Přejít na obsah


Fotka

CwgList2 - sprava sbirky CWG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
324 odpovědí na toto téma

#241 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2016 - 8:03

Katalog SQ nedavaji k dispozici jako soubor (csv, xml) a ani o tom pry neuvazuji, tak mame smulu. Dokonce pry asi nebudou poskytovat katalog CWG, protoze pry si udelaji vlastni mobilni aplikaci pro spravu sbirek. Co uzivatele, kteri nemaji chytry telefon, nemaji datovy tarif a podobne, je zrejme vubec nezajima. Na to jsem odpoved nedostal.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 14 duben 2016 - 8:04

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#242 fille.n15

fille.n15

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2016 - 12:02

2gord:

 

Chyba pri vypnuti krizkem ...

Bez názvu.png

 

Proc se mi v ziskanych cwg zobrazuji i ty, ktere nemam? Pravdepodobne jsou to ta, ktera mam oznacena jako shanim/nechci/atd

seznam.png

 

Proc se mi tedy v ziskanych sigitem zobrazuje nekolik nahodnych cwg?

sigitem.png

 

A proc tedy mezi filtry nejsou i oficialni cwg kategorie?

 

PS: To ze programu na prvni pohled nerozumim, tak ho je skoda prece predcasne zatracovat :)

 

Diky


  • 0
banner_profil_cs_256.png

#243 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2016 - 13:05

Chyba: nejde o chybu pri ukonceni krizkem, ale o informaci, ze behem cinnosti nebyla korektne uzavrena databaze. K tomu dochazi pri automaticke aktalizaci databaze po spusteni pluginu. Neodhalil jsem proc. Pokud si pri startu nenechas nacist katalog, ale nactes jej rucne, k tomuto nedojde.

 

Mnohokrat jsem tu psal, ze podpora gcm je bolabva, protoze autor nereaguje. Navic popis jeho API neodpovida skutecnosti.

 

Opravdu netusim, co myslis tim "nahodna cwg". Myslis tim otazku "co znamena sigitem"?

 

Filtrem myslis co? Ten rozbalovaci seznam vlevo nahore? Tam nikdy nebyly casne kategorie, ale doplnit je tam pochopitelne je mozne. Ale proc?

Co jou oficialni kategorie cwg? Stavajici spravce katalogu si vytvari kategorie podle sveho a nikde neuvadi jejich seznam ani vyznam. Kdyz jsem seznam po nich chtel, nedostal jsem zadnou odpoved. Na poznamku, ze by takovyto vycet mel byt soucasti katalogu rovnez nebyla zadna reakce. Na to, ze k jimi vytvarenemu xml neni odpovidajici xsd , ktere by melo obsahovat popis, vycet moznych hodnot a dalsi pravidla napr pro kontrolu validity, jsem opet zadnou rozumnou reakci nedostal. Jen ze se s tim nebudou zabyvat, protoze si chteji udelat vlastni mobilni aplikaci pro spravu uzivatelskych sbirek a pak asi prestanou katalog davat k dispozici uplne. (Zrejme je uzivatele bez chytrych mobilu nezajimaji.)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#244 mirekmuller89

mirekmuller89

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2017 - 23:05

Dnes jsem si stáhl tento plugin a vše proběhlo v pořádku, nalezl jsem všechny kolečka ze své skromné sbírky a chtěl jsem tento seznam exportovat i na cwg.gcm.cz ale při exportu mi vyskočil error:

 

ERR: chyba zpracovani pozadavku na GCM:
  C:\Users\mirek\AppData\Roaming\GeoGet\script\CwgList2\Download\gcm.import.xml

Import failed.
Error in XML file on line 0: Failed to parse the XML resource '/var/www/cwg/cwgexport.xsd'.
 

mám někde něco špatně v pluginu nastavno?? Na nic jsem kromě nicku a hesla nesahal :)

díky za pomoc


  • 0

#245 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2017 - 7:35

Aniz bych neco zkoumal, tak mi pripada, ze toto je spis veci serveru. xsd soubor je definice formatu xml souboru a s tim tezko muze mit plugin neco spolecneho.

 

Dalsi poznamky ohledne gcm serveru jsem tu psal uz nekolikrat, treba zde nebo tady, ale v tomto vlakne to zminuju urcite nejmene 5 x.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 13 únor 2017 - 7:37

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#246 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2017 - 9:07

Snad opraveno :)


  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#247 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2017 - 10:18

Snad opraveno :)

 

Supr, tak treba se nekdy dostanes i k novemu API, resp. popisu a treba nekdy i oprasime propojeni ... ;)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#248 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2017 - 14:49

Nove API je uz dlouho, treti verzi neplanuju :)

EDIT: https://cwg.gcm.cz/api-help/


Tento příspěvek byl upraven od niximor: 13 únor 2017 - 14:49

  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#249 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2017 - 16:30

Neocekaval jsem, ze budes delat treti verzi. O nove verzi API, ktere uz je v provozu, ale neni k nemu dokumentace, jsi mi rikal tak pred 2-3 lety. Od te doby vsude vidim API v1. Nepredpokladal jsem, ze je to ta nova nerze.

 

OK, az bude cas, oprasim sve poznamky a uvidim, zda s emi bude chtit s tom neco delat.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#250 mirekmuller89

mirekmuller89

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2017 - 20:42

:D :D :D děkuji pánové, to je pro mě vyšší dívčí, budu to tam dávat přes web :D :D :D


  • 0

#251 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2017 - 7:11

Ze sousedniho vlakna, kde to nemelo co delat:

 

Nevím, zda to tu někde ve vlákně není, ale mámproblém při aktualizaci katalogu CWG. Vůbec nic se mi pak nedotáhne a mám tem jen ty nalezené.

 

Předem díky za pomoc, či odkázání na místo řešení  :)

 

GeoGadget upravil format XML souboru (a nechal cislo verze formatu nezmenene), proto ma plugin problem s jeho parsovanim. Behem dneska dam ven nejakou pokusnou verzi, ktera by mela katalog zase nacitat.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 23 březen 2017 - 7:12

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#252 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2017 - 7:40

Zverejnil jsem novou verzi, je to rychlovka, tak snad tam nebude moc problemu a nenechal jsem tam neco, co tam nepatri :-) 


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#253 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2017 - 22:08

Zverejnil jsem novou verzi, je to rychlovka, tak snad tam nebude moc problemu a nenechal jsem tam neco, co tam nepatri :-) 

Super, teď už se mi katalog načetl. Sice mi tam ještě chybí dost koleček, ale to už je problém katalogu.

 

Díky moc za super práci i za odpověď - ostatní by se od Tebe mohli učit :)


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#254 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2017 - 8:31

Beru si priklad z Halumy  :D


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#255 pjiy

pjiy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2017 - 10:16

Ahoj, jenom 2 drobnosti:

 

1. instaloval jsem nové prostředí GeoGetu (všechno znovu) a cwglist2 se sice nainstaluje, ale nikde se v menu neobjeví možnost jeho spuštění, ač ve správci pluginů je OK. V konzoli chyb se objeví hláška:

"~~~ 08.04.2017 10:12:29 C:\Users\......\GeoGet\script\CwgList2\CwgList2.ggp.pas ~~~ [Chyba] C:\Users\.....\GeoGet\script\CwgList2\CwgList2.ggp.pas(3:17): Unit 'GgStatUnit' not found or contains errors".

Po doinstalaci GgStatLib (nebo starší verze cwglist2) se ikonka cwglist2 objeví a vše funguje normálně. Ta závislost podle changelogu by už dlouho neměla být?

 

2. Lze nějak samo-domo doplnit fotky cwg, které nejsou a ani už nikdy nebudou, v katalogu? Už jich mám nějak moc a protože používám cwglist2 jako jediného správce  mých cwg, je to škoda tam fotku nemít, i kvůli statoru.

 

Předem dík.


  • 0
Všechno je možný.

#256 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2017 - 20:51

lze to. Naskenuj si ta CWG, ulož někam na vlastní server, do CWGlistu vlož jako Mimo katalog a dej tam odkaz na ten svůj obrázek. Já to párkrát udělal, ale je to tak zdlouhavé, že v tom asi pokračovat nebudu.

Pokud jsou v katalogu, ale ne v tom jejich XML seznamu, tj. do Geogetu se nenačtou, lze dát odkaz na jejich obrázek v katalogu, ale musíš se k němu dostat, oni to zobrazují tak nějak divně, že odkaz na obrázek jsem dostal snad až ze zdrojového kódu. S tím, že oficiální katalog mohou kdykoli překopat a obrázky se přestanou ukazovat. Čtverečky mají v katalogu, ale nikdy je do exportu asi nedali.

Čili - ve statistikách nemám výčet CWG kompletní a asi mít nikdy nebudu.


  • 0

#257 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2017 - 17:55

Pridat vlastni obrazek je zlouhave? To je asi relativni. Fotim si je mobilem a kdyz si jich vyfotim treba 10 najednou, tak mi jeden zabere tak minutu. Zrovna nedavno jsem psal nekomu postup, ktery pouzivam. Po vyfoceni a zkopirovani do PC:

 

  • IrfanView:

    • označit výřez CWG s dostatečným okolím

    • CTRL+C

  • GIMP:

    • CTRL+SHIFT+V

    • E (eliptický výběr)

    • označit CWG po okraji (zřejmě to nebude kružnice, ale to nevadí)

    • SHIFT+T (transformace)

    • nastavit 150x150

    • CTRL+C

    • CTRL+SHIFT+V

    • CTRL+SHIFT+S

    • jméno CWG s verzí a příponou png (soubor je větší, ale zůstane průhledné pozadí, které mohu vyplnit v HTML jak mě zrovna napadne)

    • uložit, (neukládám datum a poznámku), exportovat, uložit

    • zavřít obě okna GIMPU

  • zkopírovat soubory do na nejaky server

  • poznačit k CWG do položky URL vlastního obrázku cestu server/cesta/<jmeno_souboru>


Ahoj, jenom 2 drobnosti:

 

1. instaloval jsem nové prostředí GeoGetu (všechno znovu) a cwglist2 se sice nainstaluje, ale nikde se v menu neobjeví možnost jeho spuštění, ač ve správci pluginů je OK. V konzoli chyb se objeví hláška:

"~~~ 08.04.2017 10:12:29 C:\Users\......\GeoGet\script\CwgList2\CwgList2.ggp.pas ~~~ [Chyba] C:\Users\.....\GeoGet\script\CwgList2\CwgList2.ggp.pas(3:17): Unit 'GgStatUnit' not found or contains errors".

Po doinstalaci GgStatLib (nebo starší verze cwglist2) se ikonka cwglist2 objeví a vše funguje normálně. Ta závislost podle changelogu by už dlouho neměla být?

 

2. Lze nějak samo-domo doplnit fotky cwg, které nejsou a ani už nikdy nebudou, v katalogu? Už jich mám nějak moc a protože používám cwglist2 jako jediného správce  mých cwg, je to škoda tam fotku nemít, i kvůli statoru.

 

Předem dík.

 

Na tu zavislost se podivam, uz delsi dobu by tam byt nemela, ale mozna se mi tam zase nejak vloudila ...


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#258 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2017 - 20:37

Já je skenoval na skeneru a ořezával na kružnici. Vycházely mi podstatně větší, ale to v HTML nevadí, tabulka generovaná Geogetem mu vnutí nastavené rozměry.Taky jsem jich skenoval víc najednou, pak vyřezával po jednom a ukládal vždy pod jiným názvem. Asi by se dal udělat nějaký zrychlený postup.

Problém je s eventovými, ty se do katalogu buď nedostanou, nebo až za dlouho a jaký pak budou mít v katalogu název, netuším, evenťáky mívají někdy dost dlouhé nápisy. Takže předpokládat, že se někdy automaticky zařadí, nemůžu. A evenťáky se dělají na poslední chvíli, takže i pokud se do katalogu dostanou, tak až týdny po eventu.


  • 0

#259 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2017 - 10:01

Tabulka sice vnuti spravne rozmery, ale jen pro zobrazeni! Prenasi se tedy obrazky v puvodni velikosti a zbytecne to zatezuje server a linky. Muj postup provadi na transformaci 150x150 px, cimz se velikost prenasenych dat redukuje. Tech 150 px je standardni prednastavena velikost ve Statoru. Pokud bys tuto hodnotu v nastaveni modulu Statoru zmenil, je rozumne zmenit i velikost obrazku.

 

Co se tyka eventu - neni problem pozdeji projit treba vsechny CWG mimo katalog (je tam na to tlacitko) a podivat se, zda nemaji svou katalogovou verzi. I z toho duvodu je rozumne mit prirazeny obrazek, protoze to hodne usnadnuje identifikaci spravne katalogove verze - jen klikam a kontroluji obrazky. Kdyz najdu obrazek, nastavim nekatalogovemu spravne ID, na svem serveru obrazek smazu, aby tam nezustalo smeti, a muzu jit na dalsi nekatalogove CWG.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#260 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2017 - 10:41

Je pravda, že datový tok je větší, ale změna není podstatná, při skenování na 300DPI (mám přednastaveno na skeneru) je velikost asi 420x420, soubor kolem 70kB, převzorkováno na 150px je velikost asi 16kB. Změna je tedy výrazná, ale desítky kB na připojení nepoznám. Není ale problém skenovat v menším rozlišení nebo pak převzorkovat. Velké obrázky mají nevýhodu, že v náhledu Cwglistu se neukazují celé. Jak jsem psal, není problém celý postup nějak upravit.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama