Přejít na obsah


Fotka

Klistata nedrzej


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
84 odpovědí na toto téma

#41 Lubos_H

Lubos_H

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 18:48

hauskaa napsal/a:
Klíšťatům ne uplně každý chutná. :-) Zní to komicky, ale je to tak. Nemůžeš v tak malém tvorovi očekávat velkou inteligenci, takže klíště jakoby neví, proč se zakous do něčeho, co mu nechutná, ale instinktivně cítí, že je to maso a "přece by mi to chutnat mělo". Proto se tak trochu drží, ale ne moc pevně. Jedna z forem je pivo, to je známý repelent, ale pro kačerstvo coby řidiče auta trochu nepraktický. Další věcí je krevní skupina. Pokud máš nulku, máš prakticky vystaráno, naopak áčkaři chytaj klíšťata i přes vrstvu repelentu. Kamarádka, která pracuje jako praktická doktorka, mi před pár lety vyprávěla, co všechno ta klíšťata ráda a nerada a bylo to docela zajímavé poslouchání.


Dle tvého rozboru bych musel být už zasypán mám totiž A+ ale za celý svůj život(kam paměť sahá) jsem na sobě pozoroval poze dvě klíšťata a ty se jen na mě procházela. Dle mého názoru záleží i na jiných jevech než krevní skupina. deodoranty, jak se člověk potí, zmíněná krevní skupina atd.

PS: pro rýpavé nejsem domácí typ 6 let aktivně millitary a téměř každý víkend od pátka veče do neděle ráno zahrabaný v lese
  • 0

#42 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 19:22

Do letoška jsem byl v pohodě. Tentokrát však čtyři v krátké době po sobě a borelioza nádavkem :| A držej mrchy, jedno jsme minulej týden přetrhli.
  • 0

#43 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 20:35

Na mne také moc nejdou, zajímavé je, že když už, tak to jsou většinou ta nejmenší vývojová stadia, dospělci jen málokdy a snadno se jich zbavím (asi už mají zkušenosti). Několikrát jsem ale pozoroval, že jsem pokousaný na více místech, než na sobě najdu klíště. Jako by se ta potvora přisála, řekla si fuj a pustila se ale potom ji zase hlad přemohl :)
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#44 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 21:05

Sedmitecka napsal/a:
No,mam nulu krev a az do lonska jsem nemela jedine kliste. Loni 2 najednou a nechtela se pustit,letos uz 4 a vsechna sla ven lehce.

Klose jsem tedy zaregistrovala az letos a je to hnus,velebnosti. Nejhorsi je kdyz sedne na oblicej a clovek ho nevidi a nejde sundat. A ono to i kouse? Jsem se uklidnovala,ze to aspon nic nedela... Mrcha!


Jo, kouše. Ale (z vlastní zkušenosti) na suchou kůži, po zpocené jen tak leze. Kousnutí nijak zvlášť nebolí, ale po jednom takovém jsem měl nahmatatelný pupínek snad půl roku.
  • 0

#45 Muzzles

Muzzles

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 22:02

Mě se nejlíp osvědčily háčky na klíšťata O'TOM. Jsou dva - malý na pidiklíšťata a velký na větší. Zasunete pod klíště, otočíte a je venku, bez mačkání a potírání čímkoliv. Princip je asi stejný jako karty, ale tvar je praktičtější. Původně to asi vyrobili pro psy, ale funguje to ještě líp na lidi (nepřekážej chlupy), klíště je během pár vteřin pryč. Je to sice o fous dražší, než pinzeta, ale podle mě nejlepší. A letos jsem ještě klíště ze sebe netahala, jen lezoucí, zato ze zvířat spousty. A kloše taky nemusim, i když na mě moc nechodí, když už tak do vlasů a nejdou vymotat ven :-) http://www.lekarna.c...ta-2ks-v-sacku/
  • 0

#46 Sofronius

Sofronius

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 22:22

Háčky na klíšťata jsou výborné pro lidi i zvířata - mohu potvrdit ze zkušeností. Lepší a efektivnější je jenom metoda,kterou jsme vymysleli a používali když jsem ještě jezdil jako tramp s kytarou a usárnou (...to už je dávno...). Neujala se asi proto, že je na ni potřeba 5 lidí a navíc je hrozně hlučná. Ale je to jednoduché: Čtyři ho drží a pátý mu klíště vypálí cigaretou. Ten dotyčný při tom pochopitelně řve jako bejk.
  • 0

#47 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 22:50

hauskaa napsal/a:
Pokud máš nulku, máš prakticky vystaráno, naopak áčkaři chytaj klíšťata i přes vrstvu repelentu.


Tak to já mám tu svojí nulku pozitivní asi chutnou - po celý život to sleduju - kdyby nikdo kolem mně nepřišel z výletu s klíštětem, tak já ho mít budu. Kdyby byl v místnosti jediný komár a nikdo se mnou v místnosti do rána poštípaný nebyl, tak já budu. :@
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#48 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 22:54

Sedmitecka napsal/a:

plavcik napsal/a:
Nemáte někdo zkušenosti s tou vytahovací kartou?


S kartou ne, ale super se mi osvědčila pinzeta na klíšťata.. v lékárně stojí asi 20 ká a je to jednoduché...


Pinzetu jsem měla dlouhá léta, ale pak jsem se dozvěděla, že není ideální na klíště, protože jak ho to sevře, tak se začne dusit, může zvracet do rány, což není zrovna žádoucí kvůli event. nákaze.
Nedávno jsme pořídili ten balíček se dvěma háčky a je to super. Vytáhnout jde klíště mnohem snadněji, než pinzetou. Můžu vřele doporučit. ;)
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#49 lasyma

lasyma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2012 - 7:25

Zrovna jsem si jedno vytáhla a fakt šlo podezřele lehce, rukou vytáhnout. Ale když to dám do souvislosti s včerejšími zprávami, že si lidé na vytahování klíšťat volají záchranku, tak to bude určitě nařízení ministerstva zdravotnictví, klíšťata dostali rozkaz nedržet a oni ušetří :D:D
  • 0

#50 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2012 - 8:02

Alf Gang napsal/a:

Sedmitecka napsal/a:

plavcik napsal/a:
Nemáte někdo zkušenosti s tou vytahovací kartou?


S kartou ne, ale super se mi osvědčila pinzeta na klíšťata.. v lékárně stojí asi 20 ká a je to jednoduché...


Pinzetu jsem měla dlouhá léta, ale pak jsem se dozvěděla, že není ideální na klíště, protože jak ho to sevře, tak se začne dusit, může zvracet do rány, což není zrovna žádoucí kvůli event. nákaze.
Nedávno jsme pořídili ten balíček se dvěma háčky a je to super. Vytáhnout jde klíště mnohem snadněji, než pinzetou. Můžu vřele doporučit. ;)


Asi zůstanu u té pinzety;) Klíště je venku ani né za vteřinu, se nestihne asi vzpamatovat, že se s ním něco děje:D:D:D A stačí na to jedna ruka, takže si klíšťata hezky můžu vytáhnout sama i na hůře přístupných místech.
  • 0

#51 Chocenaci

Chocenaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2012 - 10:04

My jsme si pořídili tohle:
http://www.lekynaint...u.cz/p/ixoderm/
Ale klíšťata nás s tím asi viděla, protože jsme ještě neměli příležitost to na ně nepoužít ;)
  • 0
Garmin eTrex30

#52 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2012 - 10:27

Je to ještě jinak: klíště nemá ani nijak velkou vůli držet v sobě tvojí krev, ani nějak funkční zpětnou záklopku. Takže jakýmkoli sevřením jej do sebe prostě vymáčkneš, jak malou ampulku s na/o/trávenou krví. Nezvrací, že by mu bylo blbě B) Zdaleka nejlepší způsob a velice jednoduchej je sirka (nebo něco podobně s tupým koncem): tou hlavičkou sirky začneš kroužit kolem klíštěte po kůži tak, že do něj jako šťoucháš - nejde o vytáčení, jde prostě o různý votravování a překrucování klíštěte. Po pár kroužcích se pustí a snaží se odlézt jinam - na tu síru na sirce se snadno chytí, jak je drsná, rádo se drapne samo, a pak stačí jen zahodit (anebo škrtnout...). Žádná infekce - teda kromě přímé po kousnutí - nakaženou vlastní krví. Klíště zdrávo zdrhá po vlastních, totiž. Pustí se dobrovolně, myslí si, že se na něm chceš podrbat. Zas TAK blbý, aby se nechalo rozdrtit, když to vypadá, že může utýct, není. Mnohokrát ozkoušeno.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#53 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2012 - 10:38

Chocenaci napsal/a:
My jsme si pořídili tohle:
http://www.lekynaint...u.cz/p/ixoderm/
Ale klíšťata nás s tím asi viděla, protože jsme ještě neměli příležitost to na ně nepoužít ;)

Po té, co jsem si na netu kdysi prohlédla tyto obrázky http://www.ixoderm.c...nit-kliste.html, tak se mi jaksi udělalo zle... jako čekat x minut než se klíště rozloží na mé kůži, na to fakt žaludek nemám:D:D:D:D
  • 0

#54 Chocenaci

Chocenaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2012 - 11:54

Oni mají v tý kapce jakoby zatvrdnout a pak se mají jen odloupnout. Prý. No uvidíme (třeba taky neuvidíme) :D
  • 0
Garmin eTrex30

#55 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2012 - 17:49

Citecka napsal/a:
Nezvrací, že by mu bylo blbě B)


urcite? no ja teda nevim .... nalitej k prasknuti a nekdo s tebou zacne tocit dokola a mackat. to se musi poblejt kazdej :D

sirkou vyndavam taky. jde to rychle a pohodlne.
  • 0

#56 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2012 - 18:01

...jsem jich měl letos osm, a to nedržej...kdyby ty potvory držely pořádně, tak bych byl vysátej víc než vod Aliena :D:D
  • 0
Vybavení: otahaný Coleman Latitude x1150, celta, karimatka, ešus a vařič, kolo, Garmin Etrex Legend HCx + GeoGet + Geojarry

Nikdy nebudu balit lock´n´lock krabičky do smradlavých igeliťáků.

Pakliže chcete strávit jedno odpoledne v přírodě, doporučuji Divoké údolí ;)

#57 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2012 - 18:09

Sedmitecka napsal/a:

Chocenaci napsal/a:
My jsme si pořídili tohle:
http://www.lekynaint...u.cz/p/ixoderm/
Ale klíšťata nás s tím asi viděla, protože jsme ještě neměli příležitost to na ně nepoužít ;)

Po té, co jsem si na netu kdysi prohlédla tyto obrázky http://www.ixoderm.c...nit-kliste.html, tak se mi jaksi udělalo zle... jako čekat x minut než se klíště rozloží na mé kůži, na to fakt žaludek nemám:D:D:D:D

Ty fotky jsou celkem humus;).

Mě se osvědčil normální opalovák. Čím silnější, tím rychlejc se klíště pustí. Otestováno celkem cca tři roky zpátky na cca 20 klíšťatech. Ale zatím jsem neřešil, jak je s tím jejich vyblitím do rány...
  • 0
Vybavení: otahaný Coleman Latitude x1150, celta, karimatka, ešus a vařič, kolo, Garmin Etrex Legend HCx + GeoGet + Geojarry

Nikdy nebudu balit lock´n´lock krabičky do smradlavých igeliťáků.

Pakliže chcete strávit jedno odpoledne v přírodě, doporučuji Divoké údolí ;)

#58 Trnec

Trnec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2012 - 19:08

MiTi1 napsal/a:
Ja mel vloni jedno a letos zadne, ale tech piv, co jsem musel vypit, abych jim smrdel, tech bylo hodne.


+1 ;)
  • 0
Garmin eTrex H, HP Pavilion dm3, Geoget, Locus, WhereIGo ... Vek? To je ta doba, po kterou sbiram ty plastove krabicky na potraviny...

#59 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2012 - 20:41

Zamlada nám je babička vždycky pěkně dusila indulonou a pak je točila proti hodinovým ručičkám.... a taky to šlo ;) a z poslední doby se mi osvědčilo obyč mýdlo - pořádně namydlit, párkrát přes něj přejet rukou a pustí se samo během pár vteřin, nic lepšího neznám (a že už jsem jich taky pár rval pinzetama apod.) ...trochu odbočim - víte co si řiká blecha, která chce skočit z jedný půlky na druhou? ....jestli nedoskočim, tak jsem v pr...i! (škoda že klíšťata neskáčou, poslal bych je tam všechny:-)
  • 0

#60 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2012 - 21:16

Citecka napsal/a:
Zdaleka nejlepší způsob a velice jednoduchej je sirka (nebo něco podobně s tupým koncem): tou hlavičkou sirky začneš kroužit kolem klíštěte po kůži tak, že do něj jako šťoucháš - nejde o vytáčení, jde prostě o různý votravování a překrucování klíštěte. Po pár kroužcích se pustí a snaží se odlézt jinam - na tu síru na sirce se snadno chytí, jak je drsná, rádo se drapne samo, a pak stačí jen zahodit (anebo škrtnout...).

Na sirce určitě žádná síra není, už hodně let se dělají z fosforu. :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama