Přejít na obsah


Fotka

GC1NW48 - Měsíční šachta


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 Barrandoff

Barrandoff

    Barrandoff

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2012 - 9:12

Milí drsnokačeři,
stala se nemilá věc, že na kešku šli nějací dva čtrnáctiletí kluci a po výlezu zapomněli zavřít po sobě kanálový poklop. Viděla to policie a hned dělala bugr. Právě jsem měl telefonický rozhovor s pracovníkem PVaK, naštěstí se nesl v mnohem vstřícnějším a přátelštějším duchu, nežli v oné brněnské kanálové kauze před 10 lety (http://archiv.tmou.c...hat=vysetrovani), mj. i proto, že kanálníkův otec je také kačer :)
Výsledkem je, že keška sice může zůstat na svém místě, nicméně:
- Protože v Čechách je občan před zákonem nesvéprávným děckem, za jehož bezpečnost musí odpovídat někdo jiný, budou PVaK pravděpodobně nuceny onen poklop zabezpečit. Jediná cesta od kešky zpátky je pak stejnou cestou jako tam (nebo doplavat ven do Vltavy :))
- Dokud je poklop otevřitelný, prosím vás, abyste si odlov plánovali tak, že budete vylézat někdy v noci, kdy tam není ani noha. A hlavně ho za sebou hned zavřete. Díky.
- Kešku nastavuji jako PMO, aby na ní nechodili takové davy - i když to podle logu na gc.com nevypadá, tak podle papírového logbooku je situace jiná.

Robert Antonio
  • 0

#2 Heulwen

Heulwen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 223 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2012 - 16:11

Oujé, díky za info. Vzhledem k tomu, že teď bydlím u vlezu, tak tamtudy občas chodím do města :D Ale doplavání nebude takovej problém, jestli to víc zabezpečej, voda je čistá, naposledy jsem si tam chytala hrouzky :D
  • 0
Zvyšujeme obranyschopnost!

#3 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2012 - 16:35

Jsou to blbci. Nebylo nám líp v určité ilegalitě?
  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#4 Barrandoff

Barrandoff

    Barrandoff

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2012 - 21:02

No, z hlediska zákona jsme v ilegalitě pořád, stejně jako v dobách když v Praze řádilo cca 30 aktivních kačerů ;) Ono je to těžké. Na jednu stranu se je mi také všelijak, když na takovouhle kešku lezou davy, na druhou stranu, komu mám dát "právo" lovit kešku a komu ne? Proto jsem také souřadnice vchodu schoval za pár šifer, ke kterým nedávám nápovědu, ale bůhví, kolik lidí ty šifry opravdu vyřešilo a kolik jich jen opsalo souřadnice od někoho jiného :|
  • 0

#5 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2012 - 7:27

Heulwen napsal/a: Oujé, díky za info. Vzhledem k tomu, že teď bydlím u vlezu, tak tamtudy občas chodím do města :D Ale doplavání nebude takovej problém, jestli to víc zabezpečej, voda je čistá, naposledy jsem si tam chytala hrouzky :D

Si tě asi najmu jako průvodce, na tuhle se chystám už taky nějaký ten pátek. ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#6 odnikudnikam

odnikudnikam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2012 - 9:28

R-A-von-B napsal/a:
No, z hlediska zákona jsme v ilegalitě pořád, stejně jako v dobách když v Praze řádilo cca 30 aktivních kačerů ;)
Ono je to těžké. Na jednu stranu se je mi také všelijak, když na takovouhle kešku lezou davy, na druhou stranu, komu mám dát "právo" lovit kešku a komu ne? Proto jsem také souřadnice vchodu schoval za pár šifer, ke kterým nedávám nápovědu, ale bůhví, kolik lidí ty šifry opravdu vyřešilo a kolik jich jen opsalo souřadnice od někoho jiného :|


Udělal jsem to také tak, že jsem z kanálovky udělal takouvou falešnou postupku s tím, že kdo se odváží do prvního kanálu, tak tam najde souřadnice finálového kanálu.
Ale někteří šli rovnou na finále. Není se co divit, když se na netu za "úplatu" objevují souřadnice finálek. NO, mne to neodradí. Objevuji rád pro sebe i pro ostatní.
Mějte se.
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2012 - 9:50

R-A-von-B napsal/a:
- Kešku nastavuji jako PMO, aby na ní nechodili takové davy - i když to podle logu na gc.com nevypadá, tak podle papírového logbooku je situace jiná.


Nejak mi na tom neco nesedi! Chces snad rict, ze existuje velke mnozstvi BM kaceru, kteri si kesku vylusti, vlezou si pro ni do kanalu, najdou ji, zapisi se do logbooku, ale na internetu si ten uspech nezapisi? :o
  • 0

#8 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2012 - 9:59

Vzdyt BM byla ne -- takze kdo listing chtel tak ho ma.
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#9 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2012 - 10:58

Dobesch napsal/a:
Vzdyt BM byla ne -- takze kdo listing chtel tak ho ma.

No, ne každý si stahuje listingy do zásoby.
  • 0

#10 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2012 - 11:32

HaLuMa napsal/a:

R-A-von-B napsal/a:
- Kešku nastavuji jako PMO, aby na ní nechodili takové davy - i když to podle logu na gc.com nevypadá, tak podle papírového logbooku je situace jiná.


Nejak mi na tom neco nesedi! Chces snad rict, ze existuje velke mnozstvi BM kaceru, kteri si kesku vylusti, vlezou si pro ni do kanalu, najdou ji, zapisi se do logbooku, ale na internetu si ten uspech nezapisi? :o


Přesně to mě také po přečtení příspěvku bacilo do nosu. Též by mě zajímalo rozuzlení B)
  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#11 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2012 - 12:02

No hlavne byla BM a to asi az do ted, takze ze by si pro to dosli a pak se nelogovali kdyz muzou uplne normalne ... to si spis myslim, ze vetsim problemem jsou vetsi skupinky, kdy kacer vezme jeste sveho kamarada .... No a pak kdyz clovek koukne na fotky a vidi jak se Sachta opousti v odpolednich hodinach za plneho mudloprovozu. Navic koukam 275 Found it Logu, nejake DNF a to za cca 3 roky a to ve chvili kdy byla snad rok disable.
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#12 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2012 - 12:33

Já myslím kačery všeobecně. Samozřejmě byla keš free pro všechny, ale je divné, že se logoval pouze zlomek těch, kdo se zapsal do logbooku. Jasně, vezmu kamarády atd. Výlez z kanálu, to je ale kapitola sama o sobě, viz např. výborná kanálovka GC2D7NY ... To už ale není jen o Měsíční šachtě, že jo :D
  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#13 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2012 - 15:40

dachmh: Proč divný? Je spousta lidí co kešujou a nelogujou na netu. Tedy, pochopitelně jen keše které skutečně stojí za návštěvu (právě takovýto případ ), protože z pochopitelných důvodů o díkyzabodovky nestojí. Netroufám si hodit procento nebo porovnání s těma co naopak nekešujou ale logujou, ale i tak stejně dost...lidi jsou holt různý :D Zásadní rozdíl mezi těma dvěma z normálu vybočujícíma kačerama je ten, že první stojí absolutně nad věcí, druzí si honí nějaké svoje mindráky. První skupinu taky ani neoslovíš na tomto fóru, prostě sem nechodí...výklady pravidel, ať jsou jakákoliv, jsou jim volný...jdou to víc hledači zážitků než vlastních krabiček a bodů.
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#14 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 970 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2012 - 17:07

dachmh napsal/a:
Výlez z kanálu, to je ale kapitola sama o sobě, viz např. výborná kanálovka GC2D7NY

No jeje, kolegovy pri vylezu vyklouzlo viko z ruky, tzacalo se kutalet dolu a zastavilo se pul metru od zaparkovaneho auta....krve by se v nas nedorezal....navic jsme ani s rodilym turnovakem nevedeli kde jsme....a to jeste ze tech prvnich par poklopu od finalky nejde otevrit.....to by pak lidi koukali....
  • 0

#15 Barrandoff

Barrandoff

    Barrandoff

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2012 - 18:46

Rozuzlení je prosté. Vyplněný papírový logbook jsem ještě v ruce neměl, protože jsem kešku navštěvoval jen tehdy, když bylo potřeba vyměnit či doplnit schránku. Až od onoho kanálníka jsem se dozvěděl, kolik logů je za poslední 2 měsíce v logbooku, což rozhodně neodpovídalo počtu logů na serveru. Tož tak.
  • 0

#16 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2012 - 19:00

Možná jsou i jiní pátrači a prolézači než jen geokačeři a ti, když najdou notýsek, se prostě zapíšou jako do vrcholové knihy. Občas může splývat taky logbook a návštěvní kniha (viz Museum betlémů a nebo Kaplička pod Landštejnem).
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#17 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2012 - 19:30

OK, díky za vysvětlení, stejně mi to ale maličko vrtá v hlavě... Kaplička pod Landštejnem, to je kapitola sama o sobě, už jako relativně zkušený kačer jsme se s tyncad také chtěli zapsat do návštěvní knihy :D Ta turnovská kanálovka je fakt sqělá, ale pokud si to chce někdo zkrátit, je to opravdu na RAKEV :D
  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#18 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2012 - 19:37

Znám pár kačerů, kteří logují jen do papírového logbooku a na netu mají jen pár nálezů. Prostě si hrají hru pro sebe a logy na netu neřeší. Mají radost z nálezu a jsou spokojení. Nehoní se za body na netu.
  • 0

#19 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2012 - 19:48

Jasný, beru v potaz, ale přiznávám, že kromě tyncad (moje dcera) nikoho podobného neznám. Jo, vlastně ještě wmh, ale to je na dlouhé vyprávění...:D
  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#20 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2012 - 19:49

Znám i kačery (jestli se jim tak vlastně může říkat), kteří ani nemají účet na gc. Luští a loví jenom mysterky.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka