Přejít na obsah


Fotka

UrbEx Geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
206 odpovědí na toto téma

#61 brejtak

brejtak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2012 - 23:59

jedna parádní ze slovenska, jedná se o starý lom nedaleko od žiliny GC1VMA3 a bývala základna protiletadlové obrany ve frydkuGC1FY6B
  • 0

#62 brejtak

brejtak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2012 - 0:11

ještě jsem si vzpomněl na zámek v solci u karviné, ale z toho už moc nezbyloGC3KK28 a kosek od tud je zapomutý hřbitovGC3GJEW
  • 0

#63 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2012 - 8:20

aktualizace seznamu a bookmarku:) díky za zajímavé tipy!

Trochu jsem brouzdal po netu a kdo by chtěl nalákat na prohlídky, tady je jeden rozhovor s fotografem, který se specializuje na urbex
Článek
a jeho fotogalerie
Galerie
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#64 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2012 - 9:07

Nevím jestli to sem také patří ale v rámci této multiny GCRD32 je možné navštívit opuštěný řopík.
  • 0

#65 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2012 - 9:45

Řopíky bych nezahrnoval;) je jich po republice jako much a na ropiky.net je kompletní databáze a mapa, takže kdo se bude chtít podívat na řopík, mrkne tam:)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#66 JolaLuba

JolaLuba

    JolaLuba

  • Members
  • PipPipPip
  • 937 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2012 - 10:39

chytrák: moc díky za odkaz na urbexového fotografa, leccos je na mě málo syrové, ale jako inspirace dobrý! jsem ráda, že je nás "úchylných" víc :D:D
  • 0

#67 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2012 - 10:41

prazskychytrak napsal/a:
Řopíky bych nezahrnoval;) je jich po republice jako much a na ropiky.net je kompletní databáze a mapa, takže kdo se bude chtít podívat na řopík, mrkne tam:)


Měl bys říct, zda myslíš, že bys nezahrnoval jen Řopíky (lidové označení malých bunkrů vzor. 37), nebo že bys nezahrnoval i velké různé pěchotní bunkry atp. I ty jsou totiž často volně přístupné a některé i slušně poničené výbuchy (např. tento: GC33RC1) atp.
Např. tahle keška je přímo uvnitř pěchotního srubu: GC3GETV.
Ovšem ty všechny by si spíše zasloužily svůj vlastní bookmark :-) (třeba něco takového i existuje).

Popravdě řečeno bych ani jedno asi nezahrnoval a kdyby se našel nějaký nadšenec, raději bych mu přispěl typy na udělání bookmarku o těch bunkrech (vím o dost zástupcích ;-).
  • 0

#68 TondyTym

TondyTym

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2012 - 11:07

Taky určitě nesmí chybět tento krasavec na slovensku http://coord.info/GC2VFWW.
A negeo odbočka pro zájemce o problematiku bez vazby na kešing: těmto a podobným místům v Brně a okolí se věnují stránky www.kafelanka.cz
  • 0

#69 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2012 - 12:07

Roman_Jaromer
Řopíky bych určitě nezahrnoval, velké bunkry bývají občas dost zajímavé (v seznamu už máme pár bunkrů takových těch velitelských, protiatomových) takže myslím že by to šlo je zahrnout, ale chtělo by to opravdu ty které
- jsou přístupné
- nejsou vymazlené partou nadšenců (je to sice hezké že se o to někdo stará, ale když to někdo vymazlí, už to ztrácí punc tajemna :)
- a čím větší, tím lepší :) na bunkry nejsem extra odborník, ale prostě aby to nebyl řopík, který má o jednu místnůstku navíc..aby prostě urbex duše zaplesala :)

ještě bych to uvedl k seznamu, aby bylo jasné jaké tipy zasílat:)
jinak jediný bookmark na bunkry jsem našel tento - bookmark

JolaLuba taky jsem si připadal jako osamělý blázen, který už jako mrňavé dítko oblejzal kdejaký zbytky penzionu na horách a dumal nad tím, kde mohla být jídelna:D a ono ejhle, bláznu je vícero:)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#70 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 26 říjen 2012 - 12:13

To si tedy piš, že bláznu je vícero. Jen najít čas, to všechno obchodit... když jste toho sem naládovali tolik ;-)
  • 0

#71 odnikudnikam

odnikudnikam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2012 - 12:18

Díky za parádní vlákno se spoustou tipů na mé výlety. V blízkosti Liberce je také jedna opuštěná nedostavba. Což mne inspiruje k jejímu prozkoumání a možná i založení kešky pro takové jako jsme my,že? odnikudnikam
  • 0

#72 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2012 - 17:01

aktualizace seznamu a bookmarku:)

Plus, když jsem viděl parádní stránky brněnských průzkumníků, nedalo mi to a udělal jsem také takové velmi jednoduché stránky, kde je pár informací, odkazy a fotky z mých posledních průzkumů, další budu postupně přidávat:)
http://prazskychytrak.cz/urbex/

Předně tam doporučuji sekci odkazy, kde jsou tipy na zajímavé weby, kde člověk nalezne opravdu mraky inspirace.
Pak je tam také info co máme a nemáme v seznamu a bookmarku. Ty velké bunkry u kterých je keška bych do seznamu ještě zařadil pokud jsou volně přístupné na šmejdění;)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#73 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2012 - 20:38

Výborné vlákno, díky!
Ve filmu Undercity mě zcela nadchla nepoužívaná stanice metra v New Yorku. Na závěr dokumentu se leze na most, tak jsem si vzpomněl, že kamarád vylezl na tenhle http://goo.gl/maps/EJh4M. Pod UrbEx to také patří, takže je to jeden tip (mostu je věnována i keš, ale není na něm GCXEWV). A zážitek to asi bude..
  • 0

#74 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2012 - 21:13

Když i mosty, tak tady je jedna lahůdka, i když dnes už z něj taky moc nezbylo: GC2GR1M Viadukt na trati Moravské Bránice - Moravský Krumlov u Ivančic
  • 0

#75 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2012 - 21:19

Mosty... taky mám jednu krabici u bývalého mostu. Dvě zídky na březích a kůly v řece. Jen je teď vypnutá, než zbastlím schránku.GC2H5PQ. Nevím, jestli tohle ale ještě patří do tohoto bookmarku.
  • 0

#76 odnikudnikam

odnikudnikam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2012 - 22:32

prazskychytrak napsal/a:
aktualizace seznamu a bookmarku:)

Plus, když jsem viděl parádní stránky brněnských průzkumníků, nedalo mi to a udělal jsem také takové velmi jednoduché stránky, kde je pár informací, odkazy a fotky z mých posledních průzkumů, další budu postupně přidávat:)
http://prazskychytrak.cz/urbex/

Předně tam doporučuji sekci odkazy, kde jsou tipy na zajímavé weby, kde člověk nalezne opravdu mraky inspirace.
Pak je tam také info co máme a nemáme v seznamu a bookmarku. Ty velké bunkry u kterých je keška bych do seznamu ještě zařadil pokud jsou volně přístupné na šmejdění;)


Díky za zajímavé odkazy. Moje další bezesná noc právě nastává.
Venku padá první sníh tak mám aspon výmluvu, že nemusím hledat v noci kešky.
Ale můžu je vymýšlet. Fakt MOC DÍKY!!
  • 0

#77 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2012 - 22:37

Z posledních tří příspěvků bych vybral do seznamu pouze viadukt;) most na který se dá vylézt sice také nabídne zážitky, ale to už by jsme se posunuli někam jinam a mít tu každý most, tak se ubookmarkujeme:D A z bývalého mostu toho skutečně moc nezbylo, možná by nebylo špatné pravidlo na zařazení... "pokud zasněží, musí být z objektu alespoň něco vidět":D takže zatím pouze lehká aktualizace o viadukt:)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#78 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2012 - 22:41

Prazskychytrak: ještě se případně mrkni na todle, taky docela masakr: GC27NRT
  • 0

#79 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2012 - 22:52

Jacka_dominikanka: perfekt, doplněno! v listingu je dokonce odkaz na stránky, kudy vedla původní trasa dráhy a podél které je nyní plno opuštěných nádražních budov:)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#80 brejtak

brejtak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2012 - 23:00

tahle je taky dobrá, dofam že nevadí že je to Earthcache.GC2V455 jo a k odlovu si vemnte dozimetr :P:p:p
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama