Přejít na obsah


Fotka

Klistata nedrzej


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
84 odpovědí na toto téma

#61 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2012 - 21:22

shaman3 napsal/a:Na sirce určitě žádná síra není, už hodně let se dělají z fosforu. :D


No ty taky určitě už pár let nekřepčíš kolem vohně ve spoďárech z kopřiv, a přesto ti veříme, že seš šaman B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#62 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2012 - 7:34

Chocenaci napsal/a:
Oni mají v tý kapce jakoby zatvrdnout a pak se mají jen odloupnout. Prý. No uvidíme (třeba taky neuvidíme) :D



:) a když to necháš zatvrdnout moc dlouho = usneš, tak je to pak jak drolení kusu kamene..........ale pustilo se, pustilo (teda odškráblo) a živé nebylo ............
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#63 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2012 - 7:25

Muzzles napsal/a:
Mě se nejlíp osvědčily háčky na klíšťata O'TOM. Jsou dva - malý na pidiklíšťata a velký na větší. Zasunete pod klíště, otočíte a je venku, bez mačkání a potírání čímkoliv. Princip je asi stejný jako karty, ale tvar je praktičtější. Původně to asi vyrobili pro psy, ale funguje to ještě líp na lidi (nepřekážej chlupy), klíště je během pár vteřin pryč. Je to sice o fous dražší, než pinzeta, ale podle mě nejlepší. A letos jsem ještě klíště ze sebe netahala, jen lezoucí, zato ze zvířat spousty. A kloše taky nemusim, i když na mě moc nechodí, když už tak do vlasů a nejdou vymotat ven :-)

http://www.lekarna.c...ta-2ks-v-sacku/


Tak jsem měla včera možnost háčky vyzkoušet. Lovili jsme jednu multinu (kterou jsme stejně nenašli) a vzhledem k porostu se dalo očekávat, že si některého příživníka odneseme. Na mě podobná havěť naštěstí moc neleze, ale přítel, ten si to vybere i za mě. Včera naštěstí jen jedno. Tak jsem si řekla, že po cestě zpět zajedeme do lékárny a vyzkoušíme to. Princip je vcelku jasný, jen mi to netrvalo pár sekund, jak je v návodu napsané. Ale to bude chtít asi víc cviku, takže vzhůru do přírody. :)
  • 0

#64 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2012 - 7:35

Asi dobrá věc, owneři by to měli dávat jako standardní příslušenství keše. :)

Vložený obrázek
  • 0

#65 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2012 - 8:49

shaman3 napsal/a:
Asi dobrá věc, owneři by to měli dávat jako standardní příslušenství keše. :)


Já to dávám :) Ovšem jako předmět na výměnu, takže obvykle kdo si po publikaci pospíší, ten má.
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#66 Yorkcz

Yorkcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2012 - 16:57

Já jsem nikdy v životě neměl na sobě žádné klíště buď je to náhoda nebo jak se povídá nechutná jim moje mladá krev :)
  • 0

#67 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2012 - 8:50

[quote]shaman3 napsal/a:
Asi dobrá věc, owneři by to měli dávat jako standardní příslušenství keše. :)

Podobná věc se ve větším měřítku a ze železa používá na páčení hřebíků, a u zlodějů je to myslím také oblíbený nástroj, tak proč by to nefungovalo i na klíšťáky..!?!? :-) Ale mně se osvědčilo před odlovem dát si B-komplex, možná i česneková topinka (tu si dávám pravidelně:-) pro jistotu se ještě něčim nastříkat, nebo máznout (nemyslím pivem, ale to je taky povolené:-) a když už se přichytí nějaká smraduodolná potvora (což je vzhledem ke kombinaci "B-komplex, pivo, repelent, česnek vysoce nepravděpodobné), tak mi fakt přijde nejlepší to mýdlo - nic lepšího jsem zatím nepotkal.... Tahle trojkombinace ovšem bohužel zahání i sličné kačerky... :-((( :-)
  • 0

#68 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2012 - 12:41

shaman3 napsal/a:Na sirce určitě žádná síra není, už hodně let se dělají z fosforu. :D

A co tedy tak smrdí sírou když se škrtne? V hlavičce je síra a chlorečnan, ve škrtátku je červený fosfor. Škrtnutím se na styčném bodu obojí zahřeje, fosfor sublimuje a okamžitě znovu krystalizuje jako jemný žlutý fosfor, který je samozápalný. Kovbojské sirky asi mají ten fosfor v hlavičce, takže chytnou o cokoli.
  • 0

#69 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2013 - 16:25

Vzhledem k tomu, kolik už jsem letos na svou nulku nalákala klíšťat, vracím vlákno mezi živé, třeba se tyhle rady a pomůcky budou hodit více kačerům.
  • 0

#70 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2013 - 16:40

Nedávno jsem si zkopírovala z netu návod na sprej proti klíšťatům, ale zatím jsem ho neověřila. Třeba to někdo zkusí dřív a dá vědět, jestli to funguje: Spray proti klíšťatům Postup Vodu přivedeme k varu, odstavíme, vysypeme tam rozmarýn a necháme až do vychladnutí. Již nevaříme. Scedíme a přidáme ocet. Uchováváme v ledničce. Před odchodem do lesa se nezapomeneme postříkat na tělo. Ingredience • 1 sáček rozmarýnu • 1 litr vody • 1 PL bílého vinného octu
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#71 krytterka

krytterka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2013 - 21:43

mamka tenhle "antiklíšťatovej recept" vařila někdy cca před dvěma týdny, tuhle sobotu odzkoušela před cestou na zahradu (právě před těma dvěma, třemi týdny včas načapala asi tři lezoucí pidi exempláře, jedno klíště ale, myslím, nestihla) a žádné neměla, jenom jí štípla nějaká muchnička či co, takže měla slušně červenej vystouplej bolák na noze. Těžko říct, zda to skutečně zabralo nebo jestli byla klíšťata zalezlá sama od sebe, ale zatím to vypadá nadějně.
  • 0

#72 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2013 - 22:10

Tak ja jako zakladatel vlakna musim letos klistata pochvalit. Letos se polepsili a uz drzej. Jedno jsem vyndal po tuhym boji a jedno jsem musel v podstate vyoperovat i s kusem masa.
  • 0

#73 Ortyna Team

Ortyna Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2013 - 16:26

Osobně již pár let (3 nebo 4?) na celou naši rodinku aplikujeme Antisept Juwim Gel http://www.juwital.c...CE-DO-31-7-2013.
Klíště bylo vždy bez problémů vyjmuto. Oproti diskutovanému Ixodermu je doba působení na klíště (resp. na obsah v jeho žaludku) 1hod, což na první vypadá zlehka šíleně.
Nicméně samotné klíště je usmrceno velmi rychle (a údajně tak, aby se minimalizovala možnost cokoliv do rány vracet zpět).
Ta hodina je podle mne na to, aby se s dostatečnou spolehlivostí zničil nebezpečný obsah kompletního trávicího traktu, vč. žaludku (teda má-li klíště nějaký). Za hodinu by látka měla tělo napenetrovat tak, že jeho obsah je již neškodný. A potom při mechanickém vyjmutí klíštěte pinzetou nedojde i při jeho nechtěném zmáčknutí ke zpětnému přenosu infekce do rány.
Myslím, že všechna klíšťata, co jsme takto likvidovali, byla vyjmuta komplet celá (tedy aspoň ta, co jsme potom lupou kontrolovali).
EDIT1: A v praktickém balení je ještě malá tubička s gelem. Po "fázi likvidační" se přechází na "fázi hojící". Už nevím přesně co to je za gel - možná Fenistil? Nejsem doma, abych sáhl do lednice a mrknul na to... Ten gel ranku potom zklidní, takže třeba malá děcka pak nemaj tendenci si ji škrábat.
EDIT2: http://loskutak.nova...odavy-hmyz.html
  • 0

#74 Viktor36005

Viktor36005

    Viktor36005

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2016 - 11:03

Právě říkali v rádiu, že se blíží období, kdy jsou klíšťata nejaktivnější. Jak to bývá, na vše jsou stupnice a tak v těchto dnech jsme na stupni 9 a v neděli (8.5.2016) je předpoklad 10 - tedy nejvyššího stupně jejich aktivity.

 

Nooo zpráva zajímavá, ale prakticky hned po ní v reklamním bloku zařadili jako jednu z prvních reklamu na nový prostředek (samozřejmě asi náhodou  :-)    -   zmrazení klíšťat .

Takže to berte jako tip na nový boj s klíšťaty. Možná to má něco do sebe. Asi do lékárny zajdu a přibalím si do batůžku.

 

Více zde  :  http://www.klisteuledu.cz/


  • 0

#75 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2016 - 9:09

Nechápu čím to je, ale v lese chytím klíště vyjímečně. Například nedávno jsem pod Klíčem i přespával, prodíral se celý den vegetací a nic. Ovšem letos na mě zútočily dvě, jedno na autobusové zastávce, všude kolem asfalt, beton, posekaná tráva... a před pár dny další u Zemědělského muzea, když jsem ležel pod tím traktorem, všimnul jsem si klíštěte, co po mě leze. Ke keši jsem šel ze Strossu ulicemi, ne parkem... Chápete to?


  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#76 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2016 - 13:31

Naprosto chápu - změnily taktiku, bestie. :D   

Ale vážně, ono stačí, když sáhneš pro keš umístěnou v listí a už po tobě leze. Tedy po mně pravidelně, já na ně jsem jak magnet.  :(  Fakt je, že skoro nepiju pivko a B-komplex jsem nenasadila - to prý jim v krvi vadí, ale jestli je to pravda.....


  • 0

#77 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2016 - 14:24

Nejhorší je, že ta klíšťata u ZM přede mnou schovala tu keš, protože jsem ji hledal dvě hodiny a nic a druhý den ji někdo v pohodě našel :D


  • 2

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#78 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2016 - 20:44

Naprosto chápu - změnily taktiku, bestie. :D   

Ale vážně, ono stačí, když sáhneš pro keš umístěnou v listí a už po tobě leze. Tedy po mně pravidelně, já na ně jsem jak magnet.  :(  Fakt je, že skoro nepiju pivko a B-komplex jsem nenasadila - to prý jim v krvi vadí, ale jestli je to pravda.....

 

Vitamín B nějakou dobu hltám, ale přijde mi, že letos už nefunguje. Buďto mi prodali placebo, anebo si klíšťata zvykla. Dneska jsem ze sebe sundal průběžně během celého dne asi 30 klšťat. Velký kus cesty jsem ale šel vysokou trávou - žádné za šipkou, normálně po značce.

Navíc mám problém s tím, že nacházím zakouslá klíšťata až druhý den. Buďto jsem slepý (umělé osvětlení v kombinaci s horším zrakem) anebo je dotáhnu někde na oblečení a ony si udělají v noci procházku do postele.


  • 0

#79 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2016 - 20:49

Vitamín B nějakou dobu hltám, ale přijde mi, že letos už nefunguje. Buďto mi prodali placebo, anebo si klíšťata zvykla. Dneska jsem ze sebe sundal průběžně během celého dne asi 30 klšťat. Velký kus cesty jsem ale šel vysokou trávou - žádné za šipkou, normálně po značce.

Navíc mám problém s tím, že nacházím zakouslá klíšťata až druhý den. Buďto jsem slepý (umělé osvětlení v kombinaci s horším zrakem) anebo je dotáhnu někde na oblečení a ony si udělají v noci procházku do postele.

 

Já mám tu výhodu, že je nemusím hledat zrakem. Když po mě leze klíště, všimnu si toho, protože to asi šimrá? Nevím, je to spíš podvědomé, ale prostě si toho všimnu a aktivně se po něm ohlédnu. A při zakousnutí to tak svědí, že o tom vím velice brzo. A navíc jim asi moc nechutnám (mám krev 0, pokud se nepletu). Přesto jsem z těch nekolika málo klíšťat co se jim podařilo do mě zakousnout (tak 1-2 ročně) už stačil chytit boreliózu (v Praze v zahradě Břevnovského kláštera, v žádné divočině).


  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#80 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2016 - 20:53

U nás je to s tím "béčkem" takhle. Já pivo nepiji a klíšťata, ani jiná havěť na mě moc nelezou. Přítel pivu holduje a havěť přitahuje. 

S okolím jsme spíš začali řešit, jak se to dřív dělalo? Byly plošné postřiky? Protože jako děcka jsme lítali celé dny venku, pole-louka-les, a neuvědomuji si, že bychom si nosili klíšťata domů.

Možná tak 2-3/ rok.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama