Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.7.2


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
133 odpovědí na toto téma

#21 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2012 - 8:43

pozorjed napsal/a:
Jak to funguje, import bookmarku pomocí GC Live? Zkoušel jsem a nic to nedělá.
Čekal jsem funkčnost obdobnou jako byla přes GJ, tj. vyberu bookmark, označím ho, dám OK a provede se načtení keší a přidání TAGu bookmark s hodnotou JmenoBookmarku. Mě to neudělá vůbec nic, ani stažení keší.


Import bookmarku slouzi k tomu, abys v databazi mel minimalne vsechny kese, ktere jsou v nejakem bookmarku. Pokud kes v databazi jiz mas, nestahuje se, abys zbytecne neplytval limity.

Oproti tomu, nacteni podle bookmarku slouzi k tomu, aby ses podival, co v bookmarku je. Pokud je tam nejaka kes, kterou nemas v databazi, neukaze se ti.

Neznam, jak to dela GJ, nebot jsem to nikdy nepouzil. Uprimne, to tagovani mne vubec nenapadlo. Rikam si, jak by se to tagovalo? Kdyz by se pri kazdem nacteni bookmarku pridaval tag, tak by se ty tagy hromadily. (jedna kes muze byt v libovolnem mnozstvi ruznych bookmarku) A uz by nikdy nikdo ty tagy nesmazal. Nebo ze by se u jedne kese drzel jen posledni bookmark, ktery byl nacteny?

pozorjed napsal/a:
EDIT: tak vlastní bookmark to nestáhne, cizí jen prvních 20 keší. Pokud dám načíst dle ownera, nabídne jen typ PUBLIC bookmark, typ SHARED není načten, přestože ho na stránkách vidím a přes GJ lze načíst.


Mas nejaky konkretni priklad? Jsem presvedcen o tom, ze zobrazuji vsechny bookmarky, ktere mi Geocaching Live prozradi.
  • 0

#22 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2012 - 8:48

jeste bych rad vysvetlil ty "Vlastni bookmarky". Jiste jste uz mnohokrate potkali nekde nejaky cizi bookmark, ktery vas zaujal. Staci si vzit jeho GUID, a v tom bookmarkovem dialogu stisknout tlacitko "Pridat...". Tam si ten GUID ulozte a bookmark si nejak pojmenujte. Takovy bookmark se vam pak ukaze na zacatku seznamu vasich bookmarku, akorat jinou barvou. A tak s nim pak muzete kdykoliv pohodlne pracovat, aniz byste si ten GUID museli pamatovat.
  • 0

#23 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2012 - 9:13

Dekuji za novinky, funguje to pekne a konecne nemusim z bookmarku vytvaret PQ kvuli importu. Jen se mi pri pokusech nenacetla kes GC3TCW1 - Masskiten, zrejme kvuli diakritice v nazvu. Pote, co jsem vytvoril bod s timto kodem a nechal ho aktualizovat pres GClive, listing i ostatni udaje se nacetly v poradku.
  • 0

#24 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2012 - 9:26

Import bookmarku funguje tak, ze pokud kes v databazi neni, tak se vyropbi prazdny bod podle GC kodu a pak se teprve snazi o jeho aktualizaci. Pokud se aktualizace nepovede (treba kdyz ji dela BM u PMO kese), tak tam ta kes s tim GC kodem bude, i kdyz nebude mit nastaveny spravny nazev. Tudiz to, co popisujes, by se nemelo stat. Jsi si tim jisty? podobne ted nove funguje i nacitani vlastnich nalezu, takze u verze 2.7.2 je uz jiste, ze po nacteni vlastnich nalezu budu mit v databazi vsechny kese s GC kody, maximalne nebudu mit jen nastaveny spravny nazev a autora.
  • 0

#25 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2012 - 9:31

HaLuMa napsal/a:
Import bookmarku funguje tak, ze pokud kes v databazi neni, tak se vyropbi prazdny bod podle GC kodu a pak se teprve snazi o jeho aktualizaci. Pokud se aktualizace nepovede (treba kdyz ji dela BM u PMO kese), tak tam ta kes s tim GC kodem bude, i kdyz nebude mit nastaveny spravny nazev.

Tudiz to, co popisujes, by se nemelo stat. Jsi si tim jisty?

podobne ted nove funguje i nacitani vlastnich nalezu, takze u verze 2.7.2 je uz jiste, ze po nacteni vlastnich nalezu budu mit v databazi vsechny kese s GC kody, maximalne nebudu mit jen nastaveny spravny nazev a autora.


Ten bookmarklist je tady:
http://www.geocachin...1f-8ec76288568c

Vsechny kese se z nej nacetly (tri jsem mel v uz databazi), ale ta jedna proste chybela. Ostatne, rucni zalozeni bodu s kodem GC3TCW1 by se IMHO nepodarilo, pokud by takovy v databazi byl...
  • 0

#26 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2012 - 9:42

taky mám u pár bookmarků rozdíly v režii jedné dvou keší postupně zjistím o které jde...
ale není toho moc a bude to zřejmě něco podobného co hlásí taxoft
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#27 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2012 - 9:43

Ja to zkusil ted naimportovat do prazdne databaze, a mam tam vsech 29 kesi v naprostem poradku, vcetne te zminene.
  • 0

#28 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2012 - 9:52

Diky za overeni. Nevim, proc se to stalo, ale je fakt, ze mi vcera potom na chvili vypadlo i GClive. Jestli se to seslo zrovna v nevhodnou chvili uz predtim, tezko rict. Nicmene, az budu zase importovat nejake kese s diakritikou, budu na to davat pozor.
  • 0

#29 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2012 - 11:21

HaLuMa napsal/a:
Mas nejaky konkretni priklad? Jsem presvedcen o tom, ze zobrazuji vsechny bookmarky, ktere mi Geocaching Live prozradi.

Ano, viz. mail, jedná se o Shared bookmark. Pokud zadám GUID, tak ho GC live vidí, pokud jen přes ownera, tak ho asi nevidí. V tom bude ten rozdíl.
  • 0

#30 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2012 - 11:22

sobikovi napsal/a:

kiReGPS napsal/a:
Jen tak nahlas uvažuju - neměl by se při operaci s bookmarky ten příslušný (zdrojový, cílový) bookmark napsat i někam do tagu...?!? Následně by to mohlo být užitečné.

jsem také pro


Nejsem pro. To neni zalezitost importu. Ja se treba vetsinou chci jen podivat na ty kese a to bych ten tag musel zase mazat. Rozumnejsi mi pripada to rozdelit na dve casti: importovat nebo vytvorit seznam podle bookmarku a pak priradit tag. Prvni krok byl implementovan ted, druhy je uz davno. Az se k tomu dostanu, doplnim bookmarky do Combine (jak zminuje Haluma) a pak to muzete delat najednou. Ale rozhodne bych to nespojoval primo v GG.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#31 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2012 - 12:24

pozorjed napsal/a:
jedná se o Shared bookmark. Pokud zadám GUID, tak ho GC live vidí, pokud jen přes ownera, tak ho asi nevidí. V tom bude ten rozdíl.


Ja volam funkci, ktera mi ma vratit bookmarky nejakeho uzivatele. A co mi vrati, to ukazu.

Kdyz nad tim premyslim, tak to mozna ani neni chyba, ale zamer. Proc by tam jinak byly dva flagy public a shared?

kdyz nekdo udela jen shared bookmark, tak kdyz nekomu prozradi GUID toho bookmarku, tak se na nej dostane. je preci sdileny. Nicmene kdyz zaroven neni public, tak proc by mel byt takovy bookmark vytrubovany do sveta komukoliv?
  • 0

#32 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2012 - 12:44

gord napsal/a:

sobikovi napsal/a:

kiReGPS napsal/a:
Jen tak nahlas uvažuju - neměl by se při operaci s bookmarky ten příslušný (zdrojový, cílový) bookmark napsat i někam do tagu...?!? Následně by to mohlo být užitečné.

jsem také pro


Nejsem pro. To neni zalezitost importu. Ja se treba vetsinou chci jen podivat na ty kese a to bych ten tag musel zase mazat. Rozumnejsi mi pripada to rozdelit na dve casti: importovat nebo vytvorit seznam podle bookmarku a pak priradit tag. Prvni krok byl implementovan ted, druhy je uz davno. Az se k tomu dostanu, doplnim bookmarky do Combine (jak zminuje Haluma) a pak to muzete delat najednou. Ale rozhodne bych to nespojoval primo v GG.


Na to by mohlo být zaškrtávátko v importu / načtení.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#33 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2012 - 12:51

Existuje mnoho ruznych zpusobu, jak si vypsat nejakou mnozinu kesi. Nacteni podle bookmarku je jen jednim z nich. Proc by se prave tenhle jeden zpusob mel chovat nejak jinak nez vsechny ty ostatni zpusoby? A at si vypises ten seznam jakkoliv, vzdycky jej muzes pak najednou otagovat.
  • 0

#34 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2012 - 12:55

HaLuMa napsal/a:

pozorjed napsal/a:
jedná se o Shared bookmark. Pokud zadám GUID, tak ho GC live vidí, pokud jen přes ownera, tak ho asi nevidí. V tom bude ten rozdíl.


Ja volam funkci, ktera mi ma vratit bookmarky nejakeho uzivatele. A co mi vrati, to ukazu.

Kdyz nad tim premyslim, tak to mozna ani neni chyba, ale zamer. Proc by tam jinak byly dva flagy public a shared?

kdyz nekdo udela jen shared bookmark, tak kdyz nekomu prozradi GUID toho bookmarku, tak se na nej dostane. je preci sdileny. Nicmene kdyz zaroven neni public, tak proc by mel byt takovy bookmark vytrubovany do sveta komukoliv?


Asi ano, že bookmark není public jsem zjistil až po zjišťování, proč se nenačte, v první chvíli jsme to viděl jako chybu, protože jsem věděl, že existuje ale nenabídne se.
  • 0

#35 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2012 - 13:45

Z jineho soudku - ti, kterym predchozi verze padala pri hromadnem generovani mapek, dejte vedet, jak je na tom tato verze.
  • 0

#36 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2012 - 16:14

Co, že to umí bookmarky načítat, ale ono to tam umí i keše přidávat :-)

To je tedy PARÁDA :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#37 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2012 - 16:45

kolombo napsal/a:
Co, že to umí bookmarky načítat, ale ono to tam umí i keše přidávat :-)

To je tedy PARÁDA :-)


Jak komu... :D

GetBookmarkListsForUser [140] The number of calls allowed for this Method has been exceeded

  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#38 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2012 - 16:49

Koukam, ze mi chces zahejbat se statistikama volani gc.live API? :o
  • 0

#39 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2012 - 16:58

HaLuMa napsal/a:
Koukam, ze mi chces zahejbat se statistikama volani gc.live API? :o


Ani krapet, jen jsem klikl na cache v DTB a vybral to s bookmarkem.
Asi to nějak neřeší fakt, že jsem BM a ne PM B)


Pokračování:

Nelze se spojit s Geocaching Live serverem! 
HTTP error: 0 
Socket error: 10060 Connection timed out
SSL error: 0

  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#40 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2012 - 17:52

Jsem asi lama, ale neumím od seznamu v GG odebrat keše na bookmarku... Mám v GG množinu keší s tagem ignore a chci zjistit, co mi schází z toho na netu... dík za radu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama