Přejít na obsah


Fotka

UrbEx Geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
206 odpovědí na toto téma

#41 CezannovaJablon

CezannovaJablon

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2012 - 20:30

Keš tam sice žádná není, ale v Plzni ještě doporučuji kolektory na severním předměstí http://www.podzemi.v...h/kol_loch.html
  • 0

#42 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2012 - 20:51

No a určitě nesmí chybět brněnská legenda Lost - DHARMA Initiative GC11EJJ.
Dobré jsou i tyhle GCXJM9 , GC2Z7Q6 a GCXC2R , věnované "Hitlerově dálnici" R43 .
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#43 JolaLuba

JolaLuba

    JolaLuba

  • Members
  • PipPipPip
  • 937 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2012 - 21:38

Přeci jen jsem si vzpomněla : ve Velké Chuchli je rozsahem celkem malý objekt na šmejdění, ale moc zajímavý - vápenka a u ní Melmanova GCR86R a ze zahraničí: Itálie/Lago di Idro - rozsáhlá zchátralá, ale bezpečná pevnost Valledrane, dá se tu bez obav vnikat do všech tajemných koutů podzemí, nadzemí..a je tu i kešule GC1FK9H
  • 0

#44 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2012 - 23:11

Aktualizace seznamu:)! plus přidán odkaz na bookmark, který budu postupně obohacovat o info o co jde, tipy na výlety apod;) CezannovaJablon: ty kolektory budou asi normálně používané a nepřístupné ne?:) ssva: ten projekt Dharma vypadá hoodně zajímavě, každopádně co to je? z fotek jsem nepoznal jestli to není jen nějaká kanálovka nebo je tam skutečně nějaký podzemní kryt či co:) a co se týče té hitlerovi dálnice, tak co vím, jsou to pouze fragmenty, jeden oblouk, toť vše, možná bych sem přidával jen objekty které mají alespoň jedny dveře ne?:)jak to vidíte?;) comparare: s úplně přesným určením co do seznamu patří bude trochu problém, ale nechal bych to na citu průzkumníkůB) každý řopik tu určitě zveřejňovat nemá cenu, to samé klasické kanálovky, které už mají svůj bookmark, nebo rozvaliny, kde je pouze torzo jedné stěny...prostě aby to bylo opravdu zajímavé na prohlídku
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#45 Fridolini

Fridolini

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2012 - 8:13

http://coord.info/GC2ECQH parádní krušnohorská záležitost, doporučuju :D
  • 0

#46 JolaLuba

JolaLuba

    JolaLuba

  • Members
  • PipPipPip
  • 937 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2012 - 8:56

ještě dva kousky: u Roztok ohořelá prvorepubliková Maxmiliánka (a proti ní zbytky Koliby) GCNM71 a poblíž Libverdy GC29R40 opuštěná prvorepubliková Riedelova bouda - chata Jizerka :)
  • 0

#47 CezannovaJablon

CezannovaJablon

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2012 - 9:40

prazskychytrak napsal/a:
Aktualizace seznamu:)! plus přidán odkaz na bookmark, který budu postupně obohacovat o info o co jde, tipy na výlety apod;)

CezannovaJablon: ty kolektory budou asi normálně používané a nepřístupné ne?:)

ssva: ten projekt Dharma vypadá hoodně zajímavě, každopádně co to je? z fotek jsem nepoznal jestli to není jen nějaká kanálovka nebo je tam skutečně nějaký podzemní kryt či co:) a co se týče té hitlerovi dálnice, tak co vím, jsou to pouze fragmenty, jeden oblouk, toť vše, možná bych sem přidával jen objekty které mají alespoň jedny dveře ne?:)jak to vidíte?;)

comparare: s úplně přesným určením co do seznamu patří bude trochu problém, ale nechal bych to na citu průzkumníkůB) každý řopik tu určitě zveřejňovat nemá cenu, to samé klasické kanálovky, které už mají svůj bookmark, nebo rozvaliny, kde je pouze torzo jedné stěny...prostě aby to bylo opravdu zajímavé na prohlídku


A co znamená nepřístupné, lépe řečeno, která z ostatních zmiňovaných míst jsou oficiálně přístupná? Nějak asi nerozumím otázce. Používané samozřejmě jsou, ale večer nebo v noci tam člověk na nikoho nenarazí.
  • 0

#48 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 209 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2012 - 9:57

Pridam odkaz na jednu italskou lahudku: GC26D0D
Podzemni komplex ve skale, podle me klidne o velikosti Dobrosova, volne pristupny (rozumej nehlidany). Pri hledani kese je treba pocitat s pobytem spise v radech hodin...ale stoji to vazne za navstevu. Skoda, ze je listing na informace pomerne skoupy.
  • 0

#49 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2012 - 10:02

CezannovaJablon: jo tak, tak potom ok:) tady v praze se totiž člověk do kolektorů vůbec nedostane pokud si předem nedomluví prohlídku. Kolektory jsou uzavřené a snad je tam i systém, že pokud se nějaký vchod otevře, ihned to vědi na centrále kolektorů:) večer seznam zase zaktualizuju:) jinak jestli máte k již navštíveným objektům jakékoliv info hodící se k průzkumu, sem s tím;)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#50 CezannovaJablon

CezannovaJablon

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2012 - 10:42

prazskychytrak: Tady se tam dostane, když si najde jeden z mnoha nezamčených vchodů (zájemcům, co si o to napíšou, poradím) a na centrále údajně vědí, kdyby si tam člověk rozsvítil, ale stejně tam v noci nejspíš nikdo nesedí (ale svítili jsme si radši sami).
  • 0

#51 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2012 - 23:07

Seznam a bookmark aktualizován:) Díky za velmi zajímavé tipy, obzvláště chata Jizerka mě potěšila, přesně takové objekty mám osobně nejradši a mám pocit že v horských oblastech jich bude vícero:)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#52 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2012 - 23:14

Ta kačenárna na Slovensku mě štve. Jel jsem kolem ní na kole, i kolem toho kostelíka. Jenomže jsem netušil, že se tak daleko dostanu (z Lednice) a tak jsem si místní krabice nepostahoval. Mám jen tu kačenárnu u Lednice, ale tam jsou jen nepatrné terénní tvary a stavební pozůstatky žádné.
  • 0

#53 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2012 - 7:52

Pokud sem patří i různé netradiční zříceniny, tak by sem mohly patřit i tyhle keše: GCYM1B - Kopeček a keška GC3A25X - Vavřineček ve Východních Čechách - zříceniny kaplí a kostelů na vršcích...
  • 0

#54 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2012 - 9:40

Zřícenina kostela je i GC13073. Není to ale pustá zřícenina, je to jedna zeď a okolí čisté. Zřícenin hradů je podstatně víc a ty sem asi nepatří.
  • 0

#55 koyamas family

koyamas family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2012 - 15:04

Rozhodně tato GC3TZX7na západě Krušných hor.
  • 0
Vložený obrázek

#56 TondyTym

TondyTym

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2012 - 17:46

Krátká, ale zachovalá část bunkru z 2. světové se nachází v těsné blízkosti http://coord.info/GC2V9TT . Dostupné pouze 2 místnosti, zbytek prý zasypaný. Místo: Jižní Morava

A pak ještě http://coord.info/GC1BBQB poblíž Prostějova. Podzemní objekt bývalého letiště, celkem rozsáhlý, ale větší průzkum je možný tak leda s neoprénem (objekt byl - alespoň v době naší návštěvy - zatopený)
  • 0

#57 TondyTym

TondyTym

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2012 - 18:02

A ještě info k Dharmě: ano, obojí je správně. Minimálně jedna ze stagí je kanálovka, minimálně jedna ze stagí je krááásný bunkr, do kterého se leze větracím okýnkem ... Víc nemůžu prozradit, už tak jsem řekl dost ;-)
  • 0

#58 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2012 - 18:23

po přesunutí jsem rozhodně patří http://coord.info/GC25761 . Dneska jsem lovil a moje urbex srdce zaplesalo :)
  • 0

#59 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2012 - 21:02

Aktualizace seznamu a bookmarku:)
Doplněna i Dharma, Hitlerova dálnice a zříceniny kostelů. Tyhle zvláštní zříceniny bych do seznamu ještě zařadil, zříceniny hradů mají už svůj bookmark, tak ty vynecháme;) jinak díky za další perfektní tipy! co nejdříve mrknu na chalupáře ze suchdola:)! nejspíš zítra:D
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#60 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2012 - 22:14

Tak když zříceniny kostelů, tak taky GCXH1P. Je to sice zřícenina hradu, ale poblíž je zbytek nedostavěného kláštera, viz fotky v listingu. Nebo GC1NH6J, má sice výchozí souřadnice jinde, ale v listingu se píše o Ptačím hrádku, který je možno navštívit. Je to nedostavěný památník vítězství u Lipska, dnes bohužel už taky skoro zřícenina.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama