Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

GPX trasy - průměr z několika záznamů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 micska

micska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2012 - 9:30

Hezký den, existuje nějaký způsob, jak spočítat "průměrnou" trasu z několika GPX záznamů? Představoval bych si postup, kdy např. skupina 3 lidí jde na výlet, každý má v kapse GPS a zaznamenává track. Nakonec všechny 3 GPS logy vezmeme , hodíme do programu a vypadne "průměrný log", který by mohl být přesnější (třeba vyloučením lokálních extrémů při kolísání signálu). Předem zdůrazňuji, že jde o logy z různých zdrojů, tedy nejde o průměrování jednotlivých bodů trasy - mají jiné časy záznamu, nestačí tedy "ruční" průměr např. v Excelu Díky za každý tip
  • 0

#2 JolaLuba

JolaLuba

    JolaLuba

  • Members
  • PipPipPip
  • 937 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2012 - 10:20

možná tady něco najdeš?
  • 0

#3 micska

micska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2012 - 11:39

JolaLuba napsal/a:
možná tady něco najdeš?


Jojo, díky moc, to je přesně to, o čem mluvím. Teď to ještě nastudovat a uvést do praxe ;)
  • 0

#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2012 - 14:25

Naposledy jsem to řešil graficky, když jsem všechna GPXka z jednoho místa nahrál do stejného souboru. Ale jedno GPX s průměrnou trasou tak nevzniká, to je pravda. Pro ověření zákresu v mapě to stačilo.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2012 - 15:29

micska napsal/a:
existuje nějaký způsob, jak spočítat "průměrnou" trasu z několika GPX záznamů?
Představoval bych si postup, kdy např. skupina 3 lidí jde na výlet, každý má v kapse GPS a zaznamenává track. Nakonec všechny 3 GPS logy vezmeme , hodíme do programu a vypadne "průměrný log", který by mohl být přesnější (třeba vyloučením lokálních extrémů při kolísání signálu).

GPX je texťák poskládaný z bodů měřených zpravidla po sekundě. Čas u bodů je přesný, protože vysílaný z družic. Takže takový průměrovací program by nebylo asi těžké si sám napsat - a i v tom excelu by to možná šlo (já s ním tedy tak neumím, ale proč ne?)
  • 0

#6 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2012 - 16:37

_Tom napsal/a:

micska napsal/a:
existuje nějaký způsob, jak spočítat "průměrnou" trasu z několika GPX záznamů?
Představoval bych si postup, kdy např. skupina 3 lidí jde na výlet, každý má v kapse GPS a zaznamenává track. Nakonec všechny 3 GPS logy vezmeme , hodíme do programu a vypadne "průměrný log", který by mohl být přesnější (třeba vyloučením lokálních extrémů při kolísání signálu).

GPX je texťák poskládaný z bodů měřených zpravidla po sekundě. Čas u bodů je přesný, protože vysílaný z družic. Takže takový průměrovací program by nebylo asi těžké si sám napsat - a i v tom excelu by to možná šlo (já s ním tedy tak neumím, ale proč ne?)


To jo, ale to vycházíte z faktu, že se ty GPSky pohybují souběžně a nejsou od sebe vzdálené.

Já mám několik průjezdů stejné trasy v různých časech a dnech.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#7 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2012 - 17:55

Navic, i kdyby sly 2 GPS soucasne stejnou trasu, tak nepujde jednoduse udelat prumer dvou GPX. GPX vetsinou nejsou po 1s, ale v nepravidelnych casovych okamzicich podle clenitosti cesty a rychlosti. Mozna jde GPS nastavit, aby byl zapis do GPX v pevnych casovych okamzicich, ale rozhodne to nebude defaultni nastaveni. EDIT: A kdyz se ted nad tim zamyslim, tak udelat prumer dvou nebo vice tracku, pokud nejsou mereny soucasne a ve stejne casove okamziky, vubec neni trivialni zalezitost.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama