Přejít na obsah


Fotka

Geovýzva - Lovci Tisícovek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
167 odpovědí na toto téma

#21 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 12:32

gygant napsal/a:
Doplňujte, doplňujte, hned mi jedna přibyla :) Pokud jsem pochopil správně, měly by to být pouze HLAVNÍ vrcholy, tak jak jsou vedeny na serveru tisicovky.cz? Aby to nevedlo k lavinovému rozšiřování jako na vlákně o UrbExu. Například tato pěkná keš je vedena jako vedlejší vrchol, tudíž není zařazena? GC1KTEX


Přesně tak, jde jen o hlavní vrcholy. Vedlejší vrcholky a spočinky na svazích hlavních tisícovkových vrcholů zařazovány nejsou. To je případ Brousku, ale i třeba toho Šerlichu nebo Krakonoše.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#22 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 12:32

anuto
  • 0

#23 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 12:41

Díky, Nad Rýžovnou chyběla. Na Skalách a Křížová hora jsou "jen" vedlejší vrcholy Meluzíny.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#24 odnikudnikam

odnikudnikam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 12:52

PaWcz napsal/a:

gygant napsal/a:
Doplňujte, doplňujte, hned mi jedna přibyla :) Pokud jsem pochopil správně, měly by to být pouze HLAVNÍ vrcholy, tak jak jsou vedeny na serveru tisicovky.cz? Aby to nevedlo k lavinovému rozšiřování jako na vlákně o UrbExu. Například tato pěkná keš je vedena jako vedlejší vrchol, tudíž není zařazena? GC1KTEX


Přesně tak, jde jen o hlavní vrcholy. Vedlejší vrcholky a spočinky na svazích hlavních tisícovkových vrcholů zařazovány nejsou. To je případ Brousku, ale i třeba toho Šerlichu nebo Krakonoše.


Chápu to tak, že vrcholy, protože mne ráno taky škodolibě napadlo, že bych na svahu Ještědu ve výšce těsně nad 1000m mohl založit "Libereckou ještěrku 2" s 60 krabičkama, odlovit a pak archivovat....,že?
  • 0

#25 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 13:04

odnikudnikam napsal/a:
Chápu to tak, že vrcholy, protože mne ráno taky škodolibě napadlo, že bych na svahu Ještědu ve výšce těsně nad 1000m mohl založit "Libereckou ještěrku 2" s 60 krabičkama, odlovit a pak archivovat....,že?


Kdybys na nějakou hlavní tisícovku nacpal 60 keší tak, aby byly blízko vrcholu (tedy 333 metrů od nejvyššího bodu hlavního vrcholu a s převýšením maximálně 22 metrů), tak by kterákoliv z těch keší byla považována za vrcholovou geocache té tisícovky.

K ničemu by ti to ale nebylo, protože je tam napsáno, že "každá hora se počítá jen jednou". Měl by tedy pořád jen jeden navštívený vrchol.

Existující příklad je třeba Svaroh na Šumavě. Do 333 metrů od nejvyššího skaliska je cache Zwercek a cache Juránkova chata. Temeno je ploché, takže převýšení taky sedí. Když odlovíš obě cache, pořád to máš jen jako jednu navštívenou tisícovku.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#26 pb-karan

pb-karan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 13:08

A ještě jedna: http://www.geocachin...aspx?wp=GC2PDW1 A je to zvláštní pohoří - Hanušovická vrchovina.
  • 0
Ať už na kole, a nebo pěšky pojďme hledat geokešky!

#27 odnikudnikam

odnikudnikam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 13:11

PaWcz napsal/a:

odnikudnikam napsal/a:
Chápu to tak, že vrcholy, protože mne ráno taky škodolibě napadlo, že bych na svahu Ještědu ve výšce těsně nad 1000m mohl založit "Libereckou ještěrku 2" s 60 krabičkama, odlovit a pak archivovat....,že?


Kdybys na nějakou hlavní tisícovku nacpal 60 keší tak, aby byly blízko vrcholu (tedy 333 metrů od nejvyššího bodu hlavního vrcholu a s převýšením maximálně 22 metrů), tak by kterákoliv z těch keší byla považována za vrcholovou geocache té tisícovky.

K ničemu by ti to ale nebylo, protože je tam napsáno, že "každá hora se počítá jen jednou". Měl by tedy pořád jen jeden navštívený vrchol.

Existující příklad je třeba Svaroh na Šumavě. Do 333 metrů od nejvyššího skaliska je cache Zwercek a cache Juránkova chata. Temeno je ploché, takže převýšení taky sedí. Když odlovíš obě cache, pořád to máš jen jako jednu navštívenou tisícovku.


AHA! Škoda. Tak já je tedy obejdu. Což jsem měl v úmyslu i před tím "nesportovním" nápadem.
Ale je to nadlouho. Ale těším se.
  • 0

#28 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 14:35

Ještě by mne zajímalo, proč právě 55?
  • 0

#29 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 15:28

gygant napsal/a:
Ještě by mne zajímalo, proč právě 55?

Já vím, že to je divný, že to není ani prvočíslo. Ale on je autor, on určuje pravidla a myslím, že to má rozumně vymyšlené.

Možná by bylo dobré, na Geojihu udělat tabulku? kde by byly napsané duplicitní keše k danému vrcholu. Jde mě o to, že budu odlovené házet do bookmarku 1000+, uvidím 55, ale níže zmiňovaná např. Šumava mě to rozhodí - nejsem místní, lehce přehlédnu.

Ofiko katalogizující bookmark je dobrá věc. Nebo pokud se ti to podaří dopsat do něj, že tato keš a GCxxxx jsou pro tento vrchol jedno a to samé.
  • 0

#30 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 15:41

Těch 55 je úplně v pořádku :) to jen zvědavost.
  • 0

#31 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 15:47

Doplnění Orlických hor (dle tisicovky.cz) U Kunštátské kaple (HLV 285; 1041 m) GC1HKMV Ještě bych se chtěl zeptat, s čím koliduje Šerlich (HLV 314; 1027 m) GCPRHW
  • 0

#32 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 17:56

2 KaMo_cz:

Díky za námět, duplicity jsme na geojih doplnili. Zatím jsou to čtyři kopce (Pevnos v Krkonoších, Radegast v Beskydech, Na Skalce v Šumavském podhůří a už zmiňovaný Svaroh na Šumavě).
Samozřejmě tam může duplicit být o něco víc - bookmark vznikal v polovině roku 2009, takže nemusí zatím zahrnovat starší archiválie, o kterých jsme nevěděli.

Kešky "U Kunštátské kaple" a "Šerlich" se netrefují do kritéria 333 metrů vzdálenosti od nejvyššího bodu tisícovky.
Podle porovnání s databází POI i s údaji na tisicovky.cz je schránka u první tisícovky cca 0,5 km od nejvyššího bodu. Na Šerlichu je to přes 400 metrů (ten vrchol, co je v mapě kousek od geocache, je vedlejším vrcholem Šerlichu

2 gygant

Možná nás to napadlo u pátého piva :D
Ale hlubší smysly v tom nehledej - prostě jsme chtěli, aby to byla pořádná výzva, ale přesto splnitelná i pro běžné nadšené turisty.
První záměr byl 33 hor / 3 pohoří nebo 44/4, jenže je tu Český les, Šumava, Podhůří a Novohradky. Vrcholů tam je habaděj, a tak by tamní lovci nemuseli vytáhnout paty z kraje a přišli o krásu přespolních hor.
66/6 už by zase mohlo hajsavější jedince děsit, takže to skončilo u 55/5.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#33 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 18:43

Sakra, celkem se stydim, vzhledem k tomu, ze mam Sumavu prolezlou nekolikrat, tak mam jen tri vrcholovky :(
  • 0

#34 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 18:58

Jaksi vypadla jedna keš a jedno pohoří ze seznamu - GC13A35 se nachází v Hostýnsko-vsetínské hornatině.
  • 0

#35 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 19:12

Nevypadla - zkratka toho pohoří je HH ;)
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#36 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 19:19

PaWcz napsal/a:
Nevypadla - zkratka toho pohoří je HH ;)

V bookmarku opravdu je, jen chybí Hostýnsko-vsetínská hornatina ve výčtu pohoří na GeoJihu.
  • 0

#37 Draconium

Draconium

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 19:34

Keše GC223CA a GC1KTEX podminky nesplnuji? Jinak, prekvapive mam zatim z celeho bookmarku jenom jednu, ackoliv na ni lezu nekolikrat do roka, budu s tim muset neco udelat :D
  • 0

#38 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 21:17

Plynule budu lovit a za patnáct let se přihlásím o CWG, tak prosím jedno schovat :-)
  • 0

#39 odnikudnikam

odnikudnikam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 21:20

Smrk napsal/a:
Plynule budu lovit a za patnáct let se přihlásím o CWG, tak prosím jedno schovat :-)

Tak to jsem na tom stejně. Možná tu ale máme víc kopců nad tisíc než v Praze.
  • 0

#40 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 21:22

odnikudnikam napsal/a:

Smrk napsal/a:
Plynule budu lovit a za patnáct let se přihlásím o CWG, tak prosím jedno schovat :-)

Tak to jsem na tom stejně. Možná tu ale máme víc kopců nad tisíc než v Praze.


Tak něco už mám, Ještěd, Holubník v Jizerkách, Praděd, Sněžku. Tak už jen 51 :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka