Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

FTF před publikací ceche


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
404 odpovědí na toto téma

#41 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 23:07

Bobr_ napsal/a:
A toto není zcela košér BF. Ale bylo by hezké, kdyby autoři s těmito FTFkaři počítali a měli pro ně diplomek a tito lovci, by se na oplátku nezapsali do logbooku na první místo.


Neni to prave FTF, to ale snad nikdo netvrdi, je to takova dalsi paralelni hra - muzeme tom rikat treba nevyzadany betatest ( jak to nazval Lugia010719d1 :) )
Prave FTF je samozrejme pouze po publikaci, ta diskuze tady uz byla, jestli by v kesi byla nejaka odmena pro FTF lovce, mel by ji tam ten predpublikacni nechat.

A jestli to podle nejake zazite definice spada pod "BF"? Rekl bych, vzhledem k mnozstvi informaci, co mas k odlovu, ze ano.

d-n napsal/a:
... že to kazí radost ze hry...
... je zbytečné vyrážet na jakoukoliv tradičku, protože je téměř 100% jistota, že FTF už padlo.


Viz vyse, to nejsou zadne skutecne FTF, to je paralelni hra...
Ale je fakt, ze prazdny logbook potesi vic ;)
  • 0

#42 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 23:17

A o to víc naštve, když se tam ženeš a tam předpublikační log... Takže pro mě je samozřejmé, že nejsem bohužel ftf...
  • 0

#43 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 23:32

Celé to blbnutí kolem FTF je praštěné. Pak někam přijedeš s FTFkařem a on neví, jak to tam vypadá za světla :-D
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#44 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 23:36

kolombo napsal/a:
Celé to blbnutí kolem FTF je praštěné.

Pak někam přijedeš s FTFkařem a on neví, jak to tam vypadá za světla :-D


Jo,jo, a ostatní "pohodáři" zas nevědí, jak to tam vypadá za tmy:-) Je to jiná úroveň geocachingu:-)
  • 0

#45 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 23:38

To bysme mohli říct, že je praštěný každý sport, kde někdo vítězí. Pojďme formule jezdit pomalu... :-))))
  • 0

#46 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 23:48

vitablondak napsal/a:
...Takže pro mě je samozřejmé, že nejsem bohužel ftf...


No ja si myslim, ze tyto predpublikacni logy jako skutecne FTF brat nemuzes, takze bych rekl, ze to FTF v takovem pripade mas. Stejne jako v pripade, ze by tam byl zalogovany betatester.

Proste dle meho nazoru ta hra "O FTF" zacina v okamziku, kdy reviewer kes publikuje.
  • 0

#47 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 0:10

vitablondak napsal/a:

kolombo napsal/a:
Celé to blbnutí kolem FTF je praštěné.

Pak někam přijedeš s FTFkařem a on neví, jak to tam vypadá za světla :-D


Jo,jo, a ostatní "pohodáři" zas nevědí, jak to tam vypadá za tmy:-) Je to jiná úroveň geocachingu:-)


Za smysluplné FTF nepovažuji to, že se někam šíleně řítím autem.

Mám několik FTF na kole a pěšky, někdy jsme si opravdu hrábli řádně do rezerv. V tom nějaký smysl vidím.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#48 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 0:12

Tak zrovna v automobilovém sportu se pořád objevují snahy, jak závodníky zpomalit a jak srovnat výkonnostní rozdíly ;) Jenže geocaching má daleko do sportovní soutěže. Když někdo uspořádá závody typu Keškobraní, GeoChecku, Skrýší nebo FTFhuntu, tak to sport je. Obyčejný hon na FTF ale sotva - každý startuje odjinud, každý využívá jiné technické prostředky, rewírníci nemají žádného asistenta rozhodčího, který by na místě dohlížel na férovost lovců, chybí jasně stanovený startovní výstřel (Cache nevzniká publikací na webu gc.com, ale umístěním v terénu. Publikovaná může být na vícero místech.)... Zkrátka je to adrenalin, je to zábava, ale není to sportovní klání. Mimochodem - když předpublikační FTF lovec doluje z webu informace o nepublikované keši, je to eticky na hraně. Jenže když popublikační FTF lovec s vidinou prvonálezu nezastaví na stopce, profičí přes obec osmdesátkou, prokličkuje mezi závorami, vyignoruje zákaz vjezdu a nebo to "zdrajví" přes louku, je to dokonce za hranou zákona. A ruku na srdce, kdo z rozhořčených FTF hunterů to nikdy neudělal? A co je horší? ;)
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#49 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 0:54

Předpokládám, že meritem tohoto vlákna je předpublikační odlov podle vzoru Error3 GC3YP5E a v tomto případě mám, stejně jako u mnohem dříve rozšířených předpublikačních odlovů podle déle sloužící fce Error GC366BV, naprosto totožný názor jako PaWcz ;) Sám jsem obojí použil pouze 2 x a to při odlovu výše uvedených mysterek. Jestliže to GC nevidí jako chyby, ale jako vlastnosti tak potom asi není co řešit protože se žádné záplaty nejspíš nikdy nedočkáme a osobně mne mnohem víc zajímá jakým způsobem mohl někdo získat, dále nabízet a zřejmě i dlouhodobě bezstarostně využívat přístup na ten zahraniční RW účet :o
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#50 Lugia010719d1

Lugia010719d1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 1:13

Na tohle má opět každej jinej názor. Já jsem FTFka nikdy neřešil a bylo mi víceméně jedno, jestli při absolutním chaosu eventovýho xTF huntu máme FTF, TTF nebo 10TF. Samostatný čistý FTF mám jedno - kdysi dávno útěkem půl kilometru v desetistupňovým mrazu přes zamrzlý město.

Protože ale chápu, že někdo to FTF bere vážne, tak považuju za férový FTF prvního nálezce po publikaci, a to takovýho nálezce, kterej až do publikace o keši nevěděl. Cokoliv před publikací je prostě předpublikační BF, betatest, nebo jak jsem to pracovně nazval já, ZTF (Zero to Find) :)
A když už nějakou keš takhle předpublikačně z Matrixu vybrutím (zatím mám takhle dvě, ale obě najednou), loguju to někam mimo hlavní prostor logbooku, ideálně hned vedle oficiálního betatestera, jasně tam napíšu ZTF/Betatest, nic z keše neberu ani tam nic nedávám a dávám extra pozor, aby se keši nic nestalo. Prostě proto, že jsem tu navíc, dobrobolně jsem se připravil o možnost FTFkovat (což mi nevadí) a dobrovolně jdu bez hintu a bez listingu hledat keš, která tam nemusí bejt, může bejt nedodělaná a taky nikdy nemusí pípnout (což by mi udělalo bordel v pořadí).

bender-king napsal/a:
Neni to prave FTF, to ale snad nikdo netvrdi, je to takova dalsi paralelni hra - muzeme tom rikat treba nevyzadany betatest ( jak to nazval Lugia010719d1 :) )

Tohle nebyl můj vynález, to vymyslel jinej ZTF kolega, kterej tam psal doslova "nevyžádaný BetaFest" :D A byl tam den přede mnou, takže pokud by existoval nějakej paralelní "ZTF závod", pravděpodobně by vyhrál.

Všechno je to o rozumu a schopnosti udělat kompromis.
Když už tu vlastnost gc.com jdete využít a užít si trochu toho předpublikačního tajemna, neserte úmyslně chronický FTFkaře.
Pokud jste FTFkař, tyhle předpublikační trotly ignorujte.
Pokud jste kdokoliv, komu se tahle chyba v Matrixu nelíbí, tak prostě spamujte GroundSpeak, ať to konečně opraví, ať už je konečně klid a celý tohle vlákno zapadne v historii jako všechny další diskuze, kde se někdo hádá o tom, jak se maj správně hledat plastový krabice za okapem nebo v pařezu (čest vyjímečným keším :) )
Je to jen hra a každej ji má takovou, jakou si ji udělá.
  • 0

#51 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 8:07

No nám se povedlo najít nepublikovanou keš v místech, kde keška v okruhu 5km není žádná a hustota zakešování hodně malá... Vážně jen náhodou, vůbec jsme o ní netušili, ownera neznáme a ani nás ve snu nenapadlo že tam krabku najdeme (hledali jsme místo k založení naší keše). K naší nelibosti ta keška nebyla nikdy publikovaná (krabka tam leží dodnes) a my jsme kvůli ní měnili umístění a udělali z tradičky multi...
  • 0

#52 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 9:36

Když někdo dá ptačí budku na doubek do výšky 1,5 metru, nemůže se divit, že ji někdo (já) najde předpublikačně. Ovšem našel jsem ji bez krabice uvnitř, takže mám i regulerní FTF, i když jsem se tomu divil a čekal jsem tam o půlnoci ještě půl hodiny, nikdo nepřišel. Vydržela tam rok, což se divím, teď je to jinde.
  • 0

#53 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 9:42

MArfDKnL napsal/a:
Ono když se jedná o tradičku tak dost často je popsaná místem a jakmile už najedete na její listing tak vám v seznamu zůstane směr a vzdálenot, z toho se dá docela dobře odvodit umístění s přesností zhruba 20 metrů, ale je to dost detektivní práce, seděl jsem tehdy nad tím celej týden a nakonec jsme přijeli před umístěním vlastní keše na souřadnice. Od té doby to už nějak neřeším, je s tím až moc práce.


Já nějak nechápu, jak se dá najet na listing nepublikované keše. Takový listing je přeci nepřístupný.
  • 0

#54 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 9:45

Smrk napsal/a:

MArfDKnL napsal/a:
Ono když se jedná o tradičku tak dost často je popsaná místem a jakmile už najedete na její listing tak vám v seznamu zůstane směr a vzdálenot, z toho se dá docela dobře odvodit umístění s přesností zhruba 20 metrů, ale je to dost detektivní práce, seděl jsem tehdy nad tím celej týden a nakonec jsme přijeli před umístěním vlastní keše na souřadnice. Od té doby to už nějak neřeším, je s tím až moc práce.


Já nějak nechápu, jak se dá najet na listing nepublikované keše. Takový listing je přeci nepřístupný.


To mi taky hlava nebere. A když tedy někdo najede na ten nepublikovaný listing, tak asi najede i na souřadnice, nebo postup, jak se k nim dobrat...:-(((
  • 0

#55 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 9:46

Jaký je problém zalogovat předpublikační FTF a popublikační FTF? Už jsem to na jedné keši viděl a nevšimnul jsem si, že by s tím jak první FTFkař, tak druzí FTFkaři (je to dvojice) nebo owner měli problémy.
  • 0

#56 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 9:48

Smrk napsal/a:

Já nějak nechápu, jak se dá najet na listing nepublikované keše. Takový listing je přeci nepřístupný.

Ano, je nepřístupný a není z něj nic vidět - Cache is Unpublished.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#57 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 9:50

honny napsal/a:

Smrk napsal/a:

Já nějak nechápu, jak se dá najet na listing nepublikované keše. Takový listing je přeci nepřístupný.

Ano, je nepřístupný a není z něj nic vidět - Cache is Unpublished.


Jak teda může někdo něco vyčíst z listingu nepublikované keše? Občas se mi stane, že někdo dá některý z mých coinů do své nové keše, která není publikovaná, a kromě názvu nic nepoznám. Kdyby se třeba jmenovala Hrad Střekov, tak vím, že mám obejít ten hrad. Víc z toho nevydoluju.
  • 0

#58 Bambulini

Bambulini

    Bambulini

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 9:53

Smrk napsal/a:

honny napsal/a:

Smrk napsal/a:

Já nějak nechápu, jak se dá najet na listing nepublikované keše. Takový listing je přeci nepřístupný.

Ano, je nepřístupný a není z něj nic vidět - Cache is Unpublished.


Jak teda může někdo něco vyčíst z listingu nepublikované keše? Občas se mi stane, že někdo dá některý z mých coinů do své nové keše, která není publikovaná, a kromě názvu nic nepoznám. Kdyby se třeba jmenovala Hrad Střekov, tak vím, že mám obejít ten hrad. Víc z toho nevydoluju.

Už dříve jsem někde zde zahlídl tento popis: http://brutime.0fees.net/bf_1.html. Otázkou je, zda je postup stále funkční nebo od té doby na GS proběhli nějaké změny.
  • 0

#59 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 10:03

Bambulini napsal/a:

Už dříve jsem někde zde zahlídl tento popis: http://brutime.0fees.net/bf_1.html. Otázkou je, zda je postup stále funkční nebo od té doby na GS proběhli nějaké změny.


To asi bude to, o čem se tady mluví.
  • 0

#60 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 10:05

Smrk napsal/a:
Jak teda může někdo něco vyčíst z listingu nepublikované keše? Občas se mi stane, že někdo dá některý z mých coinů do své nové keše, která není publikovaná, a kromě názvu nic nepoznám. Kdyby se třeba jmenovala Hrad Střekov, tak vím, že mám obejít ten hrad. Víc z toho nevydoluju.

Pohyb TB na mapě sis nikdy nezobrazil?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama