Přejít na obsah


Fotka

Klistata nedrzej


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
84 odpovědí na toto téma

#1 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 20:51

Je to asi blbost, ale v posledni dobe pozoruju zajimavej jev. Klistata ktery me kousnou na me skoro vubec nedrzej. Misto slozityho krouceni a podobne proste vezmu kliste mezi prsty a lehce temer bez odporu ho sundam. Pritom ale zakously uz je, zbyde tam po nem vpich, neni to ze by zatim jen lezlo a hledalo si misto. Deje se to uplne bezne, posledni jsem zrovna pred chvili takhle sundal. Napred jsem to prisuzoval tomu ze treba ho najdu po pulhodine ve vane, takze je priutopeny nebo tak neco. ale deje se to i normalne, ted jsem v zadny vode nebyl, dokonce jsem ani nebyl nikde kde bych ho mohl zrovna chytit, jestli na me nejak vydrzelo od vcerejska nebo co, ale dolu slo taky. Docela bych rad prisel na to cim to je, pac sundavat je takhle snadno je docela v pohode. Netusite o tom neco? Jeste loni jsem s nima bojoval klasicky po zlym, drzely jak klistata.
  • 0

#2 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 21:07

Na mě třeba nejdou vůbec. Je to tím, že jim nechutná moje krev. Třeba jim ta tvá krev také přestává chutnat.
  • 0

#3 geostorm

geostorm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 21:13

Klíšťata podle nového nařízení EU, nesmí mít na sosáku žádné háčky, kvůli snadnému vytahování.
  • 5

#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 22:11

Klíště se prý pořádně zakousne až za cca 5 hodin. Proto je třeba sundat ho co nejdřív. Můj rekord kdysi byl 17 klíšťat za půl hodiny v lese, ale ta se ještě nestačila zakousnout. Asi jsem prošel nějakým hnízdem.
  • 0

#5 MiTi1

MiTi1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 22:22

Ja mel vloni jedno a letos zadne, ale tech piv, co jsem musel vypit, abych jim smrdel, tech bylo hodne.
  • 3

#6 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 22:39

Klíšťata na mě taky nejdou. Za celý letošek jsem jich viděl jen pár, co mi lezlo po rukou. A většina z nich byla mrňavá do milimetru. Zato jiná potvůrka na mě často chodí: kloš jelení. A už mě párkrát i hryznul. Navíc je nejde zabít plácnutím, ale je třeba je odpálkovat prstem. Ale naštěstí níc nepřenáší. Minulý rok, kdy jsem ještě chodil s repelentem, to ale bylo daleko horší a dělali na mě doslova nálety. Letos už tolik ne, když se ničím nestříkám.

http://www.skudci.com/klos-jeleni
  • 0

#7 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 23:05

Jo, taky si myslim, ze nejotravnejsim parazitem uz neni kliste, ale klos. Plno lidi se divi, kde se tu ty potvory v takovem mnozstvi vzaly. Sam jsem je zacal registrovat teprve predloni, ale to jich bylo mnohonasobne mene.
  • 0

#8 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 23:13

Norbert_G napsal/a:
Klíšťata na mě taky nejdou. Za celý letošek jsem jich viděl jen pár, co mi lezlo po rukou. A většina z nich byla mrňavá do milimetru. Zato jiná potvůrka na mě často chodí: kloš jelení. A už mě párkrát i hryznul. Navíc je nejde zabít plácnutím, ale je třeba je odpálkovat prstem. Ale naštěstí níc nepřenáší. Minulý rok, kdy jsem ještě chodil s repelentem, to ale bylo daleko horší a dělali na mě doslova nálety. Letos už tolik ne, když se ničím nestříkám.

http://www.skudci.com/klos-jeleni


Tak konečně vím, jak se ten sráč jmenuje. Já tuhle havěť nesnáším skoro víc jak klíšťata. Nedá se to plácnutím zabít, nedá se to shodit, cvrnkání pomůže jen málokdy a některé druhy lesů jsou tímhle sajrajtem úplně zamořené.
A souhlasím, že to tu před dvěma lety nebylo, nebo tak minimálně, že jsem jich neregistroval. Dneska to začíná být neúnosné.
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#9 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 23:21

Modrak napsal/a:
Je to asi blbost, ale v posledni dobe pozoruju zajimavej jev. Klistata ktery me kousnou na me skoro vubec nedrzej. Misto slozityho krouceni a podobne proste vezmu kliste mezi prsty a lehce temer bez odporu ho sundam. Pritom ale zakously uz je, zbyde tam po nem vpich, neni to ze by zatim jen lezlo a hledalo si misto. Deje se to uplne bezne, posledni jsem zrovna pred chvili takhle sundal. Napred jsem to prisuzoval tomu ze treba ho najdu po pulhodine ve vane, takze je priutopeny nebo tak neco. ale deje se to i normalne, ted jsem v zadny vode nebyl, dokonce jsem ani nebyl nikde kde bych ho mohl zrovna chytit, jestli na me nejak vydrzelo od vcerejska nebo co, ale dolu slo taky.

Docela bych rad prisel na to cim to je, pac sundavat je takhle snadno je docela v pohode. Netusite o tom neco? Jeste loni jsem s nima bojoval klasicky po zlym, drzely jak klistata.


Klíšťatům ne uplně každý chutná. :-) Zní to komicky, ale je to tak. Nemůžeš v tak malém tvorovi očekávat velkou inteligenci, takže klíště jakoby neví, proč se zakous do něčeho, co mu nechutná, ale instinktivně cítí, že je to maso a "přece by mi to chutnat mělo". Proto se tak trochu drží, ale ne moc pevně. Jedna z forem je pivo, to je známý repelent, ale pro kačerstvo coby řidiče auta trochu nepraktický. Další věcí je krevní skupina. Pokud máš nulku, máš prakticky vystaráno, naopak áčkaři chytaj klíšťata i přes vrstvu repelentu. Kamarádka, která pracuje jako praktická doktorka, mi před pár lety vyprávěla, co všechno ta klíšťata ráda a nerada a bylo to docela zajímavé poslouchání.
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#10 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 4:42

Pivo může nahradit B komplex forte. ;) Toho kloše jsem snad ještě v životě neviděl, zato na mě ze stromů v lese skáčou mravenci, dříve snad lezli jen po zemi, dnes je vídám hlavně na stromech.
  • 0

#11 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 5:44

Mám A-čko a klíšťata na mě nejdou. Letos mě teda jedno ulovilo, ale pár let zpátky žádný. A to rozhodně nechodím jen po cestách. Zato kolegové je někdy můžou smetat smetákem, co jich na sobě mají.
  • 0

#12 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 6:18

Tak ta mrcha je Kloš? Dámy a pánové. Můžu Vás ujistit, že tady byl už minimálně před 25 lety. To si ještě pamatuju.:D A v množství víc jak velkém. Ale když už znám jeho jméno, hned se mi bude po lese chodit líp :D Ruční sundávání klíšťat letos můžu potvrdit. Pinzetu jsem v deseti případech vůbec nemusel použít.
  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#13 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 6:23

geoFukar napsal/a:
Tak ta mrcha je Kloš?
Dámy a pánové. Můžu Vás ujistit, že tady byl už minimálně před 25 lety. To si ještě pamatuju.:D A v množství víc jak velkém.
Ale když už znám jeho jméno, hned se mi bude po lese chodit líp :D

Ruční sundávání klíšťat letos můžu potvrdit. Pinzetu jsem v deseti případech vůbec nemusel použít.

Souhlasím já Kloše ze sebe v lese sundavám už taky pěkně dlouhou dobu a celkem dost. Zato klíště už jsem na sobě minimálně 25 let neměl.
  • 0

#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 6:55

Tak už vím, co je to létající skoroklíště, které nekouše (většinou). Ale kdyby někdo vymyslel, co proti muchničkám... V Rusku jsem jednou viděl z autobusu, jak všichni lidé drží v ruce větvičku a mávají s ní před obličejem. Vystoupili jsme a hned jsem pochopil.
  • 0

#15 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 8:23

Třeba je ta menší přilnavost klíšťat výsledkem přirozeného výběru - většina klíšťat, která se přisajou na člověka, zahyne. Tak třeba ta málo přisátá mají větší šanci přežít...
  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#16 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 9:01

hauskaa napsal/a:

Klíšťatům ne uplně každý chutná. :-) Zní to komicky, ale je to tak. Nemůžeš v tak malém tvorovi očekávat velkou inteligenci, takže klíště jakoby neví, proč se zakous do něčeho, co mu nechutná, ale instinktivně cítí, že je to maso a "přece by mi to chutnat mělo". Proto se tak trochu drží, ale ne moc pevně. Jedna z forem je pivo, to je známý repelent, ale pro kačerstvo coby řidiče auta trochu nepraktický. Další věcí je krevní skupina. Pokud máš nulku, máš prakticky vystaráno, naopak áčkaři chytaj klíšťata i přes vrstvu repelentu.


Coz tohle vsechno bych chapal. Jenze pivo jako repelent nepouzivam, pac od ty kese jeste musim dojet domu autem. A krevni skupinu mam sice 0+, ale to snad mam furt stejnou. Cili nevidim nic co by se na me zmenilo, presto se klistata chovaji jinak nez loni. Leda ze jsem bdelejsi a pochytam je vcas. Ale nejpravdepodobnejsi se mi jevi to narizeni EU, to na ne asi zabralo :-)
  • 0

#17 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 9:01

Musim jen souhlasit, ze klos je hroznej smejd. Rikame mu "suchej zip" pac neuveritelne dobre drzi:-) Jinak kliste tento rok zatim zadne, asi tusej, ze jsem se nechal ockovat:-)
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#18 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 9:01

No,mam nulu krev a az do lonska jsem nemela jedine kliste. Loni 2 najednou a nechtela se pustit,letos uz 4 a vsechna sla ven lehce. Klose jsem tedy zaregistrovala az letos a je to hnus,velebnosti. Nejhorsi je kdyz sedne na oblicej a clovek ho nevidi a nejde sundat. A ono to i kouse? Jsem se uklidnovala,ze to aspon nic nedela... Mrcha!
  • 0

#19 JolaLuba

JolaLuba

    JolaLuba

  • Members
  • PipPipPip
  • 937 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 9:09

Nojo, ani klíšťata už nejsou co bejvaly :) Taky jsem rád, že už vím jak se ten lítací šmejd jmenuje, ale nejspíš mu stejně budem i nadále říkat s*áč :D
  • 0

#20 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 406 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 9:39

Ve skutečnosti je to takto: když parazit v tomto případě klíště na hostiteli špatně drží a málo saje se vždy jedná o první příznaky velmi závažných a vždy smrtelných nemocí tohoto hostitele. Máš zalogovaný víkend?
  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama