Přejít na obsah


Fotka

Žijící archívované kešky II


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1627 odpovědí na toto téma

#1321 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2019 - 6:15

pořád na místě - https://coord.info/GC8569K


  • 0

#1322 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2019 - 12:53

A že si ti kačeři stěžovali, nikdo je tam chodit nenutil...
  • -1
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#1323 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2019 - 14:18

A že si ti kačeři stěžovali, nikdo je tam chodit nenutil...

 

Tak ono většinou dopředu nevíš, jak to tam bude vypadat.


  • 1

#1324 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2019 - 14:28

Tak ono většinou dopředu nevíš, jak to tam bude vypadat.

jj, podle fotomapy nepoznám, že ke keši se musí 1,5m vysokejma kopřivama a že do potoka někdo hází bordel......


  • 0

#1325 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2019 - 14:44

Tak tam prostě nejdu, když to na místě vidím a nelibi se mi to. Já už takhle pár kešek kvůli hnusnymu křoví, nebo prostředí vynechal, ikdyz jsem je měl na dosah. Hlavně když jsou to naký vlhký zarostlý místa, nemám rád klíšťata. Ale beru to jako svoji volbu.

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 05 září 2019 - 14:46

  • 3
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#1326 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2019 - 14:55

Tak tam prostě nejdu, když nechci. Já už takhle pár kešek kvůli hnusnymu křoví, nebo prostředí vynechal. Hlavně když jsou to naký vlhký zarostlý místa, nemám rád klíšťata. Ale beru to jako svoji volbu.

 

No spousta kačerů za keší cestuje a když už vážili cestu, tak mají určitou motivaci keš najít i když to nevypadá, že to bude nějaký zvláštní zážitek.

 

Další aspekt té věci je proč na takovém místě vůbec dělat keš, potažmo tradičku. Z pokynů na geocaching.com:

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot."

 

Jaký smysl má tradička na ohyzdném místě, které není ničím zajímavé? Podle mě se owner prostě nenamáhal nic rozumného vymyslet a prostě to někam mrsknul.


  • 0

#1327 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2019 - 9:02

Už jsem to taky párkrát zabalil tváří v tvář křoví a plevelu s tím, že ta cache za to nestojí. Na druhou stranu teď u GC2BQ4N jsem s prodíráním džunglí počítal a považoval jsem to za zajímavé koření odlovu (nebylo to zdaleka tak zlé, jak jsem si myslel).


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#1328 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2019 - 16:11

Byl by někdo tak laskav a poskytl mi ggt soubor se seznamem žijících archiválií?
  • 0

#1329 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2019 - 8:29

Pravděpodobně je stále na místě GC4GA9N, ale bude to pěkný humus. Owner na need maintenance log zareagoval archivací.

Podobná situace na GC5PK3T. Dvakrát NM log kvůli plnému logbooku, místo údržby archiv ze strany ownera.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#1330 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2019 - 10:24

Byl by někdo tak laskav a poskytl mi ggt soubor se seznamem žijících archiválií?

Nemám, takže neposkytnu, ale dovolím si poznámku pod čarou: osobně se mi nejvíce osvědčilo (byť je to kapku časově náročnější), že když někam jedu, prohlížím si manuálně všechny archivky v té oblasti. Tím mám víceméně jistotu, že nic neminu.


  • 0

#1331 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2019 - 10:30

Jak se dají zjistit archivované?
  • 0

#1332 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2019 - 10:56

Na project-gc.


  • 0

#1333 24cenda

24cenda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2019 - 11:28

Také jsem o víkendu jednu archiválii odlovil https://www.geocachi...-navsi-borusova


  • 0

#1334 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2019 - 17:48

Nemám, takže neposkytnu, ale dovolím si poznámku pod čarou: osobně se mi nejvíce osvědčilo (byť je to kapku časově náročnější), že když někam jedu, prohlížím si manuálně všechny archivky v té oblasti. Tím mám víceméně jistotu, že nic neminu.

Zkusila jsem takhle v létě propátrat okolí chalupy. Bylo to několik hodin práce (poloměr kruhu cca 50km), byly z toho 3 nalezené a 2x DNF, ale z těch 3 jsem už 2 měla v bookmarku. Ale obohatila jsem si ho o další "archeocache may be" :-), tak uvidéme o příští dovolené.

 

Jinak ggt soubor ani nevim co je, mohla bych poskytnout PQ svého bookmarku.


Tento příspěvek byl upraven od evidlo: 17 září 2019 - 17:49

  • 0

#1335 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2019 - 18:07

GGT je pouze seznam GC kódů keší pro GeoGet, pokud mi budeš ochotná poslat celé PQ, tak se zlobit nebudu, můžeš mi ho poslat na k8@kreteni.cz nebo přes úschovnu či něco podobného a neuškodilo by ten PQ zkomprimovat, tím by se měla výrazně zmenšit jeho velikost
  • 0

#1336 Turysta10

Turysta10

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2019 - 7:59

https://www.geocachi...ell-nouzovy-kod

Další
  • 1

#1337 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2019 - 18:20

GC76QA3 Čerstvě archivovaná keš. Keš byla v mé době návštěvy (před archivací) na místě. Viz můj log.


Tento příspěvek byl upraven od Myškin: 21 září 2019 - 18:21

  • 1

#1338 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2019 - 23:08

Kterak vosy a jeden zaprdlej kešer zahubili kešku...

https://www.geocachi...nhandlova-mlyna

Škoda.


  • 1

#1339 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2019 - 3:18

Znáš ho osobně, že ho nazýváš "zaprdlej"? Owner o vosách věděl minimálně týden, než dostal NA. A další celý měsíc na NA nereagoval. Takže pokud není ochotný se o keš dostatečně aktivně starat, tak je vše v rámci pravidel a v pořádku.


Tento příspěvek byl upraven od Dan Škareda: 13 říjen 2019 - 3:49

  • 0

#1340 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2019 - 10:49

A ta rychlost za to, že se nestará... oproti jiným NM a dokonce NA logům, kde jsou to dlouhé měsíce nebo dokonce roky... (Třeba https://www.geocachi...Y_krizova-cesta - ta má NA hned dvakrát, a dál nic.)

 

Vosy bývají u spousty keší. Upřímně - mě pár bzučivek neděsí, na zahrádce mi budují jako o život skoro pořád, i u kompostéru se dohadujeme, čí že jako bude ten společnej vzduch. U rybníka jsem si už párkrát sedla těsně vedle hnízda, zamávajíc předtím ručníkem a dupajíc jim okolo, zabzučely výhružně, tak jsem je už dál nezlobila a kousíček se poodsunula, toť vše, ďobla mě jenom jedna jednou, a to jsem si naopak v poklidu četla a hnízdo bylo deset metrů vedle. Prostě vosa hysterka.

 

Jako životu nebezpečné je rozhodně nevidím. Možná pro lidi z města, co na přírodu nejsou zvyklí a nebo co mají nějakou extrémní alergii. Ale ani alergikovi jedno dvě píchnutí od vosy zas tolik neudělají, včela je horší, a silný alergik si s sebou na výlety do přírody bere antialergika, předpokládám, že není sebevrah. Popálení od kopřiv mi teda přijde na bolest otravnější - to pálí ještě večer ve vaně. A co keší je v kopřivách.

 

Navíc jak sis mohl všimnout, logy se střídaly - vosy tam jsou, NM, ale pak "vosy tam  žádné nejsou" - tak si vyber.

V logách i byla informace o přemístění keše pod pařez kousek vedle, stačilo po zabzučení v budce kouknout do logů, jako jsem to udělala já, když jsem v budce nic nenašla. (Kuk dovnitř - tam tiché vosí hnízdo.)

Akorát že jsem to v mobilu měla nahráno těsně před odesláním NA logu.

 

Owner skutečně už moc nefunguje. To je fakt. Škoda, že to nenabídl k adopci. Normálně uvažuju, jestli by nestálo za to tu keš založit jako novou a jen nějakou folií zatěsnit vstupní okýnko, jímž tam ty potvory nejspíš lezly.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 13 říjen 2019 - 10:50

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama