Přejít na obsah


Fotka

Cachemapa (Mapy.cz/ZM10) pro GSAK v8 / Geoget / GeoSetter


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
300 odpovědí na toto téma

#221 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2015 - 12:51

Njn, on se ten plugin v GG jmenuje Keskomapa, aby jmeno nekolidovalo s interni mapou GG. Je to trochu nestastne, ale s tim se asi ted uz nic neudela.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#222 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2015 - 13:19

S Geogetem lze komunikovat pres jeho zabudovany webovy server, takze kdyz se na mne obratite s nejakym ucelenym soupisem pozadovanych funkci, uvidi se, co se pro to da udelat.

 

Ahoj,

tak to jsem docela překvapen, měl jsem zato, že nijak s GeoGetem komunikovat z html nejde  :blink: .

 

Je na to někde nějaká dokumentace nebo alespoň nějaký příklad?

 

V případě GSAKu stačí přes javascript otevřít stránku, kde adresa je nějak takto:

gsak://%FF/Addchild/50.369918333612645/14.485006763622096

 

Ten začátek "gsak://%FF/" je stejný, další políčko je typ operace (v tomto případe "Addchild"), zbytek jsou parametry (v tomto případě souřadnice).

 

Já používám tyto operace:

- přejít na danou kešku v seznamu

- vytvořit nový bod (s tím, že souřadnice se pošlou a otevře se formulář, kde budou souřadnice předvyplněné)

- vytvořit nový "dětský" bod k aktuálně vybrané kešce (s tím, že se opět objeví menu, kde si vyberu název bodu, atd.)

- nastavení referenčního bodu

- možnost spustit makro (to se hodí pro cokoli, co se přes těch několik předdefinovaných příkazů nedá udělat)

 

Možnost spustit makro pak používám pro:

- změnu souřadnic konkrétní kešky (typicky uživatel posune bod a chce si uložit jeho nové souřadnice)

- smazání konkrétního bodu nebo bodů (s varováním samozřejmě, aby si někdo něco omylem nesmazal)

- označení nebo odoznačení bodu nebo bodů

 

Díky!


Tento příspěvek byl upraven od Norbert_G: 01 březen 2015 - 15:38

  • 0

#223 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2015 - 13:24

Dnes jsem objevil Keškomapu (myslím, že hlavně proto, že toto téma se jmenuje Cachemapa a já si vždy myslel, že se vztahuje k integrované geogetovské cachemapě a tak jsem ho přeskakoval) a žasnu. A jak tak zkouším, tak jsem u bodů v mapě vyzkoušel kontextové volby "Zde vytvořit Child Waypoint" a "Zde vytvořit Waypoint" a v obou případech se pokusila načíst adresa typu "gsak://%FF/Addchild/50.369918333612645/14.485006763622096/" , což je evidentně funkční pouze pro GSAK. Navíc, když se toto nepovedlo a já se vrátím do Keškomapy, body, které jsem si vytvořil, jsou pryč.

Je možné tuto funkci uzpůsobit pro Geoget?

 

Ahojky,

už jsem měl rozepsanou odpověď a v ní, že to nejde, ale pak došla odpověď od Halumy, takže to možná jde. No uvidíme  :)

Každopádně ty položky by se ti, pokud to pouštíš z GeoGetu, vůbec neměly zobrazovat, takže tohle je bug  :ph34r: .

 

Důvod, proč se ti při návratu do Keškomapy body smažou je ten, že prohlížeč prostě tu stránku znovu načte a cokoli co tam bylo vytvořeno tak zmizí. Pokud by tam běžel GSAK, tak by se to na jinou stránku vůbec nepřeplo a tento problém by nenastal.

 

Jinak k názvu - jo to je dobrá výtka. Zezačátku to byl jen pro GSAK. Pak když jsem udělal verzi pro GeoGet, tak jsem to pojmenoval Keškomapa. Asi by bylo dobré změnit název tématu, ale nevím jak. Myslím, že v tom starém enginu to ještě šlo.


  • 0

#224 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2015 - 13:33

Jinak k názvu - jo to je dobrá výtka. Zezačátku to byl jen pro GSAK. Pak když jsem udělal verzi pro GeoGet, tak jsem to pojmenoval Keškomapa. Asi by bylo dobré změnit název tématu, ale nevím jak.

 

To je dvojznacne - nevis, jak to vlakno nove pojmenovat nebo nevis jak zmenit na nove jmeno? Jmeno bych navrhoval treba Cachemapa/Keskomapa - plugin pro GSAK/Geoget. A jmeno vlakna myslim mohou zmenit jen moderatori.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#225 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2015 - 13:46

Gorde,

nevěděl jsem jak změnit název vlákna.  :ph34r:

 

Já bych to asi pojmenoval "Keškomapa - plugin pro GeoGet / GSAK v8+ / GeoSetter".

Sice v GSAKu žádné pluginy nejsou, jenom makra, ale to už je detail.  :D .

Pokud to vidí nějaký moderátor, tak prosím o změnu názvu tématu na ten v závorkách výše. Předem díky.   :huh:

Pokud ne, tak pak někdy někomu napíšu.


Tento příspěvek byl upraven od Norbert_G: 01 březen 2015 - 13:52

  • 0

#226 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2015 - 13:50

Ten název tak bude určitě lepší.

A uvidíme, jestli se povede zprovoznit tu komunikaci Keškomapa -> Geoget - bylo by to fajn. :)

 

A jinak ještě jedna technická - když otevřu z Geogetu Keškomapu a zmáčknu mezerník, zobrazí se názvy všech keší a wpt, ale už se neskryjí. Takže pomocí Y skrýt a pak už mezerník funguje dle očekávání - názvy zobrazeny jen po dobu stlačení mezerníku.

 

FF 35.0.1


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 01 březen 2015 - 13:50

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#227 3am

3am

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2015 - 14:03

Nevim jestli uz se to zde nekdy resilo, ale chtel bych se zeptat. Kdyz si udelam v GSAKu filtr kesi, pustim na nej makro s tvoji mapou, zobrazi se mi to pekne v prohlizeci a ted bych chtel tento html soubor s mapou ukazat svym kamaradum, jak jsem pekne naplanoval vylet a nakopiroval to treba nakam na ftp i s ikonama bodu (predpokladam, ze tam jsou relativni cesty) bude mi to fungovat? Neco podobneho dela take makro Google_Map_V3 http://gsak.net/boar...ndpost&p=218106 ale zase tam nejsou takove pekne mapy jako tam mas ty, konkretne turisticke mapy.cz ;) Diky za odpoved.


  • 0

Garmin Oregon 550t + GSAK V8 + Locus PRO


#228 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2015 - 14:08

Ten název tak bude určitě lepší.

A uvidíme, jestli se povede zprovoznit tu komunikaci Keškomapa -> Geoget - bylo by to fajn. :)

 

A jinak ještě jedna technická - když otevřu z Geogetu Keškomapu a zmáčknu mezerník, zobrazí se názvy všech keší a wpt, ale už se neskryjí. Takže pomocí Y skrýt a pak už mezerník funguje dle očekávání - názvy zobrazeny jen po dobu stlačení mezerníku.

 

FF 35.0.1

 

Ahoj,

chybu potvrzuji a myslím, že se povedlo opravit.  :)  Alespoň teda v Opeře, ve FF jsem to ještě nezkoušel. Kdybys ještě něco našel, tak dej vědět.

 

edit: tak i ve FF oprava funguje


Tento příspěvek byl upraven od Norbert_G: 01 březen 2015 - 22:02

  • 1

#229 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2015 - 14:21

Nevim jestli uz se to zde nekdy resilo, ale chtel bych se zeptat. Kdyz si udelam v GSAKu filtr kesi, pustim na nej makro s tvoji mapou, zobrazi se mi to pekne v prohlizeci a ted bych chtel tento html soubor s mapou ukazat svym kamaradum, jak jsem pekne naplanoval vylet a nakopiroval to treba nakam na ftp i s ikonama bodu (predpokladam, ze tam jsou relativni cesty) bude mi to fungovat? Neco podobneho dela take makro Google_Map_V3 http://gsak.net/boar...ndpost&p=218106 ale zase tam nejsou takove pekne mapy jako tam mas ty, konkretne turisticke mapy.cz ;) Diky za odpoved.

 

Ahojky,

mělo by to v zásadě jít. Bylo by třeba zkopírovat následující:

- GSAK/Temp/SplitScreenFull.htm

- GSAK/Temp/vars_fs.js.htm

- GSAK/Temp/SplitScreen.htm *

- GSAK/Temp/vars.js.htm *

- GSAK/Macros/HTML_Custom_MapyCZ

- GSAK/Macros/HTML_Custom_MapyCZ.css **

 

*) první dva soubory jsou pro případ, že si mapu generuješ do prohlížeče, druhé dva pak pokud si ho zobrazíš jen v gsaku

**) tento soubor jen tehdy, pokud existuje (což bude tehdy, pokud si tam chceš přidat vlastní CSS)

 

Není to takto rozházeno naschvál, je pro to vždy dobrý důvod.  :mellow:  Pokud si ty soubory výše pomocí nějakého skriptu budeš kopírovat třeba na FTP, tak by ti to mělo fungovat, cesty jsou všude samozřejmě relativní. Pokud si v té mapě nakreslíš nějakou trasu apod., tak to se ti už nezkopíruje. V takovém případě bych to vyexportoval do souboru a ten poslal zvlášť.

 

edit:

cesty u prvních 4 souborů byly špatně, opraveno


Tento příspěvek byl upraven od Norbert_G: 01 březen 2015 - 14:24

  • 0

#230 3am

3am

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2015 - 14:32

Dekuji za info, vyzkousim ;)

 

edit: vyzkouseno, maka to perfektne, jeste jednou diky ;)


Tento příspěvek byl upraven od 3am: 01 březen 2015 - 15:53

  • 1

Garmin Oregon 550t + GSAK V8 + Locus PRO


#231 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2015 - 15:29

Ahoj,

tak to jsem docela překvapen, měl jsem zato, že nijak s GeoGetem komunikovat z html nejde  :blink: .

 

Je na to někde nějaká dokumentace nebo alespoň nějaký příklad?

 

No, abychom si rozumneli... technicky na to prostredky jsou, prakticky to zatim nejde, ale jen proto, ze to nejak doposud nikdo nechtel, takze tam zadny prikaz neni jeste implementovany.

 

Nicmene vetsina tebou popsanych veci by nemusel byt neprekonatelny problem. Poznamenal jsem si to, a zkusim do dalsi verze neco vyrobit.

 

Technicky je to resene tak, ze Geoget ma v sobe jednoduchy HTTP server, ktery se pouziva pro ruzne interni veci. Takze staci zavolat nejaky GET request na localhost a na port, ktery skript vidi v jedne preddefinovane promenne. Takze si staci pri prvnim spusteni mapy ten port nekam poznamenat, a pak to muzes kdykoliv volat treba AJAXem. Akorat misto "gsak://%FF/" tam bude neco jako: "http://localhost:545...i se dohodneme.

 

Tak se, lidi, nebojte, a kdyz mate nejaky napad, nestydte se mi to napsat! Co dnes nejde, zitra nemusi byt problem.


  • 3

#232 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2015 - 15:39

To by bylo super. Díky moc!


  • 0

#233 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2015 - 21:34

Jinak k tomu zduplikování okna středníkem. .... pak ale i když mám popup okna zablokovaná, tak mi funguje přidávání výjimek. Zobrazí to u tebe, že to zablokovalo popup nebo to nezobrazí vůbec nic??

 

Středník mi funguje,  akorát nevím, co mám přidat jako výjimku v seznamu serverů s výjimkami, když v tomto případu mám URL toto: file:///E:/GSAK/Temp/SplitScreenFull.htm

Přiložené miniatury

  • 2015-03-01 21_13_13-Mozilla Firefox.png

Tento příspěvek byl upraven od ToRo61: 01 březen 2015 - 21:36

  • 0

#234 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2015 - 22:11

Ahoj, no to je divný.

Pokud sis tam neudělal tu opravu, co jsem psal na minulé stránce, tak by ti to u FF nemělo teoreticky fungovat.

Každopádně jako výjimku mám adresu toho souboru, tedy něco podobného cos poslal tučně - a funguje to. Mám FF 36.0 Portable (odsud http://portableapps....irefox_portable).

 

edit:

Jinak ještě, tu výjimku tam nezadávám já, jen odkliknu tu adresu pod tím tlačítkem vpravo nahoře, jako ho máš i ty ve screenshotu.

 

A s vypnutým blokováním popup oken vše funguje jak má??


Tento příspěvek byl upraven od Norbert_G: 01 březen 2015 - 22:14

  • 0

#235 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2015 - 23:02

Opravu z minulé stránky v mapycz.js jsem nedělal - mám tam:

       else if (e.keyCode == 192 && (!window.isGeoSetter || e.shiftKey))

a jelikož mi středník pro zduplikování okna s mapou skoro fungoval, tak jsem zatím nenahrával ani http://ulozto.cz/xnh...apycz-3-40-zip 

 

(mimochodem, asi by bylo dobré do zdrojáku makra vložit i identifikaci verze, kterou potom zobrazuje GSAK ve Správci maker - jak jsem vypozoroval ze zdrojáků jiných maker, tak jde o řádek   # MacVersion = x.y.z v hlavičce zdrojáku - nejsem teď schopen říct, jakou verzi keškomapy mám :-()

 

FF mám taky portable, ale letitou verzi (už ji budu muset zaktualizovat) - odkliknutí/potvrzení výjimky, jak píšeš, jsem zkoušel, ale nezabralo to (to možná bude tou letitou verzi FF).

Když jsem ale globálně vyskakovací okna povolil, tak 'akce středník' funguje - okno se zduplikuje,

Takže zatím nic nechci, snad jen tu identifikaci makra pro GSAK a na Geosetter se podívám časem.


Tento příspěvek byl upraven od ToRo61: 01 březen 2015 - 23:04

  • 0

#236 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2015 - 8:27

Ahoj,

tak už jsem tomu přišel na kloub.

 

Problém nastává ve FF 4 a asi i nějakých dalších verzích. Ve verzi 18 už vše funguje jak má, takže nevím, která poslední verze je problémová - je to někde mezi 4 a 17.

V zásadě se jedná o bug Firefoxu! Jako výjimku někde doporučují přidat "scheme:file", ale ve FF 4 tohle nefunguje, možná až v nějaké další verzi.

Pokud ti řetězec výše nefunguje, musíš buď updatovat FF nebo vypnout popup blocker nebo použít nějaký jiný popup blocker ve formě pluginu (třeba AdBlock taky myslím umí blokovat popup okna).

Alternativně místo středníku prostě můžeš zkopírovat adresu stránky, otevřít nový tab a tam tuto adresu vložit a odentrovat.

 

Při této příležitosti jsem také přišel na to, že se Keškomapa ve FF 4 vůbec nespustí, protože se tomu nelíbí proměnné, které končí apostrofem. Takže toto jsem opravil. Novou verzi, pokud máš hodně starý Firefox, bych asi nestahoval (ani tu předešlou 3.30).

 

Jinak verzi Keškomapy můžeš zjistit přes Help. Když si najedeš dolů, tak tam máš verzi a datum jejího vydání. MacVersion používám v souboru HTML_Custom_MapyCZ.gsk, ale už ne v souboru HTM_Custom_MapyCZ_AllToBrowser.gsk (který se nijak nemění).


Tento příspěvek byl upraven od Norbert_G: 02 březen 2015 - 8:35

  • 0

#237 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2015 - 22:27

Tak už mám ten 'středník' pod kontrolou :D

Nejdříve jsem ...

- upgradoval Firefox (používám taky portable),

- pak (podle očekávání) přestala fungovat duplikace okna s mapou středníkem (včera mi to fungovalo proto, že jsem měl 'správný mix' :) starých verzí FF a tvého makra.

- doinstaloval jsem tedy HTML_Custom_MapyCZ_3.40.zip (nenechal jsem se zmást tím, že 1. příspěvek vlákna odkazuje na aktuální verze, ale link je na http://ulozto.cz/xbT...ycz-3-30-zip :)

- pak jsem zjistil, že v mapycz.js mám:
     else if (e.keyCode == 192 && (!window.isGeoSetter || e.shiftKey))

  změnil jsem to na:

     else if (e.keyCode == 192 && (!window.isGeoSetter || e.shiftKey) || e.keyCode == 59)

- a středník pro duplikaci mapy začal fungovat :)

- zablokoval jsem vyskakovací okna FF, objevila se 'správná výzva' k potvrzení výjimky (to ten starý FF pro file:///.... nezvládal a vše funguje.

 

Teď už mi není jasná jen situace se Správcem maker...

proč tam tvoje makro řádně nevidím? Včera jsem si myslel, že to tvoje je ten tyrkysový řádek (proto ta připomínka na verzi), ale teď vidím, že poslední spuštění toho makra bylo 23.2.

Ty u sebe ve Správci maker vidíš to svoje makro OK?

 

Přiložené miniatury

  • 2015-03-02 22_16_52-Spravce maker.png

  • 0

#238 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2015 - 22:51

Ahoj,

no to jsem rád, že ses nenechal zmást  :D  Promptně jsem ten link opravil, díky.

 

Jinak ten řádek javascriptu má být správně takto:

else if ((e.keyCode == 192 || e.keyCode == 59 /* Firefox */) && (!window.isGeoSetter || e.shiftKey)) 

Ty sis to vyložil trošku jinak, ale to nevadí, upravovat to nemusíš. -_-

 

Jinak to v tom správci maker odpovídá verzi Keškomapy 1.0, což byla první vydaná verze vůbec. Prozrazuje to ten název souboru "HTML_MapyCZ_Custom" a datum instalace by tomu taky odpovídalo. Od verze 1.1 se to jmenuje jinak, a to  "HTML_Custom_MapyCZ.gsk". Tak nevím  :D Od verze 1.1 je také v makru uvedena verze (ve verzi 1.0 nebyla), tak proto ji tam nemáš. Ta verze ve správci maker se aktualizuje vždy když dané makro nainstaluješ. Nicméně v tomto případě ta instalace je dobrá jen na zjištění verze, makro se spouští projížděním kešek. Takže pokud chceš vidět v tabulce poslední verzi, tak si nainstaluj "HTML_Custom_MapyCZ.gsk".   :ph34r:


Tento příspěvek byl upraven od Norbert_G: 02 březen 2015 - 22:56

  • 0

#239 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2015 - 23:02

No jo, instalace a kopírování makra není totéž :) . Polehčující okolnost je snad jen to, že jsem jen sváteční uživatel GSAKu.

Tak... a už mám pořádek i ve Správci maker.


  • 0

#240 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2015 - 0:50

Mne se to obcas stava s jakoukoli keskou. Vzdy mi staci zapnout a vypnou Nastroje pro vyvjare. Pak se najednou vse objevi.

 

Jen pro pořádek dodám, že bug byl lokalizován a myslím, že i opraven (i když spíše důsledek než příčina). Nebylo to teda vůbec lehké, protože se ten problém objevoval jen sporadicky a to typicky během prvního načtení stránky poté, co byl prohlížeč (Chrome, ale i Firefox to dělal) nějakou dobu neaktivní. Zuřivé opakované reloadování k reprodukci bugu nevedlo :huh: . A ještě horší bylo, že tam nikde nic nevyhodilo chybu.

 

Problém byl v tom, že se tam z DIVu, ve kterém je mapa, načetla v javascriptu výška okna rovná 0. Takže se ta mapa podle toho zařídila a snažila se vše na výšku smrsknout na tu nulu, takže tam pak byl jen takový proužek nahoře. Prostě javascript spoléhal na to, že DOM (Document Object Model) bude s načítáním hotov, což nebyl.

 

Pro řešení bylo třeba volat funkci API (poté co se vše načetlo), která mapu synchronizuje - tedy správně si načte rozměry okna a vše do něj vykreslí. A vzhledem k tomu, že se tato funkce volá i během změny velikosti okna, tak ti stačilo zapnout Nástroje pro vývojáře, což ti jako vedlejší produkt změní velikost okna  :D . Mimochodem, dalším možným řešením byl prostý reload stránky   :ph34r: .


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama