Přejít na obsah


Fotka

Žijící archívované kešky II


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1627 odpovědí na toto téma

#1601 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2023 - 8:48

 

Detaily po tolika letech už ne, zhruba ano. Jak to ale souvisí?
Když jsem vloni na jaře hlásil HQ díru kdy bylo možné do editačního formuláře navolat keš kteréhokoliv jiného ownera, ani jsem nečekal že by reagovali jinak než že se jedná o vážnou chybu, kterou okamžitě opraví. Měli mi snad odepsat "Máš u nás trestní minulost, takže budeme dělat že ta díra neexistuje"?
Nebo se tím snažíš naznačit, že jsem to jako hráč s takovou minulostí beztak zamknul sám?

Nenaznačuji vůbec nic. To co jsem sem dal se prostě stalo a změnou nicku se to nezmění. K zamknutí... Sám moc dobře víš, že v GC žádný archeocaching není, tudíž nemá žádnou oporu v pravidlech. Tak co chceš slyšet za odpověď? K čemu ti bude, že budeš vědět, kdo to zamkl? Smlsneš si si případně na tom, že ten a ten zlej revírník udělal to a to?  
 


  • 1

#1602 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2023 - 9:43

Podle mě by se měly zamykat listingy automaticky třeba půl roku po archivaci. Archivovaná keška už není ve hře, tak proč umožňovat logování.

 

Nenaznačuji vůbec nic. To co jsem sem dal se prostě stalo a změnou nicku se to nezmění. K zamknutí... Sám moc dobře víš, že v GC žádný archeocaching není, tudíž nemá žádnou oporu v pravidlech. Tak co chceš slyšet za odpověď? K čemu ti bude, že budeš vědět, kdo to zamkl? Smlsneš si si případně na tom, že ten a ten zlej revírník udělal to a to?  
 

Naprostý souhlas. Mě osobně je vcelku jedno, jak se kdo dostane k souřadnicím kešek. Pokud ale svévolně zničí práci někoho jiného, to je jiná. Co byla archivace Spirály?


  • 4

#1603 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2023 - 10:03

Podle mě by se měly zamykat listingy automaticky třeba půl roku po archivaci. Archivovaná keška už není ve hře, tak proč umožňovat logování.

 

 

Proč? Pokud keška skončí má jí nebo její zbytky owner odnést. To, že se to neděje je věc jiná...

 

Mně se stalo to, že jsem nemohl pěkných pár let cca 7, najít SD kartu z navigace, byla dobře uklizená v knize a na ní mám odlovené kešky. Některé jsou již v archivu a některé ne. V době nálezu byly ovšem aktivní. To by se pak muselo žádat o odemčení na to poslat tam log a zase zamčení...

 

Nehledě na to, že i když se zamkne keška z velice jasných důvodů, tak se tu najde skupina jedinců co si myslí, že je ta keška ok a vyžaduje odemčení u revírníka aby si mohli zalogovat.

Názorný příklad: https://www.geocachi...eocache/GC17XJN


  • 0

#1604 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2023 - 10:13

Podle mě by se měly zamykat listingy automaticky třeba půl roku po archivaci. Archivovaná keška už není ve hře, tak proč umožňovat logování.

 

Proč se pořád někdo snaží brát jiným lidem radost? Nehledám archivky cíleně, ale už jsem jich taky pár našel a jsem za ně rád. No a někdo holt je vyhledává systematicky a jejich nálezy ho těší víc, než nálezy těch, které ve hře jsou.

 

Příliš mnoho pravidel je cesta k totalitě nejen v geokešingu... 


  • 8

#1605 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2023 - 12:05

Nenaznačuji vůbec nic. To co jsem sem dal se prostě stalo a změnou nicku se to nezmění.

Nikde netvrdím že se to nestalo, ale nemyslím si, že by to po jedenácti letech mělo jakkoliv ovlivňovat příspěvky (či nepsání příspěvků) v tomto vlákně. Změna nicku před osmi lety nebyla žádným pokusem o změnu minulosti, ale přeměnou osobního herního účtu v rodinný.
 

K zamknutí... Sám moc dobře víš, že v GC žádný archeocaching není, tudíž nemá žádnou oporu v pravidlech. Tak co chceš slyšet za odpověď?

To je takové hodně jednostranné pojetí. Archeocaching skutečně v pravidlech hry nenajdeme, protože podle pravidel musí owner při archivaci keš odnést, takže žádný Archeocaching oficiálně existovat nemůže.
Z hlediska lovu tím však nejsou jakkoliv dotčena jiná pravidla (opět však říkám - pokud náhodou nedošlo v posledním roce k nějaké změně). Ať už mluvíme o pravidlech pro logování, nebo pro zamykání listingů. Zde si dovolím vypůjčit příspěvek jednoho z našich dnes už bývalých reviewerů:

Budu parafrazovat knihovnu - kdyz jdes do knihovny, tak bud jsou knihy ve volnem vyberu, nebo ty mene uzivane, pujcovane,... jsou nekde dole ve sklepeni v archivu. Archiv ani u knih NEznamena, ze si je uz nikdy nemuze nikdo pujcit, precist, prostudovat a do archivu opet vratit.. - zkratka i knihy v archivu muzes cist. Zde je to podobne - archiv oznacuje, ze keska uz neni udrzovana autorem, ze tedy uz neni zobrazovana v zakladnim inventari kesi (na mape, v seznamu,...), ale ze ji LZE cist (listing) a pokud je nalezitelna a lze ji fyzicky logovat (tj.u webcam existuje dana funkcni kamera pro prilozeni webcam obrazku), lze logovat.

 

K čemu ti bude, že budeš vědět, kdo to zamkl? Smlsneš si si případně na tom, že ten a ten zlej revírník udělal to a to?

Tak pokud vynecháme tu vzhledem k výše uvedenému nejpravděpodobnější možnost (tedy že nezamykal revírník ale někdo dírou v systému) a budeme se věnovat čistě té druhé (podle mého ovšem téměř nereálné) možnosti, tedy že sem někdo z nich přišel anonymně kvůli nějaké pomstě zdejšímu webu:
Nemyslím si, že bych se tomu nějak moc věnoval. Samozřejmě, zmínil bych to na naší Facebookové stránce, stejně jako tam zmiňujeme jakékoliv jiné informace. Ale že bych si na tom vyloženě smlsnul, jako že bych to tomu revírníkovi pak připomínal třeba ještě dalších jedenáct let? Ne, to by bylo pod moji úroveň.


  • 0

#1606 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2023 - 12:39


 

Tak pokud vynecháme tu vzhledem k výše uvedenému nejpravděpodobnější možnost (tedy že nezamykal revírník ale někdo dírou v systému) a budeme se věnovat čistě té druhé (podle mého ovšem téměř nereálné) možnosti, tedy že sem někdo z nich přišel anonymně kvůli nějaké pomstě zdejšímu webu:
Nemyslím si, že bych se tomu nějak moc věnoval. Samozřejmě, zmínil bych to na naší Facebookové stránce, stejně jako tam zmiňujeme jakékoliv jiné informace. Ale že bych si na tom vyloženě smlsnul, jako že bych to tomu revírníkovi pak připomínal třeba ještě dalších jedenáct let? Ne, to by bylo pod moji úroveň.


Když vynechám tvé dedukce co jak se stalo, kdo kdy byl na těchto stránkách, kdo se chce mstít a poté se kouknu na tvůj článek. Nějak tak tam vidím, že se zmiňuješ o roku 2012, ale ne už o tom, co jsi v tomto období prováděl ty.  Takže za mě článek na úrovni AAzdravi. https://www.utiskare...o-zneuziti-webu

Na a ať už se stalo cokoliv, osobně si myslím, že si to dotyčný vyřeší společně s lidmi , kterých se to týká a je jen na nich jestli něco zveřejní nebo ne.
 


  • 0

#1607 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2023 - 13:07

Nemyslím si, že bych se tomu nějak moc věnoval.

Tak tos mě pobavil, už teď jsi tady napsal malej detektivní román plnej dedukcí ….

A defakto zbytečně, pokud by Ti šlo jen o nápravu, stačilo napsat jednomu RW nebo rovnou na GS, že se obáváš o bezpečnost systému, což bude v Tvém případě obzvlášť pikantní.

Ale myslím, že tím, jak do toho reješ, jenom GS nakrkneš a dopadne to tak, že se ty archivky budou fakt automaticky zamykat.

 

Archivky baví plno lidí a věnují se jim, ale na druhé straně, jsou už prostě mimo systém a pravidla a měly být odnešené, takže pochybuju, že se s Tebou o tom bude někdo bavit…

 

Jestli chceš bejt v tomto směru užitečnej, založ si web a spravuj tam archivky, včetně logování potom, co je GS zamkne. Třeba tam budeš mít větší návštěvnost než na FB…


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#1608 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2023 - 19:39

plavcik: Citace ve tvém příspěvku pochází z odpovědi na otázku, k čemu by mi bylo vědět kdo to zamknul a co bych s tím dělal. Samozřejmě, že pokud tu bylo před třemi dny něco co mi nehrálo, tak jsem se nad tím zamyslel - jako to ostatně dělám vždy a u všeho. Ovšem pokud by to bylo objasněno, pak si nemyslím, že bych se tomu nějak moc věnoval.

Na další věci jsem pak reagoval už v předchozích příspěvkách.

Na návštěvnost si nestěžujeme, ale i kdyby snad byla nějak mizerná, neděláme to kvůli ní. Baví nás psát a informovat, a to asi mnohem víc (teď ovšem nechci mluvit za ostatní) než kdybychom měli udržovat nějakou databázi. Tím neříkám že by tvůj nápad byl špatný, už jsem se o něčem takovém bavil před nějakou dobou i s jinými archeocachery, ale já jej realizovat určitě nebudu.

 

Když vynechám tvé dedukce co jak se stalo, kdo kdy byl na těchto stránkách, kdo se chce mstít a poté se kouknu na tvůj článek. Nějak tak tam vidím, že se zmiňuješ o roku 2012, ale ne už o tom, co jsi v tomto období prováděl ty.  Takže za mě článek na úrovni AAzdravi.

A jak to souvisí s aktuálním děním, že by to tam mělo být zmíněno? Já žádný listing nikdy nezamknul, takže si nemyslím, že by to (narozdíl od doposud jediného hromadného zamykání listingů podle tohoto fóra) hrálo nějakou roli.

Nepopírám, že jsem spojen s jinou částí zmíněné aféry. Té je věnován na blogu samostatný článek, který jsem dal zhruba před rokem do kupy za pomoci jednoho pana revírního a dvou "pamětníků". Koho zajímá, ten se na něj může (celou dobu) prokliknout přímo odkazem ze zmiňujícího odstavce.


  • 0

#1609 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2023 - 23:33

Podle mě by se měly zamykat listingy automaticky třeba půl roku po archivaci. Archivovaná keška už není ve hře, tak proč umožňovat logování.


Podle mě není pro plošné zamykání všech keší důvod.


  • 6

#1610 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2023 - 8:41

Shodneme se asi jen v tom, že větší šanci má VSA s dotazem přímo v revírnické sekci

Nevypadá to, že by mu tam chtěl někdo odpovědět. 


  • 0

#1611 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2023 - 10:14

Podle mě by se měly zamykat listingy automaticky třeba půl roku po archivaci. Archivovaná keška už není ve hře, tak proč umožňovat logování.

A co challenge cache?


  • 3

#1612 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2023 - 10:31

Jaký rozdíl je mezi challenge krabičkou a normální krabičkou pokud jsou archivované? Naprosto žádný. Jedinej rozdíl může být, pokud jsi v krabce už zapsaný z dřívějška a potřebuješ změnit wn na fi a to ti pravděpodobně revírník udělá. Když ne, tak jsi přišel o jeden bod.

Vcelku chápu, že je tady určitá skupina která cíleně loví archivované keše. Proč ne když je to baví, ale to už geocaching od HQ není. Vždyť někdo z archeo lovců může pro to napsar webovou podporu, (šikovnejch lidí je tu spousta) stejně jako to šlo pro urwigo, LABky ....


  • 1

#1613 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2023 - 10:53

Jaký rozdíl je mezi challenge krabičkou a normální krabičkou pokud jsou archivované? Naprosto žádný. Jedinej rozdíl může být, pokud jsi v krabce už zapsaný z dřívějška a potřebuješ změnit wn na fi a to ti pravděpodobně revírník udělá. Když ne, tak jsi přišel o jeden bod.

Vcelku chápu, že je tady určitá skupina která cíleně loví archivované keše. Proč ne když je to baví, ale to už geocaching od HQ není. Vždyť někdo z archeo lovců může pro to napsar webovou podporu, (šikovnejch lidí je tu spousta) stejně jako to šlo pro urwigo, LABky ....

Ano, měl jsem na mysli změnu wn na fi. Chápu, že by to asi reviewer dokázal, proč jim ale přidávat další zbytečnou práci.

 

Co přesně si mám představit pod "geocaching od HQ"? Jen to, co mi nabízí stránky geocaching.com a oficiální aplikace?


  • 0

#1614 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2023 - 5:45

Je třeba to chápat tak, že původní geocaching byla jiná hra než současný groundspeakcaching.


  • 0

#1615 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2023 - 5:54

https://coord.info/GL1A6A988


  • 0

#1616 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2023 - 22:31

Po 9 letech a 9 měsících od posledního nálezu.  ;)  

https://coord.info/GC3CBWM


  • 0

#1617 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2023 - 8:25

A to ji máš už skoro deset let vyluštěnou, nebo jsi ji vyluštil podle těch již neexistujících obrázků?  :huh:  Neobtěžuj se, nemusíš mne překvapovat, já vím, jak luštíš mysterky.


  • 0

#1618 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2023 - 20:50

tahle stále žije a dokonce se o ni někdo stará https://coord.info/GCA8B1H


  • 1
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#1619 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2023 - 10:20

Archivka z kvetna 2023? :D


  • 0

#1620 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2023 - 21:12

GC4FX6Q https://www.geocachi...lidka-na-porici

 

Krabka ve velmi dobrém stavu, jen maskáčový pytlík je potrhaný. Od včerejška je i uložena na svém místě podle hintu.

Měl jsem ji uloženou v c:geo a při odlovu jsem ani netušil, že už je 5 let archivovaná. :)


  • 2
Vložený obrázek




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama