Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.7.2


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
133 odpovědí na toto téma

#1 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2012 - 20:26

Tak tentokrate to trvalo vice jak mesic, nez Groundspeak schvalil novou verzi Geogetu. Omluvte proto, prosim, spozdeni. Mezi hlavni novinky patri: - Geocaching Live podpora pro Bookmarky - Novy system pro narodni polygony. Ty jiz nejsou soucasti instalace Geogetu, ale Geoget si je stahne a nainstaluje automaticky az podle potreby. - Nova funkce na zkopirovani URL odkazu na bod do schranky. (pri vice oznacenych bodech udela seznam s odkazy) - A mnoho drobnosti, na ktere budete prichazet pri dlouhych zimnich vecerech. ;)
  • 0

#2 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2012 - 21:35

Velké díky za stálý vývoj. Bookmarky fungují slušivě. Asi je budu muset víc používat...;) Pár poznámek z testování: a. Je nutné upravit dávky Combine, používající Divide (alespoň ty moje). b. Přidání kešky do bookmarku přes kontextové menu neumožňuje zadat komentář (což já tak nějak jako dělám). c. V hlavním menu Databáze-Import je prosím drobný překlep. Jinak jako všechny (tady všechny od GS s rozumně implementované) Live funkce je to fofr... Pěkné, ještě jednou díky!
  • 0

#3 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2012 - 21:37

Jak to funguje, import bookmarku pomocí GC Live? Zkoušel jsem a nic to nedělá. Čekal jsem funkčnost obdobnou jako byla přes GJ, tj. vyberu bookmark, označím ho, dám OK a provede se načtení keší a přidání TAGu bookmark s hodnotou JmenoBookmarku. Mě to neudělá vůbec nic, ani stažení keší. EDIT: tak vlastní bookmark to nestáhne, cizí jen prvních 20 keší. Pokud dám načíst dle ownera, nabídne jen typ PUBLIC bookmark, typ SHARED není načten, přestože ho na stránkách vidím a přes GJ lze načíst.
  • 0

#4 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2012 - 21:37

Zkouším ten import bookmarku a nefunguje mi to. Všechny kolonky ukazují nulu a podrobnosti hlásí : Poznámka: Chyby importu jsou způsobeny buď chybným formátem souboru, nebo používání zastaralé verze Geogetu.
  • 0

#5 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2012 - 21:45

kiReGPS napsal/a:

a. Je nutné upravit dávky Combine, používající Divide (alespoň ty moje).

Můžeš napsat s čím máš problém ? Moje combine funguje (ale je jednoduché). Zato mám problém se zorientovat, kde které polygony vlastně jsou, nějak mi tam nesedí verze (datum).
  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2012 - 21:55

Petman02 napsal/a:
Zkouším ten import bookmarku a nefunguje mi to. Všechny kolonky ukazují nulu a podrobnosti hlásí :


Jeste nebyl cas to podrobne vysvetlit, to musi pockat do zitrka.
Strucne: import bookmarky importuje jen to, co ti v databzi chybi! Podivej se jeste na funkci Seznam -> nacist podle bookmarku. ;)
  • 0

#7 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2012 - 21:56

oříznutí neXML friendly znaků přes GC Live potvrzen, díky
  • 0

#8 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2012 - 22:08

Arne1 napsal/a:

kiReGPS napsal/a:

a. Je nutné upravit dávky Combine, používající Divide (alespoň ty moje).

Můžeš napsat s čím máš problém ? Moje combine funguje (ale je jednoduché). Zato mám problém se zorientovat, kde které polygony vlastně jsou, nějak mi tam nesedí verze (datum).


Problém je trochu silný slovo. Moje dávky volaly czdivide.ggp.pas a ten už teď neexistuje...
  • 0

#9 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2012 - 22:16

Nejprve díky za novou verzi s podporou bookmarků :) Narazil jsem na problém při aktualizaci mého bookmarku. Načetl jsem si lokální seznam keší, které chci mít v bookmarku. Dám přidat bod do bookmarku a hned u prvního vyskočí chyba, že už tam je... Dám Ignore a v tu chvíli začíná kolotoč přihlášení atd. Chtělo by to něco jako ignore all ať je pokoj nebo to dát do nastavení a vůbec se pak neptat.
  • 0

#10 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2012 - 22:21

Jen tak nahlas uvažuju - neměl by se při operaci s bookmarky ten příslušný (zdrojový, cílový) bookmark napsat i někam do tagu...?!? Následně by to mohlo být užitečné.
  • 0

#11 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2012 - 22:21

HaLuMa napsal/a:

Petman02 napsal/a:
Zkouším ten import bookmarku a nefunguje mi to. Všechny kolonky ukazují nulu a podrobnosti hlásí :


Jeste nebyl cas to podrobne vysvetlit, to musi pockat do zitrka.
Strucne: import bookmarky importuje jen to, co ti v databzi chybi! Podivej se jeste na funkci Seznam -> nacist podle bookmarku. ;)

Aha, díky za vysvětlení :)
  • 0

#12 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2012 - 22:22

kiReGPS napsal/a:

Arne1 napsal/a:

kiReGPS napsal/a:

a. Je nutné upravit dávky Combine, používající Divide (alespoň ty moje).

Můžeš napsat s čím máš problém ? Moje combine funguje (ale je jednoduché). Zato mám problém se zorientovat, kde které polygony vlastně jsou, nějak mi tam nesedí verze (datum).


Problém je trochu silný slovo. Moje dávky volaly czdivide.ggp.pas a ten už teď neexistuje...


No ale ty xxdivide.ggp.pas už neexistují dlouho ! Nevím k čemu by byly když univerzální řešení je mnohem jednodušší (samozřejmě v případě když mám více států).
  • 0

#13 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2012 - 22:25

kiReGPS napsal/a:
Jen tak nahlas uvažuju - neměl by se při operaci s bookmarky ten příslušný (zdrojový, cílový) bookmark napsat i někam do tagu...?!? Následně by to mohlo být užitečné.

jsem také pro
  • 0

#14 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2012 - 5:36

kiReGPS napsal/a:
Jen tak nahlas uvažuju - neměl by se při operaci s bookmarky ten příslušný (zdrojový, cílový) bookmark napsat i někam do tagu...?!? Následně by to mohlo být užitečné.

Už to píšu ve 3. příspěvku tohoto vlákna, funkčnost obdobná jako byla přes GJ :).

Když se teď stáhnou jen chybějící keše ... mám v DB všechny CZ keše, tedy import jakéhokoliv CZ bookmarku mi vlastně nic neudělá. Zobrazení přes seznam je jen zobrazení, pak je vhodné označit keše, smazat hodnotu tagu a znovu naplnit pro všechny označené.
  • 0

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2012 - 7:37

kiReGPS napsal/a:
Problém je trochu silný slovo. Moje dávky volaly czdivide.ggp.pas a ten už teď neexistuje...


Ten uz neexistuje delsi dobu, ne?
  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2012 - 7:38

Tak nejak jsem predpokladal, ze jakmile se Combine nauci pracovat s Bookmarky, bude libovolne otagovani hrackou, ne?
  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2012 - 8:25

kiReGPS napsal/a:
b. Přidání kešky do bookmarku přes kontextové menu neumožňuje zadat komentář (což já tak nějak jako dělám).

Bohuzel, tohle Geocaching Live neumi. Funkci na pridavani do Bookmarku se predava jen GUID bookmarku a seznam GC kodu. Nic vic.

Ona podpora Bookmarku v Geocaching Live je takova hodne polovicata. (Jako asi vsechno u Groundspeaku... :|) Takze treba mohu kesku pridat do bookmarku, mohu si vypsat bookmark, ale uz nemohu kesku z bookmarku smazat. A dalsi kraviny.
  • 0

#18 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2012 - 8:30

HaLuMa napsal/a:
Tak nejak jsem predpokladal, ze jakmile se Combine nauci pracovat s Bookmarky, bude libovolne otagovani hrackou, ne?

´

To ale znamená, že se musíme učit používat Combine, místo aby to dělal rovnou GG.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#19 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2012 - 8:34

kolombo napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Tak nejak jsem predpokladal, ze jakmile se Combine nauci pracovat s Bookmarky, bude libovolne otagovani hrackou, ne?

´

To ale znamená, že se musíme učit používat Combine, místo aby to dělal rovnou GG.

Nebo budou některé doporučené dávky Combine rovnou v distribuci GG :). Ono vysvětlovat některým uživatelům, že když chtějí ve statistikách soupis nalezených keší dle bookmarku, tak si musí udělat dávku pro naplnění tagu není až tak jednoduché .
  • 0

#20 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2012 - 8:40

Co je na tom složitýho ??
Já souhlasím s Halumou vázat to na konkrétní TAG proč
ručně sem to měl za 5 minut otagovaný

udělám si update tagu pak si ho vylistuju a ty co nemají v "Bookmarku" napsaný TAG tak označím a TAG doplním... předpokládám zautomatizování pomoci Combine do budoucna ale jinak je to podle mě rychlé a jednoduché
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama