou ze tam nema co delat. V kazdym pripade tohle bejva aspon oploceny (myslim ze aspon to na Cernaku je) a i kdyz nikdo auto hlidat nebude, je to tam bezpecnejsi nez vedle na ulici. Ovsem jestli to tam nechaj tak dlouho.
  • 0

#3 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 13:06

K+R parkoviště jsou na parkování do pěti minut. Parkování u obchoďáků je zdarma, měl jsem tam auto přes noc a ráno tam bylo celé. Ale když tam bude týden, tak nevím... Lidi, co tam bydlí, parkují na ulici. A určitě nekupují každou chvilku nové auto.
  • 0

#4 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 01 srpen 2012 - 14:28

Jak píše Modrak, P+R není rozhodně na dlouhodobé parkování. Je určeno k dennímu parkování s návazností na MHD. K+R, které zmíňuje Smrk už vůbec ne (to je skutečně na těch pět minut).

Odkaz na seznam K+R (kiss + ride) , P+R (park + ride) a B+R (bike + ride) je zde - úplně dole na těch stránkách je i odkaz na aktuální zaplněnost. http://www.ropid.cz/...__s191x370.html

Seznam parkovišť pro dlouhodobé parkování jsem našel např. zde: http://www.praha.eu/...raze/index.html. Ovšem je otázka, jak moc se ti budou líbit podmínky. Na Florenci chtěj 800 korun za 10 dní.

Nejlevnějš tě to asi vyjde na Ruzyni (alespoň co jsem našel) http://www.air-parking.cz/cenik.html 500/týden. Což není tak moc.

Co se pokusit domluvit s nějakou dobrou duší tady na foru, jestli třebas nemá volnou zahradu ;-)
  • 0

#5 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 16:30

Modrak napsal/a:
je otazka co se stane s autem za tejden, jestli Te jen skasnou o 7x100, nebo o 7x120, nebo ho za par dni odtahnou ze tam nema co delat..

Proto se tu nenápadně vyptávám, jestli s tím nemá někdo zkušenosti :)

Smrk napsal/a:
Lidi, co tam bydlí, parkují na ulici. A určitě nekupují každou chvilku nové auto.

Jasný, jen se snažím zjistit jestli někdo nezná nějakou alternativu, na ulici se dá zaparkovat vždy, když nic jiného nebude.

Paprikasi napsal/a:
Nejlevnějš tě to asi vyjde na Ruzyni (alespoň co jsem našel) http://www.air-parking.cz/cenik.html 500/týden. Což není tak moc.


Upnul jsem se moc na ten Č.M. a parkování na Ruzyni nějak opoměl.
Díky

Přesto kdyby měl někdo nějaké info, klidně to sem postněte, určitě se může hodit i někomu jinému
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#6 LeeHill

LeeHill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 17:22

:D zkus to v bance. Navod zde::) Prijde blondyna do banky, nechá se ohlásit u ředitele. Pane rediteli, jedu na 14 dni do Ameriky a potřebuju půjčit stovku. Reditel si pomysli neco o skryte kameře a přistoupí na hru. No jo, slečno, stovka je dost peněz, kde mám záruku, že tam nezůstanete a peníze už neuvidím. Pane řediteli, nechám vám tady svoje auto. Slečna odejde se stovkou a ředitel nechá odvézt fungl nového Bavoráka do firemní garáže. Za dva týdny se baba vrátí, odevzdá stovku a úroky 17 korun. Ředitel celý zmatený se zeptá, co to mělo znamenat. No jo, milý pane, kde jinde bych parkovala 14 dní v Praze v kryté hlídané garáži za 17 korun? PS. Jsem blondýna.
  • 1
Podpis

#7 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 20:19

Normálně bych ho nechal zaparkovaný na parkovišti třeba u Makra co nejblíže vchodu. Pokud si tam necháš viditelně držák na mobil nebo navigaci nebo nějakou tašku nebo oblečení, tak si samozřejmě říkáš o to, aby ti ho vykradli. ;) Pokud se bojíš krádeže celého auta, tak záleží na tom, co máš za auto, některé značky se vůbec nekradou a kdybych měl Škodu Octavii tak bych neparkoval nikde jinde než doma za plotem nebo na policejním parkovišti. :D
  • 0

#8 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 20:26

Lanc: mozna napis, kam chces jet a podle toho ti muzeme poradit konkretni lokaci. Jestli odletas pryc, tak bych urcite nechal auto na Go Parking (http://www.goparking.cz/). Kdyz jsem nedavno letel do Turecka, tak jsem vyuzil jejich sluzeb a spokojenost. Zaparkujes auto na hlidanem parkovisti (hlidac+kamery a je tam i pojisteni), odvezou te spolecne se zavazadly az k terminalu. Kdyz se vracis, tak jenom ciknes a nez te odbavi, tak uz tam borec ceka, nalozi te a odveze te pro auto. Pokud budes chtit zaparkovat nekde radeji na Cernaku, tak bych to asi neresil, bud u Makra nebo naproti primo u centra CCM, naprosto bezne tam parkuji lidi z tech bytu.
  • 1
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#9 _cermik_

_cermik_

    cermik

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 11:09

No nevím, lidi odtamtud parkují na ulici. Já sice nejsem odtamtud, ale taky v Praze parkuju na ulici. A neznám nikoho, komu by takhle auto ukradli. Nebo myslíš, že každý z toho milionu lidí, co tu je, bude mít hlídaný parkoviště? :) Praha není divokej západ ...
  • 0
Jakub

#10 malaveverka

malaveverka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 12:06

_cermik_ napsal/a:
No nevím, lidi odtamtud parkují na ulici. Já sice nejsem odtamtud, ale taky v Praze parkuju na ulici. A neznám nikoho, komu by takhle auto ukradli. Nebo myslíš, že každý z toho milionu lidí, co tu je, bude mít hlídaný parkoviště? :) Praha není divokej západ ...


Nám takhle ukradli dvě auta - jedno z toho z půjčovny, takže to ani nebolelo (jen si drželi zálohu, dokud policie neoznámila, že to odkládají).
  • 0

Oregon 450
Alligator S4700 Duo + c:geo

bílé geovozidlo Hyundai i20 s modrou ještěrkou


#11 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 12:40

_cermik_ napsal/a:
No nevím, lidi odtamtud parkují na ulici. Já sice nejsem odtamtud, ale taky v Praze parkuju na ulici. A neznám nikoho, komu by takhle auto ukradli. Nebo myslíš, že každý z toho milionu lidí, co tu je, bude mít hlídaný parkoviště? :) Praha není divokej západ ...

Kamarád koupil auto mimo Prahu a nějakou dobu měl původní mimopražskou značku, a parkoval samozřejmě v Praze, kde bydlí. Několikrát během relativně krátkého období mu auto vykradli. Jakmile bylo auto přepsáno a mělo pražskou značku, má klid. Nevím zda to takto funguje i v jiných městech, ale tady auta "venkovanů" zloděje jaksi více přitahují.
  • 1

Jsem to stále já.


#12 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 12:42

BTW o jakym aute je rec, ze se to tak resi? Je to fungl novy Ferrari, nebo 30 let stara Skoda 120? V tom prvnim pripade muze zmizet i ze zabezpecenyho parkoviste, v tom druhym muzes klidne nechat klicky vevnitr a po tejdnu ho tam stejne najdes. Ale je fakt ze ted v lete jsem v Chorvatsku vybobkoval natolik, ze jsem radsi za tejden parkovani dal v prepoctu asi 2 litry, nez bych nechal auto jen tak na ulici. Ale v Praze to preci jen az tak riskantni neni.
  • 0

#13 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 12:48

Modrak napsal/a:
Je to fungl novy Ferrari, nebo 30 let stara Skoda 120?

Byla to "kosočtverec" Laguna (teda jestli Modráku reaguješ zrovna na můj příspěvek).
  • 0

Jsem to stále já.


#14 _cermik_

_cermik_

    cermik

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 13:52

PIVNI PUPEK napsal/a:

_cermik_ napsal/a:
No nevím, lidi odtamtud parkují na ulici. Já sice nejsem odtamtud, ale taky v Praze parkuju na ulici. A neznám nikoho, komu by takhle auto ukradli. Nebo myslíš, že každý z toho milionu lidí, co tu je, bude mít hlídaný parkoviště? :) Praha není divokej západ ...

Kamarád koupil auto mimo Prahu a nějakou dobu měl původní mimopražskou značku, a parkoval samozřejmě v Praze, kde bydlí. Několikrát během relativně krátkého období mu auto vykradli. Jakmile bylo auto přepsáno a mělo pražskou značku, má klid. Nevím zda to takto funguje i v jiných městech, ale tady auta "venkovanů" zloděje jaksi více přitahují.


Taky mám už skoro rok původní pardubickou značku a v pohodě. Spolubydlící to samý. Asi záleží na štěstí :)
  • 0
Jakub

#15 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2012 - 12:05

Pokud by někoho zajímalo, P+R parkoviště v Praze Zličín. Parkování na 6 dní po domluvě s obsluhou bez problému, jen jsem musel nahlásit že auto zůstane přes noc a orientačně datum příjezdu. Parkování vyšlo na 620,- od úterý do neděle což bylo o 20 kč dražší než nejlevnější nejbližší hlídané parkoviště.
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#16 trotak

trotak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2012 - 15:53

Kdyby jste naopak vedeli kde auto do rana na 100% zmizi, tak mi dejte vedet ;)
  • 0
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#17 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2012 - 16:14

Zkusila bych třeva Chánov :D
  • 0

#18 Franta7

Franta7

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2014 - 9:47

Já mám zatím jen zkušenosti s parkováním u letiště v Ruzyni :-/, ale musím říct, že jsem byl mile překvapen a spokojen. Měl jsem tam auto týden, co jsem byl na dovolené. Na letiště mě odvezli a pak pro mě i přijeli. I když to je kousek...

 

//tomy.22: smazán odkaz


  • 0

#19 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2014 - 10:18

Ahoj Franto !

 

V prvé řadě jsme moc rádi, že jsi tu s námi na foru :-) Vítej !

A že zrovinko, no tě pic, tě zaujme reagovat na dva roky mrtvé téma.

Obvykle to je nějaká poradna, kudy na matchu (mapku), nebo dotazníček, ale hned takto chtít sám o osobě pomoci - s nenápadnou reklamou na jakési parkoviště....

 

Dobrák od kosti.

Tak ať se daří a jdou kšefty !


  • 0

*


#20 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2014 - 10:58

Tak na 90% se muzes spolehnout, ze ksefty pujdou. Tohle je velmi snadny zpusob, jak si udelat reklamu zdarma...


Tento příspěvek byl upraven od Blexa: 22 červenec 2014 - 11:00

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama