Přejít na obsah


Fotka

Cachemapa (Mapy.cz/ZM10) pro GSAK v8 / Geoget / GeoSetter


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
300 odpovědí na toto téma

#141 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 557 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2013 - 10:08

petulinka1 napsal/a:
Tak mam dalsi napad na vylepseni :D
Kdyz filtruju zobrazeny body na mape (kese, wp), tak by bylo fajn, kdyby slo od mysterek, multin apod. zolbrazit jenom finalovy wp. Momentalne muzu mit od vsech kesi bud jenom wp nebo jenom vychozi souradnice. A kdyz si chce clovek mapu tisknout, tak jsou ty vychozi souradnice celkem k nicemu, kdyz uz ma finale :)
DIky


To bych bral taky :-)
  • 0

#142 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 8:18

A mam dalsi problem. Mapu poustim na chromu, prvni spusteni nadhera, krasne funguje, od druhyho je to tak nechutne pomaly, ze se to vubec neda pouzivat. Co s tim? Zkousela jsem i povypinat rozsireni a stejne to nepomohlo :( PS: v IE to je znatelne lepsi, ale opbcas tam jsou zantelny zaseky... tak fakt nevim :(
  • 0

#143 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2013 - 23:27

Ahoj, nějak jsem si té zprávy z 12.5. nevšimnul, tak se omlouvám za pozdní odpověď. Zkoušel jsem si teď otevřít dvě kopie mapy v Chromu a nebyl problém. Mapa je obecně pomalá, když máš na obrazovce tisíce bodů. Pokud je to tento případ, tak si zazoomuj na menší počet a bude to rychlejší. Další zpomalení nastává, když je zapnuto hodně vrstev (tedy turistické, cyklotrasy, street view apod.). Rád bych vyloučil tyhle tyhle dvě věci nejprve. Dělá to i když si načteš třeba jen jednu kešku? Způsobuje toto zpomalení trvalé vytížení procesoru, i když zrovna nic s mapou neděláš? Jak hodně to zpomaluje? Používáš fotomapu seznamu level 19 (tedy šikmé snímky)? Tam jsou taky určité problémy se zasekáváním. Může ještě někdo s Chromem vyzkoušet? ;) Ještě k tomu dalšímu příspěvku, pokud chceš mód, kde se zobrazí všechny body, ale u těch kešek, které mají Final Location, jen ta finálka, tak tohle není problém přidat :). Poslední věc, proč jsem vůbec otevřel tohle vlákno. Přestalo fungovat zobrazování kešek přímo na mapě. Než vydám novou verzu, tak kdo to potřebuje, tak si může v souboru other_maps.js nahradit "www.geocaching.com" řetězcem "tiles01.geocaching.com".
  • 0

#144 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 8:26

Aha, takze PIBSAC :DZobrazovala jsem si na mape okoli 20km (delam to porad i v GK a geogeti mape, tam zadnej problem nikdy nebyl, tak mi to nenapadlo), kde je 600kesi a dohromady 900 bodu :DTakze to bude tim. Jakmile jsem tam hodila jedinou kes, tak to bylo nadherne pouzitelny. Jinak povypinat ty hovadinky jsem zkousela jako prvni, dokonce i jinou mapu (prepnuti byl dvouminutovej horor :D) a ptaci pohled jsem snad jeste ani nepouzila. Jo a gord to zkousel a problemy nemel, takze je to fakt jenom muj problem :D Diky :)Budu se nejak muset srovnat s tim, ze to moje standardy proste nebere...
  • 0

#145 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 10:09

Ono je to nastavený tak, že to na začátku zazoomuje tak, aby byly vidět všechny keše. Asi to změním, aby to zazoomovalo automaticky doprostřed na větší zoom (tedy méně kešek), i když všechno nebude vidět. Taky mě to irituje, když si nechám zobrazit tisíce bodů. ;) Jinak pomocí klávesy X můžeš dočasně všechny body skrýt, tím se to taky zrychlí.
  • 0

#146 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 10:11

Jako me ten zoom na vsechny kese nevadi, aspon vim, kam az to je, ale ani to nazoomovani na min kesi nepomaha, takze to je nechutne otravny a radsi to nepouzivam :D
  • 0

#147 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 10:54

Stejně si myslím, že bude problém ještě někde jinde. Zkoušel jsem to v Chromu asi s těmi 900 body a bylo to přijatelně rychlé při jakémkoli zoomu. Zpomalovalo to hlavně zapnutí různých mapových vrstev (mimochodem - nastavení je pro každý typ mapy zvlášť), bez nich to bylo svižné. Jinak jsem to zkoušel i s 5500 body a tam bylo třeba opravdu zazoomovat, takže to automatické zazoomování dám asi podle počtu bodů. Jinak zazoomovat na vše kdykoli přes kontextové menu ;). Tak já nevím, zatím to nějak monitoruj a uvidíme.
  • 0

#148 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 10:56

Mam tam seznamackou mapu, v menu uplne vsechno zruseny (vcetne animace rodiny) a stejne to je proste na prd. Zkousela jsem i povypinat pluginy chromu, taky nic nepomohlo :(
  • 0

#149 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 11:07

Jakou máš verzi Chromu? Já nemám úplně tu nejnovější (mám verzi 23 něco). No, budu nad tím přemýšlet a pak večer provedu ještě nějaké testy. Je tu ještě někdo, komu to jede v Chromu znatelně pomalu (nebo kdo to kvůli tomu úplně vzdal)?
  • 0

#150 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 11:13

Ted jsem udelala dalsi pokus s vypnutim vsech rozsireni a zavrenim vsech stranek. Uz to nazoomovalo driv, nez az dve minuty :DI s tim kvantem kesi 20km odeme. Pri zoomu uz se to dalo castecne pouzit, ale stejne me to stvalo :D Jinak mam verzi 26.0.1410.64 m :o
  • 0

#151 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 11:20

Tak já večer updatuju na nejnovější verzi a uvidíme. Dvě minuty je fakt extrém, mělo by to být max pár sekund.
  • 0

#152 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 21:41

Ještě mě napadlo. Nezpomaluje ti to nějaký antivirus?
  • 0

#153 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 12:32

Mam avasta, i toho jsem zkousela vypnout, ale vysledek to nemelo zadnej, Porad zpomaleny. PS: Kombinace 130 kesi + 260 bodu je v pohode pouzitelna :)Fakt budu muset redukovat...
  • 0

#154 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 16:19

Trošku jsem pátral a možná ta pomalost může být způsobena chybou Chromu, viz zde:
http://www.telerik.c...ance-issue.aspx

Píše se tam, že to je opraveno ve verzi 28. Já teď updatoval a stáhlo to jen 27 (ta 28 je beta). Tak to kdyžtak vyzkoušej s v27 a pokud budou dál problémy, tak s v28 (až bude). ;)
  • 0

#155 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 16:20

Ok, vyzkousim nejspis zitra, dneska se musim ucit :(
  • 0

#156 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 16:59

To byla blesková odpověď :)

Ještě bych měl dotaz k tomuhle:

petulinka1 napsal/a:
Tak mam dalsi napad na vylepseni :D
Kdyz filtruju zobrazeny body na mape (kese, wp), tak by bylo fajn, kdyby slo od mysterek, multin apod. zolbrazit jenom finalovy wp. Momentalne muzu mit od vsech kesi bud jenom wp nebo jenom vychozi souradnice. A kdyz si chce clovek mapu tisknout, tak jsou ty vychozi souradnice celkem k nicemu, kdyz uz ma finale :)
DIky


Implementoval jsem to tak, že kde má keška bod typu Final Location nebo má Corrected Coordinates (to se týká jen GSAKu), tak to zobrazí jen ty finální body nebo ty opravené úvodní souřadnice. Pokud keška nemá Final Location ani Corrected Coordinates, tak se zobrazí všechny body. Jsou nějaké výhrady? ;)
  • 0

#157 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 17:01

Mam upozorneni do mejlu no :) Jo, to by slo :)Uvidime, jak to bude vypadat v praxi :)
  • 0

#158 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 17:49

Brunoos napsal/a:
Parádní makro, fakt super.

Mam ale problem s tím, že když v prohližeči kliknu na cokoliv co by mělo něco udělt v GSAKu (flag, otevřit v GSAK) tak mi to nefunguje - nestane se prostě nic.

Prosim o radu co mam kde špatně nastaveno

Win 7 64bit, Firefox 20.0.1


Myslím, že jsem na to přišel. Tady máš návod, jak to opravit:
http://gsak.net/boar...=0
  • 0

#159 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 19:15

Po delší době jsem se do toho zas pustil a přidal pár věcí. V mezičase jsem i leccos opravil. Kdyby byly problémy, dejte vědět. ;) -------------------------------------- 2.90 (22.05.2013): http://ulozto.cz/x6z...mapycz-2-90-zip + (pouze GSAK) Pokud si zapnete v Menu položku "Zvýraznit označené", tak to kolem všech bodů, které mají v GSAKu zatržítko (tedy jsou označené), vykreslí červený kroužek. U označených Child Waypointů to pak vykreslí žlutý kroužek. Mohou se samozřejmě sejít i oba dva :). + Na přání vytvořen mód, kde si můžete u kešek, které mají Final Location nebo Corrected Coordinates, zapnout zobrazování jen těch finálek či opraveného výchozího bodu. Vše ostatní se u daných keší skryje. Pokud keška nemá Final Location ani Corrected Coordinates, nic se neskrývá. + (pouze GSAK) Ještě jsem do GUI přidal jeden speciální mód, který už tam pár verzí je, ale nikdy jsem se o něm nezmínil, protože slouží hlavně pro moji potřebu. Funguje tak, že u nenalezených kešek skryje všechny označené děti (moje logika: tenhle bod jsem navštívil, nechci aby se mi zobrazoval). U nalezených kešek naopak ukáže jen označené body (moje logika: mám nalezeno, ale sem se ještě musím mrknout). Parkoviště to pak nezobrazuje ani v jednom případě, pokud nejsou explicitně označené. + Je možno vypnout individuálně kešky, které jsou archivované, disablované, nalezené, vlastněné nebo bez jakéhokoli z těchto příznaků. (Jen poznámka, nalezené a zároveň vlastněné nemohou v těchto režimech koexistovat, to bych musel upravit ještě nějaké další věci.) + Na pravém tlačítku přibyl příkaz "Přidej bod", který na mapě vytvoří přesouvatelný bod náhodné barvy, který po kliknutí zobrazí souřadnice. Jde to realizovat i pomocí tracku, ale to je overkill ;). + Webové odkazy na pravém tlačítku se dočkaly upgradu. Po najetí myší každý z těchto odkazů ukazuje popis a navíc jsem přidal alternativní linky, které se aktivují, pokud při kliku na odkaz podržíte ALT nebo CTRL. Tady je seznam (to co tam bylo už předtím nepíšu): - ALT + Geolocation.ws: zobrazí seznam nejbližších fotek - ALT + Mapy.cz: zobrazí seznam nejbližších fotek (jiné než v odkazu výše) - ALT + Turistika.cz: otevře mapu z MultiMapa.cz (bohužel vás to ale nepřepne na přesné místo, ta mapa to neumí) - ALT + GC.com: zobrazí seznam nejbližších kešek - CTRL + GC.com: zobrazí seznam nejbližších waymarků + (pouze GSAK): Makro pro zobrazení všech kešek do prohlížeče (HTM_Custom_MapyCZ_AllToBrowser.gsk) nyní, pokud podržíte při spouštění CTRL, místo nahrazení souboru použije příkaz "Append" - tedy se body přidají (můžete si tak třeba z jedné databáze vygenerovat kešky a pak do toho z druhé databáze přidat něco jiného, třeba waymarky, samozřejmě můžete přidávat i dál). % Dříve se po otevření mapy ta mapa zazoomovala tak, aby bylo vše vidět, což občas zobrazilo mapu přes celou Evropu, pokud byl jeden bod mimo nebo aspoň bylo nutno zoomovat a při odzoomování je taky ta rychlost nižší. Nyní to, pokud je bodů (včetně Child Waypointů) přes 350, zazoomuje na referenční bod na zoom 11 (dle seznamích map) ! V Opeře po delším vrtání se v tracku přestalo fungovat pravé tlačítko, opraveno. ! Při editaci GPX se ukládal o hodinu nižší čas; při editaci PLT se ukládal korektně, ale zobrazoval taktéž o hodinut nižší. ! V módu Track nefungovalo otevírání GPX souborů ! V Opeře nefungovala komunikace s GSAKem. ? Ve Firefoxu nemusí fungovat komunikace s GSAKem (pravděpodobně řeší tento odkaz: http://gsak.net/boar...=0) ! Přestalo fungovat zobrazování kešek (změnil se link), opraveno. ! V posledních verzích GSAKu makro házelo chybu, opraveno. % Updatovány API Seznamu, verze map Googlu a doplněny ikonky nových Waymark kategorií ! Různé další opravy, které jsou buď nevýznamné, nebo si na ně nevzpomenu (kdyžtak doplním)
  • 0

#160 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 20:35

No, ted uz to vypada mnohem lip (hlavne ten filtr se mi libi :)) Update Chrome na v27 nic moc :Dbetu se mi shanet nechce, jsem prilis lina :DUvidime casem :) Aůe malej (tak do tech 500a nejaky t ybody k tomu) to jeste jde, to se to neseka...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama