Přejít na obsah


Fotka

Lze dostat data z přístroje běžícího na Androidu do GPS?


Nejlepší odpověď mr3ska , 03 únor 2014 - 22:01

Třebas se ucelený info bude někomu dalšímu hodit. 

 

http://mr3ska.onelov...in-s-androidem/

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
68 odpovědí na toto téma

#1 rubick

rubick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2012 - 11:33

Ahoj, prosím o radu, prokousával jsem se fórem, ale nenašel jsem odpověď, která by mě uspokojila. Je jasné, že existuje řada programů, které běží na Androidu a umí zpracovat databáze z GSAKU nebo GEOGETU. Existuje ale nějaký program, který by uměl z androidového zařízení, v tomto případě myšleno z tabletu, dostat GPX do Garmina? Potřeboval bych, aby to fungovalo podobně, jako makro Garmin Export v GSAKu, tj. aby to bylo použitelné i pro přenos GPX s větším počtem kešek než je standardní nejvyšší možná velikost PQ. Nebo vás někoho nenapadá, jak to udělat jiným způsobem? Základ je dostat GPX z tabletu do Oregona, pokud je to tedy vůbec technicky možné. Díky za Vaše odpovědi a nápady ;)
  • 0

#2 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2012 - 11:36

Bezdrátově?
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#3 rubick

rubick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2012 - 11:41

nevím, netuším jaké jsou možnosti...? myslel jsem na propojení přes USB. Ale jak už jsem psal, netuším, jestli to technicky je možné. Vůbec se v tom neorientuju. Bezdrátově lze do Oregona něco nahrát? Kromě příjmu z jiného Oregona?
  • 0

#4 kryshtof

kryshtof

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2012 - 11:55

pokud ten android tablet podporuje USB Mass Storage Host (jde k nemu pripojit treba USB flashka... u nekterych tabletu je pouze miniUSB konektor a potrebujes USB OTG redukci) a stejne tak pokud Garmin umi fungovat jako USB Mass Storage (po pripojeni k PC se pripoji jako nova jednotka, kde muzes nahrat GPX bez nutnosti specialniho softwaru) tak by to jit melo... bezdratove to je horsi, protoze Garmin z (me nepochopitelnych duvodu) nepodporuje Bluetooth a jeho bezdratovy ANT+ protokol zas nepodporuje vetsina Android zarizeni - a tech par, co to podporuje (zatim asi) spolupracuje jen se snimaci tepu apod.
  • 0
Motorola MB526 Defy+ (Locus) + Qstarz BT-Q1000X a geopesa Naru

#5 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2012 - 12:08

Napred je treba si rict co a odkud vlasnte chces prenaset. Ono z tabletu je informace dost povrchni, mohou v nem byt ruzne aplikace a kazda muze pouzivat jiny format a z kazde pujde dostat data jinym zpusobem (pokud vubec).

Rovnez dostat data do Oregona je neurcita informace, i tady je nekolik moznych formatu s ohledem na pouziti.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6 rubick

rubick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2012 - 13:43

gord napsal/a:
Napred je treba si rict co a odkud vlasnte chces prenaset. Ono z tabletu je informace dost povrchni, mohou v nem byt ruzne aplikace a kazda muze pouzivat jiny format a z kazde pujde dostat data jinym zpusobem (pokud vubec).

Rovnez dostat data do Oregona je neurcita informace, i tady je nekolik moznych formatu s ohledem na pouziti.

Aha, já myslel, že to je všechno napsané v prvním mém příspěvku :D
Tzn. dotaz zněl, zda existuje aplikace, která by byla schopna dostat do Oregona z tabletu GPX s keškama - á la makro Garmin export z GSAKU.

EDIT - GSAK jako takový asi na Androidu nepoběží, že?
  • 0

#7 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2012 - 13:52

Podle mě jedině jak psal kryshtof, připojit Oregona k tabletu jako USB disk. Pak ještě další možnost, pokud má tablet slot na mikroSD, tak je ještě možnost to nakopírovat přímo na kartu.
  • 0

#8 rubick

rubick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2012 - 13:55

OK, chápu to tedy správně, že kdybych si chtěl vytvořit vlastní GPX, asi bych pohořel. Musel bych si vystařit s GPX z gc.com. Je to tak? Jinak díky za rady :)
  • 0

#9 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2012 - 14:14

rubick napsal/a:
OK, chápu to tedy správně, že kdybych si chtěl vytvořit vlastní GPX, asi bych pohořel. Musel bych si vystařit s GPX z gc.com. Je to tak?

Podle mne má LOCUS funkci Export, alespoň mám pocit, že je jsem ji potkal, takže ty body, co má v db vyexportuje jako GPX soubor.
UPDATE: není mi furt jasné, jestli je to jen filozofická debata, nebo konkrétní dotaz. Všechno jde. Jen ta cesta může být různě dlouhá. V jaké formě a v jakém programu jsou ta data v tom Androidu?
  • 0

#10 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2012 - 14:40

Já bych využil tohoto vlákna na obdobný dotaz... Nahrát kešky z Tabletu do Oregona by neměl být problém. Respektive již připravený GPX soubor přes USB do Oregona by normálně mělo jít... Ale potřeboval bych pro Tablet program, který nahradí GeoGet. Jde mi tedy o: Stáhnutí keší do Tabletu (ať už přímo pocket query z GC.com, nebo live API) Prohlížet listingy Nějaké to alespoň základní filtrování. Takové to domácí nachystání se na lov Export keší Mapu zobrazených keší (pokud možno offline) Příprava na logování, nebo příme logování na GC.com Locus pracuje s Geogetí databázi, ale v mém případě se opět bez té databáze dotlačené z Pc Geogetu neobejdu. Podobně a:Drake Takže existuje nějaká alternativa GeoGetu na Android?
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#11 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2012 - 16:57

rubick napsal/a:
Aha, já myslel, že to je všechno napsané v prvním mém příspěvku :D
Tzn. dotaz zněl, zda existuje aplikace, která by byla schopna dostat do Oregona z tabletu GPX s keškama - á la makro Garmin export z GSAKU.

EDIT - GSAK jako takový asi na Androidu nepoběží, že?


No, to je prave to, co mi neni zrejme. Kde se sebere to GPX? Ukolem toho zminovaneho makra je totiz mj. vytvorit GPX a teprve potom jej pripadne nekam zkopirovat. A ja narazel prave na tvorbu toho GPX. Mozna, ze to ostatnim je jasne, ale mne jsi to tedy nevysvetlil. Ale pokud ti staci odpovedi ostatnich ...
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#12 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2012 - 8:09

a:drake nema GPX export? Hodne ho vyuzivam u pocketdrake a doufal jsem ze tady je taky. To mi teda muj WM telefonek bude muset jeste nejaky cas vydrzet :)
  • 0

#13 tuxidou

tuxidou

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2012 - 8:19

Nikdy jsem to nepotreboval, takze prakticky neodzkouseno, ale mel by fungovat napr. export z c:geo. V c:geo je mozno cache online vyhledat (a do offline stahnout), nebo importovat ruzna gpx, proste nashromazdit ruznymi zpusoby nejakou databazi offline kesek a pak vse ulozene vyexportovat do jednoho gpx (ulozene -> menu -> sprava -> export -> gpx). Jo a pouzivam night build stazeny primo ze stranek c:geo - je mozne, ze ve stabilni verzi na marketu to jeste nemusi byt implementovane.
  • 0

#14 tuxidou

tuxidou

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2012 - 12:12

Rufuc napsal/a:
Jde mi tedy o:
Stáhnutí keší do Tabletu (ať už přímo pocket query z GC.com, nebo live API)
Prohlížet listingy
Nějaké to alespoň základní filtrování.
Takové to domácí nachystání se na lov
Export keší
Mapu zobrazených keší (pokud možno offline)
Příprava na logování, nebo příme logování na GC.com


tohle vsechno - domaci priprava (stazeni konkretnich cachi nebo cele oblasti), offline listingy, offline mapa (i online), export do gpx, priprava na logovani i online logovani na gc.com - to vsechno umi c:geo

(a jako bonus k tomu nepotrebuje ani PQ ani API, takze funguje i pro BM cleny)
  • 0

#15 rubick

rubick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 18:52

gord napsal/a:

rubick napsal/a:
Aha, já myslel, že to je všechno napsané v prvním mém příspěvku :D
Tzn. dotaz zněl, zda existuje aplikace, která by byla schopna dostat do Oregona z tabletu GPX s keškama - á la makro Garmin export z GSAKU.

EDIT - GSAK jako takový asi na Androidu nepoběží, že?


No, to je prave to, co mi neni zrejme. Kde se sebere to GPX? Ukolem toho zminovaneho makra je totiz mj. vytvorit GPX a teprve potom jej pripadne nekam zkopirovat. A ja narazel prave na tvorbu toho GPX. Mozna, ze to ostatnim je jasne, ale mne jsi to tedy nevysvetlil. Ale pokud ti staci odpovedi ostatnich ...

Myslel jsem z PQ. Jsem psal, že jsem amatér, ne? ;) Myslím, že to, co jsem chtěl vědět, jsem se dozvěděl, takže děkuji všem!
  • 0

#16 Alka19

Alka19

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2013 - 21:35

Rufuc napsal/a:
Já bych využil tohoto vlákna na obdobný dotaz...
Nahrát kešky z Tabletu do Oregona by neměl být problém. Respektive již připravený GPX soubor přes USB do Oregona by normálně mělo jít...


Mě by zajímalo jestli to už někdo normálně dělá....vybírám tablet a ikdyž má USB, tak mi tvrdí, že navigaci nepřečte...díky za odpověď!
  • 0

#17 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 22:42

Ahoj, dovolim si ozivit toto tema. 

Zrejme dostanu tento tablet: Lenovo IdeaTab A 3000 a Androidem.

Chtela bych aby v nem slo udelat toto:

Vytvorit na internetu na GC.com PQ, stahnout si ho do pameti tabletu, pak ho nahrat pres kabel do Dakoty10. Takto to delam na notebooku pres total commander.

Pujde mi to udelat?

 

Nikdy bych si nemyslela, ze by to mohlo nejit, ale Alka19, ktera se tu ptala prede mnou ma tez Androida a proste toto nerozchodila, neprisla na to jak dostat z tabletu PQ do navigace. Manzel me ted strasi, ze by to skutecne mohlo nejit, pokud ten tablet nebude mit ovladace pro Dakotu 10.

 

Funguje to nekomu? Vymyslel nekdo alternativni cestu, jak to udelat?

 

Diky :-).


  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#18 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 22:56

No tablet určitě nebude mít "ovladače" pro Dakotu. Nevím sice co je v něm za verzi Androidu, ale na stránkách výrobce se píše, že podporuje OTG viz níž, takže by to teoreticky jít mělo. Jde o to jestli to podporuje takříkajíc samo a nebo k tomu je potřeba nějaká aplikace. Nedávno jsme tu řešili tablet Nexus 7 a na tom některý GPS jako disk připojit šly a jiný zase ne takže to taky nejde takhle říct.

 

Výrobce uvádí: USB OTG (On The Go) umožňuje nabíjení tabletu a čtení dat z ostatních zařízení, jako jsou např. USB flash disky (OTG vyžaduje použití speciálního kabelu).

 

Na stránce se ale neuvádí jestli má tablet slot na SD kartu. Pokud ano a pokud by navigace nešla připojit jinak, mohla by se vyndat karta z navigace, vložit do tabletu kde na ní nahraješ data, vyndáš a vložíš zpátky do GPS. ;)

 

Nebo osobně používam přes OTG čtečku karet a při focení na vícedenní akci si vyndam kartu z foťáku, fotky nasypu do tabletu a prázdnou kartu zas dam do foťáku.


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#19 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2014 - 8:12

Jestlize tablet umi OTG, tak ti staci si koupit prislusnej kabilek a do navigace to s nejvetsi pravdepodobnosti dostanes. 


  • 0

#20 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2014 - 8:26

Na stránce se ale neuvádí jestli má tablet slot na SD kartu. Pokud ano a pokud by navigace nešla připojit jinak, mohla by se vyndat karta z navigace, vložit do tabletu kde na ní nahraješ data, vyndáš a vložíš zpátky do GPS. ;)

Dakota 10 nemá SD kartu.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama