Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak se bránit proti neoprávněnému smazání logu ownerem?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
240 odpovědí na toto téma

#1 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 20:23

Jak se dá účinně bránit proti případnému neoprávněnému smazání logu ownerem keše? Jeden owner mě totiž vyhrožuje smazáním logu, mám strach, že ten můj log z logbooku účelově odstraní, aby mi mohl smazat internetový log. Tohle je jeho výhrůžka:

martinracek26 napsal/a:
Jo zrovna ty tady něco vykládej o etice. A malej OT v nejbližší době se chystám na kontrolu své keše na které jseš zalogovanej, takže pokud nenajdu v logbooku tvůj nick počítej se smazáním logu.


Myslíte, že jako důkaz by případně postačila fotografie mého logu? Potrestá pak GS toho ownera nějak za případné neoprávněné smazání logu? Už se vám něco takového stalo? Bránili jste se tomu nějak? Jde asi o tento můj log:
http://www.geocachin...eb-8329b617f892
  • 0

#2 woddyoo

woddyoo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 20:29

Myslím, že GS pověsí ownera na nejbližší strom ;)
  • 0

#3 DejfR

DejfR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 20:30

Na tvůj nadpis se dá odpovědět velmi jasně: Neprovokovat autora. :D Jako mi byl smazán jeden log, ale to byl pouze WN. "Found it" je "found it". Pokud jsi to našel, tak nemá oprávnění cokoliv mazat že... Ale pochybuju, že owner je takový šaman (:D), že by ti nejenže "vymazal" logbookový nález a pak internetový. To není jen tak... :D Jako fotka jako důkaz logu, možná by ti to stačilo, ale komu by se chtělo fotit v logbooku každý log, zvlášť některým, co mají přes 10000 kešek. :D
  • 0

#4 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 20:30

Nojo, ale jak jinak se bránit zvůli některých ownerů než fotografováním vlastních logů?

woddyoo napsal/a:
Myslím, že GS pověsí ownera na nejbližší strom ;)

No to asi ne. Ale mohl by třeba dostat ban na měsíc ne?
  • 0

#5 Draconium

Draconium

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 20:36

To by se ti líbilo :P. Pokud ale máš v logbooku zapsán svůj nick a nejlépe i datum nálezu, nemá právo ti log smazat. Ovšem číslo nálezu a datum bych za log nepovazoval ani v normalnim, ani internetovim LB.
  • 0

#6 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 20:39

Já tam mám nejen datum, ale i čas nálezu, stejně jako v internetovém logu. Není povinnost psát NICK, GS dokonce umožňuje NICK změnit na jiný. Číslo nálezu do logů nepíši, také to asi není povinné ne?
  • 0

#7 DejfR

DejfR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 20:43

shaman3 napsal/a:
Já tam mám nejen datum, ale i čas nálezu, stejně jako v internetovém logu. Není povinnost psát NICK, GS dokonce umožňuje NICK změnit na jiný. Číslo nálezu do logů nepíši, také to asi není povinné ne?


Není povinnost psát do logbooku NICK? Asi těžko :D Tak a teď můžu říct: "Já jsem to našel" - a jaký máš důkaz, žes to byl ty? Žádný. :P

EDIT: Pak tedy přeji ownerovi, ať tvůj log smaže, když nesplňuje nejzákladnější podmínky.
  • 0

#8 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 20:45

Můj nick je to, co mě odlišuje od tebe. Představ si, že by 10 kačerů našlo stejnou kešku v jeden den a v ten samý čas a každý se podepsal jen datumem a časem. ;)
  • 0

#9 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 20:47

Když jsi se narodil, plakal jsi. Žij tak, aby všichni plakali, až budeš odcházet.
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#10 HanzsCZ

HanzsCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)
  • LocationChlumec, Ústecký kraj

Publikováno 26 srpen 2012 - 20:49

shaman3 napsal/a:
Jak se dá účinně bránit proti případnému neoprávněnému smazání logu ownerem keše?


Velice jednoduše: podepisuj se jako každý normální kačer! Hlavně, že jsi tady před měsícem plkal o tom, jak je Tvůj log unikátní a jedinečný, že?
Znáš to o té holubičce a nadnášení?
  • 0
Není Ústí jako Ústí. Ale to naše Ústí je nejlepší...

#11 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 20:51

Tak proč potom umožňuje GS změnu NICKu? To při té změně NICKu přestanou všechny dosavadní logy uživatele platit? Podepsat se můžu přeci do logu jak chci, třeba pokaždé jinak.
  • 0

#12 Draconium

Draconium

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 20:51

shaman3 napsal/a:
Já tam mám nejen datum, ale i čas nálezu, stejně jako v internetovém logu. Není povinnost psát NICK, GS dokonce umožňuje NICK změnit na jiný. Číslo nálezu do logů nepíši, také to asi není povinné ne?


Číslo nálezu byl jen příklad, já raději tvoje logy příliš nezkoumám, stačí jeden a znám všechny. Kdyz ted nad tim premyslim, proc se vubec zadava do uctu i nick, nikdo to videt nemusi, staci, kdyz kazdy z nas bude psat datum a cas sveho nalezu, owner ma prece spoustu volneho casu, kdy muze porovnavat logy na netu s LB. Nekdy mam pocit, ze tu ani nemluvim s dospelym (rozumej rozumnym) clovekem.


DejfR napsal/a:

EDIT: Pak tedy přeji ownerovi, ať tvůj log smaže, když nesplňuje nejzákladnější podmínky.


Pod to se podepisu! :)
  • 0

#13 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 20:53

Owner přece nemá žádnou povinnost kontrolovat logy. Co když logbook někdo odcizí? Nebo je vlivem povětrnostních podmínek nečitelný? To také všem kačerům smaže nálezy? Nebo jenom tomu jednomu kačerovi, který je mu nesympatický, protože mu v internetovém logu nepoděkoval?
  • 0

#14 Draconium

Draconium

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 20:56

A jak asi tak owner pozna, ze si tam byl? To uz se pak rovnou muzeme logovat z domu, owner to preci nebude kontrolovat. Z tebe pada jedna perla za druhou :o Jiste, ztrata LB je neco jineho, to vetsina owneru uznava, ovsem to neni tento pripad, ze :D
  • 0

#15 DejfR

DejfR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 20:58

shaman3 napsal/a:
Tak proč potom umožňuje GS změnu NICKu? To při té změně NICKu přestanou všechny dosavadní logy uživatele platit? Podepsat se můžu přeci do logu jak chci, třeba pokaždé jinak.


Je to ten samý člověk, jen si méně či více změnil nick, tak pořád platí. Pochop kačer XXX ti najde keš 1. 1. 2012. Na e-mail ti přijde "Uživatel XXX našel 1. 1. 2012keš U šamana, log: TFTC!" A i když se změní na YYY, tak furt to je ten samý člověk - sice v lozích na netu bude už YYY, ale tobě přišel e-mail (a navíc v papírovém LB je), že to našel XXX, tak proč by byl log najednou neplatný? :D

Jako abych se přiznal, nejsem zastánce těchto změn nicků. Jasně, když se někdo přejmenuje z "Trouba1992" na "Trouba", tak to chápu, ale třeba "Chameleon" a potom na "Anakonda", tak to je trochu mimo no. :D
  • 0

#16 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 20:59

Shamane .... ty jsi proste exot co se jen tak nevidi. Hlavne nechod na moje caches, nerad bych tu resil dilema o platnosti/neplatnosti tveho neidentifikovatelneho logu. I ty male deti, kdyz najdou omylem krabicku, tak mi tam napisi svoje jmeno.
  • 0

#17 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 21:01

No dobře, ale ten NICK, z kterého přejdeš na jiný, je najednou volný a může si ho zaregistrovat někdo jiný. Už z toho důvodu si myslím není potřeba do logu psát NICKy, když je později může mít registrované někdo úplně jiný. Owner má dostatek možností ověřit log podle data a času zapsaném jak v internetovém logu tak i v logbooku. Ten log je tím jedinečný.
  • 0

#18 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 21:03

Zase: troll shaman provokuje a vy všichni se tu s nim jak smyslů zbavení hádáte. Do logbooku patří nick, datum, trade trackables, nepovinně čas. Internetový log, kde bude jen datum a čas je ignorantství, ale není proti pravidlům. Co dál k tomuto tématu říct? Nic.
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#19 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 21:04

Dobře, není proti pravidlům, takže je platný a owner mi ho nemůže smazat. B)
  • 0

#20 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 21:06

wiki

Neoprávněný log, který můžete (a také byste jako vlastníci měli) smazat, je takový, který nesplňuje podmínky pro zapsání návštěvy cache:
U všech typů fyzických keší není autor logu zapsán v logbooku

Autor logu se poznavá podle nicku, pokud jsi všude logoval jen tím stylem že jsi napsal par čísel, tak asi o bodíky brzo přijdeš :)

shaman3 napsal/a:
Dobře, není proti pravidlům, takže je platný a owner mi ho nemůže smazat. B)


  • 0
Xperia TIPO,oregon 450




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama