Přejít na obsah


Fotka

Pomoc pro začátečníka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2012 - 20:40

Ahoj, zkouším waymarking, ale protože nevládnu jazyky, mám v tom trochu hokej. Chtěl jsem si courat a fotit, věnujete mi někdo chvilku? Zaprvé jedna řečnická otázka - na první pohled to vypadá, že všichni WM zakládají, ale nikdo neloguje. 2) V GC používám Geoget, natáhl jsem si tam i WM. Má to nějaký vliv na statistiky? 3) Pochopil jsem správně, že podmínky logů nemusím brát tak úplně doslova?Nechci zdobit každou fotku svým, i když bezpochyby pohledným, obličejem.:D 4) Jaké rozlišení a velikost fotek je zvykem vkládat? Dost dobře jsem nepochopil, jak vyhledávat jednoduše na serveru WM. Ne že by to nešlo, ale nedaří se mi uložit si nějakou výchozí pozici, třeba podle HC. Vlákna ve fóru jsou většinou stará, nevím co z toho je ještě platné nebo použitelné. Předem díky za pomoc.
  • 0

#2 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2012 - 20:58

jen rychle a strušně, je to pak na větší debatu: 1) většina lidí se od lovení přesune k zakládání, já ai osobně zajdu z cesty pro fotku k založení než pro jeho návštěvu ale svoje okolí se snaží udržovat prázdné. 2) ano, má a velký. Doporučuju zvlášť databázi na keše a zvlášť na WMK. 3) Češi na nich nějak moc nebazírují, což nevylučuje, že se nenajde někdo kdo bude striktně vyžadovat přesně splnění podmínek pro uznání návštěvy. 4) já fotky nahrávám pro logování návštěv rovnou originály z foťáku. nijak to nezmenšuju nebo upravuju. Pro WMK mi to připadá škoda. Server to schroupne a zmenší sám. Orientace na WMK.com je složitější ale je o zvyk. Je to jako práce s databází, je tam všechno a ty s taháš informace jaké potřebuješ. Vyhledávání podle místa, je jen v rámci nějaké kategorie. Zkoušej, případně můžu doporučit abys kontaktoval nějakého tvým bydlištěm blízkého waymarkistu aby T to ukázal.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#3 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2012 - 21:04

Díky moc, prozatím vyčerpávající, ale určitě se ještě něco najde. S tím Geogetem hned napravím. Díky zdeziz
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2012 - 21:28

Kdyz uz sis to stahl do Geogetu, tak mi prijde nejpohodlnejsi vyhledavat/filtrovat v nem.
  • 0

#5 L.a.u

L.a.u

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)
  • LocationKolín

Publikováno 04 srpen 2012 - 22:31

2) Nevím, jestli to je správně, ale nalezené waymarky si z databáze GeoGetu mažu. Mám nalezeno, už mě nezajímají, tak pryč s nimi. Takže mi pro statistiku nevadí, že mám cache i waymarky v jedné databázi. Naopak jsem ráda, když se mi kolem jednoho bodu ukáží najednou waymarky i keše. 3) Narazila jsem u několika waymarků na někoho, kdo místo svého obličeje fotil stále stejného kofoláčka.
  • 0

#6 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2012 - 7:42

V Geogetu mám tři databáze (GC, OC a WM). WM označuju jako nalezené (kvůli oznáčku v Badgegenu a abych věděl, kde už jsem byl). Neumím moc dobře anglicky a ani si netroufám na slohové práce, proto spíš navštěvuju než zakládám. Některé kategorie ignoruju (KFC, McDonalds,..). Fotky nahrávám, jak jsem vyfotil. Jen je třeba je otočit před nahráním! Pokud není napsáno, že se vyžaduje fotka se mnou nebo mou gpskou, vyfotím jen objekt. Pokud vyžaduje foto se mnou, raději WM vynechám, protože jsem většinou sám.
  • 0

#7 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2012 - 8:56

Arogant napsal/a:

4) já fotky nahrávám pro logování návštěv rovnou originály z foťáku. nijak to nezmenšuju nebo upravuju. Pro WMK mi to připadá škoda. Server to schroupne a zmenší sám.


on wm.com je nezmenuje - teda zmensuje je v nahledu, pri rozkliknuti pak vyjede original obri fotka :). ja to radsi zmensuju na neco, co je pak pripadne videt cele. taky v zoneru vytahnu krivky, zmensim a doostrim, pripadne mirne projasnim stiny. at je na fotce aspon neco videt, kdyz uz to foceni neni kdovijak valny :).
  • 0

#8 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2012 - 20:10

Díky za prvotní pomoc. Trochu jsem se rozkoukal a něco vyzkoušel a měl bych ještě pár věcí. Koukal jsem na http://waymarkingeu.blogspot.cz a moc se mi to líbí. Nepočítáte i se statistikou podle nálezů?
Předpokládám, že kategorie, které je možné v ČR splnit, jsou už všechny zastoupené. Myslím kromě australské pošty apod., líbí se mi totiž jako motivace tabulka s ikonkama. Nezkoušeli jste udělat tabulku k vyplnění jen pro kategorie, které jsou v ČR splnitelné?
Dokázal jsem do statistik z GeoGetu pro GC dostat statbar z WMK, ale to je tak všechno. Nehrál jste si někdo s vložením třeba těch ikonek nebo odznáčků za 25, 50 atd. založených nebo nalezených bodů?
Některé kategorie jsou poměrně málo zastoupené. Třeba zříceniny, přitom jich máme opravdu dost. Jak náročné je splnit podmínky pro založení nového bodu? Nemá někdo funkci betatestera? Nejde mi ani tak o zakládání, ale třeba nedávno jsme narazili na hydrant, které jsou u nás zatím jen 4 a třeba by někdo uvítal, kdyby ho měl poblíž. Vycházím z toho, že fotek je dost, spíš není čas všechno zpracovat. Nebo se hodí každý tip? Něco bych dal do kupy.
Teď logování třeba jedné věže zařazené ve třech různých kategoriích. To asi není nic proti ničemu, když se snažím použít alespoň jinou fotku.
Poslední věc, jak se dělaj hezký fotky? Díky zdeziz
  • 0

#9 burg

burg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2012 - 20:21

Jen pro zajímavost:
Tady máš mapu ČR pro waymarky - jen si zazoomuješ na určitou oblast, která tě zajímá a dáš refresh (vpravo uprostřed, červený). Mapa ti vykreslí všechny WM, co tam jsou. Bohužel nejsou nijak označený ty, který už máš zalogovaný a je to mapa jen pro ČR, o světové nevím...

http://dejf75.stod.cz/map_wm/mapa.html

zdeziz napsal/a:

Dokázal jsem do statistik z GeoGetu pro GC dostat statbar z WMK, ale to je tak všechno. Nehrál jste si někdo s vložením třeba těch ikonek nebo odznáčků za 25, 50 atd. založených nebo nalezených bodů?


O to se ti postará geoget + badgegen sám, jen si musíš správně nastavit cestu k tý WM databázi. Navíc nevím, jestli to dělá jen mě, nebo i někomu jinýmu, ale když kliknu na "Dotaz na waymarking" a zadám atributy hledání WM podle nalezených mnou (nick burg86) tak mi je sice najde, dá do statistiky, ale já ještě musím RUČNĚ označit všechny nalezený WM, kliknout pravým myšítkem a RUČNĚ nastavit nález dne toho a toho...
  • 0
Lovte tak, aby vás to bavilo a zakládejte tak, aby to bavilo ty ostatní.

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2012 - 20:25

To je jen sluhnuta stara mapa z Geogetu. :P kdyz si waymarky stahnes do geogetu, tak si takovouhle mapu zobrazis kdykoliv se ti zachce, a navic si muzes ridit, co se ti tam ma zobrazit. Treba ze chces zobrazit jen urcitou kategorii, atd.
  • 0

#11 Trnec

Trnec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2012 - 20:38

sry za OT, ale kdyby GS nechal webcamy a virtualy, tak by udelal lip na WM kaslu, nelibi se mi to a to jich mam kolem HC mraky :/
  • 0
Garmin eTrex H, HP Pavilion dm3, Geoget, Locus, WhereIGo ... Vek? To je ta doba, po kterou sbiram ty plastove krabicky na potraviny...

#12 burg

burg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2012 - 21:04

Trnec napsal/a:
sry za OT, ale kdyby GS nechal webcamy a virtualy, tak by udelal lip
na WM kaslu, nelibi se mi to a to jich mam kolem HC mraky :/


že se přesunuly virtualky, s tím i docela souhlasím - čím je jich méně, tím víc si vážím každé z nich. Navíc se stačí podívat na mapu Prahy, nebo Brna... jeden WM vedle druhýho, všechno totálně zasekaný... Tohle bys chtěl vidět i na mapě gc.com?
  • 0
Lovte tak, aby vás to bavilo a zakládejte tak, aby to bavilo ty ostatní.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama