Přejít na obsah


Fotka

Pomoc se zlikvidováním finálek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
180 odpovědí na toto téma

#61 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 16:22

Smogeo napsal/a:

Multi a Mysterky byly vymyšleny buď :
a) pro pobavení lovců.
b) pro pobavení ownera.


Ještě je tam za cé - pro ochranu křehkých míst před masovými nájezdy. Takových keší znám opravdu hodně a patří k těm nejkrásnějším.

Jó a jinak připisuji svoji čárku k názorům, že s geokriminalitou nemáme souhlasit, máme proti ní v rámci možností bojovat, ale rozhodně se jí nesmíme nechat znechutit! Těch kačerů, kteří hrají fér pro potěchu svojí i ownerovu je zaplaťpánbůh stále dost. Je stále dost těch, kteří chápou, že je těžko zaplaví endorfinové vlny, když si nezažijí tu cestu k cíli, to překonávání překážek, to tápání v neznámu, to hledání možného i nemožného. Osobně hledám kešky právě pro ty zážitky. Získat švindlem řešení mysterky nebo finální souřadnice multi a jen si dojít/dojet ke krabici mne o 90% zážitků spolehlivě připraví. Ze skvělých pocitů a radosti zbude jen sbírání plastových odpadků po lese. Geopopelařina...

Naštěstí si každý z nás může sám zvolit, zda bude geoendorfíňákem nebo geopopelářem. Svobodně! Proto nechme i ty druhé, ať si volí svou cestu, své místo na stupátku sběrného vozu. Možná někteří z nich ani zbla netuší, s jakými prima pocity může být netradičkový geocaching spojen.
  • 0

#62 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 16:32

add Ziog: je to v poměru zhruba tak 1 ku 3000. V prvý řadě se český utápí v ohromný záplavě amerických, to je jasný, ale do toho stejný hafo vytváří západní Evropa.
Šance ovšem daleko víc hatí situace, že schvalovači to pouští rychlejc jak když měl ještě DLR na starosti půl republiky. Takže vyhmátnout krabku již položenou v terénu ale ještě nepublikovanou se ti nepoštěstí spíš z tohoto důvodu.

Dá se to využít jedině tak, že si předem naplánuješ nejrychlejší routu do daného místa, předem si obhlídneš terén, vytipuješ možný schovky a pak normálně počkáš na pípnutí.

kiReGPS napsal/a:Ještě je tam za cé - pro ochranu křehkých míst před masovými nájezdy. Takových keší znám opravdu hodně a patří k těm nejkrásnějším.

OK, to uznávám, že s keškama to není tak černobílý jak jsem v příspěvku zjednodušeně napsal.
  • 0
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#63 pansy1

pansy1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 16:49

Prátelé, náhoda tomu chtela, ze jsem se vsiml tohoto tématu a proto si dovolím také se vyjádrit. Nekteré vase názory se mi líbí víc, nekteré mín, ale víceméne se vsemi mohu souhlasit. Asi nejvíce se ztotoznuji s poznámkou Hickose, ke které bych snad uz jen dodal, ze pokud jsou nase kese zalozeny na nejakých "udelátkách", které se musí doplnovat ( mapy, baterie, ruzné listiny, které si lovci musí po ceste odebírat atd...), máme jako owneri po návsteve kaceru, kterí nasí trasu neprojdou celou, vlastne o starost mín :-) A dokud platí, ze zalogovat se lze az po zapsání se na míste do logbooku, tito kaceri (treba v prípade nasich kesí), budou ty kopce muset vylézt tak jako tak a navíc nebudou mít na co vzpomínat :-) Jak vidíte, na vsem lze nalézt neco pozitivního... Takze Wetu a vsichni posmutnelí, hlavy vzhuru, nikdo nám neublizuje, a krabicky nebere. Z tech, kterí nase kese, projdou poctive a písou krásné logy, mejme radost a tem "ostatním" to prejme :-D Se smírlivým pozdravem vsem Honza
  • 0

#64 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 16:50

Hickos napsal/a:
Hmm... Jakožto majitel několika mystery i multi keší mám radost z toho, že jsem je založil (=těšilo mně jejich zakládání) a mám radost, pokud někomu udělají radost. Většině lovičů takovým způsobem, jaký jsem měl na mysli, když jsem je zakládal, tj. něco nového se dozví, někam, kde je pěkně, se podívají a možná jsem jim otevřel nějaký další, zajímavý svět. Někteří lidé odlovili moje krabičky i tak, že je neluštili nebo neprošli trasu multiny. No a? Měli alespoň radost ze samotného nálezu nebo z bodu. To je jádro pudla, které vidím já. V dnešním podělaném marastu způsobit pár lidem (nezištně) radost. A netrápí mně, že bz někdo podráždil moji ješitnost tím, že "si dovolil" (můj ty bože!) odlovit krabičku jinak, než jsem to vymyslel. Nemám potřebu "buzerovat" lovce tím, že to musí lovit podle takových pravidel, které jsem já vymyslel a běda, jak si někdo dovolí je nedodržet. Co mi z této debaty plyne? Jsou owneři, kteří zakládají krabičky pro radost druhým - těch se tu pár vyskytlo v posledních příspěvcích - a jsou owneři, kteří si honí své ego tím, že nutí lovce lovit podle toho, jak jim to sami nalajnovali. Ti první, ke kterým chci patřit, asi již někdy slyšeli slovíčka "žít a nechat žít". Ti druzí svým výše již skoro zorganizovaným honem na čarodějnice jsou asi výbornou cílovou skupinou pro organizátory různých pogromů, kterých jsme v historii již nemálo zažili. Je mi docela smutno z toho, že se navíc cítí v roli těch jediných spravedlivých a nevidí, neslyší - pak ten svět nemá být v takovém marastu.
P.S. Tím neříkám, že onen web podporuji - tím říkám, že je mi to jedno - u spousty keší přeci cesta je cílem a dotyční se ochudí sami.


Jako majitek několika kešek musím souhlasit s názorem kačera Hickos.
Mě spíš trápí časté ničení, vykrádání, mizení krabiček..
  • 0

#65 R 206

R 206

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 17:15

Instrukce odeslány, snad jsem na nikoho nevynechal. Pokud někomu nic nepřišlo, SZ.
  • 0

#66 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 18:04

Ahoj,
jelikož se různí kačeři domlouvají na zahlcení tohoto webu finálkami s falešnými souřadnicemi, odpovíme protiútokem. Všechny takto úmyslně založené keše vyfiltrujeme a zabanuje IP adresy dotyčných odpůrců.
Za každou takto zaktivovanou keš bude deaktivována náhodná tradiční keš v kraji Cheb.


DO TOHO!!!
  • 0

#67 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 18:10

Bojim Bojim
  • 0

#68 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 18:20

Tiskar94 napsal/a:

Ahoj,
jelikož se různí kačeři domlouvají na zahlcení tohoto webu finálkami s falešnými souřadnicemi, odpovíme protiútokem. Všechny takto úmyslně založené keše vyfiltrujeme a zabanuje IP adresy dotyčných odpůrců.
Za každou takto zaktivovanou keš bude deaktivována náhodná tradiční keš v kraji Cheb.


DO TOHO!!!


To jsi vzal kde? :D Jinak ten kdo je bude deaktivovat je ten zlý DLR, co je jejich garantem? :D
  • 0
Užívej života...

#69 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 19:47

Nemám co dodat, wetu. Přesně tak.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#70 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 19:50

puczmeloun napsal/a:

Tiskar94 napsal/a:

Ahoj,
jelikož se různí kačeři domlouvají na zahlcení tohoto webu finálkami s falešnými souřadnicemi, odpovíme protiútokem. Všechny takto úmyslně založené keše vyfiltrujeme a zabanuje IP adresy dotyčných odpůrců.
Za každou takto zaktivovanou keš bude deaktivována náhodná tradiční keš v kraji Cheb.


DO TOHO!!!


To jsi vzal kde? :D Jinak ten kdo je bude deaktivovat je ten zlý DLR, co je jejich garantem? :D


Je to na stránkách těch finálek pod tlačítkem blog majitele. Majitel je prý vořech, teda Vořech ;).
  • 0

geowest.png


#71 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 20:33

Taky jsem stvořil jeden web pro všechny co chtějí finálky, račte navštívit a posdílet ;)

http://vypatlator.cz/mysterky/


Zilog napsal/a:

srefl napsal/a:
Výpálit to hnízdo? Hned potom vyhlásit džihad http://brutime.0fees.net

Panebože, co to má bejt? Jo, dá se to tak najít, ale ten "následující gc kód" může patřit naprosto jakýkoli cachi úplně kdekoliv na celém světě. Určitě poletím do USA kvůli ftf. To by musela být opravdu náhoda, podpořená milionem dalších náhod, že zadám gc kód, cache bude unpublished a aspoň někde v celé ČR. Aby byla aspoň v nějakém městě poblíž HC je nemožný.

Na to je dobrý sledovat putovní předměty v okolí, dokud je někdo nepoloží do nějaké nepublikované keše. Akorát to zjišťování souřadnic tam mají zbytečně moc složitě, jde to hodně hodně jednoduššeji (pouze zadáním kódu do jednoho nejmenovaného formuláře).
Mně se takhle jednou povedlo, že kdosi vyjmul TB z naší keše a dal ji do nějaké nepublikované v Liberci. Vyjel jsem tam, ale našel jsem jen díru pod pařezem (byla v kolizi a owner ji už stihnul přemístit, nebo spíš odnést - jelikož nepípla dodnes). Ale to sem asi nepatří, že? :)

mh.mail napsal/a:
...že je hloupost na základě toho dělat kroky typu archivace vlastních keší.

Mně to jako hloupost nepříjde. Je to způsob, kterým lze stoprocentně a zcela jistě zlikvidovat weby s finálkami. Souhlasím s tebou však v tom, že je to obrovská oběť, kterou 99% zakladatelů (včetně mě) neobětuje.

puczmeloun napsal/a:
To jsi vzal kde?

U spamerů na webu.
  • 0

#72 antiviruscz

antiviruscz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 20:40

Tiskar94 napsal/a:
Taky jsem stvořil jeden web pro všechny co chtějí finálky, račte navštívit a posdílet ;)
http://vypatlator.cz/mysterky/


Božííííííí :DDD
  • 0

#73 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 21:24

drowned napsal/a:
Bohužel jeden prý kačer minulý týden upnul na torrenty kompletní databázi někdejšího serveru finalky.cz :(

Kde se to dá přesně stáhnout? :)
  • 0

#74 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 22:00

shaman3 napsal/a:
Kde se to dá přesně stáhnout? :)


Použij google ;)
  • 0

#75 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 22:03

heh, tedy já zírám jak to tu žije:D na jednu stranu chválím, na druhou stranu... ...jako sběratel dřívek si budu přát k ježíškovi, aby se se stejnou vervou bojovalo proti vykrádání dřívek z krabek a následnému byznysování s nimi, dočkám se?:) Několikrát jsem se tu snažil toto téma oživovat, ale valný úspěch to nemělo:(
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#76 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 22:04

drowned napsal/a:

shaman3 napsal/a:
Kde se to dá přesně stáhnout? :)


Použij google ;)

no jo, ale aby našel tu "čistou" a ne tu tu mírně ofejkovanou verzi.
  • 0

#77 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2012 - 6:58

Panove, pro ty, kteri si toho jeste nevsimli: http://{spam}.cz/?stranka=blog Jen doufam, ze nekdo zna pana Igora Počtu z Ostrova a jeho nick na gc.com at vime jak ho mame oslovovat spolecne samozrejme s patricnymi nadavkami a drzet palce chebskym spolukolegum aby mu rozbili hubu :-)
  • 0

#78 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2012 - 8:18

Do-bby napsal/a:
Panove, pro ty, kteri si toho jeste nevsimli: http://{spam}.cz/?stranka=blog

Jen doufam, ze nekdo zna pana Igora Počtu z Ostrova a jeho nick na gc.com at vime jak ho mame oslovovat spolecne samozrejme s patricnymi nadavkami a drzet palce chebskym spolukolegum aby mu rozbili hubu :-)

to jméno je na 99% smyšlené (falešné), stejně jako ta Pavla *** předtím, ale v jedné nejmenované ulici v jedné sousední obci by o tom mohli vědět něco víc... B)
  • 0

#79 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2012 - 9:21

No jo, ale pokud je na to jmeno ta domena registrovana... tak snad by nemuselo.... To druhe od ktereho se na te strance objevil ten komentar, to je urcite falesne....
  • 0

#80 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2012 - 10:03

Trochu kacířský dotaz.
Mám v GSAKu pomalu 2000 finálek, když se ozve kamarád, tak se podělím (jako on se před tím podělil). Budu taky ukamenován?

Nick je pravý, možnost utopit mě zelenou máte na Čaji v Náchodě :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka