Přejít na obsah


Fotka

Téma kešky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2012 - 16:58

Reaguju na diskusi ve vláknu Rozcestník v mediích. Diskutovalo se tam o keškách věnovaných náboženským tématům, že prý nejsou schvalovány. Docela mě to nepříjemně překvapilo. Chápu, že keška se nemůže použít jako propagační materiál, ale pokud věnuju kešku např. benediktinskému řádu, centru Armády spásy nebo sboru Církve bratrské nebo knize Jeremiáš, jaký je rozdíl oproti kešce věnované dobrovolným hasičům, Základní škole nebo třeba Karlu Čapkovi? Ještě bych pochopila, že není možné v listingu dát odkaz přímo na stránky té organizace, ale tím, že keškou připomenu, že něco takového existuje, se přece nedopouštím propagace. A nakonec - vposledku jde přece o tu kešku, ne B) ? Tak by mě zajímalo, jestli vám takové kešky vadí. Chystala jsem se totiž nějaké takové udělat, ale teď jsem na rozpacích, jestli se do toho vůbec pouštět.
  • 0

#2 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2012 - 17:07

Muj nazor je, ze zalezi na tom jak je napsany listing. Napriklad keska o radu benediktinu je uplne jinak chapana pokud je ve stylu: a) Benediktini byli zalozeni roku xxx a pusobi v xxx klasterech, ... nez pokud bude: B) Vstupte do naseho redu, je to super. .... Proste ja chapu rozdil ve faktech a subjektivnim hodnoceni, nebo agitaci. Je to stejny jako napr z politiky: a) na tomto miste zastrelili prislusnici wermachtu/STB/KGB xxx lidi.... B) zlocinci z wermachtu/STB/KGB popravili xxx nevinnych
  • 0

#3 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 02 prosinec 2012 - 17:23

Dostatečný a aktuální materiál k nastudování v této věci myslím poskytuje vlákno:
Vyjádření Groundspeaku k politickému obsahu keší

Problém není listing o benediktinech, dokud se tam nehoruje za jejich aktivity, na podkladu není logo a nezakládá to podivný účet s nula nalezenými... takoví co chtějí protlačit nějaký listing propagující jejich aktivity je dnes a denně hromada, kdo někdy potkal reviewera, nebo se trochu angažuje, jistě ví o čem mluvím; však se stačí porozhlédnout v onom rozcestníkovém vlákně jaké obskurnosti se tam vyskytují...
  • 0

#4 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2012 - 18:26

Tady je inspirativní téma krabičky GC41FHC...
  • 0

#5 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2012 - 18:36

KAMPJ: smutne
  • 0

#6 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2012 - 18:41

Vánoční krabičky by se měly též archivovat. Křesťanský=náboženský svátek...
  • 0

#7 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2012 - 18:44

ja bych nechal jenom ty co maj D, nebo T vetsi nez 3 :-) Aspon by jich 4/5 zmizely a zustali jenom ty co opravdu potrapi (honibodi by meli smulu) add autocenzura: trosku se obavam, ze se zapadni civilizace z tohodle jen tan nevzpamatuje. Viz letosni kauza vanocniho stromu v Bruselu
  • 0

#8 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 02 prosinec 2012 - 19:12

KAMPJ napsal/a:
Tady je inspirativní téma krabičky GC41FHC...


Tak dotyčný zákon plácni sem, nebo do WN u listingu, zbytečně chodíš kolem horké kaše...
  • 0

#9 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2012 - 19:47

Istvan napsal/a:

KAMPJ napsal/a:
Tady je inspirativní téma krabičky GC41FHC...


Tak dotyčný zákon plácni sem, nebo do WN u listingu, zbytečně chodíš kolem horké kaše...


Zákon o protiprávnosti komunistického režimu taky neprošel, viz GC29ZAR
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#10 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2012 - 19:59

kolombo napsal/a:

Istvan napsal/a:

KAMPJ napsal/a:
Tady je inspirativní téma krabičky GC41FHC...


Tak dotyčný zákon plácni sem, nebo do WN u listingu, zbytečně chodíš kolem horké kaše...


Zákon o protiprávnosti komunistického režimu taky neprošel, viz GC29ZAR

Přesně ten zákon jsem přesně citoval. Nic jiného tam nebylo.
  • 0

#11 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2012 - 20:04

Na pozadí listingu nesmím dát logo řádu, kterému patří klášter, ale můžu tam dát fotku s bránou s tím samým znakem nad vraty.
  • 0

#12 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2012 - 20:26

Myslím, že když může vzniknout tohle GC426MB, může s jistotou vzniknout i keš věnovaná jakémukoli řádu nebo církvi. To není politika. Kešku věnovanou NSDAP či ČSSD bych nerad viděl.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#13 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2012 - 21:21

Keš u kláštera věnovanou řádu klidně založ. Proto že je v pravidlech u agitací a obtěžování zmíněno i náboženství, tak se to víc rozpiplává jak je všechno agitace, i když je to vpodstatě jen encyklopedický přístup. Znak řádu jsem musel z keše taky odstranit, přitom ten znak není žádné komerční logo. Kdežto u stadionu sparty nebo u školy na hanspaulce logo zatím nikomu nevadí. Kdyby se do pravidel vedle náboženství napsalo i konkrétně propagace škol a sportovních klubů, taky by se k tomu přistupovalo jinak. Kdyby si plno lidí upřímně zamyslelo, tak část z nich zjistí že to vlastně nedělá vprveřadě pro zadostiučinění pravidlům. Je to komické, jak může někoho obtěžovat znak v listingu, a přitom ho neobtěžuje tam jít, uvidět nejen ten znak ale i budovu se vším na vlastní oči. Jo, kdyby ty listingy nebyly jen pro kačery, tak prosím, ale kdo se na to podívá tak hlavně proto že to jde lovit, to znamená tam jít se podívat. Ten znak, ani historie řádu či informce že "v kapli se konají bohoslužby" nijak neagituje. Jedná se o základ celé evropské kultury, i americké, at se nám to líbí nebo ne, a přitom jen nevinné zmínky v listingu tady kdekdo chce pranýřovat. Taková satanskou keš plno lidí v logách obdivuje, a přitom jim vubec nevadí že to je taky součást náboženství, zvlášt pokud se tam o tom mluví v souvislosti s křestanstvím. Stejně tak zvěrokruhy, numerologie a všecka možná esoterika, jen proto že nemá status náboženství zase není problém. Pak ale není možno se ohánet argumentem že je to jen duchařina a blud, když právě toto je vlastně taky. evidlo, normálně založ keš s hezkým listingem a neboj se toho. Ujasni si hlavně co je agitace, protože každej ti bude tvrdit o agitaci kdeco, at se máš čím ohánět, a taky at se jí vyhneš. Zbytečně moc někteří řeší korektnost krabek, kdybych měl usilovat o archivování nebo aspon upravu keší které mě pohoršují a vadí, tak už nemám ani čas na lov. Dokud to není jasná agitace nebo to není protiprávní, nemá smysl se nad tím víc pozastavovat. A pokud takové krabky i přesto někomu upřímně vadí, tak je nemá povinnost lovit, nemusí číst celý listing (a o čtení listingů víme své, žejo, taky je to kolikrát bída), nemusí se tím nechatovlivnit. Jestli někomu takové malichernosti zkazí výlet, tak je to chudák.
  • 0

#14 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2012 - 22:01

Trhac napsal/a:
Myslím, že když může vzniknout tohle GC426MB, může s jistotou vzniknout i keš věnovaná jakémukoli řádu nebo církvi. To není politika. Kešku věnovanou NSDAP či ČSSD bych nerad viděl.


Jenže kde je ta hranice, co je politika a co historie? NSDAP je podle mě stejná historie jako třeba husiti. Ve své době to byla taky politika.
  • 0

#15 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2012 - 23:50

Byl bych rád mírným optimistou. Třeba tady GC3EYXG jsme vůbec nenarazili, jen tam nesměl být naklikávací odkaz na stránky řádu. Ale nyní obecně nesmějí být naklikávací odkazy, já musel aby měl bonzáček pokoj změnit u své keše i odkaz na web zabývající se židovskými hřbitovy www.chewra.com. Jinak tahle GC379ZJ je taky pěkná!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#16 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2012 - 4:46

Trhac napsal/a:
Byl bych rád mírným optimistou. Třeba tady GC3EYXG jsme vůbec nenarazili, jen tam nesměl být naklikávací odkaz na stránky řádu. Ale nyní obecně nesmějí být naklikávací odkazy, já musel aby měl bonzáček pokoj změnit u své keše i odkaz na web zabývající se židovskými hřbitovy www.chewra.com. Jinak tahle GC379ZJ je taky pěkná!

No koukám, že tu máme dalšího samozvaného RW. Obě citované keše jsou zamčené, zamkl mimochodem i rowery...achjo :-/
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#17 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2012 - 7:33

sovidoupe napsal/a:
No koukám, že tu máme dalšího samozvaného RW. Obě citované keše jsou zamčené, zamkl mimochodem i rowery...achjo :-/


Jo, to jsem se taky podivoval, když jsem viděl ráno rozespalej ten mail, co mi přišel od Roverů... Jak jsem byl rozespalý, tak jsem si nepřečet KDO, jen CO, tak mi dokázal pěkně znechutit ráno... Zatím jsem se do Jizerek nedostal a tuhle plánuji jako jednu ze svých hlavních cílů, až tam pojedu. Přece jen je důležité pamatovat si historii, abychom ji opakovat a poučit se z ní...

Když jsem tak přemýšlel v domnění, že je opravdu tato keš zamčená, jestli by se nenašel někdo (i třeba samotný autor té předchozí, kdyby upravil listing, aby byl schůdnější pro GS), kdo by vytvořil novou keš, která by popsala zvěrstva, která se v té době stala na místě v Jizerkách, aby mohli lidi na místě zavzpomínat, a tyto události se dostaly do širšího povědomí...
Vím, bylo by to ve světle tohoto vlákna asi obtížné, ale určitě ne neproveditelné... Je to přece HISTORIE!

Stejně tak nechápu plošné zakazování používání znaků různých klášterů, spolků atp., pokud se jedná jen o informaci, že zde sídlí... Zase na druhou stranu vždy je to spíše o tom, jak ten znak vypadá... Může se použít decentně a naopak může být do očí bijící a vypadat dost nechutně agitačně, spíše bych asi k tomuto přistupoval individuálně...
  • 0

#18 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2012 - 8:00

Tady je to taky GC41FHC. Ať žije svoboda slova. Sr84i zase vítězí.
  • 0

#19 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2012 - 8:48

Tak vidím, jak kvalitně v Americe programují. Pokud to tedy není ukradené heslo, tomu se zabránit nedá. Program jak řešeto, o problémech ví a řešit je budou někdy v budoucnosti, až na to dojde řada. Když někdo s nadprůměrnými PC znalostmi dokáže hledat předpublikačně, je to ještě legrace. Ale když jiný dokáže takhle ničit práci druhých a schovávat se anonymně za nově založený nick... A Američan to nebyl, ti neumí česky, jedině že by mu to někdo napsal, ale ani tak by to nešlo tak rychle. Co se týče vyložených agitek, byl bych hodně proti, aby se rozmohly. Ale nerad bych, aby to sklouzlo do polohy, že by owner nemohl napsat, že ve vsi je sbor dobrovolných hasičů a cukrárna. Nebo aby nemohl napsat, že zpola zaniklý znak nad branou statku ukazuje, že kdysi patřil klášteru, který už dnes třeba ani neexistuje.
  • 0

#20 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2012 - 8:50

K Locked Reviewerovi. Mám takový názor, že důvod založení tohoto nicku pramení z debat zde na fóru. Prostě si nějaký zdejší user řekl, že se zviditelní a ostatní nadzvedne. Nic jiného v tom nevidím. A patrně to bude podle tohoto člověk znalý.

viz. http://wiki.geocachi...i/Locked_Member

Předponu Locked dostávají před svůj aktuální typ účtu zabanovaní uživatelé. V profilech se tedy můžeme také setkat s typy účtů Locked Member či Locked Premium Member. Zabanovaní uživatelé mají k webu geocaching.com do prvního automatického odhlášení (nastane nejpozději za 24 hodin) omezený přístup k webu - mohou vše, kromě odesílání logů a soukromých zpráv.



btw: tak trošku by bylo zajímavé, tak jako na některých jiných fórech založit sekci a v ní zveřejňovat usery co mají více nicků. Z jednoho třeba píší smysluplné příspěvky a z druhého si hrají na Dušíny, či se snaží vyvolat flame. Znám i lidi co si takhle vedou diskuse sami se sebou. Věřte, že by to vysvětlilo mnoho flamů. A asi by jsme se i divili, kdo zde píše pod více nicky.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama