Přejít na obsah


Fotka

Pomoc se zlikvidováním finálek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
180 odpovědí na toto téma

#141 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2012 - 23:53

shaman3: Jen otázečka - v pravidlech taky není nic o tom, že bychom neměli kešky odnášet, chcát do nich nebo je jakkoliv ničit. Znamená to tedy, že to dělat máme? Nebo se spoléhá na to, že si každý uvědomí co se dělat má a co nemá?
A ještě poznámečka - i s platným zápisem v logbooku může být tvůj log smazán, a to v souladu s pravidly. Ale chápu, že každý v těch pravidlech hledá pouze to, co se mu hodí nejlíp :D.
Reakci nečekám, prostě mě to jen tak napadlo. Každopádně si to hraj jak chceš B).
  • 0

#142 aproach1

aproach1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2012 - 23:58

Tak tedy až teď dneska naposled. Šamane, udělej nám všem radost a založ nějakou pěknou mysterku. Ať je to zajímavý, má to nějakou složitou šifru, nebo nějaký jiný luštění a budou všichni spokojený. Ikdyž možná, že ti bude trošku vadit, že nějakej vykuk sežene souřadnice a z tvojí *výtečný* mysterky se rázem stane jednoduchá, nic neříkající tradička a navíc ten vykuk se bude chlubit, že vyluštil tvojí krásnou mysterku. No schválně zkus to.;)
  • 0

#143 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2012 - 23:59

Tiskar: Já myslím, že močení, ničení a odnášení keší se způsobem jejich hledání nijak nesouvisí. Pomocí moči asi tu keš nevyhledáš, pomocí finalkyCZ naopak asi jo. Bavíš se tedy o dost nesouvisejících věcech. Na druhou stranu, pokud po nálezu tu keš nebo její okolí v přírodě pomočíš, tak ji asi na poměrně dlouhou dobu ochráníš před tím, aby ji vyhrabala divoká zvěř. Ten zápach lidské moči tu zvěř spolehlivě zaplaší. Tím neříkám, že to dělám nebo že to podporuji. aproach1: Já nejsem dost zkušený na to, abych vůbec nějakou keš založil, natož ještě mysterku, každopádně by mě nevadilo, kdyby ji geokolegové vyhledali pomocí finalkyCZ. Mě nevadí, že by se z mé mysterky stala tradička, znám i keše, které se díky hintu z tradičky staly mysterkou. To je dle mě horší. Já jsem přesvědčen, že keší je už až moc a je zbytečné zakládat další, takže ode mě žádnou keš ani nikdy nečekej.
  • 0

#144 AJFA

AJFA

    Advanced Member

  • Moderators
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 0:05

Tradiční upozornění - bude-li mít diskuze tendenci ke zvrhnutí se do flamu, budu nucen ji bohužel ukončit, takže diskutujte slušně a pokud možno k tématu.

AJFA

  • 0

#145 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 0:21

shaman3: často se do diskuzí nepletu, ale tohle mi zase jednou nedalo :) Pravidla nečtu, ale mám pocit, že v nich je uvedeno něco ohledně zákazu zveřejňování částí listingu, stejně jako souřadnic mimo web gc.com. Ale to je fuk. Autor který si dá práci s mysterkou, tu mysterku většinou z nějakého důvodu zvolil. Někdy je to třeba i to, že chtěl hledajícímu něco nového ukázat nebo mu něco nového sdělit. Ne všechny mysterky jsou jen o neřešitelné šifře nebo o hodinách googlení. Já jsem třeba mysterku zvolil z důvodu omezení počtu hledačů, kteří by jinak danou lokalitu/kešku zlikvidovali. Tomu se tak i nyní děje a jak si čtu logy, je mi jasné proč tomu tak je. Takže to skončí tak, že z ní udělám PM keš a pokud to nepomůže, tak ji raději zruším. Pokud to má být výsledek "pomoci" finálek tak to je hodně smutné a z mapy zmizí spousta hezkých a vymazlených krabiček, protože je buď zruší autor nebo stádo hledajících ignorantů. Je mi jedno jak si tuhle hru kdo hraje, ale není mi jedno pokud se z toho stane jen hnusná krabičkovaná bez mozku. :(
  • 0

#146 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 0:35

Já myslím, že si moc nepomůžeš, na finalkyCZ zůstanou ty souřadnice i když změníš keš na PM a zalogovat půjde BM také. Z pohledu hledače mi je jedno, že jsi mi chtěl zamezit nalezení keše pomocí nějaké šifry nebo pomocí PM. Já se tvými důvody necítím nijak vázán. Měl jsi do listingu rovnou napsat "nehledejte to, já si nepřeji zvýšený pohyb osob v místě úkrytu keše", možná bys měl pak větší úspěch.
  • 0

#147 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 0:48

Ano, to máš pravdu, ale jelikož je místo již "profláklé" tak krabička půjde o několik desítek nebo stovek metrů jinam a svůj cíl to splní. Nebude mi vadit když je bude logovat BM, sám jsem tak kdysi logoval PM keše. Samozřejmě že zase někdo finální souřadnice na finálky časem dá a pokud opět bude místo/keš ničeno tak ji holt zruším. A ničemu zamezit jsem ti nechtěl a stejně tak nejsem vázán tím, že ty chceš najít kešku za každou cenu bez luštění. Je to celé debata o ničem, každý ať si hledá podle svého, ale já si myslím že finálky ubližují hlavně chuti ownerů tvořit zajímavé mysterky. A to je veliká škoda. Po těch letech co GC hraju si pamatuji spoustu hezkých keší a velká číst jich byla právě mysterek. Prostě jsi to nepochopil, zkus nějakou krabičku založit, vyhrát si s ní, investovat do ní čas a pochopíš to.
  • 0

#148 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 0:53

Celá ČR už je překrabičkovaná, pokud pár krabiček ubyde, nebude to žádná škoda. B)
  • 0

#149 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 0:58

Ano, hlavně když nám tu z§stanou tradičky u popelnic a bude rychlý bod. Fakt super názor. Nic, opět na dlouho tu končím s diskuzí, protože to nemá cenu. Jen si tajně přeji ať místo pěkných mysterek ubydou hloupí kačeři, těch nebude žádná škoda.
  • 0

#150 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 1:04

shaman3 napsal/a:
Geocaching je dle mě hlavně o hledání keší podle souřadnic a ne o luštění šifer nebo doprošování se ownera o radu.
(...)
Takže si to prosím všichni moralizátoři srovnejte konečně v hlavě a přestaňte tu zbytečně moralizovat svými ryze subjektivními názory na to, co je férové a co je neférové.

Jedna věc je, co je fér dle tebe, a druhá věc zase je, co je fér podle pravidel. Na webu ZeměMluvu se opravdu dočteš, že jedinou podmínkou pro uznání logu je fyzický zápis v logbooku, ale taky se tam dočteš o otazníčkových keškách toto:

The "catch-all" of cache types, this form of geocache may involve complicated puzzles that you will first need to solve to determine the coordinates. Mystery/Puzzle Caches often become the staging ground for new and unique geocaches that do not fit in another category.

Jak se tedy můžeš sám přesvědčit, i tvůrci pravidel geocachingu počítají s tím, že mystery cache mohou být i o tom řešení komplikovaných mysterek.

Abych Ti to přeložil do cyklistických přirovnání, která Ti tak jdou:
V pravidlech cyklistického závodu budeš mít napsáno, že je to o tom, kdo jako první projede cílem. Už tam nebude nic o tom, že nesmíš zaplatit některému ze soupeřů za to, že ve stoupáku sejme konkurenta, na kterého nemáš. Přesto tě čeká distanc, když to uděláš (a přijde se na to) - protože jde o NESPORTOVNÍ CHOVÁNÍ.
A stejné to máš s kupčením s finálkami. A nebo s trollením na diskusních fórech;)
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#151 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 1:05

LaLu Team napsal/a:
Po těch letech co GC hraju si pamatuji spoustu hezkých keší a velká číst jich byla právě mysterek.


Několikrát jsem se chtěla do téhle debaty zapojit a vždycky jsem napsané smazala že to nemá cenu, ale teď už mi to nedá. Původně jsem chtěla napsat něco v tom smyslu, že kdyby nebylo přemysterkováno, a kdyby některé mysterky nebyly dělány snad jako záměrně nevyluštitelné systémem kdo ví, najde, a kdo neví, má prostě smůlu (silně mi to připomíná jeden biblický verš ;) ), tak by finalky nebyly potřeba.
Je sice hezke že nejhezčí keše co jsi našla byly mysterky, ale proč tedy má každý (tebe nevyjímaje) obrovský nepoměr nalezených tradiček a mysterek? Asi proto, že to je snazší, přístupnější, často i pohodlnější...radši když někam jedu obejdu 5 tradiček než bych luštila půl večera jednu mysterku, a dost často s tím, že stejně nemám šanci. Pokud se to dá vygooglit, tak prosím, ale když to je něco vysoce odborného...mám třeba souřadnice nějakých kešek s tematikou Pána prstenů. protože moje dcera umí quenijsky a ovládá tengwar, ale kolik takových lidí po republice je? Na druhé straně o computer cache jsem si řekla bráchovi ajťákovi, protože tam bych neměla nejmenší šanci, on na to jen kouknul a bylo mu to jasné...prostě každý je na něco, a nepovažuji za svatokrádež vzájemně si vyměnit souřadnice.
A komunikace s ownery...v poslední době jsem psala dvěma, jednomu s multinou která měla nejasný sběr indicií, druhému s mysterkou kde jsme asi udělala chybu ve výpočtu...neodpověděl ani jeden.

A nejhezčí kešky co jsem našla byly tradičky, protože ukazovaly nějaké zajímavé místo, na které bych se nepodívala, kdyby tam ta keška nebyla. Mysterky mají často umístění "jen tak mimochodem", důležité je to luštění, umístění kešky už je podružné.
  • 0

#152 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 2:36

PaWcz napsal/a:
Abych Ti to přeložil do cyklistických přirovnání, která Ti tak jdou:
V pravidlech cyklistického závodu budeš mít napsáno, že je to o tom, kdo jako první projede cílem. Už tam nebude nic o tom, že nesmíš zaplatit některému ze soupeřů za to, že ve stoupáku sejme konkurenta, na kterého nemáš. Přesto tě čeká distanc, když to uděláš (a přijde se na to) - protože jde o NESPORTOVNÍ CHOVÁNÍ.
A stejné to máš s kupčením s finálkami. A nebo s trollením na diskusních fórech;)

S finálkama není žádné kupčení, buď získáš souřadnice zdarma, nebo odměnou za jinou vyluštěnou souřadnici. Já v tom nevidím žádný problém. Je to minimálně obdobné, jako když ti pomůže owner nebo jiná spřátelená osoba. Určitě se to nedá srovnávat v tom smyslu, že bych tím sejmul konkurenta, já tím ostatní geokolegy nijak neomezuji a ani je tím nesejmu, nevidím v nich totiž žádné konkurenty. Mým protivníkem je maximálně samotný owner, ale to je jen jeho boj, že se mu finakyCZ nelíbí. Popisuješ něco účelově jinak. Owner klade v mysterkách kačerovi nějaké překážky, tím se vlastně sám ze svého vlastního rozhodnutí staví do role jeho protivníka, ale je jen na kačerovi, jak ty překážky překoná. Kačer ten konflikt nevyvolal, on se jen brání překážkám úmyslně kladeným ownerem.
  • 0

#153 antiviruscz

antiviruscz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 6:43

Řešíte tu hlouposti, neustále.
  • 0

#154 kelisovka

kelisovka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 6:56

antiviruscz napsal/a:
Řešíte tu hlouposti, neustále.

aaa, majitel se vyjadril...
  • 0
Jo, a jsem chlap, ne žena, zdání klame.

#155 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 8:06

shaman3 napsal/a:

barbus61 napsal/a:

shaman3 napsal/a:
Možná protože jsou chytřejší, než ti, co si berou do huby nadávky a urážky. ;)

To asi moc chytrej nebudes, kdyz to co jsou jini schopni vylustit, ty potrebujes prozradit.

Však já netvrdím, že jsem chytrej, možná jsem jen chytřejší než ti, co mě tu zbytečně uráží. To ale neznamená, že nejsem blbej. Sorry, ale nechce se mi luštěním zbytečně ztrácet čas, raději jdu za cílem přímočařeji, také už jsem sice některé lehčí mysterky v minulosti vyluštil, myslím si ale, když pak vidím ty logy "pomohl geokolega, pomohl owner, pomohl přítel na telefonu, vyluštil ten a ten, ..." tak není nic špatného odlovit za pomoci finalkyCZ. Já fakt nezávidím těm geokolegům, kterým někdo pomohl, tak nezáviďte ani vy těm geokolegům, kterým pomáhají finálkyCZ. Nechte nás prostě, ať si hrajem tu hru každý po svém. Tohle vaše moralizování mi přijde fakt zbytečné. Možná, že když zapátráte v paměti a poctivě si při tom sáhnete do svědomí, tak zjistíte, že jste také vše nevyluštili sami, že vám s tou a tou mysterkou někdo pomohl.


Lip bych to asi nenapsal.B)B)B)
  • 0

#156 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 8:37

Taky si říkám, ať si každý hraje, jak chce. Já bych to neudělal, protože bych se tím ošidil o luštění nebo o cestu multiny. Ale když si někdo chce dojet autem rovnou pro finálku, ať si tam dojede, když mu to udělá radost. Jen ať se pak nechlubí, kolik pětkových mysterek už vyluštil. Já jednu.
  • 0

#157 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 9:26

Smrk napsal/a:
Taky si říkám, ať si každý hraje, jak chce. Já bych to neudělal, protože bych se tím ošidil o luštění nebo o cestu multiny. Ale když si někdo chce dojet autem rovnou pro finálku, ať si tam dojede, když mu to udělá radost. Jen ať se pak nechlubí, kolik pětkových mysterek už vyluštil. Já jednu.


Zase souradky multi bych si nevzal, to je neco jinyho. Tam nemusis nic lustit. Vcera jsme si dali jednu peknou jedenactikilometrovou a byla to parada. Za sest hodin lovu tri kesky - takze zadny honeni.
  • 0

#158 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 9:29

Je to marný, je to marný! Ale ať si to každý chraje podle svého svědomí a jak ho to baví. Když chce honit body, tak at si je honí. Ale asi to nějaký účel má, když jsou různé kategorie keší. Řadu lidí třeba ty mysterky pobaví, něco nového se naučí a poznají. A koho nebaví je luštit, tak ať si loví jen tradičky a otazníky na mapě ignoruje. Stejně tak někoho dráždí PM keše. Vždyť nikde není psáno, že musí ulovit všechny keše. Za chvílu bude chtít aby T5 stromovky byly do výšky 1m na dosah ruky (případně , že by se logovalo jen jejich vizuální nalezení), noční šli ulovit ve dne, multiny byly nejlépe rovnou na finálních souřadnicích, ....
  • 0

#159 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 10:38

Smrk napsal/a:
Taky si říkám, ať si každý hraje, jak chce. Já bych to neudělal, protože bych se tím ošidil o luštění nebo o cestu multiny. Ale když si někdo chce dojet autem rovnou pro finálku, ať si tam dojede, když mu to udělá radost. Jen ať se pak nechlubí, kolik pětkových mysterek už vyluštil. Já jednu.

Správně, každý ať si to hraje po svém. Já třeba hraju geocaching pouze na jízdním kole a opovrhuji těmi, co si pro kešku zajedou autem, ale rozhodně bych jim to nechtěl zakazovat, to oni se sami ochuzují o tu jízdu na kole, místo toho si raději vozí zadek v autě. Já se zase rád ochudím o luštění, místo toho raději použiji finalkyCZ. Každý si tu hru přece můžeme hrát tak, jak nás to baví. To jak se tu snažíte zlikvidovat finalkyCZ je stejně neetické, jako kdybych vám já propíchával pneumatiky u aut. Já se určitě nechlubím tím, kolik jsem vyluštil pětkových kešek, ani to nevím, nesleduji to, možná že ani jednu. Já se můžu maximálně tak sám před sebou pochlubit tím, že všechny keše jsem odlovil pouze na jízdním kole. A to jsou určitě mezi námi i takoví borci, kteří keše loví jen pěšky a ujdou při tom desítky nebo i stovky kilometrů kvůli jedné keši a přitom nemají potřebu se tím někomu chlubit. Věř tomu, že jsou mezi vámi kačeři, kteří ty vaše statistiky ulovených pětkových kešek vůbec nezajímají a hrajou tu hru úplně jinak než vy. Nechte nás jenom jednoduše a prostě na pokoji, ať si to můžem hrát po svém.
  • 0

#160 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 11:14

Podvodníky a leváky nemůžu nechat na pokoji, šamane. To po mně snad nemůže chtít ani někdo takovej, jako ty.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka