Přejít na obsah


Fotka

Cachemapa (Mapy.cz/ZM10) pro GSAK v8 / Geoget / GeoSetter


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
300 odpovědí na toto téma

#241 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2015 - 9:37

Drobna poznamka: Vzpominam si, kdyz jsem tento plugin drive hojne pouzival (ted uz nemam potrebu, v GG integrovana cachemapa uz toho umi hodne, staci mi), delalo mi to toto casto a reload stranky nepomohal. Myslim, ze jsem to i tenkrat hlasil, ale je to fakt dlouho, tak treba jsem jen chtel ... :)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#242 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2015 - 12:27

Tak třeba ten reload nefungoval u těch starších prohlížečů. Ale jinak to přesně sedělo na to cos psal a já sám jsem na to narazil x-krát při testování.


  • 0

#243 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2015 - 0:09

Vydána nová verze 3.50   :D  :lol:  ^_^  :rolleyes:  :ph34r:

 

Možnost stáhnout odsud:

(link raději odstraněn, viz další post hned pod tímto)

 

Zkrácený changelog:
+ přidána možnost zapnout si zeměpisnou souřadnicovou síť a také souřadnicovou síť S-JTSK
+ vylepšeno StreetView (návrat flashového StreetView, možnost přepínat mezi různými verzemi za běhu atd.)
+ přidáno Seznam Panorama (české StreetView)
+ nový vyhledávací box s našeptáváčem a možností hledat přes něj zobrazené kešky a zadávat do něj souřadnice
+ nový mapový zdroj: MapBox Terrain
+ nová mapová vrstva: správní hranice (krajů, okresů, obcí, zemí, …), jedná se o celosvětovou mapu
+ předěláno a vylepšeno měřítko, nyní defaultně zobrazené
+ nyní lze bez problémů a bugů brouzdat v oblasti kolem poledníku 180° (tzv. datová hranice)
+ v kontextovém menu přibyla položka „Najdi moji polohu“, která vás přesune na místo, kde se právě nacházíte (kromě Chromu, kde to nefunguje)
+ v kontextovém menu přibyla položka „Co je zde?“, která vám řekne adresu místa
+ opravena historie (ctrl-z), dřív nefungovala moc spolehlivě
+ celkem opraveno kolem 35 bugů, některé z nich letité

 

Dlouhý changelog:

 

souřadnicová síť:
+ přes menu lze zapnout zobrazení zeměpisné souřadnicové síťě

    - na okrajích obrazovky (vlevo a nahoře) máte popisky
    - jak podrobně se bude síť zobrazovat záleží na měřítku (prostě automaticky tak, aby tam nebylo moc čar)

    - modře jsou vteřiny (podle měřítka po 1, 5, 10 nebo 30 vteřinách)
    - červeně jsou minuty (podle měřítka opět po 1, 5, 10 nebo 30 minutách), násobky desítek jsou tučnější
    - zelené jsou stupně (podle měřítka po 1, 5, 10, 20 stupních), násobky desítek jsou opět tučnější
    - fialově jsou rovník (N 0°), Greenwich (E 0°) a datová hranice (E 180°)
    - fialově přerušovanou čarou jsou obratník Raka, obratník Kozoroha, severní polární kruh, jižní polární kruh

    - když si přepnete třeba do nějaké S-JTSK mapy (třeba "Ortofoto ČR"), tak si všimněte, že ty čáry nejsou rovně, ale šikmo
    - a pokud si odzoomujete, abyste viděli celou ČR, tak uvidíte, že nejenže jsou čáry šikmé, ale jsou i zakřivené (nejsou to přímky)
    - ty popisky čar daly poměrně zabrat, aby se to zobrazilo korektně i když ty čáry jsou šikmé, zakřivené a případně je i mapa otočená (pomocí šipek vpravo nahoře)

+ také lze zapnout zobrazení souřadnicové sítě S-JTSK
    - rozestup je vždy po jednom nebo dvou stu, tisící, desetitisíci, stotisíci, milionu
    - jednotlivé úrovně barevně rozlišeny
    - mimo oblast střední Evropy to hází nesmysly, což je dáno tou projekcí, je šitá na míru bývalému Československu
    - hodnoty jsou v metrech, takže to můžete použít i jako měřítko :)
_______________________________________________________________
vyhledávání:
+ přibyl nový vyhledávací box přímo v mapě

    - podporuje našeptávání

    - začne to vyhledávat až když budou v políčku alespoň 3 znaky
    - prohledává to následující:
         - Seznam - až 10 výsledků; dobré pro česká nebo i obecně Evropská místa, New York s tím nenajdete; nefunguje v IE8
         - Geonames - až 10 výsledků anglicky, dobré pro neevropská místa
         - kešky - projede kódy a názvy kešek a zobrazí ty, kde to našlo vyhledávaný řetězec (počet výsledků je omezen jen tím, co se vejde na obrazovku)
         - souřadnice - pokud půjde vyhledávaný řetězec převést na souřadnice, tak ty se vám zobrazí taky
    

    - klávesa enter přejde na první výsledek (pokud tam v době stisku enter žádný výsledek nebude, tak asi sekundu počká, jestli ještě něco ze serveru nedorazí)
    - po kliknutí na výsledek vás to (logicky) přenese na dané místo a navíc vytvoří self-destruktivní značku, která po nějaké době sama zmizí
    - přepne vás to automaticky Google mapu pokud výsledek bude třeba v Číně a vy bude mít zaplout evropskou mapu
    - když okénko s výsledky zavřete a pak po čase znovu otevřete, budete tam mít automaticky poslední výsledky hledání
    - vyhledávací okno lze schovat (pomocí položky menu)
    - je tam prodleva hledání 200 ms od posledního stisku klávesy, aby se zbytečně nepřetěžoval server dotazem po každém jednotlivém písmenu
    - výsledky vyhledávání jsou obecně omezeny výškou mapy, takže v malém okénku GSAKu se vám zobrazí jen pár výsledků, ale v maximalizovaném okně browseru typicky uvidíte všechno
    - pro vytvoření jsem chtěl použít už někde něco existujího, ale nic použitelného jsem nenašel, tak jsem to vytvořil od nuly - z výsledku mám radost, snad budete spokojeni i vy :-)

vyhledávací box v kontextovém menu mapy:
    % asi bude časem odstraněn :(, protože je plně nahrazen tím výše
    ! v GSAKu nefungovala diakritika (pokud máte IE11), opraveno
    ! v GSAKu nefungovaly korektně zkratky CTRL+A, CTRL+C a možná nějaké další, opraveno
    ! v Opeře po vyhledání něčeho přestaly fungovat všechny klávesové zkratky, opraveno
    ! ve Firefoxu verze 20 a níže nebylo možno text označit, opraveno
_______________________________________________________________
Street View:
% komplet přepsáno (protože kód byl špatně napsán, spousta duplicit, spousta nefunkčního kódu protože flashové Street View přestalo fungovat a taky nešlo přepínat mezi verzemi Street View bez restartu mapy, vše napraveno a víc - viz níže)
+ vrátila se flashová verze (v2), dokonce i s možností synchronizace pohybu ve Street View a šipky v mapě!
+ ve flashové verzi je také nově možnost si zapnout retro sépiový mód (pomocí tlačítka vlevo dole v okně Street View)
+ místo flashové verze se tam před časem automaticky zapínala jiná verze, která je používána na maps.google.com, ta tam zůstává (pod názvem Embed)
+ přidáno Seznam Panorama, aneb české Street View (a to i jako vrstva v menu, kde si můžete zapnout dostupnost)
+ mezi všemi verzemi Street View je nově možnost se přepínat bez nutnosti restartu mapy
+ také je všude nově tlačítko pro přepnutí do fullscreenu (to platí pro browser, v GSAKu funguje fullscreen jen pro flashové Street View)
! na šipku v mapě lze klikat a tím měnit směr pohledu, nefungovalo to ve Firefoxu (tehdy jsem si s tím neuměl poradit), ale už funguje
! tlačítko pro přepínání velikosti (25%, 50%, 75%, 100%) bylo mrňavé; tenhle bug už tam je od začátku, ale až teď se mi povedlo ho odstranit

následuje stručný popis výhod, nevýhod a problémů všech různých verzí...

Street View v3 - javascriptová verze, kterou poskytuje Google přes Google Maps API. Je asi nejpomalejší, ale v zásadě by vám měla všude fungovat.

Street View v2 (Flashové) - je nejrychlejší ze všech 3 verzí a na slabších počítačích často jediné použitelné. Také obecně bude fungovat i na starších prohlížečích. A je to také jediné Street View, které lze zvětšit do fullscreenu z prostředí GSAKu nebo GeoSetteru. Nicméně je před jeho použitím třeba nastavit ve Flashi (zde na této stránce: http://www.macromedi..._manager04.html ) výjimku, a to cestu buď k datovému adresáři GSAKu nebo adresáři pluginu v GeoGetu atd. - prostě aby tam byl html soubor s mapou a všechny soubory ke kterým přistupuje. Pokud tak neučiníte, tak se Street View sice spustí, ale při pokusu někam přejít se zasekne. Pozor, některé prohlížeče v sobě Flash obsahují nezávisle na systému, takže je třeba toto nastavení provést raději pro každý prohlížeč zvlášť (tedy pokud to třeba nastavíte v IE, tak v Chromu se to nastavení neprojeví, musíte to zvlášť nastavit i tam). Ve Firefoxu mi to ale nefunguje ani s tímto nastavením, tak nevím. Nutnost tohoto nastavení je možno úplně obejít tím, že si mapu pustíte z webového serveru (tam zas ale pro změnu nefunguje featura uvedená dále). V okně se Street View vlevo dole je tlačítko, které vás přepne do retro módu, vřele doporučuji vyzkoušet!

Street View Embed - je to verze, kterou používají maps.google.com. Je to vloženo jako iframe, což má za následek, že šipka v mapě vlevo není synchronizována s vaším pohybem uvnitř Street View. Nefunguje v Opeře 12, jinak je ale poměrně kompatibilní a funguje i v IE8. Je druhá nejrychlejší.

Seznam Panorama - takové české Street View :). Nefunguje v Opeře 12 a v IE verze 10 a starších. Pokud si mapu pustíte z webového serveru, tak vám ale bude fungovat i tam.
_______________________________________________________________
mapy:
+ nový mapový zdroj MapBox Terrain - terénní mapa pokrývající celý svět, dle mě lepší než Google Terrain, má čitelné číslování vrstevnic, založená asi na OSM Cyclo, stínovaná
+ nová mapová vrstva: správní hranice (zemí, krajů, okresů, obcí)
+ u zeměpisné mapy je nyní možno zapnout vrstvu turistických tras, opomenutí z mé strany
! při najetí map (kromě těch v Mercatorově projekci) někam na severní pól mohlo dojít k chybám nebo i zaseknutí prohlížeče, opraveno
!!! Odstraněno automatické přepočítávání zeměpisných délek na interval od -180 do +180. Tím se odstranila řada problémů, které vznikaly, když jste se pokusili brouzdat v oblasti datové hranice (ta leží na 180° poledníku na východ od Nového Zélandu). V zásadě nešlo brouzdáním datovou hranici překročit, pouze se k ní přibližovat zleva nebo zprava. A občas vás to po zazoomování hodilo na rovník. Nyní také jdou přes datovou hranici kreslit kruhy, projekce bodu, polygony apod. Snad jsem tím něco nerozbil, čas ukáže :).
! mapový podklad "Reliéf (svět)" přestal fungovat, nahrazeno jiným obdobným zdrojem
! při změně zoomu na 18 nebo více (u jiných map než od Mapy.cz) se občas kešky, vytvořené body, atd. přesunuly kousek dál na nesprávnou pozici, opraveno

měřítko:
+ předěláno a vylepšeno grafické zobrazení měřítka (protože stará verze přestala fungovat), měřítko je nyní defaultně zapnuté (vyjma IE8 a IE9, kde je písmo špatně čitelné)

kontextové menu v mapě:
+ v kontextovém menu přibyla položka "Najdi moji polohu", která používá Geolocation API (nefunguje uvnitř GSAKu/GeoSetteru a také v Chromu - tam to ale lze obejít tak, že si mapu pustíte z nějakého webserveru)
+ v kontextovém menu přibyla položka "Co je zde?", která vám řekne adresu místa (nefunguje pod IE8)
+ kontextové menu lze nyní zavírat i pomocí klávesy ESCAPE
! kontextové menu se při prvním zobrazení umístilo vždy o kus špatně, opraveno
! otevření Mapy.cz s fotografiemi přes pravé tlačítko nefungovalo, opraveno

historie (ctrl-z):
% nefungovalo to pořádně jak mělo, takže od základů přepsáno
! do historie se neukládalo přepnutí vrstvy a taktéž pokud se při vyhledávání změnil typ mapy
! vrácení zpět označování/odoznačování bodů často nefungovalo korektně

vytváření bodů, projekcí, kruhů:
! kód pro bubliny (které se zobrazí po najetí na body, projekce, kruhy) byl kompletně přepsán, nyní se místo javascriptových událostí používá CSS, čímž odpadají různé grafické glitche, kdy bublina třeba zůstala viset i po odjetí myší pryč, nejhůř se toto chování projevovalo v Chromu, kde často zůstal někde viset kus bubliny
% Vytváření bodu (souvisí se změnou výše): u vytvořených bodů se po kliknutí na bod zobrazí normalizované souřadnice, kde je délka od -180 do +180, je to v tuto chvíli jediná možnost, jak získat "klasické" souřadnice pokud pracujete někde v oblasti mimo interval (-180,+180)
! vytvoření bodu: kontextové menu nabízelo možnost vytvoření Waypointu nebo Child Waypointu i když mapa nebyla spuštěna z GSAKu, opraveno (možná se tato možnost v budoucnu vrátí zpět, až/jestli GeoGet bude toto podporovat)

zobrazení kešek:
! kombinace kláves CTRL+I nebo SHIFT+I už neoznačuje kešky (protože kolidovala se zkratkou CTRL+SHIFT+I, kterou používají prohlížeče pro otevření developerské konzole)
! mapa se při startu v prohlížeči typicky zazoomovala na nějaké místo aby se pak hned obratem přezoomovala, aby byly vidět všechny kešky - první zbytečný krok odstraněn
! při tažení kešek v Chromu docházelo (pobobně jako u bodů, kruhů, ...) ke grafickým glitchům, kdy zůstal často kus bubliny někde viset a taky bublina trošku "blikala"; tady byl použit trošku jiný kód, takže jsem to musel opravit zvlášť (a teď už to používá stejný kód) - glitche to neodstranilo, ale nakonec jsem řešení našel na internetu, stačilo přidat jeden řádek do CSS!
+ u bublin, které se zobrazí po najetí na kešku byl zvětšen font z 10 na 12, u těch stručnějších, co se zapínají přes mezerník nebo Y, byl zvětšen z 10 na 11

menu (tlačítko dole vlevo):
% menu bylo rozděleno do dvou sloupců (kromě GSAKu, kde už je toto delší dobu), důvod: už tam bylo moc položek
! tlačítka Menu, resp. Filtr často nefungovala na první klik, tenhle bug tam byl už od začátku a věděl jsem o něm, konečně se mi ho povedlo opravit

přepínač vrstev:
+ přepínač vrstev se už nyní nezapína a nevypíná pomocí javascriptu, ale pomocí CSS, tím se odstranily problémy s tím, že občas zůstal přepínač po odjetí myši viset a navíc nyní po odjetí myši z přepínače se tento hned nezavře, ale chvilinku vyčkává (dřív stačilo najet o pixel mimo a přepínač se zavřel)
! Chrome: přepínač vrstev se často zavíral a znemožňoval tak vybrání mapy, opraveno

specifické pro GSAK:
! v GSAKu nefungovala anglická verze mapy (způsobeno updatem enginu Mapy.cz)
! GSAK nekorektně exportoval body, které mají v kódu znaky ‘ nebo ’, opraveno
! IE8 (v GSAKu ale i mimo něj) - tažení myší + SHIFT nebo ALT nebo CTRL způsobovalo tažení obrázků, což byl nežádoucí efekt, opraveno

různé:
% updatován engine Mapy.cz, důsledkem je změna designu přepínače zoomů a tlačítka pro zapnutí přepínače vrstev
+ přidána favikonka (pokud si mapu zobrazíte v prohlížeči, už není bez ikonky)
+ přidáno varování, pokud je mapa spouštěna v IE7 nebo v ještě starším IE (pže jak jsem zjistil, od verze 2.30 není ze strany Seznamu IE7 podporován)
! Firefox: otevření kopie mapy pomocí středníku nefungovalo, opraveno
! zobrazení názvů kešek pomocí mezerníku nefungovalo při prvním stisknutí mezerníku, až při druhém a dalším
! Firefox 4 (a asi i nějaké vyšší verze, nevím po kterou přesně): Keškomapa se vůbec neotevřela, příčinou bylo, že starší verze FF neakceptují apostrof jako součást názvu proměnné; tento bug byl přítomen ve verzích Keškomapy 3.30-3.40
! povedlo se mi razantně zkomprimovat velikost cookie na polovinu (k čemuž mě dohnal fakt, že jsem se dostal nad 5 kB, přičemž IE větší cookie nevezme - což se pak projevuje tím, že se neukládá nastavení)
! při kreslení tracku a zapnutých bublinách (kláv. zkratka U) se často člověk zbytečně trefil do bubliny, teď už se do ní trefit nějak snadno nejde (vyjma IE10 a starších a Opery 12)
! ve Firefoxu nešlo pomocí CTRL+kolečka zvětšovat/zmenšovat stránku, opraveno (bug Seznamu)
! odstraněn zákeřný špatně lokalizovatelný bug, kdy se v Chromu a Firefoxu občas mapa při startu načetla jen do úzkého pruhu na horní straně obrazovky


Tento příspěvek byl upraven od Norbert_G: 16 březen 2015 - 18:19

  • 0

#244 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2015 - 2:45

Tak ještě jeden update  :unsure: :(  :angry:  :blink:

 

http://ulozto.cz/xx9...mapycz-3-51-zip

 

 

+ přidán title stránky
! odstraněn závažný bug, který pravděpodobně ve většině případů znemožňoval start mapy
! odstraněn závažný bug, který znemožňoval korektní reprojekci mapových vrstev (kde neodpovídaly navzájem projekce dvou vrstev na sobě)

 

Kdyby byly problémy, dejte vědět.


Tento příspěvek byl upraven od Norbert_G: 16 březen 2015 - 4:37

  • 0

#245 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2015 - 7:17

Wow! Díky za tolik práce!

A na araratu to bude také, aby se to nabídlo automaticky k aktualizaci v Geogetu?


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#246 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2015 - 7:35

Tady mě vývoj vždycky překvapí.

Hned jsem vyzkoušel. Souřadná síť WGS i JTSK je pěkná. Nefunguje mi Panorama (české Streetview), píše to že 3D not supported. Na domácích XP bych to chápal, ale teď jsem na Win7.

A opět bych se přimlouval za možnost vypnutí definičních bodů na katastrální mapě, ve městě je přepuntíkovaná až k nečitelnosti. Ale to je drobnost, mít možnost vidět umístění své fotky na katastrálce je nedocenitelná. Bohužel jen SVÉ fotky, nikdo jiný tady negeotaguje a já pracuju převážně s fotkami, které dělal někdo jiný.


  • 0

#247 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2015 - 9:08

Luxusní práce, Norberte.

Opravdu nemám co bych vytknul, panorama nepoužívám a zbytek chodí nádherně. Tvou Keškomapu jsem si oblíbil už dávno, jen to matení pojmů mezi 3 podobnými názvy, pro něž všichni používají název CacheMapa,  mne mate:

* Keškomapa (plugin, Norbert_G.)

* Mapa kešek (zabudovaná v Gegogetu, webový server)

* CacheMap (plugin, mikrom)

 

Aktualizace z araratu proběhla v pohodě.


  • 0

#248 Vojtik69

Vojtik69

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2015 - 10:13

Nejsem si 100% jistý, jestli něco nedělám špatně (skoro určitě nedělám), ale 3.51 ani 3.50 mi v Geosetteru 3.4.41 beta nefunguje. Tváří se sice, že se mapa načetla (ikonky v liště nejsou šedivé), ale plocha mapy je bílá, souřadnice nulové a "připínáčky" nejde umisťovat ani do bílého prostoru.

----

Ve verzi 3.4.51 to samé.

----

Aha, vyřešeno. Dřív jsem obsah složky /Geosetter kopíroval přímo do adresáře /map, což teď nejde. Takže problém vyřešen :-)


Tento příspěvek byl upraven od Vojtik69: 16 březen 2015 - 11:24

  • 0

#249 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2015 - 12:15

Tak jsem pustil přímo to HTML, bez Geosettru a je to pro mé účely skoro lepší. Panorama funguje, Streetview se mi naopak otevřelo v novém okně a odzoomované, to je skoro stejné, jako když si otevřu přímo Googlemapy. Ale ta možnost vidět katastrálky na podkladu map ze Seznamu, př. nad jejich ortofotem, které je mnohokrát lepší než ortofoto z ČUZK, se mi dost hodí.

EDIT: pustil jsem to znova a šlo i Streetview.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 16 březen 2015 - 12:19

  • 0

#250 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2015 - 17:11

Děkuji všem za moc milé ohlasy!  :)

 

 

Wow! Díky za tolik práce!

A na araratu to bude také, aby se to nabídlo automaticky k aktualizaci v Geogetu?

 

Díky. Ano, je to na araratu a mělo by se ti to nabídnout k aktualizaci. Tam jsem to dokonce nahrával dřív jak sem.  :)

 

 

Tady mě vývoj vždycky překvapí.

Hned jsem vyzkoušel. Souřadná síť WGS i JTSK je pěkná. Nefunguje mi Panorama (české Streetview), píše to že 3D not supported. Na domácích XP bych to chápal, ale teď jsem na Win7.

A opět bych se přimlouval za možnost vypnutí definičních bodů na katastrální mapě, ve městě je přepuntíkovaná až k nečitelnosti. Ale to je drobnost, mít možnost vidět umístění své fotky na katastrálce je nedocenitelná. Bohužel jen SVÉ fotky, nikdo jiný tady negeotaguje a já pracuju převážně s fotkami, které dělal někdo jiný.

 

Díky. Panorama vyžaduje, pokud pracuješ v GeoSetteru nebo GSAKu, Internet Explorer verze 11 - tedy nejnovější. Na Win7 klidně můžeš mít i IE9 teoreticky a tam to fungovat nebude. Mám to tam v tom changelogu i napsané. S katastrálkama jsem něco provedl, počkej na příští verzi. Pár dní to teď nechám uležet jestli se neobjeví nějaké další problémy a vydám ještě jeden menší update.

 

Luxusní práce, Norberte.

Opravdu nemám co bych vytknul, panorama nepoužívám a zbytek chodí nádherně. Tvou Keškomapu jsem si oblíbil už dávno, jen to matení pojmů mezi 3 podobnými názvy, pro něž všichni používají název CacheMapa,  mne mate:

* Keškomapa (plugin, Norbert_G.)

* Mapa kešek (zabudovaná v Gegogetu, webový server)

* CacheMap (plugin, mikrom)

 

Aktualizace z araratu proběhla v pohodě.

 

Díky. Jojo, je tu určitý zmatek a název tohoto tématu tomu taky neprospívá.  :D  Už jsem výše psal, že někdy napíšu nějakému moderátovi, aby téma přejmenoval.

 

Nejsem si 100% jistý, jestli něco nedělám špatně (skoro určitě nedělám), ale 3.51 ani 3.50 mi v Geosetteru 3.4.41 beta nefunguje. Tváří se sice, že se mapa načetla (ikonky v liště nejsou šedivé), ale plocha mapy je bílá, souřadnice nulové a "připínáčky" nejde umisťovat ani do bílého prostoru.

----

Ve verzi 3.4.51 to samé.

----

Aha, vyřešeno. Dřív jsem obsah složky /Geosetter kopíroval přímo do adresáře /map, což teď nejde. Takže problém vyřešen :-)

 

To jsem rád, že se to vyřešilo samo, takové "bugy" jsou nejlepší. :)

 

Tak jsem pustil přímo to HTML, bez Geosettru a je to pro mé účely skoro lepší. Panorama funguje, Streetview se mi naopak otevřelo v novém okně a odzoomované, to je skoro stejné, jako když si otevřu přímo Googlemapy. Ale ta možnost vidět katastrálky na podkladu map ze Seznamu, př. nad jejich ortofotem, které je mnohokrát lepší než ortofoto z ČUZK, se mi dost hodí.

EDIT: pustil jsem to znova a šlo i Streetview.

 

StreetView se ti snad ani nemůže zobrazit v novém okně  :huh:  Kdyžtak ale je dobrý vždycky zmínit verzi, všechny 3 se technologií liší. Jinak to Ortofoto ČUZK není možná tak kvalitativně dobré, ale je aktuálnější, alespoň v oblastech co jsem koukal. Oni fotí každý rok na střídačku půlku republiky, takže je to stále dost aktuální.


Tento příspěvek byl upraven od Norbert_G: 16 březen 2015 - 17:13

  • 0

#251 mike_btk

mike_btk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 10:26

Dobrý den,

nejde nějak (např. zásahem do nějakého konfiguračního souboru) změnit, aby se po startu keškomapy zobrazily turistické mapy (namísto implicitních satelitních)?

Děkuji za radu.


Tento příspěvek byl upraven od mike_btk: 29 březen 2015 - 10:26

  • 0

#252 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 13:10

Zdravím!

Teoreticky by mělo stačit se přepnout na turistickou mapu a pak při dalších startech / reloadech mapy by si to mělo pamatovat poslední nastavenou mapu pamatovat.

Funguje to tak u tebe nebo se to po každém startu mapy resetuje?

 

Jinak zvažuji, že defaultně dám tu Letní mapu místo té fotomapy.


  • 0

#253 mike_btk

mike_btk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 17:04

Zdravím!

Teoreticky by mělo stačit se přepnout na turistickou mapu a pak při dalších startech / reloadech mapy by si to mělo pamatovat poslední nastavenou mapu pamatovat.

Funguje to tak u tebe nebo se to po každém startu mapy resetuje?

 

Jinak zvažuji, že defaultně dám tu Letní mapu místo té fotomapy.

Bohužel, vždy, když spustím keškomapu (firefox), zobrazí se mi na letecké mapě od seznamu....


  • 0

#254 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 20:15

A když tu mapu zkusíš reloadnoat (ve smyslu reloadu stránky), tak se zobrazí vždy letecká, i když sis tam nastavil jinou mapu?

 

A co máš za verzi Firefoxu? Verzi keškomapy máš poslední asi, jestli ne, tak řekni.

 

To je tak minimum co potřebuju vědět, abych se měl od čeho odpíchnout a bug, jestli existuje, opravil.


  • 0

#255 mike_btk

mike_btk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 22:30

A když tu mapu zkusíš reloadnoat (ve smyslu reloadu stránky), tak se zobrazí vždy letecká, i když sis tam nastavil jinou mapu?

 

A co máš za verzi Firefoxu? Verzi keškomapy máš poslední asi, jestli ne, tak řekni.

 

To je tak minimum co potřebuju vědět, abych se měl od čeho odpíchnout a bug, jestli existuje, opravil.

Mám Firefox 36.0.4 a keškomapu 3.51.

Chová se to následovně: spustím keškomapu, najede mi letecká, pokud změním na cokoliv a znovu spustím keškomapu vždy mi najede letecká. Pokud změním mapu a zmáčknu F5 (reload), nově spuštěná keškomapa už se spustí na té mapě, kde jsem zmáčknul F5. Zajímavé.

Nicméně primárně mi šlo opravdu pouze jenom o to, abych si mohl někde přepsat defaultní mapu na turistickou....


  • 0

#256 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 23:07

Díky.

Zkoušel jsem to ve Firefoxu a u mně to funguje jak má (dokonce si to pamatovalo skoro 2 týdny staré nastavení mapy, kdy jsem ten FF naposled spouštěl). Mám dokonce i tu stejnou verzi Firefoxu, ale třeba to má něco do činění s tím, že používám portable verzi nebo to může být ještě něco jiného.

 

Spouštíš tu mapu asi přes GeoGet, že jo? Ještě taky, ukončíš to okno s mapou (po přepnutí se třeba na tu turistickou) dřív než mapu vygeneruješ a spustíš znovu? Protože u FF se to nastavení ukládá při zavření mapy. Pokud bys mapu přepnul, nechal zaplou a spustil novou instanci, tak se bere "staré" nastavení, jestli rozumíš.

 

Každopádně požadavek na nastavení defaultní mapy chápu, ale neměl by být nutný, pokud by vše fungovalo jak by mělo.  :wacko:


  • 0

#257 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2015 - 6:07

Panorama funguje, byla to trapná chyba. Prostě jsem to zkoušel poprvé v místě, které Seznam neprojel. Streetview taky funguje jak má. Ve všech třech verzích, ale jen v jedné se posunuje a točí šipka. S tím počítám. Nastavení map se pamatuje, při dalším spuštění jsem tam, kde jsem skončil, jen se nepamatuje zoom - ale není problém si přizoomovat. Přiznám se, že jsem to vyzkoušel v Geosettru, ale pak jsem si dal do záložek přímo to HTML a spouštím to rovnou v prohlížeči. Možnost mít v jedné mapě všechny podklady včetně Streetview a Panoramy, i včetně katastrálek, s proklikem i do katastru nemovitostí a souřadnicemi i v JTSK je pro mě důležitá a už dříve jsem se snažil o upravený ebíkův Mapswich na proklik ze Seznamu na Googlemapy kvůli Streetview. Tady je to všechno v jednom.

Jediné na co jsem zatím narazil, je odměřování. Při otevření přímo v prohlížeči záložka Track funguje, ale zdá se mi, že nic nedělá. Ale možná to jen neumím používat.


  • 0

#258 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2015 - 7:29

mpiku,

1) Co se Panorama týče (a také Street View), tak si lze přes menu zapnout vrstvu s pokrytím. Pak přesně uvidíš, co je kde dostupné!

2) U kterého StreetView ti ta šipka nefunguje? Vím, že u Embed určitě nefunguje, což je dáno tím, jak je to děláno a neovlivním to. Pokud ti nefunguje u té Flashové verze, tak je asi třeba nastavit Flash, kdyžtak mrkni na ten dlouhatánský post výše (ještě jsem ho dodatečně upravoval, protože ta sekce s flashovým SV se zrovna nějak blbě zformátovala).

3) Když klikneš na Track, tak se vpravo objeví panel. Přes ten si můžeš otevřít nějaký soubor a tak. Ale hlavně v tomto módu můžeš kreslit, normálně klikáním myší do mapy. Vpravo nahoře se ti pak zobrazí délka nakreslené čáry. Tuto nakreslenou čáru samozřejmě můžeš všelijak upravovat atd. Máš tam vpravo tlačítko nápověda, je toho tam celkem dost :-).

 

Ale pozor, speciálně pro Geosetter je tam v info.txt napsáno "pokud chcete v mapě v módu Track přidávat nové body, je třeba držet stisknuté CTRL". To je tam z toho důvodu, že v Geosetteru se klikání samo o sobě používá na něco jiného (konkrétně na umístění červené značky, podle které lze pak přiřazovat fotkám souřadnice). Tohle omezení tam není, pokud si to spustíš třeba z GeoGetu. Pokud ti to nefunguje ani s CTRL, tak to je proto, že to pouštíš z prohlížeče. Až bude nová verze, tak by to mělo fungovat korektně, i když si tu mapu spustíš jen z prohlížeče.

Druhá možnost měření délky je přes pravé tlačítko a projekci bodu. Tam ti to ale měří jen délku jedné úsečky (můžeš si tam ale zas třeba přesně nastavit azimut, souřadnice krajních bodů atd.).


  • 0

#259 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2015 - 9:46

No jo, až se naučím číst, bude to lepší. Sice to pouštím z prohlížeče, ale s podrženým Ctrl to v režimu Track kreslí. Jako v Geosetteru, což je asi lepší, připadá mi to logičtější. Takže jsem měl pravdu, že to jen neumím používat.

O pokrytí SW a Panorama vím, ale když si to zapnu a odzoomuju, je mapa celá červená nebo modrá, proto si to zapínám až když potřebuju a vidím, že tam příslušné snímky asi nejsou.

U SW v.3 se šipka točí i posouvá. Je to ale to nejzkreslenější, jakoby rybím okem. U v.2 a Embed se mi šipka netočí ani neposouvá. Ještě zkusím, jestli jsem nepřehlédl nějaké nastavení.

EDIT: po nastavení Flashe se už točí i šipka u V.2

Ještě jednou edit: Teď se mi sice šipka u v.2 točí, ale místo snímku mám černo. Ale uvidím, možná se to srovná.

A ještě jednou: Možná to bylo tím, že jsem to měl otevřeno dvakrát. Když jsem to jedno shodil, druhé se začalo ukazovat. Ale pak už zase ne, tak nevím.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 30 březen 2015 - 13:55

  • 0

#260 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2015 - 18:42

Co se toho GeoSetteru týče, tak jsem tam provedl jisté změny, které se objeví v další verzi.  :ph34r:

 

StreetView v2 jsem ozkoušel a i ve 2 instancích to běhá jak má. Černá obrazovka se mi tam zobrazí snad jen tehdy, pokud to SV nastartuju někdo mimo dostupnou oblast. Vím, že tahle verze je problematická, ale mám ji nejradši, protože je jednoznačně nejsvižnější a na pomalejším počítači možná i jediná použitelná. Bohužel ale nefunguje ve Firefoxu (možná to je příčina tvého problému?). No kdybys ještě na něco přišel, tak dej vědět.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama