Přejít na obsah


Fotka

Paměť v PC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 19:30

Obracím se na kačery jako na komunitu, kde polovina lidí rozumí počítačům, snad mi někdo poradí. Před časem jsem potřeboval zvětšit paměť, tak jsem ji koupil, zastrčil a aplikace, která nefungovala, se rozjela jako blesk. Teď po půl roce jsem potřeboval paměť ještě jednou zvětšit, tak jsem koupil to samé co minule, zastrčil do prázdného slotu, zapnul počítač a ten chroupe a chroupe a chroupe. Když konečně otevřel nějakou složku, uteklo čtvrt hodiny. Paměť jsem vyndal a zase to jede normálně. Nevíte, čím to může být?
  • 0

#2 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 19:35

Typ desky ?? Operační systém ??? Velikost paměťových modulů ???
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#3 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 19:48

kolombo napsal/a:
Typ desky ??

Operační systém ???

Velikost paměťových modulů ???


Typ desky nevím jak zjistit.
Operační systém windows xp
paměti 2x500MB, 2x2GB
  • 0

#4 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 19:51

Smrk napsal/a:
Typ desky nevím jak zjistit.
Operační systém windows xp
paměti 2x500MB, 2x2GB


Stáhni si everest. Poví ti o PC hodně. ;)
  • 0

#5 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 19:54

U základové desky mi to píše u ID desky dlouhatánské číslo a u názvu desky Neznámý :-(
  • 0

#6 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 19:57

To si nejspíš koupil paměť s jinou frekvencí.
  • 0

#7 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 20:04

každopádně je tu problém, že xp podporují max 4GB (teda pokud nemáš 64bit verzi, což asi ne). A aby to nebylo málo, většinou jsou schopny využít tak 3.5 GB. Abys využil těch 5 GB co máš v desce, potřebuješ 64bitovej systém (vista nebo 7). Co se týče desky, zkuzs to zjistit pomocí cpu-z, a nebo se podívej přímo na desku, mělo by to na ní být napsaný
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#8 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 20:04

Zvláštní, že je to ta samá, co jsem koupil posledně. Je to Kingston Value 2GB DDR2 800 MHz. Kdyby byla špatná, tak by jen nefungovala? Mě to počítač skoro zastaví. A když ji vyndám, tak mi to po zapnutí počítače nahlásí, že jsem snížil paměť.
  • 0

#9 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 20:06

VasaM napsal/a:
každopádně je tu problém, že xp podporují max 4GB (teda pokud nemáš 64bit verzi, což asi ne). A aby to nebylo málo, většinou jsou schopny využít tak 3.5 GB. Abys využil těch 5 GB co máš v desce, potřebuješ 64bitovej systém (vista nebo 7).
Co se týče desky, zkuzs to zjistit pomocí cpu-z, a nebo se podívej přímo na desku, mělo by to na ní být napsaný


Aha, v tom množství paměti může být zakopaný pes. Zkusím vyndat ty maličké 500MB
  • 0

#10 JiraciCZ

JiraciCZ

    JiraciCZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 20:11

drowned napsal/a:
To si nejspíš koupil paměť s jinou frekvencí.


- pokud by to ta deska nerozpoznala, tak by jen pípala ..
- když je jiná frekvece a paměti to zvládnou podtaktovat, najede to ..
- máš tam 4 moduly, sloty jsou asi barevě označený /2+2/, zkus dát stejný paměti do slotů stejný barvy..
- zvládne deska víc než 4 GB RAM - viz. jaký máš typ desky ?
  • 0

#11 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 20:11

Smrk napsal/a:
U základové desky mi to píše u ID desky dlouhatánské číslo a u názvu desky Neznámý :-(


Na desce bude někde napsané, co je to za typ a výrobce, nebo to přečte nějaký SW na kontrolu počítačů.

Fakt je ten, že normální XP neumí zaadresovat víc paměti, než 4 GB, ale reálně využijí jen 3 GB :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#12 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 20:16

Pokud ty deska chce 800Mhz pameti tak to bude nejakej starsi typ desky co umi jen 4GB a proste z toho zblbla --vyhodil bych ty 500MB
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#13 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 20:19

Jinak zkust ten CPU-Z, kromě procesoru zjistí i desku (záložka mainboard), paměti (memory), ale třeba i grafiku...
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#14 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 20:49

Díky všem za radu, vyhodil jsem ty malé paměti, mám tam teď 4GB a funguje normálně.
  • 0

#15 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 21:07

32 bitový systém sice neumí využít víc, než 3,3GB, ale taky mu víc paměti nevadí. Klidně může být v počítači i 8GB RAM. Tady to asi bylo základní deskou.
  • 0

#16 Michalowic

Michalowic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 312 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 21:25

Dovolím si jen doplnit, že i u 32bitových Windows je možno adresovat více než cca 3,5GB paměti, pomocí PAE.

Mimochodem to, že Windows standradně zobrazí max. 3,5GB je způsobeno tím, že je třeba adresovat i paměť grafické karty, cache (néé tu cache! :D) disků apod.

Ale to opravdu jen na okraj, důležité je, že PC už funguje.. B)
  • 0
:: Garmin Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO + Atlas Czech 2013 NT ::

Pokud kačer nehledá kešky, ani nechlastá na geoeventu, tak sedí u počítače a hádá se s ostatními kačery na diskusním fóru. Smyslem diskuse na fóru je dokázat, že všichni ostatní jsou blázni a on je letadlo, zatímco ostatní se snaží dokázat totéž. (necyklopedie)

#17 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 794 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 22:38

Měl bych praktický dotaz. Bude velký rozdíl, když místo 2GB dám do XP 4 GB? Čeká mě instalace dost náročného programu a nevím vůbec, jestli to má konfigurace utáhne, jestli nebudu muset kupovat jiné PC. A dál, mám tam 2x 1GB DDR2 800MHz. Pokud je neseženu, půjdou tam jiné moduly? třeba 1x 2GB, nebo 2x2GB? Předpokládám, že budu muset koupit dvojici stejných, že jeden dvojnásobný nepůjde.
  • 0

#18 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2012 - 5:36

mpik napsal/a:
Pokud je neseženu, půjdou tam jiné moduly? třeba 1x 2GB, nebo 2x2GB? Předpokládám, že budu muset koupit dvojici stejných, že jeden dvojnásobný nepůjde.

Nejdriv se podivej do manualu k tve MB desce. Tam je napsane, jake kombinace s kolika GB, a kolik modulu v nich muze byt ve slotech pouzito.
  • 0

#19 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2012 - 6:20

Michalowic napsal/a:
Dovolím si jen doplnit, že i u 32bitových Windows je možno adresovat více než cca 3,5GB paměti, pomocí PAE.

Mimochodem to, že Windows standradně zobrazí max. 3,5GB je způsobeno tím, že je třeba adresovat i paměť grafické karty, cache (néé tu cache! :D) disků apod.

Ale to opravdu jen na okraj, důležité je, že PC už funguje.. B)


Tak to už je na mě vysoká dívčí :-)
  • 0

#20 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2012 - 7:10

mpik napsal/a:
Měl bych praktický dotaz. Bude velký rozdíl, když místo 2GB dám do XP 4 GB? Čeká mě instalace dost náročného programu a nevím vůbec, jestli to má konfigurace utáhne, jestli nebudu muset kupovat jiné PC. A dál, mám tam 2x 1GB DDR2 800MHz. Pokud je neseženu, půjdou tam jiné moduly? třeba 1x 2GB, nebo 2x2GB? Předpokládám, že budu muset koupit dvojici stejných, že jeden dvojnásobný nepůjde.


4 GB urcite vadit nebude rychlost se samozrejme zvysi - tedy pokud je pro software dulezite mnozstvi RAM a ne jen rychlost CPU (i kdyz ne nijak dramaticky). Po instalaci vetsich pameti to chce vsak take nastavit jinak swapovaci soubor (nebo jak se to jmenuje) v XP. To je snad dulezitejsi nez ta pamet, jinak si bude PC zbytecne casto a to zpomalovat rozhodne bude. Mel by byt cca 1,5* RAM. Jinak jak uz tu zaznelo - pro bezneho uzivatele baz dalsich slozitosti XP ty 4 GB nevyuziji, ale fungovat s tim budou bez vetsich problemu.

Co se tyce nakupu - dnes se pameti prodavaji i v parech - tzn. dve pameti co jsou "sladene" ze spolu budou v pohode fungovat, takze bych rozhodne koupil rovnou ten Dvoupametovy set. Navic pro zrychleni PC je nutne zkontrolovat Frekvence s jakymi deska umi pracovat a koupit pameti na nejvyssi mozne frekvenci pro MB (i na to je dobrej ten set, kdy je toto garantovano). U Solo pameti tato garance neni a tak se muze stat, ze to diky tomu bude pomalejsi. I kdyz by nemelo. Ale protoze cena je prakticky stejna .....
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama