Přejít na obsah


Fotka

Prostor pod kyvadlem - Praha


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 R1CA021

R1CA021

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2012 - 22:29

Ahoj, zdravim všechny Nedávno jsem zjistil, že prostory pod kyvadlem jsou volně přístupné, ale "ten pravý" vchod není tak snadné najít. Mohl byste mi někdo prosim popsat cestu jak se tam dostat? (Kdyžtak PM, aby to zůstalo trochu v tajnosti). předem dík
  • 0

#2 roco888

roco888

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2012 - 22:38

Ahoj, kdysi jsem tam byl s novinářskou "exkurzí". Pamatuji si, že tam dole byla ještě ukryta rozbouraná ta socha co stála předtím nahoře a mnoho lidí si bralo kousky na památku. Už si bohužel nevzpomínám kudy jsme tam vešli (proto píšu sem a ne PM), ale chci Ti napsat, že ten prostor tam je neskutečně obrovský a kdysi měl i strategický význam. A když k tomu přidám současnou stavbu na celé Letenské pláni, tak POCHYBUJI, ŽE TEN VSTUP BUDE VOLNÝ........
  • 0

#3 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2012 - 22:43

Zajdi si na výstavu o pražském podzemí, je to na Petříně, umístění zhruba zde 50°5'6.688"N, 14°23'38.743"E . Byly tam o tomto místě zajímavé obrázky, čtení, staré plány apod. Celá výstava je moc zajímavá. Vchod jsem ti neporadila, ale dala tip i na další zajímavé místo. :)
  • 0

#4 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2012 - 22:55

Podstavec pomníku není volně přístupný. A jak už je tady psáno, je to obrovský prostor, to abys za sebou tahal nit.
  • 0

#5 jednou nohou v hrobe

jednou nohou v hrobe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2012 - 6:26

a taky tam začínalo rádio stalin (r1)
  • 1

#6 MirexCZ

MirexCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2012 - 7:38

http://www.nautilus.cz/stal.html Jsem se namlsal fotkama :) Ten vchod by vážně nebylo marné objevit...
  • 0

#7 Jelca

Jelca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2012 - 8:55

Ten vchod není problém, hledali jsme tam Osvejdu, ale nelezl bych tam pokud to není nutné ...
  • 0
Lepší být první v pekle než druhý v nebi ...

#8 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2012 - 9:09

jo vchod existuje. naposledy byl zamčenej na řetěz a visací zámek. Ale občas to bejvá otevřeno. Oficiálně se tam nesmí...
  • 0

#9 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 406 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2012 - 9:11

Byl jsem tam celkem třikrát na začátku tohoto roku. Přístup byl krapet složitější ale stálo to za to. Prostory jsou vážně obrovské. A zajímavé. Dole se dokonce válí zbytky ze Stalinova pomníku. Jsou tam za tu dobu i pěkné "krápníky" jak voda vyplavuje vápenec z betonu. Elektrorozvodny, bazény, jímky, chodby sem tam, obrovské sály.
  • 0

#10 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2012 - 10:56

prostor je sice zajímavej, ale protože jsou tam aktivní rozvody apod. nedoporučuju tam lézt, neboť vchod je celkem vidět a hrozí, že někdo zavolá policii. A co se pak stane můžeš dohledat někde v archivu tv nova. navíc pokud nejdeš s někým kdo to tam zná, hrozí že zabloudíš a nebo se ani nedostaneš tam, kam bys chtěl :)
  • 0

#11 tukani_trus

tukani_trus

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2012 - 0:46

Ahoj kačeři, již se nějakou dobu lovení nevěnuji ale při googlování co se týče podzemních prostor Prahy jsem narazil na tento thread. Kdysi jsem tam dvakrát byl s naší partou "dobrodruhů" a musím vám říct že to pro mě byl obrovský zážitek. Vím přesně kudy jsme vlezli pod povrch zemský, ale cestu do oné sloupové místnosti z hlavy neznám, navíc ty prostory jsou opravdu nebezpečné... Pokoušel sem se ulovit pražský Epsilon a k tomu bych vám to zhruba přirovnal... Přesto že vstup kterým jsme se dostali do podzemí je pouhých několik metrů od míst kde je kyvadlo a sk8rů ráj, nachodili sme několik set metrů než sme se dostali přímo pod sk8áky kteří byli náramně slyšet. Zvláštní pocit slyšet hučení koleček a dopadání různých rozmanitých triků nad našimi hlavami... Věřím že se tam dá pořád dostat ale chce to pořádnou výbavu a nebýt nijak nabalen zároveň. Navíc lepší je to asi v noci kdy není na "stalinovi" takovej provoz protože vstup je skoro na očích. Pokud by chtěl někdo bližší info prosím PM. Mám možnost zkontaktovat i svého "prúvodce" myslím že ten by si cestu pamatovat mohl. Zabloudit se tam prý nedá, ale je fakt že se tam všude možně válí mraky kabelů a mnoho znich bude pod proudem. B)
  • 0

#12 fichtl

fichtl

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2012 - 11:44

Kámo pošli mi na meil jak se tam dostanu.Prosím. Ladislavfilip@seznam.cz
  • 0

#13 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2012 - 11:47

http://www.podzemi.e.../02/image32.htm
Foto Ladislav Lahoda
  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#14 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2012 - 11:58

Vianney napsal/a:


na konci adresy musíš mít jpg (či něco obdobného):
Vložený obrázek
  • 0

#15 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2012 - 12:07

To vypadá zajímavě... a místo niti bych trousil chemické světlice :)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#16 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2012 - 12:47

Dámy a pánové, asi zchladím Vaše nadšení. Prostor je to opravdu úžasný a za návštěvu určitě stojí. Osobně jsem tam byl asi 2x a umístění vchodu si přesně pamatuji. Ovšem, má to jeden háček - poměrně nedávno byl vstup nově uzamčen (dřívější řešení byl tenký řetěz a nekvalitní visací zámek, který tam byl delší dobu "jen tak naoko"). Nyní je vstup zavařený - přesné řešení jsem neviděl, ale bratr tam byl před cca 3 týdny a povídal, že to "je tocelý zavařený a někdo si dá pořádnou fušku, než se tam bude zase dát dostat". Možná existuje ještě jiný vstup, ale já žádný neznám a ani lidi, kteří tam chodili fotit několikrát ročně o dalším nevědí...
  • 0

#17 fichtl

fichtl

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2012 - 13:02

Tak to je uplně v hajzlu,takže flexu a svářečku sebou.Někde přece musí být další vstup sakra.
  • 0

#18 Johny_789

Johny_789

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2015 - 22:45

Můžu poprosit jak se tam dá dostat, dneska sem tam byl a ten vchod sem nenašel...ty prostory mě lákaj
kdyžtak na e-mail vratachvatal@seznam.cz

Díky moc
 


  • 0

#19 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2015 - 23:12

Škoda, že jsi proeškal o pár dní možnost se tam podívat. Ale co vím tak je to každý rok.

 

http://www.lidovky.c..._ln-bydleni_toh


  • 0

#20 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2015 - 6:55

Zkus napsat kacerovi jmenem Blabal, treba pomuze.
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama