Přejít na obsah


Fotka

Geoget - POI Garmin - chyba


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 dandu1

dandu1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2012 - 8:22

Při použití doplňku POI Garmin (medwyn_cz) na celou databázi Geogetu se export provede korektně, ale při pokusu výsledek nahrát POI Loaderem do GPSMAP 62st to zobrazí tuto chybu: "Soubor TraditionalCache.gpx je neplatný. Chcete pokračovat?". Někde je chyba určitě v listingu nějaké cache, ale jak ji mám najít a odstranit? Když vyexportuji náhodně vybrané cache tak vše proběhne v pořádku.
  • 0
DANDU1

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2012 - 8:25

Vygenerovany GPX otevri ve firefoxu nebo Internet Exploreru jako XML, a uvidis, kde si to bude stezovat.
  • 0

#3 dandu1

dandu1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2012 - 11:37

Do IE se to načetlo. Jak to má hlásit chybu? Nikdy jsem to takto neprověřoval. Hláška se žádná neobjevila, pouze jeden řádek je červený a to tento: xmlns="http://www.topografi...ix.com/GPX/1/1" xmlns:gpxx="http://www.garmin.co...Extensions/v3"> Díky za pomoc
  • 0
DANDU1

#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2012 - 12:30

Nemáš tam nějakou keš bez souřadnic? To se dá vyfiltrovat na první stránce nastavení filtru. Vzniká to hlavně importem archivovaných přes API.
  • 0

#5 dandu1

dandu1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2012 - 12:32

Tak chyba se objevila. Píše to chybu na řádku 48377 znak28. A co s tím teď? Nic zvláštního tady není. Existuje někde seznam neplatných znaků?
  • 0
DANDU1

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2012 - 13:08

Zjisti, co je to za keš (otevři v editoru, který umí počítat znaky, třeba PSPad), tu keš smaž trvale a naimportuj ji znovu. Pokud to bude dělat dál problémy, tak to řeš. Třeba editací listingu v geogetu a pak už ji neaktualizuj. Je to někdy detektivka, hledat tu jednu, a to ještě nevíš, jestli je jen jedna. Pomohl by tomu nějaký validátor XML, ale už se to tu řešilo, nefungují hlavně na velkých souborech správně.
  • 0

#7 dandu1

dandu1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2012 - 9:22

Tak jsem to zkusil asi 3 x a hází to pořád někde chybu. Nejde aspoň všechny chyby nalézt najednou? Dělat to po jedné je nereálné, když nevím kolikrát se to bude opakovat. Data s prázdnými souřadnicemi jsem vyloučil.
  • 0
DANDU1

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2012 - 10:11

Předpokládám, že parser XML po nalezení chyby skončí. Takže další chybu už nenajde.Já taky hledal na několikrát. Nebo zkus vylučovací metodu. Udělej si nejdřív jen tradičky, pak multiny, mysterky, pak tu danou skupinu rozpůl, lokalizuješ tak, ve které skupině je chyba.
  • 0

#9 dandu1

dandu1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2012 - 10:20

To jsem zkusil dělat to po typu cachí, ale je to strašně zdlouhavé a pořád jsem nenašel kde jsou chyby. Aspoň nějaká utilitka na opravu XML souborů neexistuje? Mám v databázi 23000 cachí a pořád to dělit na kousky je docela nereálné. Zatím díky a budu to zkoušet
  • 0
DANDU1

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2012 - 12:04

Nikdo ti nic konkretniho neporadi, kdyz nevi, s cim mas konkretne problem. Jestli se jedna treba o nedavno objeveny problem s logy jednoho uzivatele, pak staci si vyfiltrovat jeho nalezy a dotcene kese znovu zaktualizovat. Jestli ne, tak informace, ze je to na radku tom ci tom, je nam na nic, my tu tvuj soubor nemame. Dulezite je nejen kde je ta chyba, ale na co konkretne si to tam stezuje. Blby znak? Blba struktura, v cem konkretne? V listingu, v logu, nebo v cem? Proste, sel bych po puvodci problemu, nesnazil bych se odstranovat jen nasledky. Ostatne, nejcastejsi problem jsou importy ruznych dat pochybneho puvodu, ktere zanesou do dat binec. Nebo ted, posledni dobou, treba ta chyba v Geocaching Live, ktere vracelo nevalidni data.
  • 0

#11 dandu1

dandu1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2012 - 12:19

Stahuji pouze cache pomocí Geojarry. Nepoznám kde je chyba, píše to pouze: Neplatný znak v zadaném kódování Řádek 40975, pozice 28. Zkusím ti ten soubor poslat přes úschovnu. Já si s tím neporadím. Díky
  • 0
DANDU1

#12 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2012 - 12:51

dandu1 napsal/a:
To jsem zkusil dělat to po typu cachí, ale je to strašně zdlouhavé a pořád jsem nenašel kde jsou chyby. Aspoň nějaká utilitka na opravu XML souborů neexistuje? Mám v databázi 23000 cachí a pořád to dělit na kousky je docela nereálné. Zatím díky a budu to zkoušet

Existuje spousta validátorů XML. Ale na velkých souborech nefungoval pořádně ani jeden. Zkus nějaký najít, pomohlo by to dost lidem.
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2012 - 13:18

dandu1 napsal/a:
Stahuji pouze cache pomocí Geojarry. Nepoznám kde je chyba, píše to pouze: Neplatný znak v zadaném kódování Řádek 40975, pozice 28. Zkusím ti ten soubor poslat přes úschovnu. Já si s tím neporadím. Díky


Tak uz je mi to jasne!

Podarilo se ti nekdy naimportovat pár kesi ze souboru bez názvu.gpx. Tato informace se uklada do tagu. A ten exportni skript, kterym jsi to generoval, asi nepocita s tim, ze by ten nazev souboru v tagu mohl obsahovat diakritiku, a tak ji tam do vysledneho souboru zapsal ve spatnem kodovani. A to vadi!

Podivej se na kese GC336CF a GC3157Y. U nich dej "Zmenit tagy..." a tam vymaz tag s kategorii "import". pak uz bude export v poradku.

Kdybys tam mel jeste vice takovych kesi, tak si muzes ty kese podla tagu vyfiltrovat a pak to opravit.
  • 0

#14 dandu1

dandu1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2012 - 6:01

Funguje! Díky moc za pomoc. Teď projedu celou databázi a dám to dopořádku. Ještě jednou díky
  • 0
DANDU1

#15 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2012 - 8:28

mpik napsal/a:

dandu1 napsal/a:
To jsem zkusil dělat to po typu cachí, ale je to strašně zdlouhavé a pořád jsem nenašel kde jsou chyby. Aspoň nějaká utilitka na opravu XML souborů neexistuje? Mám v databázi 23000 cachí a pořád to dělit na kousky je docela nereálné. Zatím díky a budu to zkoušet

Existuje spousta validátorů XML. Ale na velkých souborech nefungoval pořádně ani jeden. Zkus nějaký najít, pomohlo by to dost lidem.


Nemá VIM editor nějaký plug-in na XML soubory ?
Určitě perfektně hlásí řádky a znaky a umí jekkoliv velké soubory ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2012 - 8:44

Teď jsem koukal, jestli něco podobného nemá PSPad (už delší dobu jsem neměl důvod ho aktualizovat ) a narazil jsem na odkaz http://www.zlatkovic.../libxml.en.html, který by se dal použít jako externí kompilátor. Teď nemám čas na zkoušení, dávám to sem jen jako tip.
  • 0

#17 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2012 - 9:00

Kdzy jsi zminil vim, nezkousel jsi lint? POuzivam ho v praci, ale nezkousel jsem X MB soubory.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#18 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2012 - 9:16

gord napsal/a:
Kdzy jsi zminil vim, nezkousel jsi lint? POuzivam ho v praci, ale nezkousel jsem X MB soubory.


Nezkouším různé editory, VI/VIM je základní editor v LINUX prostředí, je i pro Win prostředí a umí prakticky všechno, tak mne to napadlo ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#19 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2012 - 9:18

Svojho zasu som "na zakazku" kamarata, ktory mal problem so svojim garminom a importom gpx do MS atd. vyrobil jednoucelovy sw, ktory prebehne gpx subor zobrazi a opravi pripadne chyby .
Program nekontroluje strukturu ale len obsiahnute data na validitu znakov...
http://mozigo.zubor....e/RepairGpx.zip

Spusta sa z prikazoveho riadku kde prvy a jediny parameter je nazov vstupneho gpx
Je mi jasne, ze neriesi pricinu ale len nasledky ale niekedy sa to moze hodit...

  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#20 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2012 - 9:43

lint neni editor, ale programek, ktery kontroluje validitu XML.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama