Přejít na obsah


Fotka

Kladno


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 Biker65

Biker65

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2012 - 10:09

Ahoj. Je tu někdo z Kladna kdo mi mě zasvětil do tajů geocachingu? Díky všem. Martin.
  • 0

#2 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2012 - 10:11

Biker65 napsal/a:
Ahoj.
Je tu někdo z Kladna kdo mi mě zasvětil do tajů geocachingu?
Díky všem. Martin.


ahoj, co by te zajimalo a co uz jsi pochytil?
  • 0

#3 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2012 - 10:14

ahoj, jdi na geokladno.cz :)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#4 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2012 - 10:24

Nosferatu XIII. napsal/a:
ahoj, jdi na geokladno.cz :)


jj, dobry napad. i kdyz nektere jejich kousky, jako T5
  • 0

#5 Biker65

Biker65

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2012 - 10:24

see.bee napsal/a:

Biker65 napsal/a:
Ahoj.
Je tu někdo z Kladna kdo mi mě zasvětil do tajů geocachingu?
Díky všem. Martin.


ahoj, co by te zajimalo a co uz jsi pochytil?


Zatím o tom jen čtu a taky čekám na nový telefon abych mohl začít. Starý s androidem jsem utopil a tak bude nový pod stromečkem. V sobotu odpoledne se chci jít podívat na pražskou k nádržím na svou první kešku.
No a jinak bych chtěl ukázat ty první "kroky", co a jak ap.
  • 0

#6 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2012 - 10:54

Biker65 napsal/a:

see.bee napsal/a:

Biker65 napsal/a:
Ahoj.
Je tu někdo z Kladna kdo mi mě zasvětil do tajů geocachingu?
Díky všem. Martin.


ahoj, co by te zajimalo a co uz jsi pochytil?


Zatím o tom jen čtu a taky čekám na nový telefon abych mohl začít. Starý s androidem jsem utopil a tak bude nový pod stromečkem. V sobotu odpoledne se chci jít podívat na pražskou k nádržím na svou první kešku.
No a jinak bych chtěl ukázat ty první "kroky", co a jak ap.


Ahoj
jen se priprav, ze prvni kesky budou narocnejsi. mel jsem s tim ze zacatku "problemy", jak vypadaji ukryty apod. zkus si na kladne par kesek, treba fotbalove znaky, popripade mysterku Kladno. pozor, telefon bude mit vetsi odchylku na presnosti, nez GPS. na zacatek a prvni zkusenosti ukazou. podivej se na eventy,.....
  • 0

#7 Biker65

Biker65

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2012 - 11:05

[quote]see.bee napsal/a:
[quote]Biker65 napsal/a:
[quote]see.bee napsal/a:
[quote]Biker65 napsal/a:
Ahoj.
Je tu někdo z Kladna kdo mi mě zasvětil do tajů geocachingu?
Díky všem. Martin.[/quote]

ahoj, co by te zajimalo a co uz jsi pochytil?[/quote]


Ahoj
jen se priprav, ze prvni kesky budou narocnejsi. mel jsem s tim ze zacatku "problemy", jak vypadaji ukryty apod. zkus si na kladne par kesek, treba fotbalove znaky, popripade mysterku Kladno. pozor, telefon bude mit vetsi odchylku na presnosti, nez GPS. na zacatek a prvni zkusenosti ukazou. podivej se na eventy,.....[/quote]

Tak mi ještě prosím napiš co to jsou ty fotbalové znaky, mysterka kladno a eventy. Ať jsem v obraze. Díky.
  • 0

#8 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2012 - 11:37

[quote]Biker65 napsal/a:
[quote]see.bee napsal/a:
[quote]Biker65 napsal/a:
[quote]see.bee napsal/a:
[quote]Biker65 napsal/a:
Ahoj.
Je tu někdo z Kladna kdo mi mě zasvětil do tajů geocachingu?
Díky všem. Martin.[/quote]

ahoj, co by te zajimalo a co uz jsi pochytil?[/quote]


Ahoj
jen se priprav, ze prvni kesky budou narocnejsi. mel jsem s tim ze zacatku "problemy", jak vypadaji ukryty apod. zkus si na kladne par kesek, treba fotbalove znaky, popripade mysterku Kladno. pozor, telefon bude mit vetsi odchylku na presnosti, nez GPS. na zacatek a prvni zkusenosti ukazou. podivej se na eventy,.....[/quote]

Tak mi ještě prosím napiš co to jsou ty fotbalové znaky, mysterka kladno a eventy. Ať jsem v obraze. Díky.[/quote]

Ahoj,.... kesky se lisi typem (tradicka - kes na uvodnich souradnicich, mysterka - musis lustit, multi - keska lustena v terenu na nekolika mistech, event - seslost kaceru.
Keska Fotbalove znaky je tradicka na Kladne pobliz nadrazi,
  • 0

#9 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2012 - 11:39

Biker65 napsal/a:

Tak mi ještě prosím napiš co to jsou ty fotbalové znaky, mysterka kladno a eventy. Ať jsem v obraze. Díky.


Ahoj, mám dojem, že oboje jsou názvy mystery keší na Kladně. Mysterka je keš u které musíš nejprve vyluštit souřadnice než se vydáš za samotným pokladem. Pro začátek ti spíše doporučuji lovit tradiční keše - na mapě mají zelenou ikonku, kolem Kladna je jich spousta.

Edit, aha tak i Fotbalové znaky jsou tradice, už se mi to plete. :-)

Event je setkání stejně postižených lidí, tedy vyznavačů geocachingu. Příští sobotu se například koná jeden na Vinařické horce u Kladna: http://coord.info/GC3XKC8
Máš li čas, tam tě můžeme zasvětit a v okolí je také několik jednoduchých kešek, které si můžeš zkusit odlovit. Další event se pak koná na Silvestra v Sítenském údolí: http://coord.info/GC3XR1B

Jinak, jak už píše Nosferatu, zavítej přímo na stránky geokladneské komunity: www.geokladno.cz

Jo a trocha teorie na začátek neuškodí, zde se dozvíš řadu zajímavého :-) :
http://wiki.geocachi...i/Hlavní_strana
  • 0

#10 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2012 - 12:17

Take se muzes zregistrovat na http://geoseznamka.poklady.com tam si muzes nastavit i kde nejcasteji hledas (nebo by jsi chtel hledat), muzes si zadat upozorneni na mail kdyz se zaregistruje novy kacer atd. Tak mozna by se ti tam mohl i nekdo treba ozvat.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#11 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2012 - 12:30

No, je vidět, že mnozí si na své začátky už moc nepamatují. Dejte mu, chudákovi, pokoj s mysterkami a eventy :D! Především se zaregistruj na geocaching.com a vyplň si tam profil. Zejména si vyplň kolonku "Your location" - zadáš buď adresu nebo souřadnice nebo si svu barák přímo naklikneš v mapě. Až to budeš mít, nahoře v menu si klikni na "Play" a vyber položku "View geocache map". Zobrazí se ti mapa okolí tvého bydliště s nejbližšími keškami. Zatím si všímej jen těch zelených, to jsou takzv. tradičky, ty jsou na místě, kde jsou na mapě zakreslené. Ty ostatní jsou zpravidla jinde, takže ty pro začátek nech být. Spoustu kešek, zvláště ve městě, můžeš najít i bez navigace. Zkus si to. Najdi si nějakou blízkou tradičku a klikni na její symbol. v otevřené bublině pak klikni na název kešky. Otevře se ti nový panel s popisem kešky, takzv. listingem. Dobře si ho pročti a prohlédni. Podívej se na symboly na začátku - počet hvězdiček značí obtížnost a terén keše, pak je tam označená taky velikost. Pro začátek si vyber kešku s jednou nebo dvěma hvězdičkami. Dole Na listingu je zašifrovaná nápověda - hint. Klikni na Decrypt a přečti si jí. Ještě níž je seznam map. Vyber si třeba mapy.cz a klikni na to. Zobrazí se ti přesná poloha keše na mapě. Protože je to okolí tvého bydliště a ty to tam znáš, z polohy určíš, kde by keš asi tak mohla být - všímej si stromů, rohů budov apod. Jdi se na místo podívat a zkus keš najít. Hodně pomůže nápověda. Nezapomeň si v listingu všimnout velikosti keše - micro je úplně mrňavá (např. od filmu nebo i menší), největší keše mají i několik metrů. Ale pozor, nenápadně - někdo nepovolaný by mohl krabičku ukrást, když tě uvidí hledat! Jestli najdeš, napiš do sešitku nabo na papír v krabičce datum a jméno, pod kterým ses zaregistoval na geocaching.com a kešku zase schovej zpátky. Pak nám napiš, jak jsi uspěl, a dozvíš se, co s tim dál.
  • 0

#12 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2012 - 12:37

Jacka_dominikanka napsal/a:
No, je vidět, že mnozí si na své začátky už moc nepamatují. Dejte mu, chudákovi, pokoj s mysterkami a eventy :D!

Především se zaregistruj na geocaching.com a vyplň si tam profil. Zejména si vyplň kolonku "Your location" - zadáš buď adresu nebo souřadnice nebo si svu barák přímo naklikneš v mapě.
Až to budeš mít, nahoře v menu si klikni na "Play" a vyber položku "View geocache map". Zobrazí se ti mapa okolí tvého bydliště s nejbližšími keškami. Zatím si všímej jen těch zelených, to jsou takzv. tradičky, ty jsou na místě, kde jsou na mapě zakreslené. Ty ostatní jsou zpravidla jinde, takže ty pro začátek nech být. Spoustu kešek, zvláště ve městě, můžeš najít i bez navigace. Zkus si to.

Najdi si nějakou blízkou tradičku a klikni na její symbol. v otevřené bublině pak klikni na název kešky. Otevře se ti nový panel s popisem kešky, takzv. listingem. Dobře si ho pročti a prohlédni. Podívej se na symboly na začátku - počet hvězdiček značí obtížnost a terén keše, pak je tam označená taky velikost. Pro začátek si vyber kešku s jednou nebo dvěma hvězdičkami. Dole Na listingu je zašifrovaná nápověda - hint. Klikni na Decrypt a přečti si jí. Ještě níž je seznam map. Vyber si třeba mapy.cz a klikni na to. Zobrazí se ti přesná poloha keše na mapě. Protože je to okolí tvého bydliště a ty to tam znáš, z polohy určíš, kde by keš asi tak mohla být - všímej si stromů, rohů budov apod. Jdi se na místo podívat a zkus keš najít. Hodně pomůže nápověda. Nezapomeň si v listingu všimnout velikosti keše - micro je úplně mrňavá (např. od filmu nebo i menší), největší keše mají i několik metrů. Ale pozor, nenápadně - někdo nepovolaný by mohl krabičku ukrást, když tě uvidí hledat! Jestli najdeš, napiš do sešitku nabo na papír v krabičce datum a jméno, pod kterým ses zaregistoval na geocaching.com a kešku zase schovej zpátky.

Pak nám napiš, jak jsi uspěl, a dozvíš se, co s tim dál.


Ahoj
No nahodou, mysterka Kladno je myslim na zacatek velice privetiva, pro zacatecnika vhodna :)
  • 0

#13 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2012 - 12:43

see.bee napsal/a:
Ahoj
No nahodou, mysterka Kladno je myslim na zacatek velice privetiva, pro zacatecnika vhodna :)

Když jsem já prvně zkoumala, co je to geocaching, nikdo mi neřekl ani to, že mysterka je jinde než tam, kde ji vidím namalovanou na mapě. Nějakou dobu mi trvalo, než jsem přišla na to, že tam ji hledat je zbytečné :D! Opravdu doporučuju na začátek si zkusit najít pár tradiček, podívat se, jak taková keška vůbec vypadá, a teprve potom se zajímat o další druhy keší.
  • 0

#14 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2012 - 13:28

http://geokladno.cz/...hlokvasky-lovu/

dale take geowiki.

teoreticky, kdyz mi napises pres profil, muzeme najit termin a sejit se na kladne nekde v hospode (treba ve Staroceske naproti Sokolu na zacatku pesi zony) a muzes se ptat.
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#15 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2012 - 13:44

Nosferatu XIII. napsal/a:
http://geokladno.cz/...hlokvasky-lovu/

dale take geowiki.

teoreticky, kdyz mi napises pres profil, muzeme najit termin a sejit se na kladne nekde v hospode (treba ve Staroceske naproti Sokolu na zacatku pesi zony) a muzes se ptat.


Teda Velebnosti, už zase sraz v hospodě? :-) Nebylo by lepší se sejít někde kde jsou kešky a teorii spojit rovnou s praxí? :-D

btw. asi to bud echtít naplánovat geopivo :-)
  • 0

#16 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2012 - 13:50

Jinak také doporučuju zřídit si účet na Geokladno.cz. Myslím že když dáš dotaz do fóra, tak se ti určitě někdo ozve :-) Já si poslední dobou nějak neumím udělat čas, ale klidně mi napiš a já aspoň budu mít důvod vyrazit na pár keší :-) Nějak se určitě dohodneme
  • 0

#17 TwiceRaP

TwiceRaP

    TwiceRaP

  • Members
  • PipPipPip
  • 202 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2012 - 7:13

Biker65 napsal/a:
Ahoj.
Je tu někdo z Kladna kdo mi mě zasvětil do tajů geocachingu?
Díky všem. Martin.


Nejlepší ze všeho bude, když si domluvíš schůzku s kladenským kačerem a ten s Tebou začne. Kdyby jsi byl ve Slaném, tak si Tě vezmeme pod naše pštrosí křídla.:P

Napiš svou žádost o seznamovací schůzku v diskusi na GEOKLADNU zde: http://geokladno.cz/diskuze/

Určitě se Tě někdo ujme. Máme radost z každého nového stejně potrefeného geokolegy, jako jsme my.;)
  • 0

GARMIN OREGON 650t PRO, mapy TOPO CZECH 2013, autonavigace LENOVO P770, mapy SmartMaps Navigator


#18 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2012 - 8:07

Nosferatu XIII. napsal/a:
http://geokladno.cz/...hlokvasky-lovu/

dale take geowiki.

teoreticky, kdyz mi napises pres profil, muzeme najit termin a sejit se na kladne nekde v hospode (treba ve Staroceske naproti Sokolu na zacatku pesi zony) a muzes se ptat.


třeba tam Tibor nějakou tu "pohyblivou" keš přinese a pak je odlov bez práce :) Nejdřív posezení na pivě, teoretická příprava a pak při přesunu do jiné hospody odlov něčeho co je cestou....... při svém 1.eventu na Kladně jsme to s nejmenovaným NXIII udělali stejně - morové hroby :)
  • 0

#19 Biker65

Biker65

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2012 - 11:24

kstavk napsal/a:

Nosferatu XIII. napsal/a:
http://geokladno.cz/...hlokvasky-lovu/

dale take geowiki.

teoreticky, kdyz mi napises pres profil, muzeme najit termin a sejit se na kladne nekde v hospode (treba ve Staroceske naproti Sokolu na zacatku pesi zony) a muzes se ptat.


třeba tam Tibor nějakou tu "pohyblivou" keš přinese a pak je odlov bez práce :) Nejdřív posezení na pivě, teoretická příprava a pak při přesunu do jiné hospody odlov něčeho co je cestou....... při svém 1.eventu na Kladně jsme to s nejmenovaným NXIII udělali stejně - morové hroby :)


Díky všem za rady, odpovědi a nabídky. Tento víkend zkusím sám najít kešky u nádrží a na Václaváku a po vánocích se určitě s někým spojím.
Marti.
  • 0

#20 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2012 - 13:39

Nosferatu XIII. napsal/a:
http://geokladno.cz/...hlokvasky-lovu/

dale take geowiki.

teoreticky, kdyz mi napises pres profil, muzeme najit termin a sejit se na kladne nekde v hospode (treba ve Staroceske naproti Sokolu na zacatku pesi zony) a muzes se ptat.


Já Ti přes profil napsal, myslíš že bych se tedy mohl touto cestou připomenout? ;)
Díky moc za odpověď
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama