Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

FTF před publikací ceche


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
404 odpovědí na toto téma

#21 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 21:02

Sinuhet napsal/a:
Pokud je kes nalezena pred publikacni stylem, kamarad mi povedel ci naznacil co a jak, je to "necestne a nesportovni" vuci ostatnim resitelum.

Jako nečestné a nesportovní vidím, kdy někdo vybranému FTFkáři strčil kešku v pravý čas pod nos (viz nové Nové Butovice a Heyrovského gymnázium). Ale detektivní práce s nejistým výsledkem, která je zde popsána v jiném příspěvku? Té fandím a za každý úspěšný nález smekám klobouk. To je víc, než FTF!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#22 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 21:02

d-n napsal/a:
... ale tohle nikomu nevadí.


A proc by melo vadit, ze si nekdo udela z tradicky mysterku?

Zvlaste, kdyz ty zpusoby jsou, da se rict, verejne zname, na ten posledni dokonce byla publikovana i jedna mysterka...
  • 0

#23 Cavalier Team

Cavalier Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 21:02

d-n: Pak samozrejme s tebou souhlasim ... Ale to se bohuzel z nazvu vlakna poznat neda a vypada to jako boj obecne proti pFTF. A evidentne nas to takhle pochopilo vic ... :)
  • 0

#24 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 21:03

Nekdy pred mesicem se mi zrovna podarilo ulovit omylem jedno FTF v domeni ze hledam jinou cache. Ted jen cekam kdy bude publikovana a pochybuji, ze uz ma napsany listing a pridelene cislo. No v kazdem pripade to beru jako FTF, precijen jsem to ulovil prvni a o tom FTF je. Ten den okolo proslo minimlane 20 jinych kaceru a nikoho nenapadlo prave na tomto miste lovit, i kdyz to bylo primo do oci bijici o to vic mne to tesi.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#25 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 21:09

d-n napsal/a:Sám snad musíš slyšet, že to zní divně. První prostě může být jen jeden

Ne, nepřijde. Kolumbus se taky chlubí FTF Ameriky, přestože dávno před ním měli předpublikační FTF nějací Indiáni.

ale tohle nikomu nevadí.

Neříkám, že mi to nevadí. Ale přijde mi uhozené kvůli tomu vymýšlet krávoviny při zakládání.
  • 0

#26 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 21:14

Vláček napsal/a:

d-n napsal/a:Sám snad musíš slyšet, že to zní divně. První prostě může být jen jeden

Ne, nepřijde. Kolumbus se taky chlubí FTF Ameriky, přestože dávno před ním měli předpublikační FTF nějací Indiáni.


A Vikingové!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#27 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 21:18

Anebo to taky muze skoncit tak, ze se od mudlu neco dozvite, jdete, hledate, najdete. Vite, kdo to zalozil, tak mu zavolate. A on na vas zacne pres telefon rvat, ze to jeste neni dodelany a at odtamtud jdete pryc a at tam nic neznicite... :(:(:( Kazdej si proste dela svoje pravidla a pak podle nich odsuzuje druhy a nadava jim do podvodniku a svindliru. A z takovejch lidi je mi fakt spatne a je mi jich lito.:|:(:( Kazdej si tuhle hru hraje po svym, tak si ji taky tak hrejte a ostatnich si nevsimejte.:|
  • 0

#28 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 21:40

bender-king napsal/a:
Zvlaste, kdyz ty zpusoby jsou, da se rict, verejne zname, na ten posledni dokonce byla publikovana i jedna mysterka...


Takže když bude veřejně známé, jak vykrást banku (záměrně nadsazený příklad), tak bude vlastně úplně v pořádku, když to udělám taky?

Vláček napsal/a:
Ne, nepřijde. Kolumbus se taky chlubí FTF Ameriky, přestože dávno před ním měli předpublikační FTF nějací Indiáni.


Indiáni ani Vikingové to holt včas nezalogovali do logbooku :D
  • 0

#29 Pupkovi

Pupkovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 21:46

Na jeden předpublikační nález jsem obzvlášť pyšný. SMS o publikaci přišla, když jsem ji držel v ruce:)GC2FF3N A hlavně honba za FTF je hra bez pevných pravidel...
  • 0

#30 MArfDKnL

MArfDKnL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 21:48

Tak mě se letos v létě povedlo náhodou narazit na nepublikovanou sérii keší, z původních cca 30 malezených (beru dle pořadového čísla keší) jich nakonec vyšlo jen 23, ale i tak jsme se několikrát vydali na místo a hledali jsem kde ta keš je. Ono když se jedná o tradičku tak dost často je popsaná místem a jakmile už najedete na její listing tak vám v seznamu zůstane směr a vzdálenot, z toho se dá docela dobře odvodit umístění s přesností zhruba 20 metrů, ale je to dost detektivní práce, seděl jsem tehdy nad tím celej týden a nakonec jsme přijeli před umístěním vlastní keše na souřadnice. Od té doby to už nějak neřeším, je s tím až moc práce.
  • 0

#31 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 21:53

Já bych k tomu napsal jen tolik, a to platí i pro finálky a podobné, že nikdo v žádném případě nemá právo ani nárok mít ulovené všechny keše v jakékoliv oblasti, včetně okolí HC! Není to nikde garantováno ani doporučeno. Ano, žádná pravidla na to nejsou, ale to neznamená, že má kdokoliv nárok na ulovení všeho, tedy všeho v nějaké oblasti, sérii a podobně. Takové privilegium prostě nevzniká registrací ani pm ani ničím jiným.
  • 0

#32 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 21:56

Aranyafëa napsal/a:
Já bych k tomu napsal jen tolik, a to platí i pro finálky a podobné, že nikdo v žádném případě nemá právo ani nárok mít ulovené všechny keše v jakékoliv oblasti, včetně okolí HC! Není to nikde garantováno ani doporučeno. Ano, žádná pravidla na to nejsou, ale to neznamená, že má kdokoliv nárok na ulovení všeho, tedy všeho v nějaké oblasti, sérii a podobně. Takové privilegium prostě nevzniká registrací ani pm ani ničím jiným.

Hele, proč bych nemohl najít všechno v okolí HC? :D:D:D
Teda já to nikdy nevylovím, ale stejně ...
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#33 MArfDKnL

MArfDKnL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 22:00

Aranyafëa napsal/a:
Já bych k tomu napsal jen tolik, a to platí i pro finálky a podobné, že nikdo v žádném případě nemá právo ani nárok mít ulovené všechny keše v jakékoliv oblasti, včetně okolí HC! Není to nikde garantováno ani doporučeno. Ano, žádná pravidla na to nejsou, ale to neznamená, že má kdokoliv nárok na ulovení všeho, tedy všeho v nějaké oblasti, sérii a podobně. Takové privilegium prostě nevzniká registrací ani pm ani ničím jiným.


A jaké okolí máš namysli, já například mám nejbližsí keš od svých HC 10km ostatní už mám odlovené (a i těch 10km chci časem posunout) :D
  • 0

#34 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 22:12

Ahojte, toto téma se tu už řešilo. Asi 50 kačerů tu vyjádřilo asi 70 názorů:-))) Jasně, že jsem to nepočítal:-))) http://www.geocachin...rt=&rowstart=60
  • 0

#35 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 22:13

Já nemyslím jako že by někdo neměl vylovovat okolí HC, já jen myslím že takové ty snahy mít všecko za každou cenu a pak na ty keše nahlížet jako že na ně mám právo i kdybych měl souřadnice z někoho vymlátit nebo to nějak očurat či aspon zajít na finálky, jsou špatně. At už je to kdekoliv.
  • 0

#36 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 22:17

Aranyafëa napsal/a:
Já nemyslím jako že by někdo neměl vylovovat okolí HC, já jen myslím že takové ty snahy mít všecko za každou cenu a pak na ty keše nahlížet jako že na ně mám právo i kdybych měl souřadnice z někoho vymlátit nebo to nějak očurat či aspon zajít na finálky, jsou špatně. At už je to kdekoliv.

Jo takhle, ale to bohužel asi nezměníme.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#37 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 22:26

d-n napsal/a:
Takže když bude veřejně známé, jak vykrást banku (záměrně nadsazený příklad), tak bude vlastně úplně v pořádku, když to udělám taky?


Ano, trochu demagogicky priklad... jaka skoda komu vznikla?
Nebo jako ti indiani, co je fotograf vyfotil a oni ho obvinili, ze jim ukradl dusi?
Jasne, chapu... Predpublikacnim ftf prisel ten skutecny FTFkar o pozitek z toho prazdneho logbooku... Ten tedy vlastne stejne nemel, kdyz by tam byl uz zapsany betatester...

A podle Groundspeaku to nejsou zadne diry, ale proste vlastnost, nebo mas jine vysvetleni, proc to nikdy neo(u)pravili?

Oni ty techniky nereknou vsechno, nemas moc presne souradnice, nemas hint, nevis, zde kes je skutecne na miste, jestli souradnice jsou realne zadane (kolize), jestli vubec bude publikovana.. viz post od MArfDKnL. Nevim, proc bych ty, co se o to pokousi mel nejak odsuzovat, proste to hledani dostane dalsi rozmer, jak lov archivnich kesi, napr...

d-n napsal/a:
...Indiáni ani Vikingové to holt včas nezalogovali do logbooku :D

Ne, ta paralela je zcela korektni - logbook jsou v tomto pripade ucebnice dejepisu :)
  • 0

#38 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 22:41

MArfDKnL napsal/a:
Ono když se jedná o tradičku tak dost často je popsaná místem a jakmile už najedete na její listing tak vám v seznamu zůstane směr a vzdálenot, z toho se dá docela dobře odvodit umístění s přesností zhruba 20 metrů, ale je to dost detektivní práce, seděl jsem tehdy nad tím celej týden a nakonec jsme přijeli před umístěním vlastní keše na souřadnice. Od té doby to už nějak neřeším, je s tím až moc práce.

Jenže ona existuje legální postup a objeví se ti souřadnice, nejenom směr a vzdálenost.
A toto není zcela košér BF. Ale bylo by hezké, kdyby autoři s těmito FTFkaři počítali a měli pro ně diplomek a tito lovci, by se na oplátku nezapsali do logbooku na první místo.
  • 0

#39 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 22:48

Já tu nechci zbytečně rozjíždět nějaký flame (pravda, už jsem asi začal), ale musí být újma vždycky jen finanční? Není dostatečná újma to, že to kazí radost ze hry? V současné době, pokud budeme akceptovat FTF získaná pomocí této "techniky" jako ta pravá FTF, je zbytečné vyrážet na jakoukoliv tradičku, protože je téměř 100% jistota, že FTF už padlo. Mě hlavně zajímalo, v čem je tak velký rozdíl mezi tím, co dělal Tiskař, a tímhle. Protože jak to dělal Tiskař jsme donedávna nevěděli a tady to víme?
  • 0

#40 black777jack

black777jack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 22:58

Já bych ty FTFka zakázal...:D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama