Přejít na obsah


Fotka

UrbEx Geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
206 odpovědí na toto téma

#21 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2012 - 6:07

GC1Z98B - opuštěné sádrové doly. Je to v Polsku, ale v dosahu příjemné vyjížďky na kole z Opavy. Přístup ke keši je obtížný, napřed je třeba prolézt kukuřičným polem a pak lesem plným výmolů a křoví. V lese je množství "objektů", ve kterých jsou schody dolu, ale bez baterky jsem tam neměla nejmenší chuť lézt. Keš je venku u jednoho takového objektu a moc velkou návštěvnost nemá. Pokud se pamatuji, vysvobodili jsme z ní TB asi tak popůl roce.
  • 0

#22 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2012 - 6:17

Stvanec: díky za upozornění, opraveno:) Jacka: díky za tip, podle fotek se ani nikomu jinému nechtělo moc prozkoumávat, tyhle cihlový doly by ani ve mě nevzbuzovali důvěru:D
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#23 Paw&lucima

Paw&lucima

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 185 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2012 - 6:38

A co takova GC3GMGM?
  • 0

#24 Bolek_CZ

Bolek_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2012 - 6:49

Ještě jsem si vzpomněl na GC1B1FV - Hotel hvezda u Břeclavi a GC2CWZR - Kacenaren na Slovensku nedaleko Holíča.
  • 0
www.fotomoto.cz

#25 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2012 - 7:04

No, sice mám raději přírodu, ale některé tyto objekty jsou opravdu zajímavé. Nevím, jak hodně velké bunkry by se sem daly počítat - malé komunistické bunkry jsou ve Východních čechách např.: GC1ETW7 - Bunkr v Nové Pace GC3WD3M - UŽ na Vídrholci - bunkr nad Černilovem Další by mohla být třeba: GC346GF - Pivovarská flošna v Hradci Králové (část bastionového opevnění. Vypadá dost zchátrale. (U podobného opevnění je i keška GC2KKYM, která se ale primárně věnuje něčemu jinému. Dále pak vás po zbytcích Hradecké pevnosti provede: GC1NDE2 V případě že by sem patřily i třeba podzemní chodby v pevnostech, tak by sem mohly patřit Terezínské (GC1PFCN a GC2CWTB - keše částečně v podzemí, ale není to tak opuštěné)a Josefovské podzemní kešky (GC13TDQ a GC223QW). Jsou to zbytky po lidské činnosti a těžko přístupné... Potom když si představím bunkry z 2. světové, tak taky splňují tuto definici. Ovšem takových "opuštěných" bunkrů je jen u nás ve Východních Čechách hrozná spousta (viz. např. kešky autora Dauthiho, který má u Trutnova celou sérii věnovanou těmto bunkrům. Některé jsou sice přístupné, ale sposta jich je volně přístupných (i když často hodně poničené, takže přístupné jsou dost zřídka). Jeho série má bonusy zde: GC3H05Y a zde: GC33RCD A to nepočítám další bunkry, v případě zájmu můžu napsat odkazy... Když už máš v severních Čechách kešku Underground, tak okolo jsou min. ještě 2, které se věnují komplexu podzemních továren v okolí... GC2KKYT - Keš Werk B - 1945 GC1860D - Rabstejn Aircraft Factory (možná jich tam je více, ale jen tyhle jsem navštívil). V Brně je keška GC16263 - Stránská skála, kde byly v chodbách různé kryty a měla tam být vybudována podzemní továrna za 2. světové války.
  • 0

#26 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2012 - 8:47

Jacka_dominikanka napsal/a:
Je to v Polsku, ale v dosahu příjemné vyjížďky na kole z Opavy. Přístup ke keši je obtížný, napřed je třeba prolézt kukuřičným polem a pak lesem plným výmolů a křoví


a kolo zamknu u treti kukurice :).
  • 0

#27 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2012 - 8:51

Něco na jih od Brna: GC1N15W vojenský objekt - protiletadlová raketová základna GC1XPEV vojenský objekt - muniční továrna GC3REWZ tepelná elektrárna GC22M9N cukrovar (moc toho z něj ale nezbylo) Ani jedno už samozřejmě neslouží svému účelu.
  • 0

#28 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2012 - 9:01

Dain a Olik napsal/a:
a kolo zamknu u treti kukurice :).


No, my jsme je s Aranyafëou hodili do čtvrtýho řádku od kraje a zamkli k sobě, ale jinak v podstatě odpovídá. :D
  • 0

#29 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2012 - 9:40

GC1DHR6 SubMarine Bay v Chorvatsku
  • 0

#30 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2012 - 10:00

GC267WW Vojenske sklady Spicak u Rakovníka (hodne zdevastovane a pravidelne zde hrají airsoft a paintball hlavne na začatku arealu, vzadu v areálu až tak moc lidí není a objekty nejsou poškozeny)
  • 0

#31 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 637 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2012 - 10:02

V Polsku stare nakladove nadrazi, mam prolezeno a bylo to dost zajimave.


Urbex CMK

GC24N8F

http://www.geocachin...e4-004a2a5eb26e
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#32 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2012 - 10:24

Na Kladně doporučuju GC2C0WR
  • 0

#33 Sofronius

Sofronius

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2012 - 10:40

Na Jižní Moravě je multina v objektu bývalé německé muniční továrny - http://coord.info/GC1XPEV MUNA - Municni tovarna/Ammunition Factory. Jedna se o rozsahlou zalesnenou oblast, ve ktere jsou pobliz hranice s Rakouskem rozptyleny zbytky tovarnich objektu. Ale buďte opatrní, stará munice se tam nacházi pořád a to dost často! Citace z listingu:
Pri pruzkumu vsak dbejte zvysene opatrnosti. Prestoze je les verejne pristupny a byl nekolikrat podrobne prozkouman pyrotechniky, nelze nahodny nalez munice vyloucit. Pokud byste pri ceste za sipkou narazili nahodou na munici, v zadnem pripade se s ni nepokousejte manipulovat a nalez ohlaste PCR (tisnova linka 158).
Výsledkem hledání má být zápis do logu a ne rovnoměrné rozmístění kačera na nekolika akrech lesa!
  • 0

#34 JolaLuba

JolaLuba

    JolaLuba

  • Members
  • PipPipPip
  • 937 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2012 - 11:29

já jsem tak okouzlena, že mě vůbec nenapadá, zda bychom taky neměli tip..prostě tohle téma je absolutní jednička! díky moc, jdu si to užít..když si lov představím ještě ve spojení s focením jsem v nebi..:o))
  • 0

#35 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2012 - 11:54

JolaLuba napsal/a:
když si lov představím ještě ve spojení s focením jsem v nebi..:o))

Já teda doufám, že v nebi bude přece jen příjemnější prostřdí než nějaký starý rozpadající se barabizny :D !
  • 0

#36 JolaLuba

JolaLuba

    JolaLuba

  • Members
  • PipPipPip
  • 937 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2012 - 12:00

jacka : souhlasím..prostě je to žrádlo.. :o)
  • 0

#37 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 23 říjen 2012 - 12:09

Gleep napsal/a:
Na Kladně doporučuju GC2C0WR

Taky pěkný místo. Jen doplním, že ne všude je to "volně" přístupný. Ten areál celkově se tak nějak revitalizuje a tak člověk může nevědomky vlézt někomu na pozemek. Byl jsem tam dvakrát - jednou bez problémů po druhé mě sekuriťák hnal doslova svinským krokem. Podobné zkušenosti mají i ostatní lovci (byť nepravidelně). Možná by stálo zato uvádět tyhle informace do bookmarku taky...
Ale skutečně to stojí zato vidět - to je pravda...

A jestli se tam někdo vypravíte, tak se zajděte podívat i na Huť GC18XCH - má dokonce svojí minci, která se Kladeňákům myslím docela povedla - [tb]TB57MKA[/tb].

V Praze mě napadá ještě Cukrovar GC2TGQJ.
  • 0

#38 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2012 - 12:14

GC214RH Viz info v listingu a jeste k tomu je nedaleko komplex podzemni nacisticke tovarby richard viz http://richard-1.com/
  • 0

#39 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2012 - 16:17

Perfektní práce lidi!:) seznam doplněn! Doplnil jsem tam i info o ostraze a další tipy na výlet, i když tyhle info jsou občas dost nestabilní, někde nemusí nic být, najednou to někdo koupí, hodí tam na půl roku ochranku a pak je zase klidB) ale každá rada se hodí;) pokusím se sem hodit co nejdříve odkaz na bookmark:) a těším se na další objekty! Co se týče bunkrů, tak bych asi vynechal takový ty všemožný řopíky, je jich tu jako much, většinou jsou dost stejné a nic extra k vidění tam není.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#40 comparare

comparare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2012 - 16:51

prazskychytrak napsal/a:

Co se týče bunkrů, tak bych asi vynechal takový ty všemožný řopíky, je jich tu jako much, většinou jsou dost stejné a nic extra k vidění tam není.

Ono bude asi problém co do té kategorie patří ...
Ruiny s obvodovym zdivem,ci musi mít strechu?
Podzemní stavby,ano či ne?Když ano tak tu budeš mít kanaly a další krysolezy,ale zase Josefovské podzemní chodby alias Spionem v Josefove a ObRok je narez!
Nebo stačí jen vybydleny barak... ?
Když si přečtu vysvětlení wiki:

Staveniště

Ruiny

Tunely a kanalizace

http://cs.wikipedia....ban_exploration

Tak toho bude strašně moc :(
Když budeš dělat ten bookmark,hodilo by se pak ke keši napsat,co to je.
Neb mně třeba osobně krysolezy moc nelákají,ale ten lágr v Říčanech je bomba.
  • 0
vylezu všechno,ale nevim za jak dlouho




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama