Přejít na obsah


Fotka

Žijící archívované kešky II


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1627 odpovědí na toto téma

#1381 24cenda

24cenda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2020 - 8:40

Ještě jedna nedávno archivovaná. Stále na svém místě a v dobrém stavu.

https://www.geocachi...FZ_horni-jeleni


  • 0

#1382 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2020 - 11:23

https://coord.info/GC78AKZ

 

Keš, na které mám v únoru LTF :-). Nyní v archivu, podle mě bez problému lovitelná.


  • 0

#1383 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2020 - 12:48

Takhle jsem před pěti lety zakopnul  na Papajském sedle na česko-slovenské hranici na značně zanedbanou archivku, která byla od aktuální "živé" cache asi tak 25m. Jenom díky tomu, že jsem si předem přečetl listing a několik posledních logů, jsem věděl, že to není ta pravá cache. Nakonec owner nové cache kontaktoval ownera archivky a s jeho souhlasem archivku odstranil.

Co by se stalo, kdyby původní owner nesouhlasil? Nejsem sice žádnej Dušín, ale pokud kontaminuji přírodu cizorodým plastovým odpadem, měl bych ho po ukončení jeho životnosti taky odstranit. Hlášky typu "už se geocachingu nemůžu věnovat" a tak kešku archivuji, ale krabku nechávám pro případné nálezce, si samozřejmě umím přeložit do toho správného jazyka, "už mě to neba, tak na to ser.....u, přeci nebudu chodit takovou dálku". Kdyby se mi stalo to, co píše Aviatik, tak tu pixlu hodím do igelitky co nosím všude s sebou a dávám do ní bordel z lesa a vyhodím jí do prvního kontejneru.


  • 6

#1384 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2020 - 13:46

Pokud je nějaká keš v archivu a mohl by s ní být problém, klidně ji odnesu. Netřeba se přeci na nic ptát, právě proto, že je v archivu, ne? :) Nedaleko mé nedávno publikované multiny byla finálka jedné už delší dobu archivované mysterky. Její zbytky jsem při ukládání své keše odnesl a napsal to i formou WN do logu k dané mysterce.


  • 0

#1385 zdenys64

zdenys64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2020 - 20:20

Pokud je nějaká keš v archivu a mohl by s ní být problém, klidně ji odnesu. Netřeba se přeci na nic ptát, právě proto, že je v archivu, ne? :) Nedaleko mé nedávno publikované multiny byla finálka jedné už delší dobu archivované mysterky. Její zbytky jsem při ukládání své keše odnesl a napsal to i formou WN do logu k dané mysterce.

Já vím, že to asi někomu může přijít divné, ale spostě kačerů udělá archivka obrovskou radost. A ten kousek plastu. Třeba já jsem za svůj život i mimo Cita z přírody uklidil hory odpadků. Tak prosím, budte shovívaví....


  • 2

#1386 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2020 - 21:04

Nejsem proti archivkám, sám občas nějakou zkusím, jen mi nejpřijde dobré nechávat zbytky staré archiválie kousek od nové keše.


  • 4

#1387 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2020 - 7:33

Nejsem proti archivkám, sám občas nějakou zkusím, jen mi nejpřijde dobré nechávat zbytky staré archiválie kousek od nové keše.

Hmmm, když v Lipníku mohou být dvě aktivní keše 35 metrů od sebe, tak je to skoro jedno.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1388 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2020 - 7:48

Já vím, že to asi někomu může přijít divné, ale spostě kačerů udělá archivka obrovskou radost. A ten kousek plastu. Třeba já jsem za svůj život i mimo Cita z přírody uklidil hory odpadků. Tak prosím, budte shovívaví....

Tady nejde o shovívavost a určitě ani o nějaku zlomyslnost. Jde tu o pravidla, sice pravidla hry pro zábavu, ale přesto pravidla se kterými všichni souhlasili. Na jednu stranu se tady bouří (vcelku oprávněně) spousta lovců, že jsou tu finálkáři, že lidi na trailech žabičkujou, já třeba po týdnu archivoval biltemu která se v mezičase přestěhovala z těžkého ale jednoznačného stromu do výšky 4 metry a nebyla vůbec vidět, jsou tu pranýřováni lidi, co luštěj mysterku v týmu a tak bych mohl pokračovat dál. Proč tedy nějak omlouvat neodpovědného ownera, který se normálně sobecky vys.....ral na své povinnosti a keš po sobě neuklidil. Nejhorší jsou takové ty vyhlášené archivky (staré) od jmen prvních průkopníků geocachingu, ty se pokoutně upravujou logbookujou, ale v podstatě s původní keší nemají už nic společné. Buď si řekněme, že důležitý je log baz ohledu na to, jak získám souřadnice a nebo akceptujme pravidla GS. To samozřejmě neznamená, že mi archeocaching nějak vadí a nebo že cíleně chodím a likviduju krabice, to je samozřejmě blbost. Tady by bylo asi nejlepší udělat neveřejné vlákno a nepublikovat nové arch. nálezy. A samozřejmě se bavíme o archivká, které nejsou v kolizi s novými kešemi. Na vlastní kůži jsem zažil opravdu klitické logy na vymazlené keši, se kterou jsem si fak hodně pohrál a až podelší době se tam jedna slešna rozepsala, že čekala vymazlenku a koukla na ní plesnivá filmovka.


  • 1

#1389 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2020 - 7:49

Hmmm, když v Lipníku mohou být dvě aktivní keše 35 metrů od sebe, tak je to skoro jedno.

Co na to revírník?


  • 0

#1390 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2020 - 8:50

Delikátní otázka :)


  • 0

#1391 vojtisekp

vojtisekp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2020 - 8:54

Hmmm, když v Lipníku mohou být dvě aktivní keše 35 metrů od sebe, tak je to skoro jedno.

 

Ahoj, jenom mám otázku, prosím které dvě to jsou? Žádné jsem nemohl najít.

 

Díky.


  • 0

#1392 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2020 - 10:12

Delikátní otázka :)

 

Tohle asi nebude jedinej případ, v Praze taky vím o dvou keších, co jsou řádově desítky metrů.


  • 0

#1393 Toulavej Hypnos

Toulavej Hypnos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2020 - 11:54

Na Amerikách jsou od sebe dvě taky asi padesát metrů.
  • 0

#1394 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2020 - 12:03

Ode mě to byla jen taková narážka na rodinný vztah Arne1 - Valen Reviewer.


  • 0

#1395 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2020 - 12:39

Ahoj, jenom mám otázku, prosím které dvě to jsou? Žádné jsem nemohl najít.

 

Díky.

PanKaplanVkapliPlakal a Lipenský okruh


Ode mě to byla jen taková narážka na rodinný vztah Arne1 - Valen Reviewer.

Nestačila mu stručná informace, budu muset sesmolit slohovou práci.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1396 hkstaripraha

hkstaripraha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2020 - 13:18

Na Amerikách jsou od sebe dvě taky asi padesát metrů.

Jestli myslíš ty Ameriky u Mořiny, tak ty jsem dělal letos v lednu a tradičky keše Lomy Amerika(8+bonus) a další(5ks) nemají kolizi (lomy /Liščí a Modlitebna/Oratory/ jsou přesně na hranici) a jsou v souladu s pravidly. Které jsi měl konkrétně na mysli?


  • 0

....................................
XIAOMI Mi 9T + c:geo
GARMIN eTrex 32x + BaseCamp(MapSource), GeoGet 2.12.0.829 + VasaM,Topo Czech 2015 Light (Topo Czech 2011 Pro)


#1397 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2020 - 13:30

A není to jedno? Až se tam vypravíš příště pro ty, které jsi v lednu nenavštívil, zjistíš to sám.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#1398 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2020 - 14:10

https://coord.info/GC1AZB4


  • 0

#1399 Toulavej Hypnos

Toulavej Hypnos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2020 - 15:37

hkstaripraha: Je tam v kolizi mysterka s tradičkou, nechci spoilovat která s kterou, vylušti mysterky v okolí a zjistíš.
  • 0

#1400 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 5:58

Já zažil dvojkeš na jednom místě, možná tam ještě je, owner jednu archivoval a založil na stejném místě novou, logy na té archivní pak trapně mazal, přičemž krabici a logbook nechal původní, na logbooku byly dva kódy keše, z každé strany jiný, obě už jsou nyní archivované. 

GC1B8Q2 GC1PHQB


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama