Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak na bonusovou keš


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
99 odpovědí na toto téma

#81 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 3:42

martinracek26 napsal/a:
Sorry ale to mi přijde už trochu ujetý, zakládám proto aby ostatní měli co lovit a mohli se podívat na pěkná místa a ne proto abych někoho tvrdošíjně nutil sesbírat všechny keše a pokud náhodou nedej bože nějakou nesebral tak jsem mu s radostí smazal log na bonusu.

No není to tak dlouho, co ses tu holedbal tím, jak se těšíš, až mi smázneš log na své keši, když náhodou nebude můj NICK v logbooku, u jiných zalogovaných jsi ale žádnou kontrolu logbooku neplánoval, pouze mě jsi log v logbooku speciálně kontroloval. Také si chceš tedy vybírat, kdo se ve tvé keši může zalogovat a kdo ne, pouze z jiné příčiny. Sorry, ale přijde mi to také už trochu ujeté. ;)
  • 0

#82 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 7:45

Sedmitecka napsal/a:
Tahle diskuse je poněkud směšná, nezdá se vám?

Ale možná pro jistotu bych brala vysvětlení rozdílu mezi bonusovkou a challenge keší. Aby bylo jasno.

honzak83 - proč se oháníš tím, že to či ono bylo schváleno a Tvoje ne? S tím v GC neuspěješ a zbytečně tu řešíš blbosti. Smiř se s tím. Reviewer Ti řekl, že tohle neschválí, tak to neschválí a nemá cenu se tu hádat jak malej. Je to jen hra, tak jí hrej a nedělej z toho boj o život, ju? Lidi si chtějí GC užívat a nenechat se buzerovat ownerama.
A pokud máš keš v lokalitě, která by byla vysokou návštěvností kačerů zničena, tak bych spíš řekla, že bys tam keš vůbec neměl dávat a nikoho tam nezvat. To vypovídá spíš o tom, že k přírodě moc hezký vztah nemáš - i když podle toho, co jsem tu od tebe kdy četla, jsem si myslela, že je to naopak. Takže bych se spíš na Tvém místě zamyslela nad tím, keš dát jinam a normálně jí zpřístupnit všem kačerům a je to. Co říkáš?

Reviewer neřekl, že je to neschvalitelné, ale že nemá kompetenci to schválit (je docela možné, že všechny challenge cache musí schvalovat přímo groundspeak...). Ohledně ochrany přírody - pokud by to byla běžná bonusovka, tak odhadem minimálně 1/5 kačerů získá její souřadnice různými jinými způsoby (BF, od známých apod.) a mezi těmito kačery je nemalý podíl těch, kteří vidí jen bod a jdou za ním hlava nehlava (někteří z nich by byli snad i schopni přijít pod stromovou T5 s pilou, přeneseně řečeno). Pro příklad stačí bonusovka jizerských tisícovek, tam se někteří kvůli bodu nezdráhají kešku v podstatě zničit:(
  • 0

#83 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 8:07

honzak83 - na Tvém místě bych se na zakládání takové keše vykašlala a bylo by to. Zbytečně si drásáš nervy a nevím, jestli to kačeři ocení, když máš na kačerstvo takový názor.
  • 0

#84 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 8:57

Sedmitecka napsal/a:
honzak83 - na Tvém místě bych se na zakládání takové keše vykašlala a bylo by to. Zbytečně si drásáš nervy a nevím, jestli to kačeři ocení, když máš na kačerstvo takový názor.

Bohužel je můj názor na část kačerů podpořen vlastními zkušenostmi... Já zakládám kešky především kvůli tomu, abych kačery přivedl na nějaké zajímavé místo, což ono uložení plánované keše splňuje beze zbytku...Ovšem nepřeji si, aby nájezdy honibodů toto místo nenávratně zničili. K tomu se hodí buďto hodně náročná mysterka (což v dnešní době má své háčky - viz sdílení finálek apod.) nebo challenge cache.
  • 0

#85 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 340 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 9:19

Tak si založ challenge cache, ale dodrž přitom pravidla pro zakládání challenge cachí. Co chceš víc slyšet? Obávám se, že se točíme v kruhu (a už jsme ho obešli několikrát).
  • 0

#86 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 9:19

anebo hrát jinou hru, kterou hrajou jen slušní lidé. Primární příčinou devastace nějakého místa je přítomnost kešky. Kterou tam dal kdo? Odpověz si sám.
  • 0

#87 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 9:34

Netorack napsal/a:
Tak si založ challenge cache, ale dodrž přitom pravidla pro zakládání challenge cachí. Co chceš víc slyšet?

Obávám se, že se točíme v kruhu (a už jsme ho obešli několikrát).

Obávám se, že zrovna pravidla pro challenge cache jsou více jak nejasná a její schválení / neschválení závisí jen na libovůli reviewera. Zejména dle pravidla 3.1. challenge založené na konkrétním seznamu keší... nebudou schváleny. Výklad pojmu specifický seznam keší je opravdu více jak široký... Vznesl jsem dotaz ohledně challenge cache i do reviewer sekce zdejšího fóra, leč odpověďi jsem se nedočkal. Zřejmě v tom nemají příliš jasno ani revieweři, bohužel...V e-mailu groundspeaku jsem požádal i o upřesnění pravidel pro challenge cache a sdělení, jaký je rozdíl např. mezi mou dosud neschválenou challenge a např. GC300VQ.
  • 0

#88 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 9:53

honzak83 napsal/a:
(...) jaký je rozdíl např. mezi mou dosud neschválenou challenge a např. GC300VQ.


U té Galdrovi je obsahem challenge odlov aspoň dvou EC v Doupově, které nepatří do série.
Odlov série není součástí challenge, je podmínkou k získání souřadnic (zjistíš je u těch dílčích EC)

Pokud lovci nesplní challenge (tedy neodloví dvě EC v Doupově, které zároveň nejsou sériové), může po nich Galdra požadovat dodatečné splnění, případně jim i smazat log.
Pokud nenavštíví všechny EC série a přesto najdou finálku, může si o nich každý něco pomyslet. Jestli ale splnili challenge (nález aspoň dvou EC v Doupově), log jim být smazán nemůže.

Aby u Tvé neschválené geocache šlo mluvit o tomtéž, musela by znít nějak takto:
K získání souřadnic musíte zjistit indicie z keší série X.
Pro regulérní zalogování nálezu musíte splnit ještě následující challenge: nalézt BŽ geocachí v povodí FŇ. Bez splnění této výzvy Vám log nebude uznán.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#89 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 10:00

honzak83 - myslím, že PaWcz Ti odpověděl a napověděl, jak to máš udělat. Zkus se nad tím zamyslet a pořád tu dokola neopakovat, že jiným to schváleno bylo a Tobě ne. Určitě nejde o osobní nevraživost reviewera. Zkrátka se snaž řídit radama tak odtud, tak od reviewera a keš Ti bude schválena... Myslím, že je to jednoduché a Ty tu jen zbytečně pořád láteříš dokolečka jedno a to samé, ale nesnažíš se sám přizpůsobit, aby Ti keš prošla. Trváš na tom, že Ty to máš dobře i když Ti tu všici říkají, že nemáš. Co mi to jen připomíná...???
  • 0

#90 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 10:10

Honzak 83:

Obávám se, že zrovna pravidla pro challenge cache jsou více jak nejasná a její schválení / neschválení závisí jen na libovůli reviewera.


Pravidla pro schvalovani challange jsou dost jasna: zadne schvalovani neni treba.
  • 0

#91 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 10:16

PaWcz napsal/a:

honzak83 napsal/a:
(...) jaký je rozdíl např. mezi mou dosud neschválenou challenge a např. GC300VQ.


U té Galdrovi je obsahem challenge odlov aspoň dvou EC v Doupově, které nepatří do série.
Odlov série není součástí challenge, je podmínkou k získání souřadnic (zjistíš je u těch dílčích EC)

Pokud lovci nesplní challenge (tedy neodloví dvě EC v Doupově, které zároveň nejsou sériové), může po nich Galdra požadovat dodatečné splnění, případně jim i smazat log.
Pokud nenavštíví všechny EC série a přesto najdou finálku, může si o nich každý něco pomyslet. Jestli ale splnili challenge (nález aspoň dvou EC v Doupově), log jim být smazán nemůže.

Aby u Tvé neschválené geocache šlo mluvit o tomtéž, musela by znít nějak takto:
K získání souřadnic musíte zjistit indicie z keší série X.
Pro regulérní zalogování nálezu musíte splnit ještě následující challenge: nalézt BŽ geocachí v povodí FŇ. Bez splnění této výzvy Vám log nebude uznán.

Počkal bych na vyjádření groundspeaku, z mého pohledu opravdu není problém dát nějaký vzoreček pro výpočet finálových souřadnic. Jenže to asi nic nemění na té skutečnosti, proč byla prozatím challenge neschválena - dle příslušného reviewera se jedná o sérii založenou na keších jednoho ownera, což ta Galdrova je bezesporu také (finální souřadnice dle záměru ownera nelze zjistit jinak než návštěvou míst, kterým je earthcache věnována, 7 z 8 takovýchto earthcache je založeno právě galdrou. Ta pravidla pro challenge cache jsou bohužel hodně nejasná a umožňují x možných výkladů...
  • 0

#92 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 12:41

Koukám, že honzák stále nechápe jednu podstatnou věc těch 8 EC musíš navštívit aby jsi zjistil indicie a ty druhé dvě, které Galdrovi nepatří jsou ta výzva. Takže kde je ta výzva založená na keších jednoho autora?
  • 0

#93 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 13:03

Hamerinski napsal/a:
Koukám, že honzák stále nechápe jednu podstatnou věc...

...a to že geocaching je hra
  • 0
Užívej života...

#94 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 13:29

Hamerinski napsal/a:
Koukám, že honzák stále nechápe jednu podstatnou věc těch 8 EC musíš navštívit aby jsi zjistil indicie a ty druhé dvě, které Galdrovi nepatří jsou ta výzva. Takže kde je ta výzva založená na keších jednoho autora?

Je to v podstatě jen hraní si se slovíčky, nic více, nic méně. Pro splnění této challenge cache musíš "navštívit" dohromady 10 EC, z nichž 7 je od Galdry. Beru do úvahy poctivé a fair-play splnění této výzvy, tj. opravdu fyzicky navštívit všech 10 míst, kde se EC nachází. Navíc ona challenge je hodně na hraně i s tímto pravidlem: "Splnění požadavků výzvy by nemělo nikoho nutit k tomu, aby se vzdal hledání jiných geokeší. Například výzva stanovující, že "10% z vašich nálezů musí být logy typu attended (eventy)", by nutila geocachera omezit lov jiných typů geokeší." Tato výzva žádá po lovci lovit jen EC...
  • 0

#95 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 13:33

honzak83 napsal/a:

Hamerinski napsal/a:
Koukám, že honzák stále nechápe jednu podstatnou věc těch 8 EC musíš navštívit aby jsi zjistil indicie a ty druhé dvě, které Galdrovi nepatří jsou ta výzva. Takže kde je ta výzva založená na keších jednoho autora?

Je to v podstatě jen hraní si se slovíčky, nic více, nic méně. Pro splnění této challenge cache musíš "navštívit" dohromady 10 EC, z nichž 7 je od Galdry. Beru do úvahy poctivé a fair-play splnění této výzvy, tj. opravdu fyzicky navštívit všech 10 míst, kde se EC nachází. Navíc ona challenge je hodně na hraně i s tímto pravidlem: "Splnění požadavků výzvy by nemělo nikoho nutit k tomu, aby se vzdal hledání jiných geokeší. Například výzva stanovující, že "10% z vašich nálezů musí být logy typu attended (eventy)", by nutila geocachera omezit lov jiných typů geokeší." Tato výzva žádá po lovci lovit jen EC...

Aha tak v důsledku když by to nebyly EC ale třeba tradičky tak je to taky špatně ne? Se slovíčky se tu hraješ akorát tak ty.
  • 0

#96 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 340 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 13:48

Tím, že si najdu deset earthek, mě nikdo nenutí omezit lov jiných typů keší - klidně mezi tím můžeš nalézt sto multin. Ty to zjevně pochopit nechceš.
  • 0

#97 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 13:50

honzak83 napsal/a:
...Například výzva stanovující, že "10% z vašich nálezů musí být logy typu attended (eventy)", by nutila geocachera omezit lov jiných typů geokeší." Tato výzva žádá po lovci lovit jen EC...

to ale není jediný možný závěr. Taky by to mohlo znamenat, že to nutí kačera zanedbávat svou rodinu, práci, školu. A to v důsledku vede ke lhaní, podvodům, morálnímu rozkladu společnosti, partnerským problémům a vraždám. Hele, já být tebou, jdu od toho GC dále.
  • 0

#98 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 14:06

Já to pravidlo chápu tak, že by v té výzvě měly být zastoupeny všechny typy keší v nějakém přiměřeném poměru... Ale těch možných výkladů může být x a na autoritě závisí, který se ji zrovna hodí...
  • 0

#99 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 14:10

Netorack napsal/a:
Tím, že si najdu deset earthek, mě nikdo nenutí omezit lov jiných typů keší - klidně mezi tím můžeš nalézt sto multin. Ty to zjevně pochopit nechceš.

No dle groundspeaku asi nutí, viz věta o tom, že výzva vyžadující např. aspoň 10 % eventů by tě omezila při lovu jiných typů keší... Stejně tak by zřejmě dle tohoto pravidla neprošla ani výzva vyžadující např. odlov keší D/T 4/4 a výše (také by tě omezovala v lovu jiných keší). Na tohleto nelze jít českým rozumem, je to třeba brát z amerického úhlu pohledu (stejně je třeba se dívat např. na zákaz podmínek u keší včetně eventů apod.).
  • 0

#100 AJFA

AJFA

    Advanced Member

  • Moderators
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 14:13

Stálé nikam nevedoucí omílání již vyřčených argumentů. Autorovi vlákna doporučuji počkat na vyjádření Groundspeaku, následně může ostatní seznámit s jeho výsledkem v samostatném vlákně.

ZÁMEK

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama