Přejít na obsah


Fotka

CwgList2 - sprava sbirky CWG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
324 odpovědí na toto téma

#201 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2015 - 20:19

ad 1) nikdy me nenapadlo neodkliknout okno s chybou :) jaka chyba to dela? (abych si tomohl testovat sam)

ad 2) pokud datum nevyplnis, automaticky se pouzije datum nalezu kese.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#202 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2015 - 20:54

1) Než jsem na to "přišel" ^_^ , stávalo se mi to u CWG s neexistujícím obrázkem

2) Tak to mě nenapadlo, ale je to tak, dík za tip :)


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#203 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2015 - 21:20

Nainstaloval jsem, dal jsem aktualizovat katalogy. Proběhlo to, sice taky s nějakou chybovou hláškou, ale CWG jsem tam měl, i ta, co chyběla minule. Poslední jsem vložil znovu, v získaných ho mám. Uložil jsem, dal export pro statistiku. Ale po puštění Statoru a nahrání nové statistiky tam mám to, co včera. Vypadá to, že se soubor s CWG nepřepsal. Ale když se podívám, soubor CWGlist.html ve složce script/CWGlist2 má dnešní datum. Když ho otevřu v prohlížeči, poslední CWG tam není a chybí vše, co není v katalogu, tam jsem měl obrázek zadní strany.

A generoval a prohlížel jsem to teď několikrát po sobě, je to stejné. WinXP.

A dole je verze CWGlist 2.2.13. To píšu jen proto, abych vyloučil možnost, že jsem si novou verzi nenainstaloval a pouštím starou. Nevím, jaká byla ta stará verze, ale na Araratu vidím 2.2.12


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 18 listopad 2015 - 21:37

  • 0

#204 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2015 - 7:36

Obrazek zadni strany neni proto, ze na URL, ktere mi kdysi dali, uz neni, a kdyz jsem se ptal, kde je ten obrazek ted, tak mi neodpovedeli. Nouzove (v betaverzi) je odkaz na muj server, ale pokud by byla moc velka zatez, tak mi mi to ISP utnul. (Nezda se to, ale prootze podobny problem mel kdysi Drak s obrazky odznacku, tak vim, ze ta zatez od statistik muze byt docela necekana.)

 

V katalogu se zmenily kategorie, proto rada CWG nemuze byt exportem vybrana. No, "zmenily" je nevhodny vyraz, spis pribyly. Starym zustala puvodni kategorie (proto je v exportu mas), napr. cwg a nova maji misto toho wgp, wgo, wge wgc s dalsi polozkou statu, pro ktery jsou vydany. S tim si puvodni export poradit nemuze. Export pro statistiku neudrzuju/neaktualizuju.  Mam k tomu prinejmensim 2 duvody:

  1. export je delany pro GgStat a pouziva jeho nastaveni barev, sirky, ... Podobnym zpusobem prevzit nastaveni Statoru nejde, navíc export není připraven na jiné kódování než Win1250. Stator je na to prilis "pruzny" a hodnoty se meni v prubehu generovani statistiky
  2. Stator ma vlastni modul, ktery si vybira z databaze vse potrebne sam. (Zda se, ze puntikate mapy uz se blizi do finise, tak nova verze Statoru snad bude v relarivne nedaleke dobe.)

Tento příspěvek byl upraven od gord: 19 listopad 2015 - 7:47

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#205 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2015 - 8:28

Já jsem myslel že se jen vloží vygenerovaný HTML do výsledného kódu.

Nějaké obrázky jsem měl naskenované, ale stejně si myslím, že stejný obrázek použitý 100x by se mohl stáhnout jen jednou a pak použít z cache prohlížeče. Nebyl by ale asi problém ten implicitní obrázek mít offline u sebe (no jo, ale pro zobrazení na webu musí být někde na webu...)

A ještě drobnost. Asi by stálo za to obrázkům nastavovat jen jeden rozměr, druhý si prohlížeče odvodí samy. Jsou i sigitemy jiné než kulaté nebo čtercové, např. geovizitky. Ale asi by byl problém, který z těch rozměrů definovat pevně, někdo by mohl vymyslet třeba vizitku na výšku. Nakonec i ta deformace vizitky do čtverce je snesitelná, pokud jich není moc, pak by to chtělo udělat na ně vlastní modul, uživatelsky, např. úpravou zdrojáků CWGlistu. Já to tak kdysi měl, ale zmizelo to při updatu.


  • 0

#206 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2015 - 9:34

Prave ze se vygenerovany HTML jen vlozi. V pripade, ze je pouzito jine kodovani, je to problem. Vygenerovane HTML je upravene pro barvy a rozmery GgStatu, coz pri pouziti ve Statoru muze delat potize (treba sirka bude vetsi nez je statistika).

 

Zatez server pro nacteni obrazku - ano, cachuje se. Taky me (i Draka) prekvapil ten trafic zpusobeny obrazky pro odznacky. Je pravda, ze on ma tech obrazku asi stovku, tohle je jeden nebo dva, tak by to problem byt nemusel. Nebo by se to dalo dat na dropbox, ktery by s tim problem mit snad nemusel.

 

Nectvercove nebo nekruhove obrazky muzem spolu resit pozdeji (ale rozhodne ve Statorovem modulu). Ted bych rad dotahl do publikace Stator, zmen (upravy, opravy a nove moduly) je tam mraky (pres 200) a je potreba spousta drobnosti zkontrolovat a vyladit. Take je nekdy potreba vyresit aktualizaci modulu ze stare verze...

 

Je nejaky duvod pro zvlastni plugin pro vizitky? Je pravda, ze nemam udelany jejich export, ale to by asi tak moc prace nebylo, od K8 ziskat prislusny soubor nebude problem. Pak by stacilo v pluginu zmenit databazi (to jde i ted) a importovat data do jine databaze.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#207 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2015 - 10:01

To bych nechal na někdy. Možná by někdo chtěl katalogizovat vizitky, někdo turistické známky, někdo figurky z Kindervajíček nebo kartičky z Penny. Mě šlo o geovizitky, jaké dělá třeba Lakus do svých keší a které pochopitelně v žádném katalogu nejsou. Ale je to tak minoritní věc, že to bych teď neřešil. Ale kdoví, už po CWG přišlo SQ, třeba někdo vymyslí ŠWG (šišaté). Nebo nějaký jiný sigitem, třeba 3D kostku s obrázky po všech stranách.

Spíš teď mám chuť už nic neaktualizovat, po té co vidím, jak vypadá nová verze našeho pracovního geoportálu. Na starý od T-map jsme nadávali, ale nový vypadá ještě "lépe" (tahle věta nesouvisí s ničím kolem Geogetu).


  • 0

#208 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2015 - 20:42

Moje hlášení chyb asi nebude tak sofistikované, ale pokusím se to popsat co nejlépe.

 

Měl jsem s databází stejné problémy, jako tu byly popisovány a tak jsem vzal zavděk betaverzí, kterou zde Gord před pár dny dal k užívání. Obrázky mi to natáhlo - OK.

Přidal jsem nové, dnes nalezené CWG od "MyKes" a mám ho v exportu pro statistiku - OK.

Dříve nalezené CWG, ktwrá však nejsou v katalogu mám zavedené jako nalezené mimo katalog. Dvě z nich se po dnešní aktualizaci katalogu objevila - "SH_borci" v2 a "Matalovi" v1. Zrušil jsem tedy nalezené mimo katalog a uložil nalezená v katalogu. Ta se mi však v exportu pro statistiku neobjevila. Ani v textovém výpisu nejsou. Přímo v CWGlist je však vidím ve sbírce.


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#209 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2015 - 22:08

V katalogu se změnily kategorie. Proto asi jsou ta dříve zavedená teď mimo katalog. Asi se dějí nějaké změny na straně katalogu, tj. geogadgetu. Export pro statistiku mi teď jede napůl a jak jsem se dověděl, byl stavěn pro GGstat. Takže asi počkej. Není to tak důležitá věc, snad se při změnách nepoztrácí CWG z databáze. Ostatní se dá dodělat. Mě se to s cca 160 nalezenými sigitemy dobře říká...


  • 0

#210 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2015 - 8:34

GeoGadget zacal pro CWG pouzivat nove kategorie, ktere v puvodnim katalogu nebyly, a ty puvodni pouzivat prestal. Takze ted jsou osobni CWG k nalezeni prinejmensim ve trech kategoriich, ale spis ve ctyrech. Import z pluginu je stara zalezitost a nove kategorie pochopitelne zpracovat neumi. Export je delany pro GgStat a z jeho nastaveni prebira ruzna nastaveni (napr. barvy, sirku, ...).

 

Prevod modulu pro Stator je temer nemozny, napr. protoze nelze zjistit, pro ktery z profilu by mely byt parametry zjistovany. To je duvod, proc nehodlam tento export dale udrzovat a dokonce mam v umyslu jej z pluginu uplne odstranit - s vydanim nove verze Statoru, kde bude modul pro generovani prehledu CWG zahrnuty.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#211 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2015 - 21:25

OK, díky za odpovědi. Počkám tedy na implikaci do Statoru. Zatím si tedy povedu seznam jen pro sebe:)


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#212 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2015 - 7:55

Pokud se bude do pluginu nějak zásadně hrabat a předělávat export, přimlouval bych se za stránkování. Ono i těch mých 160 už je na jednu stránku skoro moc. Ovšem jak je známo, co není na první stránce (googlu), jako by nebylo.


  • 0

#213 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2015 - 8:28

Koukni na muj profil. Moznosti je cela rada - muzes vybrat podle kategorie (jen ne/katalogova, osobni, eventova, ...), statu, muzes is udelat vlastni skupiny (treba zviratka, zbrane, pohadkove postavicky) a pak zobrazit jen zviratkove CWG, ... Co se parametru zobrazeni tyka, muzes si omezit vysku okna (divu), v kterem jsou karty zobrazeny, a pak v tom okne rolovat. Klasicke strankovani tam neni a nebude, protoze, jak znamo, GS zakazuje javascript.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 24 listopad 2015 - 8:30

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#214 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2015 - 11:50

Stránkováním jsem myslel třeba to, jak je dělaná celá statistika, záložky. Vím, že javaskript nejde, ale tohle udělat lze. Ale to třídění jak máš v profilu, bude lepší. Např. eventová zvlášť, SQ zvlášť, atd.


  • 0

#215 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2015 - 13:39

Aha, tak nic ti nebude branit dat si kazkou skupinu CWG treba i do ruznych zalozek. Stator je v tomto hodne pruzny.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#216 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2015 - 14:05

On už to stator umí teď, nebo je to vývojová verze? Nedivil bych se, kdyby to uměl a já o tom nevěděl.


  • 0

#217 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2015 - 14:20

On uz to Stator umi ted, ale jen ve vyvojove verzi. Ja vim, ze porad jen slibuju, ze ji vydam, ale nejak se nedari tak, jak bychom radi. Slibuju, ze k tomu fakt nekdy dojde. :)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#218 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2015 - 12:43

Zverejnuji novou verzi, ktera by mela umet pracovat s novymi kategoriemi CWG v oficialnim katalogu. Bohuzel je to otazka pokusu a omylu, protoze nikde neexistuje popis zmen, ktere v katalogu delaji, neni seznam kategorii a jejich vysvetleni, v katalogu jsou nesmysly a rada problematickych udaju. Jejich zasahy mi zacinaji pripominat grounseak. A podobne i reaguji na moje maily.

 

Prace s gcm katalogem je na tom podobne i kdyz z jinych pricin. Doslo k mnoha zmenam, ale zatim neni k dispozici nove API. Takze nacitani katalogu jsem potlacil uplne a je mozne jen nacitat vlastni sbirku.

 

At se vam s pluginem rozumne pracuje.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#219 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2015 - 18:14

Nejde mi to nainstalovat. Píše to Nevyřešené závislosti, StringFuncLib. A nainstalovat závislosti nejdou, píše to Chybný instalační balíček. Kdoví, třeba je něco jen blbě u mě, třeba to že mám pořád WinXP.


  • 0

#220 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2015 - 18:34

To ne, to bude moje chyba. Sahal jsem do te knihovny a asi ji nedal na ararat. Napravim to.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama