Přejít na obsah


Fotka

nejdivočejší řeka u nás


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2012 - 18:59

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zkušených vodáků, která řeka je u nás nejtěžší a řekněme nejdivočejší? Pokud možno z těch, co se normálně sjíždějí a mají infrastrukturu cestou (kemp, tábořiště, atd....). Díky všem za odpovědi.
  • 0

#2 gost@

gost@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2012 - 20:53

Možna ti pomuže toto: http://www.raft.cz/. Jinak co jsem se ptal sestry, tak řikala, že asi horní Otava (spís se asi jezdí na jaře kdy je víc vody). Ale vždy záleží na stavu vody, který si můžeš zkontrolovat právě na raftu.cz. Je hodně divočejších řek (potoků), které se jezdí, když se pouští nějaká přehrada.
  • 0

#3 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2012 - 20:54

Můj kamarád je zkušený vodák a před 10 lety sjížděl na raftu Sokolovskou třídu v Karlíně. Záleží na stavu vody…
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#4 gost@

gost@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2012 - 21:20

Trhac napsal/a:
Můj kamarád je zkušený vodák a před 10 lety sjížděl na raftu Sokolovskou třídu v Karlíně. Záleží na stavu vody…

:D:D:D:D:D:D:D
  • 0

#5 pyxis.praha

pyxis.praha

    ... dosíci dlásen ..

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2012 - 23:46

Vydra
  • 0
Kešky Járy Cimrmana - web - mapa

#6 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2012 - 7:29

rozhodně Rio Botič :D
http://www.cvok.cz/v...-botico/64.html
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#7 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2012 - 15:46

Čertovy proudy pod Lipnem. Ale na turistiku to opravdu není.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#8 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2012 - 17:37

osobne si myslim, ze nejdivocejsi je labska souteska pod spindlem (jezdi se tam nejtesi zavod v cechach). Certaky jsou fajn, ale vetsinou bez vody. Bezne sjizdna je asi vydra, strela, ale tam asi nebude ta vybavenost. BTW. pokud nejsi zkuseny vodak (coz vzhledem k dotazu predpokladam), tak jed radsi na sazavu a pereje si odbud na stvoridlech.
  • 0

#9 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2012 - 17:37

Ploučnice - ta je divoká pořádně, koukni na logy z letošního eventu GC3F0HA.
  • 0

#10 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2012 - 18:08

V Čerťákách poteče voda zrovna skoro celý příští týden, protože zde proběhne ME v raftingu http://www.erc2012.com/. Kdo za mnou přijede? :D
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#11 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2012 - 18:31

zlicinaci napsal/a:
V Čerťákách poteče voda zrovna skoro celý příští týden, protože zde proběhne ME v raftingu http://www.erc2012.com/. Kdo za mnou přijede? :D


Zni to fajn, ale uz 15 let nezavodim (jezdil jsem singly a debly) a doma asi opustak nedostanu :-(
  • 0

#12 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2012 - 19:20

Stvořidla na Sázavě. Podle stavu vody je obtížnost mezi WW II a WW IV.
  • 0

#13 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2012 - 19:31

Samaell napsal/a:
osobne si myslim, ze nejdivocejsi je labska souteska pod spindlem (jezdi se tam nejtesi zavod v cechach). Certaky jsou fajn, ale vetsinou bez vody.
Bezne sjizdna je asi vydra, strela, ale tam asi nebude ta vybavenost.

BTW. pokud nejsi zkuseny vodak (coz vzhledem k dotazu predpokladam), tak jed radsi na sazavu a pereje si odbud na stvoridlech.


Děkuji za odpověď. Právě, že zkušeností zase tolik nemám, ale chtěla bych si udělat instruktorské zkoušky na vodu. Ne proto abych mohla *provádět*, ale proto abych mohla jet bez CK, jak tomu bylo teďkon a nemá smysl je dělat na řece, která není moc divoká. Taky z toho důvodu byla v dotazu ta podmínka infrastruktury. Někde se přespat musí. Ještě jednou díky.
  • 0

#14 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2012 - 19:32

Všem děkuji za odpovědi, ať už byly myšleny vážně nebo ne. Hodně mi to pohlo.
  • 0

#15 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2012 - 19:35

labska souteska ma WW III - WW V :-) Pekne videa: jedna z rek, kde jsem se malem utopil :-) Dalsi byl napr Dunajec za trosku vyssi vody.
  • 0

#16 Draconium

Draconium

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2012 - 20:06

Nerekl bych nejdivocejsi, ale na mnoha usecich da poradne zabrat Morava od Litovle do Horky...dnes sme se odtud vratili :) Pri pretahovani pres kmeny se lod i pekne pronese :D:D Stejne tak Moravice kdyz je malo vody :D
  • 0

#17 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2012 - 20:56

Vydru si klidně škrtněte, ta je teoreticky sjízdná snad jen při extrémních jarních průtocích, nicméně velká část toku je v I. zóně NP, takže prakticky ani ťuk. Od Čeňkovy pily je již Otava, která je sjízdná na jaře.
  • 0

#18 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2012 - 22:09

AHA & team napsal/a:
Vydru si klidně škrtněte, ta je teoreticky sjízdná snad jen při extrémních jarních průtocích, nicméně velká část toku je v I. zóně NP, takže prakticky ani ťuk. Od Čeňkovy pily je již Otava, která je sjízdná na jaře.

Vydra byla poslední 3 roky povolena z Modravy na Antýgl - při daném limitu v jarních měsících o sobotách a nedělích, více na raft.cz. Je to ww2-3, dál je to jednak zakázané a jednak velmi obtížné a většinou suché. Ten povolený úsek byl vždycky pár víkendů sjízdný.

Jinak co se původního dotazu týče:

ale chtěla bych si udělat instruktorské zkoušky na vodu....nemá smysl je dělat na řece, která není moc divoká....

Pokud si chceš dělat instruktorské zkoušky, tak je bude někdo organizovat a ten někdo má terén vybraný, takže není třeba ho hledat. Pokud jde o trénink na tyto zkoušky, tak doporučuji netrénovat na tom nejtěžším co u nás je (až ww6), ale začít se pomalu zlepšovat od toho co už umíš, nejlíp s někým, kdo ti poradí. Co se týče nejtěžších terénů u nás, tak nejsou tak dlouhé aby vystačily na několikadenní sjezd, takže infrastruktura není potřeba, stačí se nalodit, sjet, vylodit a v hospodě se stavit cestou domů. Pokud chceš opravdu kvalitní vodáckou školu i s "papírem", tak opět zavítej na raft.cz. Pokud absolvuješ kurzy tam, tak získáš takové informace a kontakty a budeš se moci na vše pozeptat, že to tady nebudeš potřebovat ;). (BTW to si nedělám reklamu sobě, sama jsem u nich 2 pokročilejší kurzy absolvovala).
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#19 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2012 - 7:30

Pro Majus: To vím, že místo kurzu je vybrané, ale nepříjde mi vhodné dělat kurz ne řece s lehkou obtížností a pak jet na dovolenou někam úplně jinam a tam zjistit, že kurz byl na nic a terén moc jednoduchý. Já jsem právě ten kdo si bude volit kurz a podle toho taky obtížnost řeky a celého sjezdu. Právě výše zmíněný dotaz. Jinak díky za radu a odkaz na stránky. Mrknu na to.
  • 0

#20 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2012 - 8:57

kromanonec napsal/a:
To vím, že místo kurzu je vybrané, ale nepříjde mi vhodné dělat kurz ne řece s lehkou obtížností a pak jet na dovolenou někam úplně jinam a tam zjistit, že kurz byl na nic a terén moc jednoduchý. Já jsem právě ten kdo si bude volit kurz a podle toho taky obtížnost řeky a celého sjezdu. Právě výše zmíněný dotaz. Jinak díky za radu a odkaz na stránky. Mrknu na to.

Pokud chces nekde narocnou vodu jezdit sam, tak se to stejne na zadnem kurzu nenaucis - je potreba roky zkusenosti. Zkus kouknout na www.ingetour.cz - maji program skoleni od "vodackeho pruvodce" az po skoleni "cvicitelu" - podle urovne svych schopnosti a zkusenosti se v tom IMO najde kazdy a kluci to delaji docela dobre.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama