Přejít na obsah


Fotka

Geoget-statistiky-animace


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
293 odpovědí na toto téma

#61 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 340 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2012 - 12:32

Wow. Tak hlavně potom zveřejni adresu, kam ti posílat ty flašky :P
  • 0

#62 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2012 - 12:44

Hele, hele, flaska za obrazek? To byste mi meli za cely Geoget posilat rovnou cele sudy. B)
  • 0

#63 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2012 - 12:56

A já si furt říkal, co mi ten Kopeček HP včera psal do chatu o flašce. A ono je to tu někde černý na bílým... Nezbývá než na 100% souhlasit s HaLuMou - flaška za takovou kravinku je blbost a tímto metrem měřeno by se chudáci ti opravdoví tvůrci hodnot (na který často jen brbláte, že něco neudělali dostatečně user (especially me as user) friendly) museli ve vybraném alkoholu hektolitrově utápět...!
  • 0

#64 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2012 - 21:20

kiReGPS napsal/a:
A já si furt říkal, co mi ten Kopeček HP včera psal do chatu o flašce. A ono je to tu někde černý na bílým... Nezbývá než na 100% souhlasit s HaLuMou - flaška za takovou kravinku je blbost a tímto metrem měřeno by se chudáci ti opravdoví tvůrci hodnot (na který často jen brbláte, že něco neudělali dostatečně user (especially me as user) friendly) museli ve vybraném alkoholu hektolitrově utápět...!

OT: no abychom pad nedavali draka http://cestina20.cz/slovnik/dat-draka :)
  • 0

#65 GeoKralicci

GeoKralicci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2012 - 21:47

Super prace. Toto jsem shanel jiz delsi dobu, ale nenasel jsem nic vyhovujiciho. Ze zacatku tohoto vlakna jsem neveril, ze se toho nekdo takto chytne. Vysledek je nadherny, jsem moc rad, ze to nekdo zkusil. Palec nahoru kiReGPS. :)
  • 0

#66 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 340 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2012 - 0:44

HaLuMa napsal/a:
Hele, hele, flaska za obrazek? To byste mi meli za cely Geoget posilat rovnou cele sudy. B)

Tobě jsem poslal donation. Kiremu peníze poslat nemůžu, určitě by je propil :P
  • 0

#67 BlackReider

BlackReider

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2012 - 7:48

:) Hluboka poklona pane ! :)

Uz se tesim na final!
  • 0

#68 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2012 - 10:19

Flasku dam ...ja se lek ze budu muset obetovat Flesku ;)
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#69 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2012 - 13:02

Netorack napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Hele, hele, flaska za obrazek? To byste mi meli za cely Geoget posilat rovnou cele sudy. B)

Tobě jsem poslal donation. Kiremu peníze poslat nemůžu, určitě by je propil :P


:D:D:D

Trefné! Navíc flaška je dneska takovej dar/nedar, nikdy nevíš, jestli přežiješ ;) (jak píše mikrom - jestli "dáš draka" ). :D

Ale abychom jen nepindali. Pracuji na realizaci, mějte strpení, skripty jsem v GeoGetu zatím nepsal, tak to jde malinko ztuha. Počítám s několika základními mapami - ČR, SR, Evropa. Výsledkem bude pro jednoduchost jeden GIF s mapou i animací ikon (tak, jak je to v ukázce). Přidám (doufám) ještě počítadlo času ve formátu "měsíc - rok". Výslednou mapu si každý bude muset nahrát někam na web. Trochu to komplikuje aktualizace, ale nepředpokládám, že si s animací budete hrát tak často.

Jo a ještě jedna věc. Mapy GgStatu jsou barevně škálovaný podle šablony. Na animovaných sice nebude škála podle počtu nálezů, ale stejně mají základní barvu v tónu statistiky.

Potřebuju proto vědět:

1. Jakou mapu chcete na animaci použít?
2. Chcete GgStatí mapy v barevný verzi podle šablony? Pokud ano, jakou používáte? (mapa nemůže být přímo ta vygenerovaná v GgStatu, což je odkaz na generátor s barvou podle šablony, musím ji připravit ručně)

Jinak doplnění vlastní mapy bude asi celkem jednoduchej úkon, takže si je budete moct vesele doplňovat sami. Jen to nesmí být půlka světa, kalibrace souřadnic bude jen přibližná.

P.S.
Prosím i autory původních map, které používá GgStat o laskavé svolení je použít k tomuto účelu. Předem díky...
  • 0

#70 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2012 - 13:24

Je to pěkné a asi to i použiju, ale radši bych byl, kdyby ta statická puntíkovaná mapa šla nastavit. Hodil by se mi jeden kraj, protože jinde lovím minimálně. Ale to je dotaz na jiné autory. Animace je pěkná, ale silně přitahuje oči a odvádí pozornost od zbytku, animované bannery spíš ruší a používají se hlavně pro reklamu. Možná je někdo i blokuje. Ale myšlenka použít optimalizovaný animovaný GIF je geniální, jednodušší na použití to už asi být nemůže a netahá to žádné appelty nebo flash.
  • 0

#71 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2012 - 13:27

mpik napsal/a:
...radši bych byl, kdyby ta statická puntíkovaná mapa šla nastavit. Hodil by se mi jeden kraj, protože jinde lovím minimálně...


Kraj jako základ svojí animovaný mapy si snadno vyrobíš. Návod na to bude...


  • 0

#72 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2012 - 13:45

...za mě bohatě stačí podoba mapy totožná s mapami GC.cz
  • 0

#73 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2012 - 14:15

Jen poznámka na upřesněnou - GgStat používá několik on-line generátorů map, které si můžete vložit do statistik: 1. Mapy světa a kontinentů - generováno přes chart.apis.google.com/chart 2. Mapa Evropy - generováno přes map.origin.cz/europe.php (který je zas aktuálně mimo provoz :() 3. Mapy zemí po krajích a okresech - generováno přes geocaching.cz/ggstat/generator_mapy.php 4. "Červeně puntíkovaný mapy" z nálezů nahravaných na GC.CZ. Já uvažuji o zdrojích podle bodů 2. a 3.
  • 0

#74 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 340 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2012 - 19:25

Proti bílé výplni mapy by myslím neměl nikdo nic namítat, ne?
  • 0

#75 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2012 - 19:30

Jo, vždyť jsem psal, že puntíkované mapy by byl dotaz na jiné lidi. Já už jsem se ptal na příslušném místě. Nevadí, obejdu se bez detailní mapy, nebo použiju ten animovaný GIF, jestli to půjde. A pokud by šlo udělat si vlastní mapku na úrovni kraje, nebo třeba i okresu nebo většího města, bylo by to i lepší. Byl by to jeden obrázek a ne stránka pokaždé stahovaná z GC.CZ. Něco jsem už programovat zkoušel, ale generovat obrázek skriptem ještě ne. Vždycky mě překvapí, co všechno se dá udělat.
  • 0

#76 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2012 - 19:45

mpik napsal/a:
Jo, vždyť jsem psal, že puntíkované mapy by byl dotaz na jiné lidi.


Jo promiň, blbě jsem četl...
  • 0

#77 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2012 - 21:55

Vypadá to fakt zajímavě smekám pěkná práce :)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#78 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2012 - 22:16

Převedl jsem to do GIFu, takže teď už by to mělo animovat ve všech prohlížečích. Kupodivu se i snížila velikost, a to skoro o polovinu (ze 195 na 100 KB), což je zvláštní, protože algoritmus Deflate by měl být účinnější, než zastaralý LZW84.

Vložený obrázek

Ovšem stále je to ruční práce. Kdyby se to kiReGPS povedlo zautomatizovat, též bych nepohrdl tímto konkurenčním řešením. :)
  • 0
Vložený obrázek

#79 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2012 - 22:34

Pěkný. Ta moje animace bude řádově pomalejší. GIF v prohlížečích neanimuje rychleji, než po 10 ms, reálně ale po 30-80 ms. U mojí metody to znamená 30-80 ms na kešku.

Animovat to takhle rychlou prolínačkou by znamenalo úplně jiný přístup. Uvidíme, zatím dodělám pomalou verzi a pak případně zkusím i jiný techniky...
  • 0

#80 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2012 - 23:00

Když jsem poprvé uviděl tuto mapku, dokonce jsem si i kvůli tomu nainstaloval myfound a nějak sem ji vyexportoval... ale tímt o zkončilo. Pokud by to bylo v GeoGetu moc bych to ocenil.Víc se mi líbí verze od kiReGPS po jedné keši, a i mapu bych nechal, ale udělal bych ji slabší (světlejší pozadí) a třeba i vmodré (a ne jen v zelené).
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama