Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak na bonusovou keš


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
99 odpovědí na toto téma

#41 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 9:14

JeDie napsal/a:
......
P.S. Vem si, že jedeš do nějaké oblasti, kde je rozmístěna XX kešek standardní kvality a jedna super bonusovka, nemáš téměř čas odlovit všechny a víš, že se do oblasti dlouho opět nepodíváš. Doma zkusíš BF na bonus a povede se. Co uděláš? Já bych si šel primárně pro bonus, protože mi to dá víc, než ve spěchu oběhat nějaké běžné krabky a finálku najdu za tmy na místě, které je třeba nádherné, ale hlavně ve dne...


To pak ale vede k tomu, že bonusovka Jizerských 1000 má neustále problém s tím, že někdo urve kódový zámek, aby si ten log mohl udělat.

A ještě Ti blbci nadávají autorovi parádní série, že si nemohli odlovit díkzabodovku na vrcholu, že tam zabírá místo ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#42 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 10:23

dr.vota napsal/a:

honzak83 napsal/a:
Tak dle jednoho retrívra nemůže být challenge cache asi vůbec - dal jsem jako nutné pro odlov všechny kešky z dané série (9 kousků) + 80 % z dalších keší týkajících se daného tématu (v současnosti minimálně dalších 20 odlovených keší, od různých ownerů) a prý to nelze schválit... Rozumím-li tomu správně, tak nejde challenge cache schválit žádnou, protože naprostá většina challenge keší je založena na určitém specifickém seznamu keší:( Respektive schválení jakékoli keše závisí jen a pouze na libovůli daného retrívra.

Podle mne je problém právě v tom "nutné pro odlov všechny kešky z dané série" (jednoho autora), což jsi ale v tomto příspěvku taktně zamlčel.
P.S. a proč to píšeš do vlákna "bonus", když ty chceš "challenge cache"?

Nic jsem nezamlčel, je to jasně zmíněno v mém přípsěvku. A chci udělat challenge cache jako bonusovku k dané sérii (důvod je jednoduchý - u klasické bonusovky nelze mazat logy těch, kdo nenašli všechny keše ze série, resp. to mohou jen někteří owneři...) + některé toky už mají své keše a dublovat je, to mi přijde ubohé. Pokud je ovšem nutno odlovit kromě samotných 9 keší z dané série dalších minimálně 20 keší, tak jaksi matematicky není keš založena na odlovu oněch 9 keší z 29 minimálně nutných!
  • 0

#43 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 11:02

honzak83 napsal/a:
Pokud je ovšem nutno odlovit kromě samotných 9 keší z dané série dalších minimálně 20 keší, tak jaksi matematicky není keš založena na odlovu oněch 9 keší z 29 minimálně nutných!


Matematicky se mýlíš.
Pokud je nějaká podmínka nepřípustná, musíš ji odstranit. Přidání další podmínky nepřípustnost té první nezmění.
Challenge může znít "najdi aspoň 15 geocachí u toků v povodí Olše" a bude v pohodě.

Bonusové cache sérií nejsou challenge cache. Ty jsou takovou nadstavbovou hrou autora a lovců. Jako autor si můžeš určit dodatečná pravidla této hry, ale je jen otázkou rozumu a slušnosti lovců, zda tato pravidla přijmou.

Zkus místo dumání nad represivními prostředky zapřemýšlet nad tím, jak lovce nadchnout pro poctivý odlov série.
Udělej sérii takovou, aby každá geocache něčím překvapila a potěšila. Hezká místa, zajímavé listingy, pěkné schránky, neotravné výpočty...
Nedávej ikonku zlomyslně do města, aby dráždila v mapách pupkokačerů.
Mysli na to, že i drsnější výzva musí zůstat rozumně splnitelná. Jestli ji nezvládne ani ostřílený nadšenec, který kvůli sérii přijede na dovolenou, má taková série smysl?
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#44 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 11:04

honzak83: Smiř se s tím, že challenge keše založené na specifickém seznamu keší nebudou publikovány, máš to napsané v pravidlech. ;)
  • 0

#45 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 11:33

Sutech napsal/a:
honzak83: Smiř se s tím, že challenge keše založené na specifickém seznamu keší nebudou publikovány, máš to napsané v pravidlech. ;)

Hlavně že tvá challenge cache je bonusovkou k sérii tvořenou jen tebou založenými kešemi... Asi pro retrívry (i minulé) platí jiná pravidla - jeden má challenge cache odporující všem pravidlům (řeči o tom, že byla keš schválena dříve, neobstojí, u mnoha keší se např. z mysterek s podmínkou (např. Hrebeňovka Malej Fatry stala prachsprostá tradička), druhý má 9 měsíců nefunkční keš. Retrívři by snad měli jít v dodržování pravidel příkladem a nezneužívat své funkce! Podobně je na tom i challenge cache GC300VQ, také jasně odporuje pravidlům (dle tvého výkladu), ale je schválena a funguje.
  • 0

#46 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 12:10

honzaku dej si už studenou sprchu. Ta mystery se týká EC zaměřených na Doupovské hory. Docela by mě zajímalo v čem podle tebe odporuje pravidlům? Tomu, že tam owner dal seznam všech EC zabývajících se Doupovskými horami? To je podle mě fér, pro ty co nechtějí rozklikávat xEC v okolí, takto si nahrají jen ty co potřebují a mají klid od starostí.
  • 0

#47 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 12:26

Hamerinski napsal/a:
honzaku dej si už studenou sprchu. Ta mystery se týká EC zaměřených na Doupovské hory. Docela by mě zajímalo v čem podle tebe odporuje pravidlům? Tomu, že tam owner dal seznam všech EC zabývajících se Doupovskými horami? To je podle mě fér, pro ty co nechtějí rozklikávat xEC v okolí, takto si nahrají jen ty co potřebují a mají klid od starostí.

Ownerem nadpoloviční většiny keší (7 z 10) je jeden owner, jenž je i autorem dané challenge cache. Pokud byla má challenge cache zamítnuta na základě toho, že je údajně založena na keších jednoho ownera (9 z celkem 29 keší nutných pro uznání logu, ten poměr se bude časem asi snižovat, např. za rok to může být z 9/35 apod.), tak tato keš, stejně jako ta Sutechova je mnohem jasnějším příkladem tohoto porušení pravidla! Snad se všichni shodnou na tom, že pravidla by měla být jednotná a měla by mít jeden výklad...
  • 0

#48 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 12:31

Tenhle problém podle mne vhodně řeší třeba GC2Z944 Prechod Brd.

Do logu napiste zda jste kešku ulovili pesky, protoze pak budete zapsani do Dvorany slavy teto kesky a cela vas nehynouci slava.

Kdo to projel na kole, nebo vyluštil od stolu se nemusí bát ostrakizace může si lovit, jak má rád.
Podobnou síň slávy má i GC30W0M Mirosovicka stovka (cyklo). A owner taky nevidí v každém lovci podvodníka, ale rád pomůže a chybějící indicii ochotně doplní.

  • 0

#49 JeDie

JeDie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 12:59

kolombo napsal/a:

JeDie napsal/a:
......
P.S. Vem si, že jedeš do nějaké oblasti, kde je rozmístěna XX kešek standardní kvality a jedna super bonusovka, nemáš téměř čas odlovit všechny a víš, že se do oblasti dlouho opět nepodíváš. Doma zkusíš BF na bonus a povede se. Co uděláš? Já bych si šel primárně pro bonus, protože mi to dá víc, než ve spěchu oběhat nějaké běžné krabky a finálku najdu za tmy na místě, které je třeba nádherné, ale hlavně ve dne...


To pak ale vede k tomu, že bonusovka Jizerských 1000 má neustále problém s tím, že někdo urve kódový zámek, aby si ten log mohl udělat.

A ještě Ti blbci nadávají autorovi parádní série, že si nemohli odlovit díkzabodovku na vrcholu, že tam zabírá místo ...


Nojo, to je pak srážka s blbcem a tam vyhraje jen moudřejší, který ustoupí a buď to nechá bez zámku, nebo přesune a souřadky pořádně zakóduje. Zrovna u této série, kdy je to opravdu o tom obchodit ty kopečky je bonusovka odměnou za námahu a ne jen odměnou za nasbírání x-dikzabodovek... Ale to je vše o lidech, v populaci je hold určité procento blbců a to samé procento je i mezi námi... :(
  • 0

#50 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 13:06

JeDie napsal/a:... Ale to je vše o lidech, v populaci je hold určité procento blbců a to samé procento je i mezi námi... :(


To je Hubálkova konstatnta. Jedna třetina.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#51 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 13:11

Citecka napsal/a:

JeDie napsal/a:... Ale to je vše o lidech, v populaci je hold určité procento blbců a to samé procento je i mezi námi... :(


To je Hubálkova konstatnta. Jedna třetina.

uf to je dost, já si vždycky myslel, že je to tak 5%. Ale třeba se Hubálek mýlí.
  • 0

#52 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 13:16

Ale nemýlí B) Ověř si to. Hubálkova konstanta platí pro jakékoli společenství lidí.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#53 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 13:57

honzak83 napsal/a:

Hamerinski napsal/a:
honzaku dej si už studenou sprchu. Ta mystery se týká EC zaměřených na Doupovské hory. Docela by mě zajímalo v čem podle tebe odporuje pravidlům? Tomu, že tam owner dal seznam všech EC zabývajících se Doupovskými horami? To je podle mě fér, pro ty co nechtějí rozklikávat xEC v okolí, takto si nahrají jen ty co potřebují a mají klid od starostí.

Ownerem nadpoloviční většiny keší (7 z 10) je jeden owner, jenž je i autorem dané challenge cache. Pokud byla má challenge cache zamítnuta na základě toho, že je údajně založena na keších jednoho ownera (9 z celkem 29 keší nutných pro uznání logu, ten poměr se bude časem asi snižovat, např. za rok to může být z 9/35 apod.), tak tato keš, stejně jako ta Sutechova je mnohem jasnějším příkladem tohoto porušení pravidla! Snad se všichni shodnou na tom, že pravidla by měla být jednotná a měla by mít jeden výklad...

Nechápeš, nebo jen děláš, že nechápeš?
Přestaň skopově trvat na odlovu všech 9 z 9 tvých keší a bude to určitě schvalitelné. Takhle hlavou zeď pravidel neprorazíš.
(a přestaň konečně ukazovat prstem "on může a já ne", precedenty neplatí.)
  • 0

#54 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 14:10

dr.vota napsal/a:

honzak83 napsal/a:

Hamerinski napsal/a:
honzaku dej si už studenou sprchu. Ta mystery se týká EC zaměřených na Doupovské hory. Docela by mě zajímalo v čem podle tebe odporuje pravidlům? Tomu, že tam owner dal seznam všech EC zabývajících se Doupovskými horami? To je podle mě fér, pro ty co nechtějí rozklikávat xEC v okolí, takto si nahrají jen ty co potřebují a mají klid od starostí.

Ownerem nadpoloviční většiny keší (7 z 10) je jeden owner, jenž je i autorem dané challenge cache. Pokud byla má challenge cache zamítnuta na základě toho, že je údajně založena na keších jednoho ownera (9 z celkem 29 keší nutných pro uznání logu, ten poměr se bude časem asi snižovat, např. za rok to může být z 9/35 apod.), tak tato keš, stejně jako ta Sutechova je mnohem jasnějším příkladem tohoto porušení pravidla! Snad se všichni shodnou na tom, že pravidla by měla být jednotná a měla by mít jeden výklad...

Nechápeš, nebo jen děláš, že nechápeš?
Přestaň skopově trvat na odlovu všech 9 z 9 tvých keší a bude to určitě schvalitelné. Takhle hlavou zeď pravidel neprorazíš.
(a přestaň konečně ukazovat prstem "on může a já ne", precedenty neplatí.)

Precedenty platí, a zejména v USA, kde má Groundspeak sídlo... Navíc ten precedens není jen jeden, nýbrž jen v ČR minimálně 2, kdy jedna takto fungující keška je dokonce dílo jednoho reviewera. A to je na tom to nejsmutnější! Nemám nejmenší problém udělat povinné všechny kešky z tohoto seznamu, ovšem pak se budou časem podmínky zpřísňovat, což by se mnohým asi nelíbilo...Oni ani RW v tomto nemají moc jasno, co schválit a co ne...
  • 0

#55 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 14:40

honzak83 napsal/a:

dr.vota napsal/a:

honzak83 napsal/a:

Hamerinski napsal/a:
honzaku dej si už studenou sprchu. Ta mystery se týká EC zaměřených na Doupovské hory. Docela by mě zajímalo v čem podle tebe odporuje pravidlům? Tomu, že tam owner dal seznam všech EC zabývajících se Doupovskými horami? To je podle mě fér, pro ty co nechtějí rozklikávat xEC v okolí, takto si nahrají jen ty co potřebují a mají klid od starostí.

Ownerem nadpoloviční většiny keší (7 z 10) je jeden owner, jenž je i autorem dané challenge cache. Pokud byla má challenge cache zamítnuta na základě toho, že je údajně založena na keších jednoho ownera (9 z celkem 29 keší nutných pro uznání logu, ten poměr se bude časem asi snižovat, např. za rok to může být z 9/35 apod.), tak tato keš, stejně jako ta Sutechova je mnohem jasnějším příkladem tohoto porušení pravidla! Snad se všichni shodnou na tom, že pravidla by měla být jednotná a měla by mít jeden výklad...

Nechápeš, nebo jen děláš, že nechápeš?
Přestaň skopově trvat na odlovu všech 9 z 9 tvých keší a bude to určitě schvalitelné. Takhle hlavou zeď pravidel neprorazíš.
(a přestaň konečně ukazovat prstem "on může a já ne", precedenty neplatí.)

Precedenty platí, a zejména v USA, kde má Groundspeak sídlo... Navíc ten precedens není jen jeden, nýbrž jen v ČR minimálně 2, kdy jedna takto fungující keška je dokonce dílo jednoho reviewera. A to je na tom to nejsmutnější! Nemám nejmenší problém udělat povinné všechny kešky z tohoto seznamu, ovšem pak se budou časem podmínky zpřísňovat, což by se mnohým asi nelíbilo...Oni ani RW v tomto nemají moc jasno, co schválit a co ne...


Hmmm, není mi jasné, o čem vlastně mluvíš. Chceš dělat Challenge keš nebo bonusovou keš? Pokud je bonusová, pak není problém jako povinnost žádat odlov všech keší ze série (a vzhledem k výpočtu to bývá často nutnost.) Takovou keš má nejen Sutech (a je tak označena), ale desítky, spíš stovky dalších, já třeba dokonce tři.

Challenge keš má jiná pravidla a je jich republice jen pár, podívej se na tenhle: bookmarklist a rozmysli si, kterou vlastně chceš zakládat, takhle pleteš jen pojmy s dojmy.

P.S. Sutech žádnou Challenge keš založenou nemá.
  • 0

#56 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 15:09

taxoft napsal/a:
Challenge keš má jiná pravidla a je jich republice jen pár, podívej se na tenhle: bookmarklist a rozmysli si, kterou vlastně chceš zakládat, takhle pleteš jen pojmy s dojmy.


V bookmarku chybí třeba tohle:
http://www.geocachin...86-c311108fce37 ,
což je podle mě moc pěkný příklad, jak má taková challenge keš vypadat
  • 0

#57 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 15:13

vzhledem k obsahu diskuse mě z bookmarku zaujala tahle: GC117VQ PO STOPACH GUTHA-JARKOVSKEHO A to mi přijde jako taková pěkná odpověď na problém: "Jak založit kešku, abych mohl legálně mazat logy?"
  • 0

#58 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 15:28

poohDA napsal/a:
vzhledem k obsahu diskuse mě z bookmarku zaujala tahle:
GC117VQ PO STOPACH GUTHA-JARKOVSKEHO
A to mi přijde jako taková pěkná odpověď na problém: "Jak založit kešku, abych mohl legálně mazat logy?"

Přesně podle pravidel "challenge cache", přímo ukázková, ale deklarovaná je jako bonus...celý svět je naruby...
  • 0

#59 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 16:15

Jacka_dominikanka napsal/a:
V bookmarku chybí třeba tohle:
http://www.geocachin...86-c311108fce37 ,
což je podle mě moc pěkný příklad, jak má taková challenge keš vypadat


V takovém případě je nejlepší dát vlastníkovi bookmarku vědět.
  • 0

#60 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 16:32

taxoft napsal/a:
Hmmm, není mi jasné, o čem vlastně mluvíš. Chceš dělat Challenge keš nebo bonusovou keš? Pokud je bonusová, pak není problém jako povinnost žádat odlov všech keší ze série (a vzhledem k výpočtu to bývá často nutnost.) Takovou keš má nejen Sutech (a je tak označena), ale desítky, spíš stovky dalších, já třeba dokonce tři.

Challenge keš má jiná pravidla a je jich republice jen pár, podívej se na tenhle: bookmarklist a rozmysli si, kterou vlastně chceš zakládat, takhle pleteš jen pojmy s dojmy.

P.S. Sutech žádnou Challenge keš založenou nemá.

Sutech samozřejmě Challenge cache založenu má, je jí bonusovka série Děčínské mosty. Klasická bonusovka je mystery cache a vyžadovat pro uznání logu na ní odlov všech keší ze série bohužel dle pravidel nelze (byla by to pak podmínková keš a ty jsou zakázány). Jediná možnost, jak vyžadovat splnění podmínky nálezu všech keší ze série, je bohužel právě challenge cache.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka