Přejít na obsah


Fotka

Klistata nedrzej


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
84 odpovědí na toto téma

#81 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2016 - 21:09

Prý je to mírnějšími zimami. Klíšťat je víc.


  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#82 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2016 - 7:52

Prý je to mírnějšími zimami. Klíšťat je víc.

 

Ne víc, je jich nechutné množství. I když záleží na lesu. V jehličnatých lesích to není tak hrozné, ale listnaté nebo smíšené, to je hrůza. Už se mi letos stalo, že jsem za den v Jizerkách sundal třeba 20 - 30 lezoucích klíšťat. A zakousnutých už měl letos víc, než loni za celý rok. Asi málo piva  :)


  • 0

#83 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2016 - 8:04

Taky mě jejich množství překvapuje, každý víkend tady v Chřibech jich několik smetávám a celkem pravidelně jedno kontrole ujde. Až na jednu výjimku jsem je poměrně brzy po zakousnutí ucítil, tak šly ještě v terénu pryč.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#84 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2016 - 9:23

Jak jsem nikdy nepoužíval repelent, letos jsem začal. Sundavat jich 50 už se mi opravdu nechce. A nechodit kvůli tomu do lesa, když začaly růst houby, taky ne. Kupodivu repelent asi funguje.


  • 0

#85 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2016 - 10:49

171

Tak se taky musím přihlásit do téhle povzbuzující debaty. Po babičce patřím mezi ty, co kdyby v širokém dalekém okolí bylo jedno klíště, jeden komár nebo jedna blecha (psí, ta co na člověka nejde), musí nutně kousnout zrovna mě - přesto, že jsem nastříkaná repelenty tak že to málem zadáví i mě a všichni okolo se prohání jen tak a o žádné havěti neví :)

 

Klíšťata jsem letos vytahovala zatím 4 od 01.06. (z "domácích" lesů i na druhém konci republiky). Jen mi připadá, že je letos hrozně rychle po zakousnutí cítím - hrozně mě to svědí, jako po kousnutí komára. Jindy se mi stávalo, že mi klíště uniklo a objevila jsem ho až důkladně nabumbané, letos se sotva stihly chytit, potvory jedny.

 

Na vytahování klíšťat používám navlékáček jehel, takové to udělátko ze šitíčka za pár korun od vietnamců. Drátek klíštěti kolem krku, jedním prstem přitlačit drátek ke kůži a táhnout až vytáhnout ...  Někdo zkrátka má v peněžence jako ochranu něco takového a v kabelce nosí malý repelent, a to i do kanceláře. Jo, a jodisol na zakápnutí pro dobrý pocit :)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama