Přejít na obsah


Fotka

Klistata nedrzej


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
84 odpovědí na toto téma

#21 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 9:43

dpman: dobre ty :D jinak na me klistata drzej jak divy a odmitaj se pustit, takze asi budu zdrava az moc :D
  • 0

#22 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 9:51

dpman: tak to je v haji. Kese zalogovany mam, ale mam jeste v ledvine par nezalogovanejch trackables, tak to abych je rychle dologoval a pokud mozno nekde odlozil, abyste je pak nehledali. Snad to jeste stihnu.
  • 0

#23 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 9:59

No, nevím teda jak vás ale mě se klíšťata držijó jak sviňa, zrovna mám už asi tak popáté boreliózu, žeru Duomox a nesmím na slunko .... na kterých bych teda stejně nelezl ani tak, protože, řečeno slovy klasika "Si blbá?? Víš jaké je slunko sviňa??" :D
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#24 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 10:17

Já mám opačný problém a už jsem letos dvě přetrhl, což se mi normálně nestává.
  • 0

#25 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 12:30

Sákryš. Smrtelná nemoc toho klíštěte, nebo hostitele? Nebo obojí? No já pro jistotu s sebou nosím krabičku s logbookem, listing připravený, takže stačí jen zadat souřadnice a odeslat ke schválení. Doufám, že to před smrtí stihnu a že zrovna nebudu v kolizi.:D Taky bych mohl sloužit jako CWG směnárna.:D
  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#26 denebolla

denebolla

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 13:12

Norbert_G napsal/a:
Klíšťata na mě taky nejdou. Za celý letošek jsem jich viděl jen pár, co mi lezlo po rukou. A většina z nich byla mrňavá do milimetru. Zato jiná potvůrka na mě často chodí: kloš jelení. A už mě párkrát i hryznul. Navíc je nejde zabít plácnutím, ale je třeba je odpálkovat prstem. Ale naštěstí níc nepřenáší. Minulý rok, kdy jsem ještě chodil s repelentem, to ale bylo daleko horší a dělali na mě doslova nálety. Letos už tolik ne, když se ničím nestříkám.

http://www.skudci.com/klos-jeleni

My tomu říkáme "krabí mucha", pač se nám zdá, že chodí tak nějak bokem :D a souhlasím, je to děsná svině.
  • 0

#27 DejfR

DejfR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 13:33

Já na vytahování klíšťat používám ty kosmetické odličovací tampóny. Stačí kapka tekutého mýdla, rozetřít a párkrát vytočit klíště. Během sekundy či dvou (výjimečně tří) je klíště venku. Myslím, že je to nejrychlejší a nejbezpečnější metoda. B) :D
  • 0

#28 l_ucie

l_ucie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 13:53

DejfR napsal/a: Myslím, že je to nejrychlejší a nejbezpečnější metoda. B) :D

Já myslím, že není ani nejrychlejší ani nejbezpečnější :-D
Lepší je klíště ničím nepotírat, dokud je přisáté..
  • 0

#29 devon rex

devon rex

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 14:48

l_ucie napsal/a:

DejfR napsal/a: Myslím, že je to nejrychlejší a nejbezpečnější metoda. B) :D

Já myslím, že není ani nejrychlejší ani nejbezpečnější :-D
Lepší je klíště ničím nepotírat, dokud je přisáté..


V oleji se topí a zvrací, ale mýdlo mu jen prostě "nechutná" a tak se pouští (nedivím se). Je to opravdu asi nejrychlejší metoda, kromě vyříznutí :)))
  • 0

#30 Bruca

Bruca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 15:01

klíšťata? kde je berete? já neměl žádné už tak 5 let. a to lozím lesem, po zahradě a občas si na kole ustelu do příkopy (holt ne každé esíčko kolem kaluže vyjde :D)
  • 0
jsem kačer teoretik a nestydím se za to :-)))) PS: fšak já to srovnám. jen netuším kdy ;-)

#31 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 15:30

http://ona.idnes.cz/...3224_zdravi_pet
  • 0

#32 DejfR

DejfR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 15:30

l_ucie napsal/a:

DejfR napsal/a: Myslím, že je to nejrychlejší a nejbezpečnější metoda. B) :D

Já myslím, že není ani nejrychlejší ani nejbezpečnější :-D
Lepší je klíště ničím nepotírat, dokud je přisáté..


Možná jsem to špatně napsal, ale já rozetřu to mýdlo na tom tamponu (ne po klíštěti) a než si to klíště uvědomí, co s ním pak dělám, tak je venku. Proto si nemyslím, že je to nebezpečné.
Něco jiného je, když ho někdo postříká nějaký olejem a pak ho třeba vytahuje, což nějakou dobu trvá a klíště se může mezitím vyzvracet atd...
  • 0

#33 Bruca

Bruca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 15:36

:solsais - jasňačka, že je to zabiják. a chodí s mačetou. a schovává se za křovím v zahradě. :o pro takové články stojí za to idnes číst. a nejlepší pak bývají diskuze. u těch se vždycky chlámu :D:D:D
  • 0
jsem kačer teoretik a nestydím se za to :-)))) PS: fšak já to srovnám. jen netuším kdy ;-)

#34 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 15:45

Já zatím sundaval ze sebe jedno, propriety jesm si chystal pět minut, pak jsem na klíště sáhnul a bylo venku okamžitě, ale z dcerky jsem ho zato vyviklával snad půl hodiny. A obě byly zakouslé tak maximálně dvě hodiny. Co se týká mýdla a tamponu, co si pamatuju, ještě rychlejší bývalo mýdlo (nebo krém) na sterilním mulu - takovýmtom mřížkovaném - vytahali jsme jich takhle desítky, ale ač si myslím to co DejfR, stejně se už bojím mýdlo i krém používat a s dezinfekcí to už tak pěkně nefunguje. Takže vydesinfikuju a viklám, viklám, viklám. Nemáte někdo zkušenosti s tou vytahovací kartou?
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#35 DejfR

DejfR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 15:57

plavcik napsal/a:
Já zatím sundaval ze sebe jedno, propriety jesm si chystal pět minut, pak jsem na klíště sáhnul a bylo venku okamžitě, ale z dcerky jsem ho zato vyviklával snad půl hodiny. A obě byly zakouslé tak maximálně dvě hodiny.
Co se týká mýdla a tamponu, co si pamatuju, ještě rychlejší bývalo mýdlo (nebo krém) na sterilním mulu - takovýmtom mřížkovaném - vytahali jsme jich takhle desítky, ale ač si myslím to co DejfR, stejně se už bojím mýdlo i krém používat a s dezinfekcí to už tak pěkně nefunguje.
Takže vydesinfikuju a viklám, viklám, viklám. Nemáte někdo zkušenosti s tou vytahovací kartou?


Desifinkuju po, ne před. :D
  • 0

#36 Bruca

Bruca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 15:57

a nebyla by bezpečnější amputace postižené koňčetiny? je sice pravda, že když se klíšťák chytne za ucho, tak by člověku pršelo do krku, ale když si spočítáte tu šílenou úsporu za čepice, brýle, sluchátka a kapesníky, no... možná by to za to stálo
  • 0
jsem kačer teoretik a nestydím se za to :-)))) PS: fšak já to srovnám. jen netuším kdy ;-)

#37 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 15:59

Ja na ne za tri kila v lekarne poridila tu okamzite zabijeci vec a doufam, ze maka. Teda ona maka, pac od ty doby, co jsem ji koupila, na mne zadny nejdou, jako by to vedely. Na jednom jsem to otestovala a jestli chciplo hned nebo az vyzvraceny, to se stejne nedozvim. Kazdopadne jsem ho pro jistotu pretrhla taky.
  • 0

#38 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 16:16

plavcik napsal/a:Nemáte někdo zkušenosti s tou vytahovací kartou?


To chci zrovna napsat, hlavne zapomenout na jakykoliv potirani olejem nebo cimkoliv jinym. Idealni podebrat tou kartou (nebo se delaji i takova mensi vytahovaci tycinky, vypada to jako zmensenej otvirak). Kdyz se mu nahodou urve hlavicka, tak je to rozhodne 100x lepsi, nez kdyz se kliste do rany vyzvraci. S tou hlavickou si telo normalne poradi, stejne jako treba s triskou.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#39 kerol

kerol

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 17:14

taky jsem mela jen jedno zakousle male kliste letos, aj to slo "same". Lezlo jich po me dost, ale zadnemu jsem nechutnala... Asi citi konec sveta a odmitaji se mnozit. Nejhorsi je chytit takove to kliste, co leze na jeleny a dobytek a ma pulku zadecku cervenou. To se prisaje fakt hluboko a nejde vyndat bez pretrhnuti. Klosaci jsou nejvic v mokrych lesech, u bazin, u potoku, u pramenu, tam, kde chodi pit prasata a srny. A hrozne jim chutna repelent. Kdyz jdu ven bez repelentu, tak sednou, sklamane zjisti, ze nejsem chlupata zver a odleti. Asi to budou fetaci, protoze po repelentu se jich clovek nezbavi. Loni jsem jich po repelentu mela na flisce asi 40 najednou.
  • 0

#40 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 18:24

plavcik napsal/a:
Nemáte někdo zkušenosti s tou vytahovací kartou?


S kartou ne, ale super se mi osvědčila pinzeta na klíšťata.. v lékárně stojí asi 20 ká a je to jednoduché...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka